دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 8 فروردین 1389, 1:44 am
سپاس‌های ارسالی: 485 بار
سپاس‌های دریافتی: 440 بار

دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط Hannover96 »

دلاور مردان واليبال ايران در چهارمين ديدار خود در جام جهاني واليبال ژاپن-2011 تيم قدرتمند و صدرنشين اين مسابقات لهستان را شكست دادند تا سومين پيروزي خود را در اين دوره از مسابقات پس از غلبه بر ژاپن و صربستان به دست آورند و به واقع شگفتي ساز اين مسابقات شوند.
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
تصویر


بازي بعدي تيم ملي كشورمون فردا ساعت 5:30 صبح به وقت تهران در برابر تيم قدرتمند آرژانتين است.
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه 13 تیر 1390, 5:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط GHAZALAK88 »

بنازم به غیرت شیر ایرانی که وقتی غرش کند هیچ چیز جلو دار او نیست :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط FARSHAD.ADL »

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود از رقابت‌های جام جهانی تیم پرقدرت لهستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد تا نخستین شکست را به این تیم صدرنشین تحمیل کند.

به گزارش همشهری آنلاین، ملی‌پوشان والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی به مصاف تیم قدرتمند لهستان، صدرنشین این رقابت‌ها رفتند. تیم ملی ایران پیش از این با کسب یک پیروزی 3 بر یک مقابل ژاپن و برتری 3بر2 برابر صربستان و البته یک شکست از کوبا با 5 امتیاز در رتبه هفتم جدول رده‌بندی جای داشت و در مقابل، لهستان با کسب سه پیروزی متوالی مقابل ژاپن، صربستان و آرژانتین با کسب 9 امتیاز در صدر جدول این رقابت‌ها قرار گرفته بود.

شاگردان خولیو ولاسکو در تیم ملی ایران انگیزه زیادی داشتند که نخستین شکست لهستان در جام جهانی را رقم بزنند. از سوی دیگر شاگردان آناستازی، مربی نامدار لهستان نیز خوب می‌دانستند که ایران، صربستان، قهرمان اروپا را شکست داده و نباید این تیم را دست کم گرفت. آناستازی در نشست خبری پیش از این دیدار گفته بود که ولاسکو استاد او است و زندگی وی را عوض کرده است و این که او همیشه به داشتن مربی خوبی مثل ولاسکو افتخار می کند.
 تصویر  ولاسکو در اعلام لیست 12 نفره تیمش برای این بازی همه را غافلگیر کرد و به فرهاد ظریف لیبروی اول تیم و همچنین فرهاد نظری افشار که برگ برنده ایران در بازی قبل نام گرفته بود استراحت داد تا تمام نقشه‌های کادرفنی لهستان را نقش برآب کند.

ترکیب تیم ایران را در آغاز این دیدار بازیکنانی چون علیرضا نادی، امیر حسینی، آرش کمالوند، مهدی بازارگرد، حمزه زرینی ، علی حسین (لیبرو) و محمد موسوی تشکیل می‌دادند.

گیم نخست:

تیم ایران بازی را خوب آغاز کرد و با تمرکز بر ارسال سرویس در منطقه چهار زمین، لیبروی حریف را تحت فشار قرار داد. با این حال سرویس پرشی زرینی به اوت رفت و وقت استراحت فنی اول با اختلاف 2 امتیاز به سود لهستان به پایان رسید. لهستانی‌ها که می‌خواستند فاصله امتیازهای خود را با ایران افزایش دهند اجازه نمی‌دادند توپ‌های ایران به راحتی در زمین‌شان بخوابد. محمد موسوی با تک دفاع خودش آبشارهای «کورک» بازیکن شماره 5 حریف را خنثی می‌کرد. سرعتی زن‌های لهستان بازی با دفاع روی تور ایران را خیلی خوب اجرا می‌کردند و به جای اینکه بخواهند توپ را در زمین ایران بخوابانند آن را محکم به دست دفاع می‌زدند تا به اوت برود. اما هوشیاری کاپیتان نادی و تک دفاع بی نقص او آبشارهای لهستانی‌ها را در زمین خودشان می‌نشاند. نادی بدون تردید با دفاع عالی خود بیشترین نقش را در برتری یک امتیازی تیم ایران در اواسط این گیم داشت. با این حال اشتباه بازارگرد و کمالوند در توپ گیری موجب شد تا لهستان به امتیاز 22 برسد و ولاسکو مجبور شود که وقت استراحت بگیرد. غفور و مهدوی به جای امیر حسینی و بازارگرد به میدان رفتند . تعویض‌های ولاسکو جواب داد و ایران را به بازی برگرداند. مهدوی هم سرویس‌ها را به منطقه چهار زمین حریف فرستاد. اما بازیسازی خوب لیبروی لهستان و دفاع روی تور عالی از این تیم موجب شد تا سه امتیاز پیاپی به سود این تیم رقم بخورد . ولاسکو که قدری عصبانی شده بود باز هم تقاضای وقت استراحت فنی کرد، اما دیگر خیلی دیر شده بود. اگرچه تیم ایران در این گیم خوب بازی کرد، اما اشتباهات فردی موجب شد که ایران گیم اول را با امتیاز‌25 بر23 نتیجه را به لهستان واگذار کند.

