عاقبت واردات بي‌رويه «بنجل» به فوتبال ايران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

عاقبت واردات بي‌رويه «بنجل» به فوتبال ايران

پست توسط bahmanwolf »

تصویر


) فوتبال ما از بيرون چه شكلي است؟! اين پرسشآزاردهنده‌اي است كه گهگاهي به ذهن‌مان هجوم مي‌آورد. خيلي دوست داريمبدانيم آدم‌هايي كه اينجا مي‌آيند و مي‌روند،‌ چه تصويري از جو حاكم برفوتبال ايران، پتانسيل آن و شعور مخاطبانش در ذهن دارند. به ويژه اين پرسشزماني برايمان جدي‌تر مي‌شود كه خواننده و شنونده اظهارات توهين‌آميز برخياز ميهمانان مي‌شويم؛ مثلا آنجا كه برزيلي‌هاي پرسپوليس، ادعا مي‌كنندفوتبال ايران از آنها بهتر پيدا نمي‌كند(!) يا ستاره‌هاي سوپرليگ پرتغالبوده‌‌اند؛ و ما لابد بايد باور كنيم كه چشم‌هاي بادامي ما يا ابروهايكماني‌مان يا تبحرمان در كمانچه نوازي باعث شده بهترين هاي سوپرليگپرتغال(!) برزيل اروپا را ول كنند و بيايند اينجا به ميدان بروند!
2)اين اولين بار نبود كه از اين فحش‌ها مي‌خورديم. روزي ميروسلاو بلاژوويچ -كه هنوز هم به احترام داشته هاي غني فني‌اش سرپا مي‌ايستيم - بعد از ديداررفت ايران و امارات در مرحله پلي‌آف جام‌جهاني 2002، آن مسابقه را يكي ازبهترين بازي‌هاي فوتبال جهان قلمداد كرد و خشم كارشناسان و هواداران اينرشته ورزشي را در ايران برانگيخت. رسم «منطق‌كشي» خارجي‌ها در اين مدتهيچگاه از تب و تاب نيفتاد و تا همين سال‌ها ادامه يافت؛‌روزهايي كه قطبيدر آن ادعاي دريافت پيشنهاد مربيگري از منچسترسيتي را مطرح مي‌كند، انگينفيرات بازي‌ سپاهان و استقلال را از نظر فني ديداري در سطح «جهاني»مي‌داند و يك مسافر ناشناخته كه براي يك وعده غذاي گرم در ايران دندان تيزكرده، نويد مي‌دهد كه آهاي! از من بهتر به عمرتان پيدا نمي‌كنيد!
3)‌سوايروند نزولي فوتبال ايران طي سال‌هاي اخير كه طبيعتا به افول ارزش‌هايجايگاه بين‌المللي اين رشته ورزشي در كشورمان مي‌انجامد، ديگر عاملي كه بهشدت چهره و تصوير فوتبال ما را خراب مي‌كند، سازوكار‌هاي غلطي است كه درجذب بازيكنان و مربيان بنجل خارجي به كار گرفته مي‌شود. وقتي عنصرمجهول‌الهويه‌اي مثل فيرات كه در كسوت يك تداركاتچي با لورانت به ايرانآمده بود، به شكلي عجيب سر از نيمكت تيم ملي درمي‌آورد و بعد با چند برابرقيمت سرمربي سپاهان مي‌شود، بايد هم به او و امثال او حق داد ما را چنانساده بيانگارند كه هر مزخرفي را با طيب خاطر به سر زبان بياورند. در كدامفوتبال يكي مثل دي‌كارمو يا رافائل مجال عرض اندام پيدا مي‌كنند يا نيمكتبه ملادن فرانچيچ شكلات‌ساز يا داداش برانكو مي‌رسد؟! آيا اينها كافي نيستتا ديگران فوتبال ما را مجموعه‌اي آشفته و كج و كوله قلمداد كنند؛ملغمه‌اي كه هر نامربوطي را مي‌شود به خورد آدم‌هايش داد؟!
4)‌خوب جاييآمده‌ايد برادران برزيلي؛ حق با شماست. ما توي عمرمان بازيكن بهتر از شمانديده‌ايم و نديد قبول داريم كه توي پرتغال جلوي قدم شما گاو مي‌كشند. تاوقتي ساز اين فوتبال را دولت كوك مي‌كند و از صدقه سر امثال شما،پورسانت‌هاي آنچناني از خزانه دولت به خزينه جيب برخي آقايان سرازيرمي‌شود، آش همين آش است و كاسه همان كاسه...منبع:روزنامه گل
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”