قدرت نمایی مربی مرد خارجی در فوتسال بانوان! +عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

قدرت نمایی مربی مرد خارجی در فوتسال بانوان! +عکس

پست توسط samsun »

در حالی كه قانون اجازه استفاده از مربی مرد را برای تیم های بانوان ایران نمی دهد، بخش بانوان فدراسیون فوتبال با چراغ سبز مدیركل تربیت بدنی بانوان و زیر سایه چتر حمایتی سازمان ورزش سكان كامل هدایت و مربیگری تیم ملی فوتسال بانوان ایران را به "جوراندیرو" سپرده است.
به گزارشآخرین نیوز به نقل از آینده، پیش تر شنیده ها حكایت از آن داشت كه با پایان قرارداد "لودمیلا پوكوتیلو" سرمربی اوكراینی سابق تیم ملی فوتسال ایران، امور اجرایی فوتسال بانوان به دست یك مربی مرد خارجی سپرده شده است.
اما تكذیب ها و واكنش های تند مسئولان سازمان تربیت بدنی و تا حدودی نفع منتشر نشدن این خبر برای برخی منابع خبری وابسته به فدراسیون فوتبال موجب شده این موضوع در ورزش كشور بیش از 5 ماه مخفی بماند.

تصویر
درز كردن خبر حضور "جوراندیرو" مربی برزیلی پسران فوتسال ایران در راس سكان هدایت دختران ملی پوش فوتسال، رسانه ها را نیز به حساسیت وا داشته و در مصاحبه ای با "مرضیه اكبرآبادی" ماجرا را جویا می شوند كه خانم مدیركل از كلمه "به هیچ وجه" برای رد كامل این موضوع در برابر دوربین های تلویزیونی استفاده می كنند و منكر كل ماجرا می شوند.
اما واقعیت این است كه پس از رفتن سرمربی اوكراینی، "فریده شجاعی" مسئول ورزش بانوان فدراسیون فوتبال كه در زیر فشار ماجراهای لباس تیم ملی فوتبال بانوان قرار داشت، به منظور تامین نظر مسئولان سازمان ورزش و برخی حمایت ها در فدراسیون فوتبال با پیشنهاد سرمربیگری "جوراندیرو" مربی مرد تیم ملی فوتسال امید برای فوتسال دختران موافقت می كند.
پس از این ماجرا گروهی از مربیان زن برای دستیاری وی به دوره ای در كمپ تیم های ملی دعوت شدند كه در نهایت به خلاف شایسته سالاری و تخصص های لازم نام سه گزینه مورد نظر فدراسیون از میان حاضران معرفی شدند كه در آن میان نام "شهرزاد مظفر" مربی تیم ملی فوتبال دختران خودنمایی می كرد.
با این وجود حضور "جوراندیرو" در طول 5 ماه گذشته در تمرینات خصوصی و عمومی تیم ملی به صورت تمام وقت غیرقابل كتمان است و دستیاری "شهرزاد مظفر" تنها یك دكور برای روز مبادا بوده است.
در عین حال برخی منابع معتقدند چون مربی زن در حد تیم ملی در دنیا بسیار محدود است، از این مربی از سر اجبار استفاده شده است.
به گفته این منابع مربی اكثر تیمهای ملی فوتبال زنان دنیا توسط مربی مرد هدایت می شود، چرا كه تعداد مربیان زن در تیمهای ملی كم است و برخی از آنها هم دانش و تجربه هدایت یك تیم ملی را ندارند.
با این وجود حضور مربی مرد برزیلی در تمرینات خصوصی و فضای زنانه تیم ملی فوتسال بانوان نه تنها با رعایت احترام و شان لازم دختران فوتسال همراه نبوده، از طرفی برخوردهای غیرمتداول با بازیكنان در كنار عدم رعایت موازین شرعی باعث اعتراض خانواده برخی بازیكنان تیم ملی شده، اما بازیكنان به دلایل مختلف از ابراز آن خودداری می كنند.
مادر یكی از بازیكنان تیم ملی در این خصوص به خبرنگار "آینده" گفت: "متاسفانه ایشان همه جا حضور دارد، قبح حضور یك مرد در كنار تیم ریخته شده، كسی هم پاسخگو نیست."جوراندیرو" به دلیل عدم شناخت فیزیولوژی بدنی تیم های بانوان فشارهای بدنی و سخت تمرینی زیادی را به دختران فوتسال وارد می كند كه عواقب و لطمات سنگینی برای آینده و سلامتی این دختران خواهد داشت.
وی در ادامه گفت: "بازیكن در اردو با مربی مرد دمخور است و ایشان فضای زنانه ای باقی نمی گذارد".
مادر این بازیكن فوتسال در خصوص مشكلات بدنی دخترش گفت: "هر چقدر پرس و جو كردم متوجه نشدم چرا باید بچه ها تمرینات سنگین بدنی را در ایام خطرناك انجام بدهند. متاسفانه به دلیل برخوردهای خشك جوراندیرو و حمایت های ویژه فدراسیون هیچ كدام از بچه ها جرات مخالفت ندارند".

تصویر

كتمان حقیقت در شرایطی است كه حتی سایت فدراسیون فوتبال هم از "جوراندیرو" به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان خبر رسمی منتشر كرده و حتی نقل قول های وی را نیز در خصوص بازی های تداركاتی این تیم در ادامه آورده است.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چشم و دل همه بچه مسلمونا روشن ، غیرت مسئولین کجا رفته خدا میدونه تصویر
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”