چراغپور: قلعه‌نوعى‌ از برانکو ضعيف‌تر است‌

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

چراغپور: قلعه‌نوعى‌ از برانکو ضعيف‌تر است‌

پست توسط iafilwa »

جلال‌ چراغپور مديرفنى‌ تيم‌ شيرين‌ فراز غرب‌ که‌ از سوى‌ امير قلعه‌نوعى‌ سرمربى‌ تيم‌ملى‌ کشورمان‌ براى‌ همکارى‌ با کادر فنى‌ به‌ تيم‌ملى‌ دعوت‌ شده‌ بود اين‌ دعوت‌ را نپذيرفت‌ و درخصوص‌ عدم‌ حضورش‌ در کادر فنى‌ تيم‌ ايران‌ به‌ خبرورزشى‌ گفت: فکر مى‌کنم‌ در اين‌ بافتى‌ که‌ براى‌ کادر فنى‌ تيم‌ملى‌ درنظر گرفته‌اند، نمى‌توانم‌ تأثير داشته‌ باشم. من‌ با آدمها کار ندارم، بلکه‌ با اين‌ جريان‌ کار دارم، زيرا اين‌ افراد که‌ دور هم‌ جمع‌ شده‌اند، هيچ‌ سنخيتى‌ با هم‌ ندارند. دليل‌ ديگرم‌ هم‌ اين‌ است‌ که‌ هر کس‌ اندازه‌هاى‌ خودش‌ را مى‌داند و اينکه‌ چه‌ خواصى‌ دارد را خودش‌ مى‌داند اما آقايان‌ مرا به‌ عنوان‌ آناليزور تيم‌ انتخاب‌ کرده‌اند و حتى‌ دستيار هم‌ برايم‌ گذاشته‌اند، آن‌ وقت‌ با من‌ صحبت‌ کرده‌اند. زمانى‌ با سرمربى‌ تيم‌ملى‌ صحبت‌ کردم‌ که‌ تمامى‌ انتخاب‌ها صورت‌ گرفته‌ بود، از همين‌ رو قبول‌ نکردم.
وى‌ ادامه‌ داد: به‌ نظر مى‌رسد که‌ تيم‌ملى‌ چندان‌ احساس‌ نياز نکرده‌ است‌ و حتى‌ اگر زمانى‌ هم‌ احساس‌ نياز کنند، بايد در روش‌ صداکردن‌ تغييراتى‌ ايجاد شود. به‌ هر حال‌ احساس‌ کردم‌ با ترکيبى‌ که‌ سيستم‌ آقاى‌ قلعه‌نوعى‌ دارد نمى‌توانم‌ مفيد باشم، از همين‌ رو عذرخواهى‌ کردم‌ و گفتم‌ که‌ نمى‌توانم‌ کمکى‌ کنم. البته‌ قصد ندارم‌ در همين‌ ابتداى‌ کار قلعه‌نوعى‌ جنجال‌ درست‌ کنم‌ و اين‌ موضوع‌ هم‌ چيزى‌ نيست‌ که‌ بخواهم‌ براى‌ تيم‌ملى‌ ايجاد حاشيه‌ کنم، به‌ هر حال‌ براى‌ سرمربى‌ و ديگر اعضاى‌ کادر فنى‌ تيم‌ملى‌ آرزوى‌ موفقيت‌ دارم.
چراغپور يادآور شد: افرادى‌ که‌ به‌ عنوان‌ مشاور تيم‌ملى‌ انتخاب‌ شده‌اند هيچ‌ تناسبى‌ با يکديگر ندارند. منصور پورحيدرى‌ و پرويز ابوطالب‌ از نظر فکرى‌ کاملاً‌ متفاوت‌ با يکديگر هستند. تيم‌ فعلى‌ از نظر فنى‌ ضعيف‌تر از کادر فنى‌ گذشته‌ است. هيچ‌ تغيير و تحولى‌ انجام‌ نشده‌ و مطمئن‌ هستم‌ با اين‌ روند فوتبال‌ ايران‌ دچار مشکل‌ خواهد شد.