گیم دوم:

به گزارش ایسنا،لهستان این گیم را طوفانی آغاز کرد و خیلی زود به امتیاز پنج رسید. ولاسکو تقاضای وقت استراحت فنی کرد تا یکبار دیگر قواعد تاکتیکی را به بازیکنانش یادآوری کند. علیرضا نادی که غیرتی آبشار می‌زد بارها سد دفاعی لهستان را شکست تا با دفاع عالی موسوی ایران به بازی برگردد و اختلاف امتیازهای خود را جبران کند. ولاسکو از بازیکنان خواسته بود که برای غافلگیری خط دفاعی حریف به جای پاس‌های روی تور بلند به پاس‌کاری‌های سریع و کوتاه بپردازند. این تاکنیک تا حدی جواب داده بود، اما بازی خوب «نواکوفسکی» و «کورک» اجازه نمی‌داد که ایران از حریف خود جلو بیافتد. آبشارهای سهمگین بازارگرد سرانجام خط دفاع روی تور لهستان را شکست. کمالوند در این دیدار همه کار می‌کرد. سرویس‌ حریف را دفاع می‌کرد، آبشار می‌زد و اسپک‌های حریف را نیز خنثی می‌کرد. پوریا فیاضی، جوانترین بازیکن ایران هم به میدان آمد. سرانجام در امتیاز 20 ایران از لهستان جلو افتاد. و آناستازی مجبور شد که وقت استراحت بگیرد. مهدوی و غفور بازهم به میدان آمدند تا ایران در لاک دفاعی فرو برود. پوریا فیاضی دو دفاع حریف را فریب داد و خودش برای سرویس رفت. کمالوند کاملا دفاع حریف را مقهور آبشارهای خود کرده بود، اما ضعف در توپ‌گیری به ویژه در منطقه پنج اجازه نمی‌داد ایران فاصله خود را زیاد کند. بازی در امتیار 26-26 برابر پیش می‌رفت. فیاضی یک توپ زیبا و تماشایی را دفاع کرد و خودش با آبشاری تماشایی توپ را به دست دفاع حریف کوبید و تا این گیم با امتیاز 28-26 به سود ملی‌پوشان ایران به پایان برسد.

گیم سوم:

لهستانی‌ها یک‌بار دیگر بازی را مقتدرانه آغاز کردند و بلافاصله چهار امتیاز از ایران پیش افتادند. ولاسکو باز هم مجبور شد که وقت استراحت فنی بگیرد. لهستان با امتیاز 6- 1 از ایران جلو بود. در این دقایق فیاضی تنها امید ایران بود که در ناباوری خط دفاع حریف توپ را در زمین لهستان می‌نشاند. در حالی که ایران در امتیاز 2 متوقف شده بود، لهستان به امتیاز هشت رسید. ولاسکو با ملی‌پوشان ایران اتمام حجت کرد، اما تیم ایران بازی را رها کرده بود تا جایی که اختلاف امتیازها به عدد 10 رسید. بیشتر از این که تیم لهستان در این گیم خوب بازی کند این ملی‌پوشان ایران بودند که با اشتباه‌های متعدد، حریف را جلو می‌انداختند. به نظر می‌رسید که ولاسکو هم دیگر ناامید شده بود. حسام بخششی به میدان آمد. تا به بازیکنان اصلی استراحت کنند. لهستانی‌ها خط دفاعی ایران را آماج حملات خود کرده بودند تا یکی از عجیب‌ترین نتایج در جام جهانی رقم بخورد. ایران این گیم را با نتیجه 25-8 واگذار کرد. تا همه علاقمندان به تیم ملی ایران چشم به گیم چهارم این دیدار بدوزند.

