شناگر ایرانی به رکورد جهانی رسید

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

شناگر ایرانی به رکورد جهانی رسید

پست توسط A3eman »

محمد حسین کبادی پس از 35 روز 432 کیلومتر از طول خلیج فارس شنا کرد و به این ترتیب برای نخستین بار در دنیا این مسافت در این مدت رخ داده و ركود شنای این امدادگر ایرانی در آب های آزاد در كتاب 'گینس' به ثبت می رسد.
سرویس ورزشی ـ محمدحسین كبادی (شناگر طول خلیج فارس) از امدادگران جمعیت هلال احمر كشور است كه به درجه ایثار رسیده و جزو نیروهای واكنش سریع این جمعیت نیز به شمار می رود. تصویر

به گزارش «تابناک»، این امدادگر قرار است مسافت یك هزار و 280كیلومتری خلیج فارس را از استان هرمزگان شروع و در مدت 100روز تا اروندكنار در استان خوزستان شنا كند.

جالب این که این اقدام برای نخستین بار در دنیا رخ داده و ركود شنای این امدادگر ایرانی در آب های آزاد در كتاب 'گینس' به ثبت می رسد.

در ضمن این امدادگر ایرانی با هدف زنده نگه داشتن نام 'خلیج فارس' و نمایش اقتدار و توانمندی امدادگران ایرانی انجام شده است.
کبادی در این مورد گفت : در طول این 35 روز تمام مستندات شنا طول خلیج فارس برای ثبت جهانی شنای طول خلیج فارس به مسافت 1280 کیلومتر با تمام جزئیات در اختیار سایت جهانی آب‌های آزاد جهان و گینس قرار گرفت

ارتفاع امواج دریا تا 2 متر در زمان شنا طول خلیج فارس

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر شدت امواج 2 متری دریا روند شنا را کند کرده است، افزود: خوشبختانه پس از 35 روز شنا 10 درصد از پروژه شنای طول خلیج فارس پیش هستیم و سعی بر آن داریم در روزهای آینده روند شنا در طول خلیج فارس را سرعت دهیم.

کندی شنا در زمان جذر دریا

کبادی تصریح کرد: در زمان جذر و مد روند شنا دستخوش تغییرات می‌شود به طوری که در زمان جذر شنا به سختی صورت می‌پذیرد و بهترین حالت زمانی است که باد از تنگه هرمز به درون خلیج فارس بوزد که آن زمان سرعت شنا بهبود خواهد یافت.

وی با اشاره به عبور از جنگل‌های حرا، اسکله باسعیدو، بندر گنگ و لنگه، بندر آفتاب، اسکله جواد الائمه (ع) و حضور کنونی در بندر پارسیان بیان کرد: ما از امروز از آب‌های استان هرمزگان خارج و وارد آب‌های بوشهر می‌شویم تا در نهایت در روز پنجشنبه با حضور مسئولان استانی و رئیس سازمان امداد و نجات وارد آب‌های منطقه عسلویه شویم.

ارائه روزانه مستندات شنا طول خلیج فارس برای ثبت جهانی

کبادی خاطرنشان کرد: در طول این 35 روز تمام مستندات شنا طول خلیج فارس برای ثبت جهانی شنای طول خلیج فارس به مسافت 1280 کیلومتر با تمام جزئیات در اختیار سایت جهانی آب‌های آزاد جهان و گینس قرار گرفته است.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”