پيروز قرباني: در مس هم به پرسپوليس گل مي‌زنم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

پيروز قرباني: در مس هم به پرسپوليس گل مي‌زنم

پست توسط bahmanwolf »

استقلال با حضور پيروز قرباني طي سال‌هاي حضور او در داربي‌هاي پايتخت فقط يك بار به پرسپوليس باخته است. آن هم بازي رفت ليگ ششم به سرمربيگري عبدالصمد مرفاوي بود. قرباني در سه بازي ديگر در تركيب تيم امير قلعه‌نويي، پرسپوليس را شكست داده است و در هشت بازي هم برابر اين تيم به نتيجه تساوي رسيده است. اين آمار براي اين مدافع كه امروز در تيم مس كرمان توپ مي‌زند بيانگر آن است كه قرباني كارنامه نسبتا خوبي در پيكارهاي رودررو برابر پرسپوليس از خود بر جاي گذاشته است. مدافعي كه پس از حضور قلعه‌نويي در استقلال همواره يك پاي ثابت داربي‌ها بوده و حتي در آن مصاف خاطره‌انگيز فصل چهارم كه استقلال سه بر دو به برتري دست يافت همين مدافع پس از گلزني عنايتي و فكري در دقايق اضافي نيمه دوم (2+90) گل خاطره‌انگيزي را درون دروازه تيم هميشه رقيبشان جاي داد. حالا در آستانه مصاف اول مس كرمان برابر پرسپوليس به سراغ اين بازيكن رفتيم تا ديدگاهش نسبت به رويارويي با اين تيم در پيراهن تيم كرماني را جويا شويم. هر چند كه در پايان صحبت‌ها باز هم حرف از استقلال به ميان آمد و داغ دل كاپيتان فصل پيش آن تيم تازه شد.
از كارنامه‌ات برابر تيم پرسپوليس خبر داري؟
تا جايي كه يادم هست من فقط يك بار برابر اين تيم شكست خورده‌ام.
بازي اولتان را چطور پيش‌بيني مي‌كني؟
البته شرايط در مس با استقلال متفاوت است. با اين وجود نگاه من نسبت به مس نگاه فصل پيش نيست. اين تيم وقتي توانست در پايان فصل قبل مقام سومي را از آن خود كند، داراي شان و شخصيت فوتبالي به مراتب بيشتري نسبت به قبل شد و حالا اين تيم بايد براي قهرماني بازي كند و فكر كردن به مقام سومي تنها درجا زدن براي ما محسوب خواهد شد. البته به بروز پاره‌اي مشكلات در دو، سه هفته پيش كاري ندارم اما در كل فكر مي‌كنم پنجشنبه بازي سختي را در پيش داريم، چرا كه تيم مقابل پرسپوليس نام دارد و نفرات آن هم برخلاف آنچه كه خيلي‌ها اعتقاد دارند خوب نيستند، بازيكنان خوبي هستند و قطعا بازي آساني در پيش نخواهيم داشت.
تو كه تجربه زيادي از حضور برابر پرسپوليس داري، چه توصيه‌اي به هم‌تيمي‌هايت خواهي داشت؟
شرايط بازي‌ها با هم متفاوت است و كاري كه ما در استقلال داشتيم با اين مصاف تفاوت دارد، اما به هر حال پرسپوليس هميشه تيم بزرگي بوده و بزرگ هم خواهد ماند. ما بايد از همان ابتداي بازي با فكر برد وارد زمين شويم و قدرتمان را به تيم حريف ديكته كنيم، چرا كه امسال مي‌خواهيم قهرمان شويم. شخصيت مس اين را به همه بازيكنان تيم فهمانده است. پتانسيل آن را هم داريم. ما در اولين بازي با يكي از رقباي جدي‌مان براي كسب عنوان قهرماني بازي داريم و بايد از همين هفته اول زهرچشم خوبي از تمام آنها بگيريم.
پرويز مظلومي توصيه خاصي به تو يا ساير نفرات تيم نكرده است؟
حركت تيم ما بستگي به يكي، دو نفر ندارد. ما بازيكنان باتجربه و ملي‌پوش زيادي داريم كه همه آنها بزرگ هستند. فكر مي‌كنم براي استارت زدن، كسب برد در همين اولين بازي خيلي مهم است. ما هدفمان قهرماني است و براي آن هدف هم تلاش مي‌كنيم.
فكر نمي‌كني بهتر بود اين بازي در هفته‌هاي پنجم يا ششم برگزار مي‌شد؟
ببينيد ما در اين مدت به خاطر بروز پاره‌اي مشكلات حدود يك هفته از تمريناتمان را تعطيل كرديم و البته اين موضوع نمي‌تواند تاثير چنداني روي كارمان بگذارد. ضمن اينكه معتقدم همه تيم‌هاي ليگ تا پنج هفته اول هنوز به هماهنگي كامل نرسيده‌اند و از آن به بعد است كه مي‌توان عيار واقعي تيم‌ها را سنجيد. به هر حال براي مس كه داعيه قهرماني دارد هفته اول و پنجم تفاوتي ندارد و بالاخره ما بايد از رقباي اصلي‌مان امتياز بگيريم كه مي‌گيريم.
آيا در دفاع چهار نفره مس هم آزادي عمل خواهي داشت تا جلو بروي و در حملات تيم شركت كني يا مظلومي تو را محدود به عقب ماندن كرده است؟