گیم چهارم:

ایران در گیم چهارم چیزی برای از دست دادن نداشت. بازیکنان ایرانی با تعصب ظاهر شدند تا بازی بین دو تیم پایاپای پیش برود، اما لهستان قدرتمندتر از آن بود که بتوان به سادگی برابرش به پیروزی دست یافت. خط دفاعی ایران اسیر سرویس‌های پرشی بلندقامتان لهستانی به ویژه کورک شده بود. فیاضی تنها بازیکن تیم ایران بود که هواداران از تماشای بازی او لذت می‌بردند. موسوی بازیکن خوزستانی تیم ایران با تک دفاع خود فاصله امتیاز را به عدد یک کاهش داد. علی حسین لیبروی تیم ایران تلاش زیادی برای جمع کردن توپ‌های سرکش حریف می‌ کرد. نواکوفسکی توپ‌های کالوند را دفاع می‌کرد. سرعتی زن‌های ایران هنوز راه نفوذ به خط دفاعی حریف را پیدا نکرده بودند. علی حسین نمی‌توانست توپ‌های پرقدرت بارتنر را مهار کند. بازی با سه امتیاز اختلاف پیگیری می‌شد. بازارگرد با پروازهای خیره کننده خود اجازه نمی‌داد اختلاف بیشتر شود. ایران تا امتیاز 11 خوب پیش رفت، اما مشکل در دریافت اول موجب شد تا بار دیگر تیم ملی ایران پنج امتیاز از حریف عقب افتاد. جای خالی فرهاد ظریف و نظری افشار در تیم خالی بود. بعد از وقت استراحت فنی دوم ایران به بازی برگشت و اختلاف امتیاز سه عدد 3 کاهش یافت. پوریا فیاضی جوانترین بازیکن ایران با تجربه تر از همه کار می‌کرد. امیر غفور و مهدوی به بازی رفتند. حمزه زرینی قدر پاس خوب فیاضی را دانست و با آبشاری تماشایی توپ را به امتیاز تبدیل کرد. امیر غفور هم همچنان با تعصب توپ‌های مهدوی را در زمین لهستان می‌نشاند. لهستان همچنان از ایران پیش افتاده بود. 22-19 ایران عقب بود. ملی‌پوشان ایران می‌دانستند که اگر این گیم را از دست بدهند بازی را می‌بازند. زرینی و غفور ایران را جلو انداختند. در حالی که ایران یک امتیاز برای پیروی می‌خواست هر دو تیم سرویس‌های خود را خراب کردند. این محمد موسوی بود که با آبشاری زیبا دفاع حریف را به زانو درآورد تا ایران 26-24 این گیم را نیز به سود خود به پایان ببرد.

گیم پنجم:

بازیکنان هیچ یک از دو تیم سر تسلیم شدن نداشتند. بازی با نتیجه مشابه برای هر دو تیم دنبال می‌شد. پوریا فیاضی با دفاع عالی ایران را جلو انداخت. کورک بازیکن با تجربه لهستان یک اشتباه بچه‌گانه انجام داد تا ایران سه دو امتیاز از لهستان جلو بیافتد. ایران در آستانه پیروزی بر صدرنشین جام جهانی بود. تیم بدون شکست جهان مقابل ایران کاری از پیش نمی‌برد. آناستازی وقت استراحت خواست تا تیم خود را به بازی برگرداند. بازیکنان لهستان مقهور قدرت ملی‌پوشان ایران شده بودند. ولاسکو با رضایت بازی را دنبال می‌کرد . حاضران در سالن تیم ایران را تشویق می‌کردند. لهستان هم مقابل نمایش خوب بازیکنان ایران زانو زد. این گیم با نتیجه (15-11) به سود ایران تمام شد و ایران بازی را برد.

