فورلان در مسير پدران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

فورلان در مسير پدران

پست توسط sohrab_poet »

3 سال پيش الکس فرگوسن ، مربي باتجربه منچستريونايتد در ميان تعجب همگان دست به خريدي عجيب زد و ديه گو فورلان اروگوئه اي را به خدمت گرفت. اين انتقال از آن جهت عجيب بود که فرگوسن کمتر دست به خريد بازيکنان گمنام از منطقه امريکاي جنوبي مي زد و بيشتر ترجيح مي داد که بازيکنان شناخته شده اروپايي را به اولدترافورد ببرد.
به هر حال فورلان در منچستريونايتد موفق نبود، ولي با رفتن به فوتبال اسپانيا توانست آقاي گل لاليگا در فصل 20042005شود، اما همه اينها را براي اين گفتيم که به اين نکته برسيم ؛ ديه گو فورلان خود فرزند و نوه دو فوتباليست قديمي است. نيک بيدول ، فوتبال نويس مجله ورلد ساکر در اين مورد اين گونه مي نويسد.اگرچه ديه گو فورلان درنوجواني استعدادش را در ورزش تنيس نشان داده بود، اما هميشه دوست داشت يک بازيکن فوتبال شود.
پدرش پابلو يک مدافع راست بود که در جام هاي جهاني 1966و 1974براي تيم ملي اروگوئه بازي کرده بود. پدربزرگش خوان کارلوس کاروزو هم يک بازيکن بود. او در دهه 1930در تيم ايندپندينته آرژانتين بازي مي کرد.
ديه گو فورلان استعداد گلزني اش را در کودکي در تيم پنارول مونته ويدئو نشان داد. سپس همچون پدر بزرگش به تيم ايندپندينته آرژانتين منتقل شد. در اين زمان تنها 14ساله بود. وقتي ديه گو فورلان به تيم بزرگسالان ايندپندينته رسيد، توانايي اش در گلزني را به همه نشان داد و در اين زمان بود که منچستريونايتد به سراغش آمد.
در ژانويه سال 2002 منچستريونايتد 6.9 ميليون پوند براي به خدمت گيري او پرداخت کرد. دوران حضور او در فوتبال انگلستان برايش دست کمي از يک کابوس نداشت. به وضوح سرالکس فرگوسن از بازيهاي او راضي نبود و در شروع فصل 20042005 وي را به ويارئال فروخت. در اينجا بود که ديه گو ارزش هاي واقعي اش را نشان داد. با 25 گل او ويارئال به رده سوم بازيهاي ليگ اسپانيا رسيد و براي اولين بار در تاريخ اين باشگاه ، آنها توانستند جواز حضور در مهمترين رقابت باشگاهي در اروپا يعني ليگ قهرمانان اروپا را به دست آورند.
جالب اين که ويارئال در همين اولين حضور هم بسيار موفق بود، به طوري که تا مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا هم پيش رفت و با وجود تمام شايستگي اش به وسيله آرسنال آرسن ونگر از دور بازيها کنار رفت. اکنون ويارئال به فصلي موفق در صحنه بازيهاي داخلي مي انديشد چون راهي به رقابت هاي اروپايي پيدا نکرده است
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”