توقف مایوس کننده ایران مقابل قطر/ ناکامی 100 هزار نفره

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 2568 بار

پست توسط babak1985 »

مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل
خبرگزاری فارس: تیم ملی فوتبال ایران در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر مقابل قطر متوقف شد.

تصویر

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار تیم های ایران و قطر در مرحله دوم رقابت های مقدماتی جام جهانی برزیل از ساعت 20 در حضور 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با تساوی بدون گل پایان یافت.

تیم ملی بازی را مسلط بر توپ و میدان شروع کرد و چندین حمله روی دروازه قطر انجام داد اما دقایقی بعد تیم قطر از لاک دفاعی بیرون آمد و به سمت دروازه ایران حرکت کرده و خطراتی را هم ایجاد کرد.

دقیقه 30 بازی تیم ملی بار دیگر جان تازه ای گرفت و حتی ضربه نکونام به تیرک دروازه برخورد کرد اما بلافاصله ایران صاحب موقعیت دیگری شد اما با بدشانسی این موقعیت ها از دست رفت. دقیقه 35 بازیکنان قطر حمله خطرناکی انجام داد که رحمتی به خوبی این توپ را دفع کرد.

تیم ملی در نیمه دوم بازی هجومی تری به نمایش گذاشت اما بازی بسته قطری ها کار را برای مهاجمان تیم ملی سخت کرده بود و حتی اعتراض تماشاگران را هم در پی داشت.

حملات تیم ملی ادامه داشت اما تاکتیک ایران برای باز کردن دروازه قطر مثمر ثمر واقع نشد. تیم ملی که در بازی با ازبکستان هم نمایش جالبی نداشت و توقع می رفت امروز مقابل 100 هزار تماشاگر خودی بهتر ظاهر شود و نتیجه بهتری بگیرد بازی ناامید کننده ای نشان داد و بدون گل متوقف شد. ایران در دو بازی مرحله قبل نیز دو بار برابر قطر متوقف شده بود.

تیم ملی که در بازی اول خود در این مرحله ازبکستان را یک بر صفر شکست داده بود با این تساوی 4 امتیازی شد. قطر که در دو بازی قبل خود مقابل تیم های لبنان و کره جنوبی 3 امتیاز کسب کرده بود با این تساوی 4 امتیازی شد. در این گروه کره با 6 امتیاز اول است و ایران با 4 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

داور استرالیایی بازی به ابراهیم ماجد و سزار از قطر و تیموریان و کریمی از ایران کارت زرد نشان داد.

ترکیب تیم ملی ایران:

مهدی رحمتی، خسرو حیدری، سید جلال حسینی، مهرداد پولادی، هادی عقیلی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، حسین ماهینی(53- اشکان دژاگه)، احسان حاج صفی(46- محمدرضا خلعتبری)، علی کریمی و کریم انصاری فرد(90- مازیار زارع)

سرمربی: کارلوس کی‌روش
========================
دشمن رو باید از دور دید
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1067 بار
سپاس‌های دریافتی: 1211 بار

Re: توقف مایوس کننده ایران مقابل قطر/ ناکامی 100 هزار نفره

پست توسط saied tomcat »

تا کی بودجه بیت المال حیف و میل بشه برای فوتبال که هیچ نتیجه ای نداره
متاسفانه در کشور ما بیشترین بودجه خرج ورزشی میشه که کمترین نتیجه رو برای کشور داره
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<

نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

پست توسط saeedjiji »

با هزار بدبختی رفتیم استادیوم آخرشم هیچی به هیچی...!
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

پست توسط Lord_Jason »

بازی قبل را هم بدون تاکتیک خاصی در دقیقه 91 بردیم و همه "به به" و "چه چه" کردند، این بازی هم متاسفانه شاهد بودیم که برنامه تاکتیکی خاصی اجرا نشد و بدون هدف توپ ها را هوایی روی دروازه ی حریف فرستادیم. در این دو بازی و مجموع 180 دقیقه تنها 2 یا 3 موقعیت بر روی دروازه ی حریفانمان داشتیم و این برای تیمی مثل ایران که همیشه در هجوم بهتر از دفاع بوده یک پسرفتِ اساسی محسوب میشه.
امیدوارم در فاصله ی زمانی بین این بازی و بازی های بعدی شاهد تحولات مثبتی در روند هجومی تیم باشیم و اینگونه امتیازهای بازی های خانگی را هدر ندهیم. با بازیهای انجام شده و نتایج حاصله از هم اکنون باید سهمیه اول گروه را برای کره جنوبی کنار بگذاریم و با قطر و ازبکستان برای سهمیه دومِ گروه بجنگیم. 2 امتیاز بازی امروز میتونست خیلی گره گشا باشه. بدبختانه عادت کردیم که در بازی های اول و در خانه امتیاز از دست بدهیم و در بازی های آخر و در خانه ی حریفان با چنگ و دندان بجنگیم تا نتیجه مطلوب بگیریم...
آرزو میکنم که این دوره با اطمینان و محکم گام برداریم و کار به روزِ آخر و اما و اگر نکشه.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro »

حیف نیست ایران بره جام جهانی؟؟؟؟؟؟جام جهانی جای تیم های آماده است نه تیمهایی مثل ایران...............
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

,

تحلیل شما درست نیست.

همیشه در هجوم بهتر از دفاع

تا آنجا که من خاطرم هست ایران همیشه در خط دفاع قدرتمند تر بوده است. در هجوم بهتر بودیم؟ یک مرور به گل هایی که در جام های جهانی زدیم داشته باشید، حتی گل های ما بیشتر توسط مدافعین ما یا در بهترین حالت توسط هافبک های دفاعی ما به ثمر رسیده است.

اتفاقا بر خلاف تحلیل شما، من روند خوبی در تیم می بینم که البته در این رویه دایی بنده (به قول بعضی ها دست های پشت پرده) نیز هم نظر با من هستند. حداقل این روزها علی کریمی مثل قبل جداگانه و با تاخیر سر تمرینات حاضر نمیشود و به یمن مربی فعلی مجبور است مثل بقیه تمرین کند. این نظم به مرور اثرش را روی بازی تیم و البته اگر صبور باشیم روی نتایج نیز خواهد گذاشت. این روزها هم که بخت با تیم ملی بسیار همراه بوده و قرار نیست که کی روش تا آماده شدن تیمش از نظر نتیجه چندان ضعیف عمل کند.

حکایت فوتبال و بودجه اش در ایران مثال آن قند رباخواران است که با هم خرید و فروش می کنند ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

پست توسط Lord_Jason »

MiimA نوشته شده:تا آنجا که من خاطرم هست ایران همیشه در خط دفاع قدرتمند تر بوده است. در هجوم بهتر بودیم؟ یک مرور به گل هایی که در جام های جهانی زدیم داشته باشید، حتی گل های ما بیشتر توسط مدافعین ما یا در بهترین حالت توسط هافبک های دفاعی ما به ثمر رسیده است.