تیم ملی ایران در نهایت مقابل لهستان با نتیجه 3 بر2 و امتیاز‌های (25-23، 26-28 ،25-8 و24-26 و11-15 ) به پیروزی رسید. بدین ترتیب با دو پیروزی 3بر2 مقابل صربستان و لهستان و یک پیروزی 3بر یک مقابل ژاپن به 7 امتیاز دست یافت.
تیم ملی والیبال ایران فردا از ساعت 5:30 به وقت ایران به مصاف آرژانتین مِی‌رود.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه 4 شهریور 1385, 10:39 am
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 83 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط padeshah »

با درود
آنقدر این پیروزی شیرین است که به گزینه سپاس نمی توان بسنده کرد
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط FARSHAD.ADL »

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

منبع: همشهری آنلاین
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 464
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط hermes_PERSIAN »

به نظر من باید اجازه بدهند برای بعضی خبرها چندبار گزینه تشکر را انتخاب کرد یکبار واقعا کم است (نمی خواهم ایراد بگیرم ها!). یکی از مثالهاش همین خبر. خداییش یکبار کم است. به همه این پیروزی را تبریک می گویم. مخصوصا به دوستایی که این خبر را توی سنترال گذاشتند.
الان مشخص میشه که چطور میشه با برنامه ریزی و یک مربی خوب موفق شد.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 9:32 pm
محل اقامت: تهران-پیروزی
سپاس‌های ارسالی: 318 بار
سپاس‌های دریافتی: 317 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط Omicron »

'گذاشتن این خبرا راه خوبی برا شکار تشکر هستش
persian hermes شما میخوای از والیبالیستا چند بار تشکر کنی یا از نویسنده این تاپیک؟
ولی کلا خیلی حال کردم، لهستان خیلی چغر و گردن کلفت بودش و تازه صربستانو 3-1 زده بود
میبینین اینا قدرای والیبالن که بچه ها شکستشون دادن :::P
 [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]    [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [FONT=Palatino Linotype]   [HIGHLIGHT=#000000][FONT=Times New Roman]امام محمد باقر (ع) می فرمایند:   
 [FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f6128](* هیچ چیز نزد خداوند محبوب تر از کاری نیست که بر آن مداومت شود هر چند که آن کار کوچک باشد.  [HIGHLIGHT=#4f6128] *)     [FONT=B Compset]   
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 464
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط hermes_PERSIAN »

میخواستم از هر دو تشکر کنم. ولی چون اولین بار این خبر را در سنترال خواندم خیلی خوشحال شدم گفتم فعلا تشکر از دوستان ارسال کننده نقد تر استتصویر
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط interceptor »

زین پس به جای واژه نامانوس "لَهستان" بفرمایید : "لِهستان" تصویر

صربستان ،لهستان در لیست بازندگان و آرژانتین،برزیل و روسیه در لیست انتظار تشریف دارند .

[HIGHLIGHT=#bfbfbf][HIGHLIGHT=#ff0000]* **********[HIGHLIGHT=#0070c0]کولاک والیبال ایران  ************[HIGHLIGHT=#ff0000]*  
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه 13 تیر 1390, 5:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط GHAZALAK88 »

نتیجه دیدارهای چهارمین روز رقابت‌های جام جهانی والیبال به شرح زیر است:

آرژانتین3 - کوبا یک
امریکا 3 - مصر صفر
ایران 3 - لهستان 2
برزیل3 - روسیه صفر
ایتالیا 3 - چین صفر
صربستان 3 - ژاپن 2

جدول رده‌بندی رقابت‌های جام جهانی در پایان روز چهارم به شرح زیر است:

1- برزیل 10 امتیاز
2- لهستان 10 امتیاز
3- روسیه 9 امتیاز
4- ایتالیا 8 امتیاز
5- آرژانتین 8 امتیاز
6- ایران 7 امتیاز
7- امریکا 6 امتیاز
8- کوبا 6 امتیاز
9- صربستان 3 امتیاز
10- مصر 3 امتیاز
11- ژاپن 2 امتیاز
12- چین صفر امتیاز

نحوه محاسبه امتیازها در والیبال به شرح زیر است:

تیم برنده با نتیجه 3 بر صفر و 3 بر یک ( 3 امتیاز)
تیم برنده با نتیجه 3 بر2 (2 امتیاز)
تیم بازنده با نتیجه 3 بر 2 ( یک امتیاز)
تیم بازنده با نتیجه 3 بر صفر و 3 بر یک ( صفر امتیاز)
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط FARSHAD.ADL »

ملي‌پوشان واليبال ايران با نتيجه 3بر2 تيم آرژانتين را شكست دادند و به سومين پيروزي متوالي در جام جهاني دست يافتند.

