آخوندی: تعطيل يا محدود كردن برنامه 90 اشتباه است

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

آخوندی: تعطيل يا محدود كردن برنامه 90 اشتباه است

پست توسط bahmanwolf »

سخنگوي سازمان تربيت بدني با اشاره به مرتبط كردن تعطيلي برنامه 90 با سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال گفت: صراحتا اعلام مي‌كنم كه تعطيل يا محدود كردن برنامه 90 اشتباه است.

محمد آخوندي مديركل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان تربيت بدني در گفت‌وگو با خبرنگاران با بيان اين كه مسوولان صداوسيما بايد از تعطيل يا محدود شدن برنامه 90 جلوگيري كنند، اظهار كرد: اگرچه سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال ايراداتي به برنامه 90 داشته‌اند كه به مسوولان مربوطه منعكس شده است؛ ولي معتقدم اگر آنها برطرف شود بيش از گذشته در توسعه فوتبال نقش موثر خواهد داشت. اگر مشكلي هست، قطعا به اين معنا نيست كه برنامه 90 حذف يا محدود شود و يا مجري تحت فشار قرار بگيرد. چرا كه اين اقدام مورد پسند هيچ كس نيست.

وي ادامه داد: عادل فردوسي‌پور به عنوان يك مجري باسواد و انساني كه كارش را به خوبي مي‌شناسد، جوان است و خوش فكر. بنابراين، اگر ايرادي هم هست بايد به او مشورت داده شود. قطعا باهوش و ذكاوتي كه او دارد نظرات را مي‌پذيرد و تلاش مي‌كند تا برنامه‌اش را بهتر كند. سال گذشته به دليل مسايلي كه در برنامه 90 پيش آمد، چند رسانه با اهداف خاص به اين موضوع دامن زدند و با جوسازي سعي كردند اختلافات ساده را به بحران تبديل كنند.

سخنگوي سازمان تربيت بدني در ادامه گفت‌وگوي خود متذكر شد: مردم اگر مي‌خواهند بدانند كه اين رسانه‌ها چه رسانه‌هايي هستند، مطلع باشند كساني كه در قبال اظهارات من واكنش خاص نشان مي‌دهند، به اين مسايل دامن زدند. از طرفي ممكن است بحث تعطيلي برنامه 90 نوعي كار تبليغاتي از طرف چند رسانه باشد. اگراين مساله واقعيت داشته باشد، كار صحيحي نيست و به فوتبال كشور كمك نمي‌كند. همه بايد كمك كنند تا امثال برنامه 90 با رفع برخي مشكلات و كاستي‌ها در صداوسيما پخش شوند و به فوتبال كمك كنند.

آخوندي با اشاره به اينكه صداوسيما از بخش‌هاي مهم كشور است، تصريح كرد: در طول مديريت ضرغامي به دليل علاقه وافر وي به ورزش، كمك زيادي از جمله به پخش مسابقات، حمايت از تيم‌هاي ورزشي و برگزاري جشن قهرمان قهرمانان شد. نيت و هدف ضرغامي در كمك به توسعه ورزش مثبت است. سازمان تربيت بدني بارها به صورت مكتوب و شفاهي از عملكرد آقاي ضرغامي و صداوسيما تقدير كرده است، تصور مي‌كنم همين نگاه اگر درساير دوستان وجود داشته باشد، ما پيشرفت بيشتري ‌كنيم.

وي ادامه داد: با اين كه برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما دچار فوتبال زدگي است؛ ولي صداوسيما مدام تلاش مي‌كند تا در حوزه‌هاي مختلف برنامه‌هاي ورزشي توليد كند. سازمان تربيت بدني از مسوولان راديو ورزش به دليل پرداختن به ساير رشته‌هاي ورزشي تشكر مي‌كند. وقت برنامه و تخصصي بودن راديو ورزش به توسعه ورزش كمك مي‌كند. صداوسيما در بحث پرداخت حق پخش تلويزيوني به ما كمك كرد و اين‌ها نكات مثبتي است. البته در هر كاري نقاط ضعفي وجود دارد. همان طور كه در كار ما نقطه ضعف وجود دارد.

عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود اظهار كرد: يكي از دلايل بروز برخي مشكلات در حفظ و جذب بازيكنان اين بود كه سعي شد تا براساس سياست ورزش كشور سقف قرارداد بازيكنان تعيين و رعايت شود. براين اساس، دستورالعملي در اين خصوص تصويب شد. هواداران پرسپوليس بدانند كه اگر در جذب برخي بازيكنان موفق نبوديم با هدف مقاومت در مقابل شكسته نشدن سقف تعيين شده، بوده است. اگر شرايط تيم پرسپوليس را بررسي و كريمي را هم به تركيب اضافه كنيم، تلفيقي از بازيكنان جوان، با تجربه و بدون حاشيه خواهيم داشت.