دوست من
از جایی که خاطرات بنده از فوتبال ملی شکل گرفت یعنی حدوداً از سال 1990 و بازیهای آسیایی پکن، تیم ایران در امور هجومی منسجم تر از امور دفاعی بوده. نمونه های زیادی بخاطر دارم که ایران برای گرفتن مساوی و مسجل شدن صعودش دفاعی به بازی رفته و در نهایت باخته، اما در مقابل هرجا که در تنگنا بود و نیاز به برد و بازی هجومی داشت با ارائه ی بازی منسجم تر حریف را تحت الشعاع خود قرار داده. از همان بازی های آسیایی هیروشیما در سال 1994 بازی ایران-چین، جام ملت های آسیا 1996 ایران-عراق تا همین سالها. صرف اینکه گل های ما در جام جهانی 2006 توسط مدافعین زده شده نمیتوان گفت که در دفاع بهتر از حمله هستیم.
باید قبول کنیم که ما ایرانیها مردمی احساساتی و اسیر احساساتیم، در این سالها در فوتبال گاه از این نکته سود بردیم و بسیاری موارد ضربه خوردیم.
روندی که امیدوارم با آمدن "کی روش" تقویت شود تقویت دفاع تیمی و پرسینگ هماهنگ و فوتبال منطقی است. نکته ای که در این سالها تنها در تیم جام جهانی 1998 به لطف تمرینات "ایویچ" اجرا شد و بغیر از آن همیشه در دفاع تیمی ناهماهنگ بودیم. منظورم از دفاع تیمی هماهنگی بازیکنان در تحت فشار گذاشتن بازیکن حریف(چه صاحب توپ و چه بدون توپ) از یک سوم زمین حریف است. متاسفانه اگر در بازیهای لیگ خودمان دقیق شویم به جز سپاهان هیچ تیمی پرسینگ را خوب اجرا نمی کند، نکته ای که برای اجرا نیاز قدرت بدنی و دوندگی زیاد و البته هماهنگی بازیکنان دارد. یکی از دلایل موفقیت خط دفاع سپاهان همین دفاع تیمی مناسب است، نکته ای که به اشتباه اینطور برداشت شده که "خط دفاع" سپاهان عالی است، در حالی که 4 بازیکن خط دفاع سپاهان تقریباً در حد تیم های مدعی دیگر هستند، نکته برتری سپاهان دفاع منسجم 11 نفری بازیکنان در هنگام حمله ی حریف از همان یک سوم دفاعی تیم مقابل است...
نکته ای شما در شکل گیری بازی منطقی فرذمودید رو بنده در این دو بازی چندان مشاهده نکردم. درست است که در این دو بازی گلی دریافت نکردیم، اما در مجموع 180 دقیقه جز یکی دو مورد موقعیتی هم بر روی دروازه ی حریف نداشتیم. فوتبال منطقی این نیست که شما نه گل بزنی و نه گل بخوری! فوتبال منطقی( انسجام در دفاع و هماهنگی در حمله، تمرکز در کل بازی) از نظر من چیزی است که اکنون در آسیا کره جنوبی و ژاپن ارائه می دهند، یعنی با داشتن یک تیم یکدست و بازیکنان همسطح هم، در تمام 90 دقیقه با تمرکز بازی می کنند، امتیاز بازیهای خانگی را از دست نمی دهند و در بازیهای خارج از خانه هم معقول نتیجه می گیرند. ناخودآگاه این ثبات در بازی تیمی به "ثبات در نتیجه گیری" هم ختم می شود.
روندی که امیدوارم با حضور کی روش در فوتبال ملی ما هم مشاهده شود.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

,

البته بنده خانواده مادریم بسیار فوتبالی هستند، منظورم هواداری نیست سوابق بازی، مربی گری و باشگاه داری و ... در سطح لیگ و ملی را دارند. نظری که من در مورد قدرتمند بودن دفاع ایران دادم را چندان ساده نگیرید، باز تاکید دارم دفاع ما همواره قویتر از حمله ما بوده است، گل ها هم صرفا یک مثال بود برای نا کارآمدی همیشگی خط حمله در کشورمان. به هر حال هر کس نظرات خودش را دارد.

نکته ای شما در شکل گیری بازی منطقی فرذمودید رو بنده در این دو بازی چندان مشاهده نکردم.

از نظر بنده تیم ما عملکرد رو به رشد و خوبی دارد، هر چند کاملا واضح بود به اندازه کافی روی حرکات و تاکیتیک ها تمرین نشده است.
در مورد تیم های لیگ تا حدودی موافق شما هستم.

من فکر کنم با گذر زمان و در صورت پایدار بودن مربی احتمالا تیم ما پس از چند سال افت دوباره قدرت بگیرد.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”