به گزارش «تابناک» ، تيم ملي واليبال ايران در پنجمين ديدار خود از رقابت‌هاي جام جهاني در شهر اوساكاي ژاپن به مصاف آرژانتين رفت. پيش از اين ديدار آرژانتين با هشت امتياز در رتبه پنجم قرار داشت و ايران با هفت امتياز در رتبه ششم جاي گرفته بود. پس از برتري تيم ملي ايران مقابل تيم‌هاي قدرتمند صربستان و لهستان و همچنين ژاپن ميزبان اين دوره از رقابت‌ها، نگاه‌هاي بسياري متوجه شاگردان خوليو ولاسكو شد و كادر فني آرژانتين كه نمي‌خواست مانند دو حريف قبلي ايران مغلوب ميدان باشد با آناليز كامل تيم ايران بازي را آغاز كرد.
 

تصویر  تیم والیبال ایران تا کنون تیم های پنجم ، هشتم و نهم رنکینگ جهانی والیبال را شکست داده است  
در مقابل «خوليو ولاسكو» سرمربي آرژانتيني‌الاصل تيم ملي ايران به همراه دستيار نامدارش «سيچلو» سرمربي سابق تيم ملي جوانان آرژانتين نيز خيلي خوب بازيكنان و تيم آرژانتين را مي‌شناختند و در پي خلق يك شگفتي ديگر بودند. ولاسكو پيش از اين گفته بود مقابل لهستان و آرژانتين دو بازي احساسي دارد زيرا بايد به مصاف تيم شاگردش يعني آناستازي و آرژانتين يعني تيم ملي كشورش برود. ايران در آغاز اين ديدار از تركيب عليرضا نادي، حمزه زريني، امير حسيني، بازارگرد ، محمد موسوي، علي حسين بهره مي‌برد. تصویر 
 رده بندی مسابقات جهانی والیبال پس از پیروزی ایران در برابر تیم آرژانتین  

گيم نخست:


همانند بازي‌هاي گذشته ايران در اين ديدار هم شروع خوبي نداشت و دريافت‌هاي نه‌چندان مطلوب شاگردان ولاسكو موجب شد كه ايران خيلي زود 6 امتياز از حريف عقب بيافتد. ولاسكو كه نمي‌خواست اين گيم را به سادگي به حرف واگذار كند با تقاضاي وقت استراحت سعي كرد تا از آماج حملات آرژانتين بكاهد و با تعويض بازارگرد و اميرحسيني با مهدوي و غفور تلاش كرد تا دفاع اول ايران را تقويت كند. اگرچه ملي‌پوشان ايران با درخشش پوريا فياضي و عليرضا نادي چند امتياز از دست رفته را جبران كردند اما توپ‌گيري خوب آرژانتي‌ها و بازي سرعتي پاسور و اسپكرهاي آن‌ها موجب مي‌شد تا اين تيم همچنان فاصله امتياز‌هاي خود را با ايران افزايش دهد. حتي تعويض فرهاد نظري افشار هم نتوانست دردي از تيم ايران دوا كند. پاس‌هاي بي نقص سپاستين سولي و آبشارهاي تماشايي سرعتي زن‌هاي اين تيم موجب شد تا اختلاف امتياز‌ها به عدد 14 برسد. در حالي كه آرژانتيني‌ها تنها يك امتياز براي پيروزي در اين گيم مي‌خواستند انگار ملي‌پوشان ايران تازه به خود آمدند و پنج امتياز پياپي را با دفاع عالي روي تور و سرويس‌هاي زيباي فياضي گرفتند. با اين حال براي جبران امتيازهاي از دست رفته خيلي دير شده بود و سولي يك آبشار قدرتي را در زمين ايران نشاند تا اين گيم با نتيجه 25-15 به سود آرژانتين تمام شود.