خير! در اين بازي بيشتر تمركزم روي كارهاي دفاعي خواهد بود. البته اين اجازه را دارم كه هنگام ارسال ضربات ايستگاهي روي 18 قدم پرسپوليس جلو بروم و شانسم را براي گلزني امتحان كنم.
دوست داري گل هم بزني؟
دوست دارم مس برنده شود و گام اول را با پيروزي پشت سر بگذارد. گل زدن من در درجه دوم اهميت قرار دارد. هر چند كه اگر بتوانم با پيراهن مس هم به اين تيم گل خواهم زد.
آري‌هان، دنيزلي، سوبل، بگوويچ و وينگادا مربيان خارجي بودند كه تو با وجود آنها برابر پرسپوليس بازي كرده‌اي حالا چه نظري در مورد «كرانيكار» و اين پرسپوليس داري؟
خب بايد بگويم هيچ شناختي از اين مربي و اين پرسپوليس ندارم چون هنوز بازي‌هاي اين تيم را نديده‌ام اما همين كه كرانيكار پيش‌تر سرمربي تيم‌ملي كرواسي بوده بيانگر توانايي‌هاي او است. در كل فكر مي‌كنم حضور اين قبيل مربيان روز دنيا كه به علم فوتبال مسلح هستند باعث پيشرفت كلي فوتبال كشورمان و بازيكنان تيم‌ها خواهد شد و از اين بابت خوشحالم.
علي كريمي در هر دو ديدار داربي فصل پيش هم گل زد و هم يك پنالتي گرفت تا تيمش را از خطر دو شكست متوالي برهاند. خروج اين بازيكن از جمع بازيكنان پرسپوليس را تا چه حد در جهت تضعيف اين تيم موثر مي‌داني؟
البته مسايل داخلي يك باشگاه به من ارتباطي ندارد و كاري به اين ندارم كه چرا علي كريمي از پرسپوليس جدا شد و اصلا نمي‌دانم كه چرا جدا شد اما در كل فكر مي‌كنم پرسپوليس همواره پرسپوليس است چه با كريمي و چه بدون كريمي. هر چند كه هرگز نمي‌توان توانايي‌هاي منحصربه فرد او را ناديده گرفت و او را يك هافبك استثنايي قلمداد نكرد.
بازي استقلال – سپاهان را چطور تحليل مي‌كني؟
نظري در مورد اين بازي ندارم. فقط چون يك استقلالي هستم آرزوي پيروزي استقلال را دارم.
چرا نظري نداري؟
خب چون نمي‌خواهم درباره تيمي كه يكسري افراد غيراستقلالي در آن حضور دارند حرف بزنم. اين تيم مال من و همه استقلالي‌هاست و جاي هر كسي نيست كه يك مرتبه وارد آن شوند. امسال هم تيم اول من مس است اما پس از آن هميشه آرزو خواهم داشت كه استقلال موفق باشد و براي موفقيتش هم دعا خواهم كرد و آن تعداد هم مطمئن باشند كه هيچ كس در استقلال ماندگار نيست و آنها پس از مدتي خواهند رفت و آن زمان است كه استقلالي‌هاي واقعي به باشگاه‌شان بازخواهند گشت. زمان خيلي مسايل را مشخص مي‌كند. آن افراد مطمئن باشند روزي انتقام سختي از تك تك‌شان خواهم گرفت و هرگز به خاطر حضور بي‌دليل يكي‌، دو نفر در اين باشگاه عطاي تيم محبوبم را به لقايش نخواهم بخشيد. زمان را به همين خاطر دوست دارم كه خود به خود چهره واقعي افراد را نمايان مي‌كند و آن وقت است كه چشم مردم به حقايق دوخته خواهد شد.
فهرست تيم‌ملي اعلام شد و تو و هفت نفر از افرادي كه از آخرين اردو كناره‌گيري كرده بوديد در جمع دعوت‌شدگان حضور نداشتيد. علت را مي‌داني؟
آن زمان كه من از تيم‌ملي كناره‌گيري كردم به خاطر مصدوميتم بود و اين را هم آقاي قطبي مي‌دانست و هم منصورخان (پورحيدري). آن سه جلسه‌اي را هم كه با تيم‌ملي تمرين كردم به احترام اسم تيم‌ملي بود وگرنه با فشار و درد با تيم‌ملي تمرين مي‌كردم. از آن به بعد هم در هيچ مسابقه‌اي شركت نداشته‌ام و به كادرفني تيم‌ملي حق مي‌دهم كه مرا انتخاب نكند. من هميشه و تحت هر شرايطي براي تيم‌ملي بي‌تاب هستم و هرگز به اين تيم پشت نكرده‌ام. اميدوارم در اين فصل پيش رو هم آن قدر خوب باشم كه بار ديگر لياقت دعوت شدن به اردوي تيم‌ملي را پيدا كنم.
از شرايطت در كرمان راضي هستي؟
شكر خدا همه چيز خوب است. فقط چون روزنامه‌ها بعدازظهر به كرمان مي‌رسند تا حدودي دير به اخبار جديد دسترسي پيدا مي‌كنيم.
اين هم از عواقب جدا شدنت از استقلال است؟
اشكالي ندارد. از قولم بنويس كوه به كوه نمي‌رسد اما آدم به آدم خواهد رسيد آقاي واعظ.

منبع:روزنامه گل
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”