قدر خودت را بدان پسر

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 47
تاریخ عضویت: چهارشنبه 31 خرداد 1385, 5:50 pm
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

قدر خودت را بدان پسر

پست توسط sesna005 »

قدر خودت را بدان پسر!
تاريخ : پنجشنبه، 8 دي، 1384
موضوع : نيما شريفي


نيما شريفي

خيلي ها اعتقاد دارند كه او آماده ترين بازيكن اين روزهاي ليگ برتر است. از عادل فردوسي پور گرفته تا حاج رضايي. او را با زيدان مقايسه مي كنند. مجتبي جباري اين روزها خودش را در دل همه جا كرده است. از هواداران استقلال گرفته تا كارشناسان و مربيان تيم هاي ديگر. اگر با يك فلاش بك به سال قبل برگرديم، ياد جنجال هاي مديريتي بين دو باشگاه استقلال و ابومسلم مي افتيم. زماني كه استقلالي ها مي گفتند كه جباري بازيكن ما است و باشگاه ابومسلم عكس اين مساله را بيان مي كرد. حال پي مي بريم كه چرا مسولان استقلال تهران تا به اين حد بر روي مجتبي جباري نظر داشتند. بايد به مسولان باشگاه استقلال تهران براي ساختن چنين بازيكني و كشف او در تيم هاي پايه قدر داني كرد. مجتبي جباري مي تواند مرد اول كمربند مياني تيم ملي ايران در جام جهاني باشد. فيزيک عالي، هوش بالا، سرعت تصميم گيري مثال زدني و ... همه و همه جباري را تبديل به يک بازيکن ((با کلاس)) کرده است.


PHP-Nuke INP © IranNuke.com
[url=http://upload4.postimage.org/679572/photo_hosting.html]تصویر[/url
سالها بود چشممان دنبال يك بازيكن با سبك بازي جباري بود. بازيكني كه در زمين فكر و ذهنش از بدنش بيشتر خسته شود. بازيكني كه توپ را بدواند نه توپ او را. بازيكني كه هوش بالايي داشته باشد. و امروز خرسنديم كه چنين بازيكني در فوتبال كشورمان متولد شده است. جباري با ديسيپلين بازي مي كند و قدرت ((انعطاف فكري)) بالايي دارد. او نشان داده كه مي تواند تصميمش را بگيرد و آن را در عرض چند ثانيه عملي كند. كاري كه اكثر بازيكنان مياني در فوتبال ايران از انجامش عاجزند. او پس از بازگشتش از دوران مصدوميت خيلي سريع توانست خودش را در تيم استقلال مطرح كند. او ژنرال ميانه ميدان استقلال است. ژنرالي كه استقلال سالها از نداشتنش ضربه خورد. شايد آخرين بازيكني كه توانسته بود خيال مربيان باشگاه بزرگ استقلال را از بابت ميانه ميدان راحت كند، امير قلعه نويي بود. او هم در سالهاي نه چندان دور، در ميانه ميدان استقلال غوغا مي كرد. قلعه نويي امروز شاگردي را دارد كه او را ياد دوران جواني اش مي اندازد. و چه زيباست كه ژنرال محبوب آبيها مي تواند از تجربياتش براي مجتبي جباري دوست داشتني بگويد. اگر جباري را هر روز بهتر از ديروز مي بينيم، اگر مجتبي را هر دقيقه مفيد تر از دقيقه قبل مشاهده مي كنيم، بايد اين مساله را درك كنيم كه امير قلعه نويي نقش بزرگي در روند صعودي مجتبي جباري داشته و خواهد داشت.

قدرت تصميم گيري بالاي جباري باعث مباهات كارشناسان شده است. بارها و بارها در بازيهاي استقلال، در ميانه ميدان اين جباري است كه با تصميم گيري صحيح باعث مي شود تا تيمش در شرايط بهتري قرار بگيرد.
((پاسهاي بدون نقص)) مجبتي بارها ما را ذوق زده كرده است. در همين بازي استقلال - صبا باطري، جباري توانست بارها و بارها با پاسهاي خوبش هم تيمي هايش را در موقعيت هاي خوب و در فضاي عالي قرار دهد.
((سانترهاي)) جوان رعناي استقلال با قدرت بالا و دقت مثال زدني روي سر بازيكنان مي نشيند. كما اينكه سانتر زيباي جباري بود كه گل اول اسقلال را رقم زد.
((ديد وسيع)) ژنرال ميانه ميدان آبي پوشان پايتخت، ما را به اين فكر فرو مي برد كه چرا امثال جباري كمتر در فوتبال ايران متولد مي شوند. جباري در يك لحظه فضاي خالي را پيدا مي كند، تصميم مي گيرد، و تصميمش را عملي مي كند. همين مساله باعث شده است كه سبك بازي او با ديگران از زمين تا آسمان متفاوت باشد.
او علاوه بر اينها، از ((تکنيک)) بالايي برخوردار است و در زمان لازم مي تواند از آن استفاده کند. يکي از خصوصيت هاي کمياب جباري، استفاده صحيح و به موقع او از تکنيکش است. او اضافه کاري نمي کند و توپ را نه براي خود، بلکه براي تيمش به حرکت در مي آورد.

به همه اين موارد ((فيزيک)) مناسب را هم اضافه کنيد تا به اين مساله که او يک بازيکن کامل است پي ببريد!

از تمام اين فاكتورها كه بگذريم، جباري حرفه اي فكر مي كند، بازي مي كند و حتي زندگي مي كند. مصاحبه هاي اين بازيكن استثنايي فوتبال ايران را اگر خوانده باشيد به اين قضيه پي مي بريد كه او عجولانه صحبت نمي كند و هميشه منطق را بر احساس ترجيح داده است.

اوليايي در مورد جباري مي گويد: "سعي مي كنيم تا او را براي مدت طولاني حفظ نماييم. مدت ها به دنبال چنين بازيكن با كلاسي بوده ايم و به اين راحتي ها او را از دست نخواهيم داد." و اين يعني جباري توانسته نه تنها كادر فني باشگاه، بلكه مديران را نيز راضي كند.

در يك نگاه كلي، مي توان بيان كرد، مجتبي جباري فراتر از فوتبال ايران است. او مي تواند با ادامه همين روند رويايي خود در مدت كوتاهي، به بهترين تيمهاي اروپايي نقل مكان كند و بازيكن فيكس تيم ملي ايران در جام جهاني باشد.

برانکو در مورد جباري مي گويد: "جباري بازيکن فوق العاده اي است و اگر همين روند را ادامه دهد به يک بازيکن تاريخي تبديل مي شود. من بازيهاي او را دنبال مي کنم و مطمئنم که او پتانسيل بازي در تيم ملي را دارد."

و چه زيباست اگر جباري با سن و سال کمش بتواند در جام جهاني آلمان بدرخشد به به زيدان بگويد که من هم هستم! بي دليل نيست که رسانه هاي ورزشي ژاپن قبل از بازي آخر در مرحله مقدماتي جام جهاني به جباري لقب زيدان آسيا دادند. اين در حالي بود که جباري در آن روزها هنوز جباري امروز نشده بود.

آفرين به مجتبي جباري كه از هفته دهم تا به امروز ستاره بي چون و چراي تيمش بوده است. شايد تا سالها، ستاره اي چون او متولد نشود.
پس قدر خودت را بدان پسر!


منبع اين مقاله : Esteghlal FC Fans Website
[External Link Removed for Guests]

آدرس اين مطلب :
[External Link Removed for Guests]

PHP-Nuke INP © IranNuke.com
[External Link Removed for Guests]
در بهار زندگي احساس پيري مي كنم
با همه آزادگي فكر اسيري مي كنم
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

بابا براش اسپند دود کنيد چشم نخوره :::P :::P :::P
افت کلاس داره با زيدان مقايسه کردن
با رونالدينهو مقايسه کنيد
صبح افسردگي روحي ميگيره
اينم شد بازيکن :::P :::P :::P :::P
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط ARMIN »

سلام
sesna005,
بهتر نبود اين مطلب را در انجمن ورزش مي نوشتي؟
منتقل شد به بخش مربوطه.
Don't play games with the ones who love you
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”