گيم دوم:
ملي‌پوشان ايران در شروع گيم دوم كولاك كردند و با دفاع عالي سه نفره مقابل سرويس‌هاي سرعتي آرژانتين و تمركز روي آبشارهاي فياضي از حريف خود پيش افتادند. هر توپي كه به فياضي مي‌رسيد به امتياز تبديل مي‌شد. امير حسيني هم كه متوجه اين نكته شده بود تمام پاس‌ها را روي دست او مي فرستاد. پيري‌يرا قدرتي‌زن آرژانتين نمي‌توانست مقابل سد دفاعي نادي و موسوي كاري از پيش ببرد. سرويس‌هاي سركش موسوي روي شانه‌هاي گونزالس كشيده مي‌شد و براي ايران امتياز مي‌آورد. موتور اسپك‌هاي تماشايي بازارگرد تازه روشن شده بود و منطقه پنج زمين حريف را نشانه مي‌رفت. ملي‌پوشان ايران در يك نمايش متفاوت نسبت به گيم اول برتري خود را به آبي‌پوشان آرژانتين تحميل مي‌كردند. ايران 13-8 از حريف پيش افتاده بود. هماهنگي خوب علي حسين و اميرحسيني موجب شد تا تمام توپ‌هاي قدرتي حريف در منطقه چهار زمين دفاع شود. داور اول ايران دو امتياز مشكوك به آرژانتين داد. لوسيانو ديسيكو بهترين بازيكن آرژانتين هم نمي‌توانست بالاتر از دستان موسوي آبشار بزند. بازارگرد همچنان سد دفاعي سه نفره حريف را مي شكست. ولاسكو بعد از گيم نخست تمركز حملات ايران را روي منطقه چهار زمين حريف برد و اين تاكتيك جواب داد تا نايب قهرمان قاره امريكاي جنوبي مقهور بازي هماهنگ تيم ايران شود. از سوي ديگر پيري‌يرا سرويس‌هاي مهار نشدني خود را به نمايش گذاشت تا شايد با اين حربه بتواند آرژانتين را به بازي برگرداند. اما در حالي كه 2 امتياز پياپي را براي آرژانتين كسب كرد سرانجام سومين سرويس‌اش توسط علي حسين و فياضي مهار شد. حمزه زريني با پاس‌هاي رو به عقب خود بازارگرد را صاحب توپ مي‌كرد تا آبشارهاي پشت خط زن ايران با فريب دفاع روي تور حريف در منطقه دو و چهار زمين آرژانتين بنشيند. نظري‌افشار هم به ميدان آمد تا سرعت بازي ايران را بالا ببرد. ايران با اختلاف 3 امتياز از حريف پيش بود كه غفور و مهدوي بار ديگر به ميدان رفتند. سرويس غفور يك امتياز ديگر براي ايران به همراه داشت تا تيم ملي واليبال ايران اين گيم را با نتيجه 25-21 به سود خود تمام كند و همه چيز يكبار ديگر مساوي شود.

گيم سوم:

بازيكنان هيچ يك از دو تيم سر تسليم شدن نداشتند با اين حال نمايش احساسي بازيكنان ايران چند اشتباه فردي را به دنبال داشت و موجب شد تا حريف فرصت طلب خيلي زود 3 امتياز جلو بيافتد. سرمربي ايران غفور و بازارگرد را تعويض كرد. آبشارهاي تماشايي موسوي و پروازهاي خيره‌كننده او تحسين حاضران در سالن را برانگيخت. نبرد روياروي فياضي و فاكونته همواره به نفع جوانترين بازيكن ايران تمام مي‌شد. هوشمندي فياضي و فريب خط دفاعي آرژانتين اختلاف امتيازها را جبران كرد و ايران را پيش انداخت. با اين حال پاس‌هاي سرعتي و بي نقص ديسيكو به همراه آبشارهاي پرقدرت كاوانا يكبار ديگر آرژانتين را تا 6 امتياز جلو انداخت. نايب قهرمان واليبال امريكاي جنوبي تيمي نبود كه به راحتي تسليم شود. موسوي ستاره اين گيم بود كه با سرويس‌هاي پرشي خود سعي داشت اختلاف امتياز را جبران كند. از سوي ديگر حمزه زريني قدر پاس‌هاي خوب فياضي و مهدوي را مي‌دانست و آنقدر پرقدرت آبشار مي‌زد كه سد دفاعي حريف فرو مي‌ريخت. زريني با سرويس‌هاي پرشي مي‌خواست يك تنه ايران را به بازي برگرداند. ايران به امتياز برابر 23 با آرژانتين رسيد و سرمربي آبي‌پوشان را مجبور كرد كه وقت استراحت بگيرد و بدين ترتيب از طوفان حملات ايران بكاهد. بلافاصله آرژانتين يك امتيازگرفت و ولاسكو وقت استراحت خواست. امير غفور و موسوي آبشار روگا را خنثي كردند. اما دو اشتباه پياپي امير غفور در سرويس و آبشار موجب شد تا اين گيم را با نتيجه 26-24 به سود آرژانتين تمام شود.

