آیا ایران از مسابقات المپیک لندن حذف خواهد شد؟

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8695 بار
سپاس‌های دریافتی: 13239 بار

آیا ایران از مسابقات المپیک لندن حذف خواهد شد؟

پست توسط Java »

به گزارش خبرگزاری ایسنا، كمیته بین‌المللی المپیك (IOC) در این نامه با اشاره مجدد به تغییر تعدادی از روسای فدراسیون‌های ورزشی، به برگزاری مجامع انتخاباتی اعتراض كرده و خواستار توضیح مسوولان ورزش كشور در رابطه با این وضعیت شده است. IOC همچنین این موضوع را مغایر با قوانین كمیته بین‌المللی المپیك دانسته و ورزش ایران را به محرومیت‌ از فعالیت‌های المپیكی تهدید كرده است!

متن نامه كمیته بین‌المللی المپیك به كمیته ملی المپیك ایران به شرح زیر است:


مسؤولان مرتبط با فعالیت‌های المپیك در جمهوری اسلامی ایران
رئیس و دبیركل عزیز

با توجه به نامه نگاری‌ها گذشته درباره وضعیت تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی در كشور شما، به اطلاع ما رسیده كه تعدادی از روسای فدراسیون‌های ورزشی با دخالت مقامات دولتی مرتبط بركنار شده اند و این مقامات درنظر دارند فورا مجامع انتخاباتی را برگزار كنند.

ممنون خواهیم بود اگر جرئیات كاملا دقیق درباره این وضعیت را در اختیار ما قرار دهید. اگر ماجرا به این شكل بوده باشد، اصول پایه‌ای كمیته بین‏المللی المپیك در كشور شما نقض شده است.

به همین ترتیب، تا زمانی كه تحقیقات كامل توسط كمیته بین‏المللی المپیك، شورای المپیك آسیا، اتحادیه بین‏المللی فدراسیون‌های المپیك تابستانی و تمام فدراسیون‌های جهانی، انجام نشده باشد، ایران حق برگزاری مجامع انتخاباتی را نخواهد داشت.

مایلیم تا از این طریق بار دیگر به شما یادآوری كنیم كه كمیته‌های ملی المپیك در تمام كشورها در درجه اول زیر نظر آیین نامه‌های خود كه در مجامع جهانی مورد تصویب قرار گرفته‌اند و همچنین زیرنظر قوانین فدراسیون‌های جهانی متناظر كه به رسمیت شناخته‌شده‌اند فعالیت می‌كنند و باید كاملا از هر گونه دخالت دولتی در امان باشند.

در صورتی كه این اصول اساسی در كشور شما رعایت نشود، فعالیت‌های المپیكی كشور شما مطابق محرومیت‌هایی كه در آیین نامه IOC و فدراسیون‌های جهانی در نظر گرفته شده است، روبرو خواهد شد كه این مسأله كاملا حضور نمایندگان ایران در المپیك 2012 لندن و هر رویداد دیگر بین‏المللی ورزشی را منتفی خواهد كرد.

ما امیدواریم كه گفت و گوهای سازنده‌ای با مقامات مسؤول كشور شما داشته باشیم تا چنین اتفاقی رخ ندهد، چرا كه این مسأله ضربه مهلكی به ورزش و ورزشكاران كشورتان خواهد زد.

با توجه به فاصله اندك پیش‌رو تا المپیك 2012 لندن، انتظار می‌رود كه كمیته ملی المپیك شما بتواند با تمام فدراسیون‌های ورزشی در فضایی آرام و سالم همكاری نزدیكی داشته باشد و تمام تمركزش را بر روی آمادگی ورزشكاران و نمایندگان خود در المپیك جمع كند و هیچ فشاری از خارج بر روی آن وارد نشود.

صمیمانه از شما تقاضامندیم كه این وضعیت را به مقامات دولتی مرتبط گزارش داده و ما را در جریان رخدادهای بعدی قرار دهید.

ما منتظر دریافت پاسخ شما هستیم و از همكاری صمیمانه شما درباره این موضوع بسیار مهم قدردانی می‌كنیم.

با احترام

پره میرو
مدیر روابط عمومی‌ كشورهای عضو IOC

حسین المسلم
دبیركل شورای المپیك آسیامنبع: [External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”