اولین بانوی ایرانی در المپیک زمستانی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 دی 1388, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 70 بار

اولین بانوی ایرانی در المپیک زمستانی

پست توسط mehdi_vojdani61 »

مرجان کلهر اولین بانوی ایرانی است که در المپیک زمستانی ونکور شرکت می کند.

تصویر


این در حالی است که رئیس فدراسیون اسکی کسب جایگاهی به مراتب بالاتر ازالمپیک تورین را هدف تیم ملی ایران در المپیک 2010 ونکور اعلام کرده و اینشاید بتواند فرصتی برای درخشش اسکی ایران تلقی شود.


ایلنا: پس از اعلام رنكينگ و امتيازات اسكي بازان از سوي فدراسيون جهانياسكي چهار نماينده ايران حاضر در بازي‌هاي المپيك زمستاني ونکور كانادامشخص شدند که در میان آنها نخستین المپین محجبه زن ایران در المپیکزمستانی نیز همچون المپیک تابستانی خودنمایی می‏کند.

به گزارش ايلنا؛ در بخش مرجان كلهر اسکی‏باز پرسابقه و محجبه کشورمانبا امتياز 112 در مارپيچ كوچك و 124 در مارپيچ بزرگ به عنوان نخستين بانویالمپيكي ورزش هاي زمستاني ايران سهميه حضور در المپيك ونكور كانادا را ازمیان سه کاندیدای بانوان کشورمان برای این جایگاه كسب كرد تا اسکی ایرانحضوری متفاوت نسبت به ادوار پیشین در المپیک زمستانی داشته باشد.

در بخش مردان نيز پوريا ساوه شمشكي با كسب رنكينگ 312 در جهان در رشتهآلپاين توانست اولين ورودی المپيكي ايران را در اسكي به دست آورد و حسينساوه شمشكي با كسب رتبه 426 توانست سهميه دوم ورود به المپيك را كسب كردهو از اين سهميه نيز براي ايران استفاده كند. در رشته‌ فضانوردي، سيد ستارصيد با 22 سال سن با امتياز 117 فدراسيون جهاني مجوز حضور در بازي‌هايالمپيك كانادا را به دست آورد.

اسكي ايران همچنين در آلپاين در كوچك و بزرگ دو سهميه ديگر كسب كرد.اين سهميه ها در سايه تلاش هاي فدراسيون اسكي در جهت برگزاري ليگ هاي منظمتحت نظارت فدراسيون جهاني به دست آمده كه اين ليگ‌ها از سال 83 تاكنون بيشاز 40 مسابقه برگزار شده است اما در خصوص سهمیه بانوان باید نقش کلهر کهاز کودکی جزو اسکی‏بازان پیست دیزین بوده را به مراتب پررنگ‏تر ازبرنامه‏ریزی فدراسیون در بخش بانوان دانست.

اين نهمين دوره‌اي است كه نمايندگان ايران در بازيهاي المپيك زمستانيشركت مي كنند که در این میان كسب مقام 36 و 32 علي داد و ساوه شمشكي دربازي‌هاي المپيك زمستاني 2006 تورين ايتاليا بهترين مقام اسكي بازان ايرانتاكنون به شمار مي رود اما در ملي پوشان اعزامي ايران به بازي هاي المپيكزمستاني 2010 ونكور كانادا به لحاظ كميت و كيفيت نسبت به تمام دوره هاييكه ايران نماينده داشته بيشترين نفرات است.

این در حالی است که رئیس فدراسیون اسکی کسب جایگاهی به مراتب بالاتراز المپیک تورین را هدف تیم ملی ایران در المپیک 2010 ونکور اعلام کرده واین شاید بتواند فرصتی برای درخشش اسکی ایران تلقی شود.

در حال حاضر نفرات تيم ملي زير نظر ايوان، مربي بلغارستاني در پيستاسكي شمشك مشغول تمرين هستند و مراحل آماده‏سازی را برای شرکت در المپيكزمستاني 2010 ونكوور كانادا از 23 بهمن‌ماه سال جاري آغاز مي‌شود، پشت سرمی‏گذارند.

در همین چهارچوب مراسم جشن رهسپاری کاروان اعزامی ایران به بازی هایالمپیک زمستانی 2010 ونکوور کانادا روز 17 بهمن ماه در هتل المپیک تهرانبا حضور مسئولان سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک و فدراسیون اسکی ودیگر اعضای ورزش کشور برگزار و تیم ملی چهار نفره کشورمان 20 بهمن ماهراهی محل برگزاری بازیهای المپیک زمستانی خواهد شد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”