ژرمن ها به او اميد بسته اند(سرمربي جديد ژرمن ها)

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: چهارشنبه 21 تیر 1385, 10:35 pm

ژرمن ها به او اميد بسته اند(سرمربي جديد ژرمن ها)

پست توسط iafilwa »

يواخيم‌لو، مربي جديد تيم‌ملي فوتبال آلمان يكي از سخت‌ترين مشاغل اين كشور را پذيرفته است. او پا جاي يورگن كلينزمني گذاشته كه علاوه بر محبوبيت فوق‌العاده طي يك ماه گذشته (خصوصاً در زمان بازي‌هاي جام‌جهاني) هيچ اشتباهي مرتكب نشد.
گرچه پيش‌بيني مي‌شد كلينزمن در تيم‌ملي ماندني نيست اما چهارشنبه گذشته او تصميمش را به طور رسمي اعلام كرد تا موجي از نااميدي آلمان را فرا بگيرد.
كلينزمن 41 ساله پس از رسيدن به نيمه نهايي جام‌جهاني اظهار كرده بود بي‌انگيزه شده و مي‌خواهد به خانواده‌اش در كاليفرنيا ملحق شود و اكنون دستياري كه كلينزمن از او به‌عنوان «دست راستش» نام برده بود، روي صندلي او نشسته است.
سوابق يواخيم‌لو 46 ساله به هيچ وجه قابل مقايسه با كلينزمن نيست. سرمربي ژرمن‌ها در جام‌جهاني در دوران بازيكني‌اش گلزن اول تيم آلمان بود و سابقه قهرماني جهان و اروپا را در كارنامه دارد.
اما وقتي به كارنامه‌ لو نگاهي بيندازيم، كل افتخاراتش به‌عنوان بازيكن محدود مي‌شود و دو فصل حضور در بوندس‌ليگا در تيم‌هاي كارلسروهه و اينتراخت فرانكفورت و همچنين بازي در بوندس‌ليگاي دو به همراه فرايبورگ است.
كلينزمن و لو در كلاس‌هاي مربيگري با يكديگر آشنا شدند و خيلي زود مجذوب هم شدند و حتي اين رابطه نزديك پس از رفتن كلينزمن در سال 1998 به آمريكا همچنان به قوت خود باقي ماند.
آنها عقايد مشتركي راجع به روانشناسي بازيكنان و برانگيختن شور و اشتياق در شاگردان خود دارند.
يواخيم‌لو شروع خيلي ضعيفي در دنياي مربيان داشت و كارش را با تيم جوانان وينترتور سوييس آغاز كرد اما درخشش وي در اشتوتگارت بود.
او در سال 1996 اين تيم را به مقام چهارمي بوندس‌ليگا رساند و در سال 1997 آنها را به مقام قهرماني جام‌حذفي آلمان رساند.
او در سال بعد و در رقابت‌هاي جام در جام اروپا شروع خوبي داشت و با درايت خود اشتوتگارت را به ديدار نهايي رساند اما با شكست مقابل چلسي و نرسيدن به سكوي اول، از سمت خود اخراج شد.
پس از اين اتفاق او تصميم گرفت شانس خود را در خارج از آلمان بيازمايد. او ابتدا به تركيه رفت و در تيم‌هاي فنرباغچه و آدان اسپور مربيگري كرد و پس از آن تصميم گرفت راهي اتريش شود.
او هدايت اف‌.سي تيرول را برعهده گرفت و توانست تنها قهرماني تاريخ اين باشگاه را در فصل 2002-2001 به ارمغان بياورد.
شايستگي‌هاي يواخيم‌لو در امر مربيگري قابل كتمان نيست اما او خصوصياتي دارد كه مورد توجه و علاقه رؤساي باشگاه‌ها نيست و مدتي به دور از باشگاه‌ بود. سرانجام وقتي كلينزمن در تابستان 2004 هدايت تيم‌ملي آلمان را پذيرفت سراغ دوست صميمي و قديمي‌اش رفت تا از او كمك بخواهد.
كلينزمن اعتقاد عجيبي به وي دارد و در خصوص او اظهار داشت: دانش تاكتيكي او خيلي بيشتر از من است و من كاملاً به او تكيه مي‌كنم.
هنوز يك سال از آمدن او به تيم‌ملي نگذشته بود كه لو دعواي شديدي با باشگاه‌هاي آلماني به راه انداخت.
او اعتقاد داشت كه باشگاه‌ها به خوبي بازيكنان را آماده نمي‌كنند و در اين امر بسيار ضعيف هستند.
اين مسأله باعث شد تا اولي هوينس، مديرفني بايرن مونيخ اعلام كند كه برايش مهم نيست كه او چه فكري مي‌كند چراكه ما كارمان را بهتر مي‌دانيم.
اما كلينزمن كاملاً از دستيارش پشتيباني كرد و فدراسيون فوتبال آلمان نيز برنامه‌هاي او را تصويب كرد تا از كادرفني خود حمايت كند.
برنامه اصلي او اكنون تحت كنترل درآوردن انرژي و شور و اشتياق بازيكنان جوان آلماني در جام‌جهاني نظير باستين شواين اشتاينگر و لوكاس پودولسكي براي يورو 2008 است.
او به شدت زير ذره‌بين قرار دارد و هنوز نيامده صحبت از قهرماني ژرمن‌ها در يورو 2008 مي‌كند.
البته او به خوبي مي‌داند كه تيم آماده‌اي در اختيار دارد و بازيكنان جوانش در بازي‌هاي بزرگ جام‌جهاني تجربيات زيادي را به دست آورده‌اند.
ژرمن‌ها در بازي‌هاي مقدماتي يورو 2008 با انجام ديدارهايي مي‌توانند به انسجام كامل‌تري دست پيدا كنند و با قدرت‌تر از هميشه در سوييس و اتريش حاضر شوند.
در يك نظرسنجي عمومي در آلمان مردم اين كشور به آينده تيم‌ملي فوتبالشان بسيار خوشبين هستند.
62 درصد مردم معتقدند كه تيم‌ملي اين كشور در يورو 2008 به مقام قهرماني خواهد رسيد كه اين نشانگر پيشرفت ژرمن‌ها با كلينزمن و يواخيم‌لو است.
يواخيم‌لو در اين مسير پر افت و خيز از هم‌اكنون به دنبال راهكارهايي است و تمامي دوستداران فوتبال آلمان در انتظار نتايج به‌دست آمده با يك سرمربي نه چندان خوشنام هستند.
بايد منتظر عملكرد لو در تيم‌ملي آلمان ماند و ديد كه او در نخستين آزمون خود در ديدار تداركاتي 16 آگوست مقابل سوئد، چگونه عمل خواهد كرد.

انتهاي خبر // ایپنا - وب سایت خبرگزاری ورزش ایران//www.ipna.ir[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”