ايتاليا قلب ميزبان را شكست

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

ايتاليا قلب ميزبان را شكست

پست توسط Nokia N93 »

ايتاليا مي‌دانست كه در ضربات پنالتي، توان رقابت با آلمان را ندارد. آلماني‌ها هيچ‌گاه در رقابت از فاصله 12 ياردي شكست نخورده‌اند، اما ايتاليايي‌ها چندين بار ضربه خورده‌اند: سه بار از سه بار؛ بنابراين، اگر مي‌‌خواستند در آلمان موفق باشند، بايد كار را پیش از 120 دقيقه تمام مي‌كردند.

ساعت ورزشگاه دورتمند دقيقه 119 را نشان مي‌داد كه آنان گلزني كردند. آلمان فرصت كمي براي جبران داشت، اما ايتاليا تير دوم را نيز بر پيكر نيمه‌جان آلمان زد.

در آن شب، روياهاي بزرگ ميزبان بزرگ براي موفقيت در جام جهاني ناگهان بر باد رفت. در عوض ايتاليايي‌ها در ششمين فينالشان يا با پرتغال و يا با فرانسه روبه‌رو خواهند شد.

گلزني ديرهنگام ايتاليايي‌ها، شادي را به كشوري آورد كه فوتبال تقريبا برايش همه چيز است، اما در چند هفته اخير با تهديداتي در مورد تنبيه چهار باشگاه اصلي فوتبالش روبه‌رو بود؛ يكي «ميلان» كه مرد ميدان ديشب؛ يعني «آندره پيرلو» از اين تيم انتخاب شد و ديگري «يوونتوس» كه گلزن دوم بازي ديشب؛ يعني «دل پيرو» را معرفي كرد.

آلمان تاكنون در دورتمند شكست نخورده بود. چهارده مسابقه بدون شكست پیش از اين‌كه تنها يك تساوي در برابر «ولز» در كارنامه داشت و البته اين ركورد كه آنان در چهار بازي اخير خود با ايتاليا در جام جهاني پيروز نشده بودند.

تنها نگراني هواداران ايتاليا اين بود كه آيا قهرمانان آنان مي‌توانند، نمايش جالب توجه بازي تداركاتي پيش از جام جهاني با آلمان را نشان دهند؛ بازي كه در ماه مارس در فلورانس برگزار شد و ايتاليا تنها در هفت دقيقه اول، دو گل را به ثمر رساند و بازيكنان خلاق آنان از سوت شروع تا پايان همه چيز را در اختيار داشتند، اما ديشب شرايط بسيار متفاوت بود، ولي باز هم ايتاليا در نيمه اول تيم برتر بود.

«پيرلو» به ندرت توپي را از دست داد و «توتي» نيز ميانه ميدان را تضمين كرده بود، اما در روزي كه آنان نياز داشتند از «كاناوادو» در خط دفاعي اطمينان حاصل كنند، اين اتفاق رخ نداد.

شروع وقت‌هاي اضافي با حركت‌هاي «جيلاردينيو» و «زابروتا» ما را اميدوار كرد تا باز هم شاهد پرگل‌ترين ديدار وقت اضافي باشيم كه دو تيم ركورددار اين امر در سال 1970 بودند؛ جايي كه پنج گل از هفت گل مسابقه كه منجر به پيروزي چهار بر سه ايتاليا شد، در وقت اضافي به ثمر رسيد.

گل «گروسو» نيز به عنوان گل روز بازي‌ها انتخاب شد.
تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”