جيلاردينو: نگران ميلان و فوتبال ايتاليا هستم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

جيلاردينو: نگران ميلان و فوتبال ايتاليا هستم

پست توسط iafilwa »

آلبرتو جيلاردينو جزو بازيكناني بود كه توانست در مدت كوتاه حضورش در تركيب تيم ملي ايتاليا عملكرد خوبي داشته باشد.
در بازي با آمريكا كه به تساوي يك بر يك رسيد، جيلا با ضربه سر، گلي زيبا را به ثبت رساند و سپس با نوع خاص خوشحالي‌اش خود را براي مدت‌ها سوژه جالب برنامه‌هاي خبري كرد.
او در اولين حضور خود با پيراهن آتزوري‌ها در جام جهاني سربلند بود و در كنار ساير ميلاني‌ها نظير پيرلو، نستا و گاتوزو خوشحال به ايتاليا و نزد هواداران روسونري بازگشت. اتفاقات شب قهرماني در برلين و بازگشت باشكوه به وطن مي‌تواند از جمله خاطرات خيلي خوب وي در فوتبال و زندگي‌اش باشد.
اما حوادثي كه در حال حاضر باعث ويران شدن فوتبال ايتاليا شده، او و بسياري ديگر از ملي‌پوشان را متأثر كرده است و شيريني قهرماني در آلمان 2006 را به كام آنها تلخ كرده و مي‌تواند اين هم بدترين خاطره براي آنان باشد.
گلزن جوان ميلان به رغم خستگي بسيار زياد و سپري يك ماه تقريباً دشوار در آلمان نگران وضعيت تيم روسونري براي فصل آينده است.
جيلا به خاطر مدت زمان حضورش در ميلان كه فقط يك سال است نمي‌تواند اظهارنظر درستي در مورد حوادث سال‌هاي گذشته در باشگاه روسونري داشته باشد اما از اينكه ميلان در فصل آينده قادر نيست در جام باشگاه‌هاي اروپا بازي كند و در واقع از شركت در اين رقابت‌ها محروم است، ناراحت مي‌باشد.
براي هواداران خوشحالم و متأسف!
جيلاردينو قهرماني در آلمان 2006 را تقديم به تمام تيفوسي‌ها مي‌كند، مخصوصاً طرفداران ميلان كه در همه شرايط او را حمايت كردند.
آن شب را براي هميشه به خاطرم خواهم سپرد و تصور نمي‌كنم لحظه‌اي از يادم برود. ما سزاوار قهرماني بوديم و از همان ابتدا كه بازي‌ها شروع شد اطمينان پيدا كرديم مي‌توانيم به فينال و سپس قهرماني در اين جام برسيم.
نكته حائز اهميت در مورد قهرماني در آلمان 2006 اتحاد، يكرنگي و يكدلي تمام بازيكنان بود و كسي از اينكه در بازي‌ها روي نيمكت مي‌نشست اعتراضي نداشت. ليپي كمك بزرگي به بازگشت اعتماد به نفس در نزد بازيكنان كرد. او لحظات بسيار دشواري را پشت سر گذاشت و مي‌توانم به جرأت بگويم از همه ما نگران‌تر بود.
در زماني كه به ايتاليا بازگشتيم شوكه شديم. انتظار چنين استقبالي را هرگز نداشتيم و در خواب هم نمي‌ديديم اين قهرماني چنين براي مردم ارزشمند باشد و باعث شود آنها تا اين حد خوشحال باشند.
براي آنها خيلي خوشحالم و راضي‌ام كه باعث شديم مردم با وجود تمام سختي‌ها به جشن و شادماني بپردازند. ترديد ندارم با حمايت آنها در آينده هم صاحب پيروزي و موفقيت‌هاي بزرگي خواهيم شد.
جيلاردينو از تصميم دادگاه رسيدگي به پرونده تقلب و تباني فوتبال ايتاليا ابراز تعجب كرد و انتظار داشت حكم نهايي در شرايطي متفاوت‌تر با آنچه پيش‌بيني مي‌شد صادر شود، چون معتقد بود قهرماني ايتاليا در جام جهاني به واسطه حضور تعداد زيادي از بازيكناني كه اكنون تيم‌هايشان محروم شده‌اند، به دست آمده است.
او گفت: براي هواداران متأسفم و مي‌دانم كه اكنون تيفوسي‌هاي ميلان، يوونتوس، فيورنتينا و لاتزيو در چه شرايطي قرار دارند و در تلويزيون هم ديدم كه مردم بعد از خواندن حكم دادگاه اشك مي‌ريختند.
حالا همه نگاه‌ها به دادگاه تجديد نظر است و اميدوارم در اين دادگاه خيلي چيزها تغيير كند و شاهد بخشش تيم‌ها باشيم. دوست دارم فصل آينده ميلان در ليگ قهرمانان حضور پيدا كند و ساير تيم‌هايي هم كه به سري B سقوط كرده‌اند (يووه، فيورنتينا و لاتزيو) در سري A بمانند.
اين خواسته مردم ايتالياست و دادگاه بايد آن را سرلوحه اعلام آخرين حكم خود قرار دهد و مانع ويران شدن فوتبال دسته اول ايتاليا شود.
در ميلان مي‌مانم
آلبرتو جيلاردينو از شنيدن اخبار نقل و انتقالات ابراز تعجب مي‌كند و متأسف است كه بازيكنان بزرگ در صدد ترك تيم‌هاي خود و رفتن به ليگ اسپانيا و انگلستان هستند.
او در پايان مصاحبه‌اش با كانال تلويزيوني ميلان گفت: خوشحالم كه پيراهن ميلان را بر تن مي‌كنم و قصد دارم با قدرت فوتبالم را در اين تيم ادامه دهم. براي آدريانو گالياني خيلي متأسفم. او مرد بزرگي است و محروميت دو ساله‌اي كه برايش در نظر گرفته شده چيزي از توانايي‌هاي وي كم نخواهد كرد.
دوست دارم ميلان در فصل آينده با همه ستارگانش به ميدان برود. مي‌خواهم در كنار كاكا، پيرلو، گاتوزو، نستا و اينزاگي بازي كنم و آنها در اينجا بمانند. به عقيده من ميلان مي‌تواند با قدرت به راه خود ادامه دهد.

انتهاي خبر // ایپنا - وب سایت خبرگزاری ورزش ایران//www.ipna.ir
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”