وى‌ گفت: در آينده‌ نزديک‌ و بنا به‌ دلايلى‌ که‌ ذکر کردم‌ در مجموعه‌ تيم‌ملى‌ شکاف‌ ايجاد خواهد شد. هيچ‌ گاه‌ نمى‌توانم‌ قبول‌ کنم‌ ابراهيم‌زاده‌ و پيروانى‌ برتر از فرکى‌ و شاهرخى‌ هستند. آنها حداقل‌ سال‌ها در فوتبال‌ ايران‌ حضور فعال‌ داشتند. مجموعه‌ فعلى‌ به‌ هيچ‌ عنوان‌ نمى‌تواند موفق‌ باشد، اين‌ افراد پيش‌تر امتحان‌ خود را پس‌ داده‌اند.
اين‌ کارشناس‌ فوتبال‌ درخصوص‌ پرويز کماسى‌ مربى‌ بدنساز تيم‌ملى‌ افزود: انتخاب‌ کماسى‌ به‌ عنوان‌ مربى‌ بدنساز تيم‌ملى‌ نيز از جمله‌ مسائلى‌ است‌ که‌ جاى‌ تعجب‌ دارد. او مربى‌ بدنساز در رشته‌ دووميدانى‌ است‌ و تخصصى‌ در فوتبال‌ ندارد. کارنامه‌ او در زمان‌ مربيگرى‌ على‌ پروين‌ در تيم‌ملى‌ گوياى‌ همه‌ چيز است. اين‌ تيم‌ در زمان‌ حضور کماسى‌ در بدترين‌ شرايط‌ بدنى‌ به‌ سر مى‌برد. افشين‌ پيروانى‌ تا سه‌ ماه‌ پيش‌ مى‌گفت‌ فقط‌ با پيراهن‌ پرسپوليس‌ در ميادين‌ فوتبال‌ حاضر مى‌شود حالا چه‌ اتفاقى‌ افتاده‌ است‌ که‌ وى‌ به‌ عنوان‌ مربى‌ تيم‌ملى‌ انتخاب‌ مى‌شود؟!
چراغپور در پايان‌ اضافه‌ کرد: ناصر ابراهيمى‌ با آن‌ همه‌ سابقه‌ و تجربه‌ بايد از امير قلعه‌نوعى‌ و منصور ابراهيم‌زاده‌ حرف‌شنوى‌ داشته‌ باشد و برنامه‌هاى‌ آنها را اجرا کند. جالب‌ اينکه‌ او خودش‌ را با زاگالو مقايسه‌ مى‌کند. هيچ‌گاه‌ نمى‌توانم‌ قبول‌ کنم‌ که‌ امير قلعه‌نوعى‌ قوى‌تر از برانکو ايوانکوويچ‌ است. برانکو در قياس‌ با اسکولارى‌ و ليپى‌ مربى‌ ضعيف‌ترى‌ بود، اما همين‌ مربى‌ به‌ مراتب‌ از قلعه‌نوعى‌ قويتر است‌ و تجارب‌ بيشترى‌ دارد. در تعيين‌ کادر فنى‌ تيم‌ملي، سياست‌ راضى‌ نگه‌داشتن‌ همه‌ را اجرا کردند به‌ هر حال‌ پس‌ از هر ناکامى‌ و شکست، انتظار تغيير و تحولات‌ چشمگيرى‌ وجود دارد، اما نه‌ تنها اين‌ اتفاق‌ نيفتاد بلکه‌ فوتبال‌ ايران‌ با انتخاب‌هايى‌ که‌ صورت‌ گرفت‌ در جهت‌ معکوس‌ گام‌ برداشت.

منبع:
روزنامه خبر ورزشی مورخ 1/5/85
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”