صفحه 1 از 1

اظهار نظر های عجیب مارادونا!

ارسال شده: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۹, ۸:۵۶ ق.ظ
توسط javadfakoori
سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین در حالی باجام نوزدهم خداحافظی كرد كه اظهارنظرهایش در تاریخ ثبت می‌شود بدون آن كهتوضیحی درباره آنها بدهد.


به گزارش خبرگزاری فارس، دیه‌گوآرماندو مارادونا سرمربی پر حاشیه آرژانتین با شكست تیمش برابر آلمان باجام نوزدهم خداحافظی كرد و فرصت نشد تا بگوید چرا باید پله و بكن باوئر رادر موزه نگه كنیم یا چرا آرژانتین می‌تواند اسپانیا را با نتیجه 10 بر یكشكست دهد و اگر 10 گل می‌زند ماجرای آن یك گل خورده چیست؟

نگاهیبه برخی اظهار نطرهای مارادونا در جام جهانی 2010 می‌تواند جالب توجه باشد(دقت كنید كه تمام این حرف‌ها در مدت زمان برگزاری جام جهانی زده شدهاست.)
* از شنیدن حرف‌های پله تعجب نخواهم كرد. سخنان او پشیزی برایمن ارزش ندارد. پله بهتر است در موزه باشد و مردم با تماشای او به یادتاریخ فوتبال بیفتند.
شنیدن جملاتی از زبان پلاتینی هم برایم طبیعیاست زیرا من و او همیشه ارتباط دوری با هم داشته‌ایم و فقط به هم سلام وخداحافظ می‌گفتیم. البته ما می‌دانیم فرانسوی‌ها و پلاتینی چطور آدم‌هاییهستند. بهتر است او ما را راحت بگذارد.

* پیش از شروع مسابقاتجام‌جهانی بسیاری از منتقدان از تیم خرده گرفتند و انتقادات مرگباری ازآرژانتین كردند. خوشحالم با برد برابر یونان و دو برد قبلی به آنها نشاندادیم تصورات و انتقادات‌شان غلط است. حالا وقت آن رسیده كه همین آقایانمنتقد بیایند و از تك تك اعضای تیم عذرخواهی كنند.

*اگر بااسپانیا بازی كنیم این تیم را 10 بر یك شكست می‌دهیم. این تیم با داشتنبازیكنانی چون چاوی، تورس، ویا و سیلوا، از سوئیس شكست خورد و اگر دلبوسكه دوست دارد این تراژدی را فراموش كند، من هرگز آن را فراموش نخواهمكرد.

*من به خاطر یك اشتباه داوری یك عمر سرزنش شده‌ام و بالاخرههم مشخص نشد دست من داور را فریب داد یا دست خدا. این مهم نبود، مهم اینبود كه داور بازی با مكزیك اشتباه كرد. داور آن شب خیلی راحت و آسودهخوابید و هیچ مشكلی هم پیش نیامد.

گل انگلیس را دیدید؟ داور بایك اشتباه این تیم را نابود كرد اما جای هیچ اعتراضی نیست چرا كه تابلوینتایج هرگز تغییر نمی‌كند. گل ما هم هر چه بود به هر حال از دید داور سالمتشخیص داده شد.

*دست فابیانو دست خدا نبود. او در بازی برزیل وساحل عاج توپ را به خوبی با دستش كنترل كرد و یك هندبال آشكار بود. نكتهغم انگیز این صحنه آن بود كه داور پس از این گل لبخند زد و نقطه وسط زمینرا نشان داد، در حالی كه در آن دیدار كه من گل زدم ندیدم داور بخندد. داوركاملا مردد بود. او حتی به كمكش هم نگاه كرد اما او هم چیزی ندیده بود وداور حتی منتظر واكنش تماشاگران هم بود كه چیزی ندید.
بعد از گلفابیانو همه پرسیدند چرا داور این خطا را ندید ضمن اینكه برزیل از حریفپیش بود و در این دیدار بدون این گل هم برنده از زمین خارج می‌شد. این یكاتفاق معمولی در فوتبال است كه گاهی اوقات رخ می‌دهد.

*صعود اسپانیا پشیزی نمی‌ارزد چرا كه این تیم با گل آفساید صعود كرد.

*شواین اشتایگر مشكل روحی دارد. او باید به فكر خودش باشد و نگران چیزدیگری نباشد. آلمانی ها هنوز به خاطر ناكامی در جام جهانی 2006 و شكست درفینال یورو 2008 عصبانی و كینه ای هستند اما این دلیل نمی شود هر چه كه برزبانشان آمد بگویند. به شواین اشتایگر بگویید كه نگران چیزی نباشد. كار بهپنالتی هم نمی كشد كه او هم اكنون بازی را در آن شرایط تفسیر كند.

*جوانی آلمان برگ برنده آنها است نه نقطه ضعف و برگ برنده ما تجربه است. صبر كنید تا در میدان باقی حرف‌ها را بزنیم.

*متاسفم كه حریف بزرگی همچون آلمان را دست كم گرفتیم. البته من مطمئن هستمكه این نتیجه فقط در زمین رقم نخورده و از خارج از زمین شكل داده شده است.البته در این ارتباط باید تحقیق كرد تا مشخص شود ماجرا چه بوده است.

مارادونابا جام جهانی خداحافظی كرد و تریبون‌ها را از دست داد تا فرصت نداشته باشدبار دیگر به منتقدانش توهین كند یا لااقل پاسخ آنها را به سبك خودش بدهد.

اسطورهدر یكی از كنفرانس های خبری خود پس از پیروزی تیمش خطاب به منتقدان گفت:"حالا وقت عذرخواهی منتقدان است " بی آنكه بداند نقد منتقدان همچنان بهقوت خود باقی بود و هست. این منتقدان همچنان از خود و یا در صورت امكان ازمارادونا می‌پرسند آن شب برای چه با سرعت بالای 100 كیلومتر و در حالی كهشدت مصرف مشروبات الكلی از خود، بی‌خودش كرده بود به مغازه‌های كنارخیابان برخورد كرد و پزشكان بیمارستان ناپولی به خاطر دوز بالای مواد مخدرمصرف شده نتوانستند تا یك هفته قفسه سینه آسیب دیده‌اش را تحت بیهوشی عملكنند.

منتقدان اسطوره همچنان مشتاقند تا دیه‌گو افشاگری كند وبگوید كه آن شب چه شد و بر او چه گذشت كه ناگهان سردسته باند مواد مخدر وانسان شد و نشان خالكوبی بازوی راستش به حمایت از پدرخوانده سیسیلیا تغییركرد.
منتقدان دیه‌گو دوست دارند از اسطوره بپرسند چرا نمی‌خواهد پسرش را ببیند و چرا در دادگاه یكی از همسرانش در سیسیل حاضر نمی‌شود.

منتقدان مارادونا می‌پرسند چگونه دست او دست خدا بود اما در مورد دیگر بازیكنان دست خدا نیست؟ مگر هند با هند فرقی می‌كند؟

منتقداندیه‌گو از خود می‌پرسند كه چرا پلیس ایتالیا هر بار به خاطر عدم پرداختمالیات‌های سال‌ها گشت و گذار در این كشور مارادونا را در فرودگاه بازداشتكرده و به خواهش پلیس بین الملل او را موقتا آزاد می‌كنند.

منتقداندیه‌گو این‌ سؤال برایشان مطرح شده كه چگونه است آفساید تقریبا میلی‌متریویا در بازی اسپانیا و مكزیك باعث شده كه او بگوید صعود ماتادورها پشیزینمی‌ارزد اما صعود آرژانتین با گل چند متر آفساید ته‌وز بدون مشكل است.

اظهاراتمارادونا البته مختص به جام نوزدهم نیست. او پس از صعود تیمش به جام جهانیدر كنفرانس خبری حركت زشت و ناشایستی خطاب به خبرنگاران انجام داد كه حتیبرخی رسانه‌های اروپایی نیز از گفتن آن خودداری كردند. این توهین اسطورهباعث شد فیفا او را محروم و جریمه كند.

با این حال اسطوره برایفوتبال دوستان جهان همچنان اسطوره است و هنوز هم برای كوچكترین بیماری یامصدومیت، تمام كلیساهای بوینس آیرس برایش پر می‌شود اما منتقدان او هرگزمیدان را خالی نمی‌كنند.


ایرانیان فنلاند