سود حاصل از تور اخير بارسلونا به آمريكا، چهار برابر سه سال پيش شد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

سود حاصل از تور اخير بارسلونا به آمريكا، چهار برابر سه سال پيش شد

پست توسط hamed6248 »

باشگاه فوتبال بارسلونا قهرمان اسپانيا و اروپا اعلام كرد: انتظار مي‌رود سود حاصل از تور اخير تيم به آمريكا چهار برابر سود حاصل از سفر به اين كشور در سال ‪ ۲۰۰۳‬باشد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از مادريد، گمان مي‌رود بارسلونا كه يكشنبه گذشته در لوس آنجلس در مقابل ‪ ۹۲۶۵۰‬تماشاگر با تيم چيواز مكزيك ديدار كرد و به تساوي دست يافت، بيش از چهار ميليون يورو از اين سفر به دست آورد.
اين باشگاه همچنين به تاثير رسانه‌ها در اين استقبال بي‌نظير مردم در مقايسه با حضور در مجموع ‪ ۳۰‬هزار تماشاگر در مسابقات سه سال پيش اشاره كرد.
آن زمان آمريكايي‌ها بيشتر تماشاي مسابقات تيم‌هاي اروپايي مانند منچستريونايتد يا يوونتوس و آث ميلان را ترجيح مي‌دادند.
البته يكي از دلايل محبوبيت امروز بارسلونا، حضور "رونالدينيو" بهترين بازيكن سال جهان در اين تيم است.
بارسلونا پس از ديدار با چيواز، مقابل ديگر تيم مكزيكي يعني امه‌ريكا قرار مي‌گيرد و يكشنبه آينده نيز به مصاف نيويورك رد بولز مي‌رود.
بنابر اعلام اين باشگاه، تا كنون بيش از ‪ ۵۰‬هزار قطعه بليت براي هر كدام از مسابقات باقي مانده، فروخته شده است.
بر روي سايت باشگاه بارسلونا آمده است: قهرمان اروپا بيش از گذشته با استقبال رسانه‌ها و مردم روبرو شده و اين از ميزان درآمد حاصل از اين سفر مشخص است. شايد نام بارسلونا در حال حاضر تجاري‌ترين نام در دنياست.
بارسلونا فصل گذشته از ‪ ۲۵۹‬ميليون يورو، ‪ ۳۳‬ميليون سود خالص داشته است در حاليكه امسال، سود حاصل از ‪ ۳۰۰‬ميليون يورو را هدف قرار داده كه قابل مقايسه با بودجه باشگاه رئال مادريد است.
با وجود اين "استيو كالزادا" مدير بازاريابي و بازرگاني باشگاه بارسلونا تاكيد كرد: نمي‌خواهيم مردم فكر كنند كه باشگاه به‌عنوان ابزاري براي توليد پول عمل مي‌كند.
براي مثال باشگاه بارسلونا برخلاف باشگاه‌هاي مطرح اروپا هميشه از قرارداد با يك حامي مالي براي توليد پيراهن بازيكنان اجتناب كرده است.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”