آخوندي اضافه كرد: خوشبختانه بازيكنان پرسپوليس بسيار با انگيزه هستند و من تصور مي‌كنم امسال، سال درخشش آنها خواهد بود. بازيكنان جوان جزو مهره‌هاي ثابت تيم ملي اميد و مابقي به تيم ملي بزرگسالان راه پيدا مي‌كنند. البته ما در آماده‌سازي تيم تاخير داشتيم كه ممكن است در هفته هاي اول خودش را نشان دهد. ما به خاطر كادرفني قوي اميدواريم كه نتايج خوبي در ليگ رقم بزنيم. در بحث اسپانسر و مسايل اقتصادي هم آقاي انصاري فرد پيگير مسايل است كه اميدواريم مشكلات مالي پرسپوليس حل شود.


وي درخصوص تغيير مديريت در سازمان تربيت بدني و اين كه علي‌آبادي در سازمان تربيت بدني مي‌ماند يا خير؟ اظهار كرد: علي‌آبادي در طول چهار سال گذشته خدمات زيادي به ورزش داشته است، بنابراين با تجربه‌اي كه در ورزش كسب كرده، حضورش به ورزش كمك خواهد كرد. بسياري از اهالي ورزش با اين موضوع موافقند. تصميم‌گيري درباره‌ي تغييرات در مديريت سازمان تربيت بدني برعهده‌ي رييس جمهور است. علي‌آبادي سرباز نظام است و در طول 30 سال گذشته در جبهه‌هاي مختلف خدمت كرده است و اين روند ادامه خواهد داشت.

آخوندي درخصوص عملكرد فدراسيون فوتبال نيز گفت: نرفتن تيم ملي فوتبال به مسابقات جام جهاني اتفاق بدي در فوتبال بود كه همه‌ي مردم، مسوولان و اهالي فوتبال را ناراحت كرد كه موجب تاسف است. در اين جا دو نكته وجود دارد؛ يك زمان هست كه تيم به جام جهاني مي‌رود و تنها صعود به جام جهاني هدف نهايي فوتبال است و پس از صعود همه‌ي كارها تعطيل مي‌شود. يك زمان هم هست كه علي‌رغم صعود نكردن به جام جهاني هدف‌هاي ديگري وجود دارد و ما قرار است از فرداي روزي كه به جام جهاني صعود نكرديم براي اهداف ديگر اقدام كنيم. تصور مي‌كنم اگر ما به حال اول دچار شويم، بايد نگران باشيم، نه حالت دوم. درست است كه صعود نكردن به جام جهاني اتفاق بدي است ولي اين شرايط وجود دارد كه ساير اهداف و برنامه‌ها در حال پيگيري است. من اين رويه را در فدراسيون فوتبال مي‌بينم.

سخنگوي سازمان تربيت بدني اضافه كرد: فدراسيون فوتبال در همه‌ي بخش‌ها با برنامه تلاش مي‌كند و تمام اهداف خود را پيگيري مي‌كند. تيم ملي اميد، نوجوانان، جوانان، بانوان، فوتسال، توجه به شهرستان‌ها از جمله مواردي است كه مجموعه‌ي مديريتي فدراسيون فوتبال به آن توجه دارد. قطعا اگر با اين روش كارشان را پيش ببرند، ما در چهار سال آينده هم در المپيك لندن، هم در جام جهاني و هم جام ملت‌ها اميدوار خواهيم بود كه عقب ماندگي‌هاي فوتبال را در آسيا جبران كنيم. همه بايد دست به دست هم دهند تا فدراسيون نتيجه‌ي خوبي بگيرد. ما نبايد فدراسيوني كه حدود يك سال و نيم از فعاليت آن مي‌گذرد، تخريب كنيم چرا كه از اين كار چيزي عايد ما نمي‌شود. رسانه‌ها هم نقش بسيار موثري دارند كه خوشبختانه اكثريت آنها دلسوزانه براي پيشرفت فوتبال به فدراسيون كمك مي‌كنند. اگر ايراداتي هم به فدراسيون فوتبال وارد است، رسانه‌ها بايد به طور شفاف آنها را بيان كنند و در مقابل هم مسوولان فدراسيون آنها را بپذيرند و از مشورت آنها استفاده كنند.


منبع:ایسنا
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”