گيم چهارم:
بازيكنان ايران خوب مي‌دانستند كه براي برتري در اين ديدار چاره‌اي جز پيروزي در گيم چهارم ندارد و به همين دليل به آب و آتش زدند. سرويس‌هاي فني مهدوي و پرواز ديدني امير غفور ايران را در همان ابتدا 4 امتياز از حريف جلو انداخت. اگرچه پري‌پرا و فاكونته دو امتياز براي آرژانتين به دست آوردند اما بازيكنان ايران برتري چهار امتيازي خود را حفظ كردند. دفاع سه نفره ايران يعني مهدوي ، موسوي و نادي آبشارهاي كنته را برمي‌گرداند. نادي اجازه نمي‌داد توپ زير تور ايران بخوابد. امير غفور هم با شيرجه زير تور ايران خط دفاعي ايران را پوشش مي‌داد. ايران كاملا حساب شده بازي مي‌كرد. اين تيم آرژانتين يكي از مطرح‌ترين قدرت‌هاي واليبال جهان بود كه مقهور قدرت ملي‌پوشان ايران شده بود. روحي ملي‌پوشان تحسين برانگيز بود. همه بازيكنان با جرات بازي مي‌كردند. ولاسكو دستورات تاكنيكي جديد را در وقت استراحت فني دوم به بازيكنان گوش‌زد كرد. فياضي در اين گيم هم هنرنمايي ‌كرد و دفاع روي تور حريف را به زانو درآورد. حمزه زريني باز هم سرويس‌هاي پرشي خود را به نمايش گذاشت تا سرانجام با آبشار تماشايي كاپيتان نادي ايران با امتياز25-16 پيروز اين گيم باشد.

گيم پنجم:
بازي به اوج حساسيت خود رسيده بود. ايران 5-3 از حريف پيش بود و در آستانه خلق يك شگفتي ديگر قرار داشت. هيچ كس نمي‌توانست نتيجه اين ديدار را پيش بيني كند. ايران در آستانه نخستين پيروزي خود بر آرژانتين بود. امير غفور و پوريا فياضي پاس‌هاي علي حسين را به امتياز تبديل مي كردند. ولاسكو با دقت حركات بازيكنانش را زير نظر داشت. آرژانتيني‌ها سر تسليم شدن نداشتند و اختلاف امتياز را به عدد يك كاهش دادند. اما كاپيتان نادي با تجربه خود اجازه نداد بازي به تساوي كشيده شود. نظري افشار به ميدان آمد. واليباليست‌هاي آرژانتين كه روحيه خود را باخته بودند 2 سرويس را خراب كردند تا ايران 13-10 از حريف جلو بيافتد. امير حسيني با يك پاس زيبا موسوي را به يك پرش زيبا وادار كرد و ايران را به امتياز 14 رساند. آرژانتين هم يك امتياز گرفت. ايران اين ديدار را با آبشار فياضي به پايان برد و در گيم آخر با نتيجه 15-12 به برتري رسيد.

تيم ملي والبيال ايران با نتيجه 3بر2 و امتياز‌هاي(25-15 ،21-25 ،26-24، 16-25 و12-15 ) آرژانتين، نايب قهرمان آمريكاي جنوبي را شكست داد تا بدين ترتيب به به چهارمين پيروزي و كسب 9 امتياز در جام جهاني دست يابد. با اين نتيجه زنگ خطر براي تمام مدعيان قهرماني در جام جهاني به صدا درآمد و سرفصل جديدي در واليبال جهان آغاز شد.

تيم ملي واليبال ايران بايد روز يكشنبه ششم آذر در شهر فوكوئوكا به مصاف امريكا برود
Major I
Major I
پست: 199
تاریخ عضویت: شنبه 12 بهمن 1387, 12:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 407 بار

Re: دلاور مردان ايراني در جام جهاني واليبال ژاپن-2011

پست توسط hadi021 »

خدا خیر بده به بازیکنای والیبال. بعد مدت ها یه خبر خوب از ایران شنیدیم.

دیگه کم کم داشت یادمون میرفت چیزه خوبیم میتونه اتفاق بیفته. دمشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــون گرم
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”