صفحه 1 از 1

قهرمانی تیم بسکتبال ایران مبارک باد

ارسال شده: یک‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۱۶ ب.ظ
توسط yasermym
تصویر
تیم بسکتبال ایران دقایقی پیش با نتیجه 70 بر 52 تیم ملی چین راشکست داد تا بدین ترتیب قهرمانی آسیا را تکرار کند.

این پیروزی بر همه دوستان سنترالی مبارکتصویر

Re: قهرمانی تیم بسکتبال ایران مبارک باد

ارسال شده: یک‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۲۲ ب.ظ
توسط nodet
دیوار چین فروریخت، ایران قهرمان شد :razz: :razz: :razz:

فردا: تیم ملی بسکتبال ایران قهرمان آسیا شد.
تیم ملی بسکتبال جمهوری اسلامی ایران ضمن قهرمانی جام ملت های آسیا به جام جهانی بستکبال در سال 2010 در ترکیه بعنوان نماینده اول قاره کهن صعود کرد.

تيم ملي بسكتبال ايران با پیروزی در 9 بازی مقابل تيم‌هاي آسيايي از عنوان قهرماني خود دفاع كرد.

بلندقامتان بستکبال ایران در اين ديدار و در شرايطي كه نيمه نخست بازي را با نتيجه 42 بر 25 به سود خود خاتمه داده بودند، در نهايت موفق شد با نتيجه 70 بر 52 مقابل تيم ملي بسكتبال چين به برتری دست يابد.


منم تبریک میگم!!
:razz: :razz: :razz: :-D
:razz: :razz: :-D
:razz: :-D
:razz: :razz: :-D
:razz: :razz: :razz: :-D

Re: قهرمانی تیم بسکتبال ایران مبارک باد

ارسال شده: یک‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۲۶ ب.ظ
توسط yasermym
 آسمان خراش هاي ايران بر بام آسيا ايستادند  
 
آسمان خراش هاي تيم بسکتبال ايران با پيروزي خيره کننده بر چيني ها در فينال بيست و پنجمين دوره مسابقات جام ملت هاي آسيا، بر سکوي نخست قاره کهن ايستادند.  


 تصویر 


به گزارش خبرنگار ايرنا، بازيکنان کشورمان با ارايه يک بازي زيبا و حرفه اي همانند هشت بازي گذشته خود، اين بار در برابر چشمان گرد شده چيني ها، يکبار ديگر اقتدار و قدرت بسکتبال ايران بر قاره آسيا را به رخ حريفان کشيدند.
گفتني است، تيم چين نيز تا پيش از رويارويي با بسکتباليست هاي ايران ،‌هشت بازي بدون شکست انجام داده بود تا بتواند جواز حضور در فينال اين دوره از مسابقات را کسب کند.
در اين بازي که در ورزشگاه مملو از تماشاگر المپيک شهر تيانجين چين برگزار شد، ستارگان بسکتبال ايران با وجود سر و صداي مکرر و حرکات ويران کننده طرفداران تيم چين در پشت تخته هاي بسکتبال، بارها و بارها به سمت حلقه تيم حريف حمله ور شدند و در نهايت توانستند با نتيجه 70 بر 52 تيم چين را شکست دهند.
ستارگان بسکتبال ايران کوارتر نخست را با نتيجه 21 بر 10 به سود خود به پايان بردند.
ريباندهاي بدون نقص حامد حدادي ، عملکرد خوب مهدي کامراني گارد راس تيم ملي و امتيازگيري هاي مکرر صمد نيکخواه بهرامي از جمله دلايل موفقيت ايران در اين بازي بود.
پس از دو دقيقه استراحت، بسکتباليست هاي ايران بار ديگر به ميدان رفتند و در کوارتر دوم نيز موفق شدند تيم چين را با نتيجه 21 بر 15 شکست دهند تا در پايان نيمه نخست اين ديدار تيم بسکتبال ايران با نتيجه 42 بر 25 از حريف خود پيشي بگيرند.
بسکتباليست هاي ايران 10 دقيقه استراحت کردند و پس از آن در کوارتر سوم به سراغ تيم چين رفتند و اما در اين کوارتر به دليل خروج چند دقيقه اي برخي از فوق ستاره اي تيم ملي و اشتباه هاي مکرر بازيکنان ايران در پرتاب هاي سه امتيازي، تيم چين براي نخستين بار در کوارتر سوم با ايران در کسب امتيازات (14 - 14) برابر شد تا در پايان کوارتر سوم تيم ايران در کل با نتيجه 56 بر 39 از حريف خود همچنان پيش باشد.
تيم ملي بسکتبال ايران با 17 امتياز اختلافي که در نتيجه تلاش بازيکنان در کوارترهاي اول و دوم به دست آورده بود با خيال آسوده تري در کوارتر چهارم به سراغ تيم چين رفت و توانست با نتيجه 14 بر 13 حريف را شکست دهد تا سرانجام با نتيجه 70 بر 52 قهرماني دوسال گذشته خود را اين بار در چين تکرار کند .
گفتني است، درحالي که 5 دقيقه به پايان کوارتر چهارم باقي مانده بود، بسياري از تماشاگران چيني سالن ورزشگاه المپيک شهر تيانجين را ترک کردند.
تيم ايران براي دفاع از عنوان قهرماني خود در اين رقابت ها، تيم هاي "چين تايپه" ، " ازبکستان "، "کويت"، "ژاپن"، "فيليپين" ، "کره جنوبي" ، " قطر " ، "اردن" و "چين" را به ترتيب با نتايج 71 بر 67، 82 بر 61، 94 بر 46،‌ 101 بر 71،‌ 88 بر 78 ، 82 بر 66 ، 75 بر 65 ، 77 بر 75 و 70 بر 52 از پيش رو برداشته است.
مهدي کامراني ، جواد داوري ، آرن داوودي ، امير اميني ، حامد آفاق اسلاميه، صمد نيکخواه بهرامي ، محمد رضا اکبري ، اوشين ساهاکيان ، پويا تاجيک، حامد حدادي، علي دورقي و حامد سهراب نژاد 12 ستاره بسکتبال ايران در اين مسابقات هستند.
تا قبل از اين ديدار، تيم هاي ملي بسکتبال ايران و چين پنج بار برابر هم صف آرايي کرده بودند که يک پيروزي و چهار شکست حاصل تلاش ملي پوشان ايراني بود.
تاريخچه ديدارهاي دو تيم به شرح زير است :
سال ايران چين عنوان رقابت ها
1997 66 99 جام ملت هاي آسيا
2003 69 93 جام ملت هاي آسيا
2005 61 76 جام ملت هاي آسيا
2007 77 68 جام ملت هاي آسيا
2008 46 75 دياموند بال چين
پيش از اين ديدار نيز دو تيم اردن و لبنان در ديدار رده بندي به سراغ يکديگر رفتند و تيم اردن در نهايت با نتيجه 80 بر 66 حريف خود را شکست داد و جواز حضور در مسابقات جهاني ترکيه را کسب کرد.
بيست و پنجمين دوره رقابت هاي بسکتبال جام ملتهاي آسيا که از پانزدهم مرداد ماه آغاز شده بود، امروز يکشنبه با قهرماني تيم ايران در چين به کار خود پايان داد.

[External Link Removed for Guests]

Re: قهرمانی تیم بسکتبال ایران مبارک باد

ارسال شده: یک‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۳۲ ب.ظ
توسط samanrossonero
تبریک می گم...
امیدوارم التیام دهنده دل اهالی ورزش باشه بعد از حذف از انتخابی جام جهانی... :razz: :razz: :razz: