۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: ۞۞۞ الـمـپیــک 2012 ۞۞۞

پست توسط anybody »

بهداد سليمي: قوي‌ترين مرد جهان نيستم!

قوي‌ترين مرد جهان پس از كسب نخستين نشان طلايش در بازي‌هاي المپيك مي‌گويد كه به همراه سجاد انوشيرواني براي ثبت اين افتخار زحمت، درد و زجر زيادي كشيده است و خدا را شاكر است كه توانسته با اين موفقيت دل ميليون‌ها ايراني را شاد كند.

به گزارش ايسنا، بهداد سليمي با بيان اينكه واقعا از كسب نشان طلا و نقره سنگين وزن المپيك خوشحالم، اظهار كرد: من و سجاد انوشيرواني خيلي زحمت كشيديم. خيلي درد كشيديم. خيلي فشار تحمل كرديم. خيلي زجر كشيديم. خدا را شكر كه با شادي نتيجه گرفتيم.

دارنده نشان طلاي رقابت‌هاي جهاني پاريس با بيان اينكه اولويت براي من كسب نشان طلا بود، خاطرنشان كرد: مي‌خواستم طوري برنامه‌ريزي كنم كه بهترين عملكرد را داشته باشم، مي‌دانستم كه حريف روس يك ضرب زن خوبي است. مي‌خواستم فاصله‌ام را با او حفظ كنم و در حركت دو ضرب پيش بيفتم كه خدا را شكر اين اتفاق افتاد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا به ركورد المپيك حمله نكردي؟ گفت: در المپيك نشد كه اين اتفاق بيفتد. ان‌شاءالله در مسابقه‌هاي بعدي اين كار را مي‌كنم. بايد ديد در مسابقه‌هاي آتي چه پيش مي‌ايد.

بهداد سليمي

قوي‌ترين مرد جهان در پاسخ به اين پرسش كه از اينكه به يكي از شعارهاي المپيك (قوي‌ترين) دست پيدا كردي، چه احساسي داري؟ اظهار كرد: جز اينكه مي‌توانم بگويم بسيار خوشحالم، چيز ديگري نمي‌توانم بگويم. مردم ايران واقعا غوغا كردند. دست شان درد نكند كه مقابل منزل پدرم حضور يافتند و من را دعا كردند. هر چقدر تشكر كنم كم است.

سليمي درباره عملكرد تيم 6 نفره وزنه‌برداري كه به كسب چهار مدال منتهي شد، خاطرنشان كرد: هر 6 وزنه‌بردار ايران فقط و فقط به مدال فكر مي‌كردند، از نظر من توانايي اين تيم كسب 6 مدال بود. سهراب مرادي و سعيد محمدپور هم لياقت كسب مدال را داشتند، بهترين نتيجه ما كسب دو نشان طلا در بازي‌هاي المپيك سيدني بوده اما در لندن از نظر تعداد مدال با چهار نشان بهترين نتيجه ممكن را گرفتيم.

قوي‌تر مرد جهان در پايان با بيان اينكه همه مردم از من توقع كسب طلا داشتند، يادآور شد: توقعات مردم و مسئولان،‌ فشار بسيار زيادي را به من وارد كرد. همه مي‌خواستند كه قهرمان شوم، به همين دليل اول در المپيك برايم مهم بود كه طلا بگيرم و بعد براي ركوردزني اقدام كنم. در اين مسابقه‌ها اين اتفاق نيفتاد اما براي مسابقه‌هاي بعدي برنامه‌ريزي جدي‌تري مي‌كنم كه اين اتفاق بيفتد.

سليمي در پاسخ به اين سوال كه پس از اينكه قهرمان آسيا،‌ جهان و المپيك شدي آيا حالا خود را قوي‌ترين مرد جهان مي‌داني؟ گفت: اين طور نيست. معيار قوي‌ترين مرد جهان بودن تنها وزنه‌ بلند كردن نيست. من فقط مي‌خواهم در وزنه‌برداري موفق باشم.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

سخنان جالب پدر احسان حدادي

پدر احسان حدادي به دنبال كسب تاريخي‌ترين مدال دووميداني ايران در بازي‌هاي المپيك، گفت: براي من مدال نقره احسان حكم طلا را دارد و اميدوارم پس از بازگشت پسرم به ايران كسي او را به حاشيه نبرد و آزار ندهد.

محمد حدادي در گفت‌وگو با ايسنا، پس از درخشش فرزندش در رقابت‌هاي پرتاب ديسك المپيك لندن اظهار كرد: اين موفقيت را به تمام مردم ايران و خانواده دووميداني تبريك مي‌گويم و خدا را شاكرم كه فرزندم موفق شد در شبي كه همه قهرمانان ايراني افتخارآفرين بودند، نشان نقره را به ارمغان بياورد.

وي با بيان اينكه براي من مدال نقره احسان حكم طلا را دارد، ادامه داد: احسان خيلي سختي كشيده و فشار زيادي را در سال‌هاي گذشته متحمل شده است. احسان را خيلي به حاشيه بردند و اذيت كردند، اما سرانجام به هدفش رسيد. او كارش را انجام داد، اميدوارم احسان براي همه جوانان الگو باشد.

پدر احسان حدادي با تشكر از كفاشيان، كريمي و داوري ادامه داد: آنها زحمات بسيار زيادي را براي احسان كشيده‌اند. داوري در ماه‌هاي اخير تنها حامي احسان بود و به او كمك كرد تا به مدال برسد. برعكس برخي مديران مي‌گفتند كه مگر حدادي چند مدال مي‌تواند در المپيك براي ايران بگيرد كه روي او سرمايه‌گذاري كنيم؟! داوري از پسر ما حمايت كرد. خدا را شكر مي‌كنم كه جواب زحماتش را گرفت. اميدوارم وقتي كه برمي‌گردد او را به حاشيه نبرند. احسان را اذيت نكنند و اجازه دهند با آرامش به كارش ادامه دهد. دوست دارم فرزندم به عنوان يك ورزشكار اخلاق‌مدار الگوي همه جوانان باشد و بتواند باز براي ايران در ميادين مختلف براي ايران افتخارآفريني كند.

وي با يادآوري چگونگي استعداديابي و گرايش احسان به دووميداني گفت: احسان از 9 سالگي انرژي بسيار زيادي از خود نشان داد و به ورزش علاقه داشت. از من نشنيده بگيريد اما او زياد دنبال درس و مدرسه نمي‌رفت. در 9 سالگي معلم‌هاي ورزشش استعدادش را كشف كردند. او به ورزش‌هاي همگاني روي آورد و بعد به بازي هندبال پرداخت. مربيانش مي‌گفتند كه استعداد عجيبي دارد و مي‌تواند از كنار يك دروازه توپ را در دروازه ديگر هندبال جاي دهد. اين موضوع باعث شد كه استعدادش در رشته‌هاي پرتابي شناخته شود و به اردوهاي مختلف دعوت شود. ما هم به عنوان پدر و مادرش ديديم كه استعداد و علاقه به ورزش دارد و بنابراين از او حمايت كرديم و هركاري كه ازدستمان برمي‌آمد برايش انجام داديم.

پدر احسان حدادي اضافه كرد: هر بچه‌اي به موضوعي علاقه دارد. ما احسان را مجبور نكرديم كه درس بخواند اما هميشه از او حمايت كرديم و او با پشتكار به ورزش ادامه داد. اولين باري كه از ته قلب مرا خوشحال كرد، كسب مقام در مسابقات جوانان اوكراين بود كه ركورد ايران را شش متر جابه‌جا كرد. بعد هم در مسابقات قهرماني جوانان جهان در ايتاليا درخشيد و پس از آن در مسابقات مختلف افتخارآفرين شد.

وي درباره رابطه پدر و فرزندي‌اش با احسان گفت: رابطه من و با احسان رابطه پدر و فرزندي نيست. ما از هر دوستي با هم رفيق‌تريم. فكر نمي‌كنم مساله‌اي باشد كه او از من پنهان كند. هر مشكلي كه داشته باشد، در ابتدا با من درددل مي‌كند.

وي درباره تفريحات فرزندش يادآور شد: باور كنيد احسان تا اين سن تفريح خاصي نداشته و فقط ورزش كرده است. عشق او فقط ورزش است و هميشه دنبال كار خود و فعاليت حرفه‌اي بوده است.

محمد حدادي اضافه كرد: هركس به مدال المپيك مي‌رسد، قطعا لطفا خدا شامل حالش بوده است. به همه خانواده‌هايي كه فرزندان مستعدي در رشته‌هاي ورزشي دارند، اجازه دهند در فضاي آموزشي مناسب قرار بگيرند و از فرزندانشان حمايت كنند تا موفق شوند.

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

گزارش تصویری/ شادی مردم آمل پس از قهرمانی و کسب مدال طلای قاسم رضایی
آمل - خبرگزاری مهر: پس از قهرمانی قاسم رضایی ،وزرشکار آملی در المپیک مردم آمل به شادی پرداختند.

تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  تصویر 
  عکس/ مجید نیکجو 

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

رکورد جاودانه ورزش ایران در المپیک 2012/ طلسم‌هایی که شکسته شد
خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: کاروان ورزشی ایران در مسابقات المپیک لندن با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و یک برنز پرافتخارترین کاروان ورزشی کشورمان در ادوار مختلف المپیک شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، کاروان ورزشی ایران با کسب مدال طلای قاسم رضایی در وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی، مدال‌های طلای بهداد سلیمی و نقره سجاد انوشیروانی در دسته 105+ کیلوگرم وزنه‌برداری و مدال نقره احسان حدادی در ماده پرتاب دیسک، رکورد مدال‌آوری در المپیک سیدنی را با کسب چهار مدال طلا، سه نقره و یک برنز ارتقا بخشید و موفق‌ترین نتیجه در ادوار تاریخ ورزش ایران در المپیک را رقم زد.

کاروان ایران در المپیک 2000 سیدنی سه مدال طلا و یک برنز را کسب کرده و توانسته بود در آن مسابقات در رده بیست و ششم جهان قرار بگیرد. حسین توکلی و حسین رضازاده در وزنه‌برداری و علیرضا دبیر در کشتی مردان طلایی و هادی ساعی در تکواندو تنها برنزی کاروان ایران در بازی‌های المپیک سیدنی بودند.

البته در المپیک سال 1952 هلسینکی کاروان ورزشی ایران موفق شده بود سه مدال نقره و چهار مدال برنز کسب کند که ورزشکاران کشورمان در آن رقابت‌ها بیشترین مدال را به خود اختصاص داده بودند. جهان‌ پهلوان غلامرضا تختی و ناصر گیوه‌چی در کشتی و محمود نامجو در وزنه‌برداری مدال‌های نقره و جهانبخت توفیق، محمود ملاقاسمی و عبدالله مجتبوی در کشتی و علی میرزایی در وزنه‌برداری مدال‌های برنز ایران را گرفته بودند.

کاروان ورزشی ایران تا لحظات پایانی روز دوازدهم بازی‌های المپیک 2012 با کسب چهار مدال طلا (حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی - کشتی فرنگی و بهداد سلیمی - وزنه‌برداری)، سه مدال نقره (نواب نصیرشلال و سجاد انوشیروانی - وزنه‌برداری و احسان حدادی - دوومیدانی) و یک برنز (کیانوش رستمی - وزنه‌برداری) در جایگاه دوازدهم جدول توزیع مدال‌های المپیک سی‌ام ایستاده است.

با این نتایج ناکامی ورزش ایران در المپیک 2004 چین با کسب یک مدال طلا و یک برنز در حالی به فراموشی سپرده شد که هنوز ورزشکاران ایران در رشته‌های کشتی آزاد و تکواندوی آقایان و بانوان شانس کسب مدال دارند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

المپيك لندن/ پدر سليمي: دوست ندارم بهداد ديگر وزنه بزند

ميدان-بهرام سليمي گفت: بهداد كار بسيار سختي داشت. قهرماني در المپيك كار دشواري است. او روزانه 20 تن وزنه را جابه‌جا كرد تا قهرمان المپيك شود.

وي ادامه داد: با توجه به توانايي كه در بهداد سراغ دارم، اگر اكنون به سال 83 كه او كارش را در وزنه‌برداري آغاز كرد برگردم، باز هم اجازه مي‌دهم و تشويقش مي‌كنم كه وزنه‌برداري را دنبال كند. وزنه‌برداري كاري است كه بهداد سليمي بايد آن را دنبال كند چرا كه استعدادش را دارد.

پدر بهداد سليمي ادامه داد: دوست دارم بعد از كسب طلاي المپيك بهداد مربي شود و ديگر وزنه نزند، چون وزنه‌برداري رشته سنگيني است و او فشار بسيار زيادي را تحمل مي‌كند. دوست دارم زندگي عادي‌اش تحت تاثير قرار نگيرد.

سليمي با تاكيد بر اينكه پسرش براي كسب اين طلا زندگي را به خودش سخت كرده است، ادامه داد: وزنه‌برداري خيلي در زندگي بهداد تاثير گذاشته است به طوري كه حتي ديپلم گرفتن او هم به تاخير افتاد. دوست ندارم اين تاثيرات همچنان در زندگي‌اش باقي بماند و از او مي‌خواهم كه پا به عرصه مربي‌گري بگذارد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

المپيك لندن/حدادی در جمع خبرنگاران خارجی: من پسری از ایرانم

تصویر

ميدان-نایب قهرمان پرتاب دیسک در المپیک لندن که در محاصره خبرنگاران خارجی قرار گرفته بود گفت:«به همه مردم ایران می گویم که خیلی دوستتان دارم.ایرانی ها خیلی خوب هستند.من پسری از ایران هستم.»
او خطاب به خبرنگاران خارجی در مورد عملکرد هارتینگ در این رقابت ها هم حرف زد و گفت:«هارتینگ در تابستان و زمستان در حال تمرین است.فکر می کنم حق او بود که مدال طلا را بگیرد.من به مردم ایران افتخار می کنم و مطمئن هستم که هارتینگ هم به آلمانی بودنش افتخار خواهد کرد.»

همچنين احسان حدادی اضافه كرد، برای شکستن رکورد المپیک رفته بوده اما باران کارش را خراب کرده.

وي گفت:« واقعا شرایط دشواری بود. فکر می کنم حقم طلا بود اما باران کارم را خراب کرد. دیدید که فقط 11 سانتی متر کم آوردم. من آمده بودم که بالای 70 متر پرتاب کنم و رکورد المپیک را بشکنم اما بارش باران همه چیز را خراب کرد. یکبار در باران خورده بودم زمین و از این اتفاق می ترسیدم . باران که شروع شد خیلی با احتیاط به کارم ادامه دادم. »
او درباره خوشحالی بیش از اندازه هارتینگ آلمانی بعد از قهرمانی هم گفت:« من اگر جای او بودم و امکاناتی را که هارتینگ دارد ، داشتم 85 متر پرتاب می کردم. باید هم این قدر خوشحال باشد که قهرمانی المپیک را بدست آورده. البته اگر پایم فقط 2 سانتی متر این ور تر بود الان شرایط دیگری داشتیم. ولی باز هم خدا را شکر که حالا یک مدال نقره المپیک دارم ، آن هم در 28 سالگی . حالا تا 40 سالگی خیلی زمان باقی مانده برای مدال طلای المپیک. ان شاءالله در برزیل.»

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

هفت ورزشکار کامرونی از دهکده المپیک ناپدید شده‌اند
گروهی از ورزشکاران کامرونی دهکده بازی‌های المپیک 2012 لندن را ترک کرده‌اند و گفته می‌شود قصد دارند به عنوان پناهنده زندگی جدیدی را در اروپا آغاز کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "دیوید اوجونگ"، رئیس کاروان ورزشی کامرون در رقابت‌های المپیک 2012 لندن به رویترز گفت: چیزی که به عنوان شایعه مطرح شده بود به نظر می‌رسد به حقیقت تبدیل شده است. هفت ورزشکار کامرونی که برای حضور در بازی‌های المپیک لندن به این شهر آمده بودند اکنون از دهکده رقابت‌ها ناپدید شده‌اند.

"دروسیل انگاکو"، دروازه بان تیم فوتبال زنان کامرون، نخستین ورزشکاری بود که دهکده بازی‌ها را ترک کرد و این در حالی بود که هم‌تیمی‌های او در کاونتری مشغول تمرین آماده سازی برای دیدار مقابل نیوزلند بودند.

بعد از او "پل اکان ادینگه"، شناگر کامرونی و سپس پنج عضو تیم بوکس این کشور ناپدید شدند. در مجموع 37 ورزشکار از کامرون برای حضور در بازی‌های المپیک به لندن آمده‌اند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تغییرات جدول توزیع مدال‎ها در شب پرمدال ایران/ 12 پله صعود با چهار مدال
در شبی که کاروان ورزشی ایران پرمدال‏ترین ساعات خود در ادوار مختلف المپیک را سپری و با صعود 12 پله‎ای فاصله‌اش را با جمع 10 کشور برتر نزدیک‏تر کرد، چینی‌ها از آمریکا پیشی گرفتند و صدرنشینی خود را تثبت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سی‏امین دوره بازی‏های المپیک تابستانی روز گذشته با برگزاری رقابت‏های روز دوازدهم در لندن پیگیری شد. ساعات ابتدایی این روز از مسابقات برای کاروان ورزشی ایران خیلی رضایت‌بخش نبود برخلاف ساعات پایانی که بدست آمدن دو مدال طلای رضا قاسمی و بهداد سلیمی (کشتی فرنگی و وزنه برداری) و دو مدال نقره سجاد انوشیروانی و احسان حدادی (وزنه برداری و دوومیدانی) المپیک سی‏ام را به کام ورزش ایران کرد.

چهار مدالی که در پایان دوازدهمین روز بازی‏های المپیک لندن به کاروان ورزشی ایران تعلق گرفت، بخشی از مدال‏های توزیع شده در این روز بود. در این روز از بازی‏ها 21 مدال طلا، 21 مدال نقره و 26 مدال برنز میان کشورهایی که پیش از این موفق به کسب مدال شده بودند و البته سه کشور جدید راه یافته به جدول مدال‌آوران، توزیع شد تا مجموع مدال‏های توزیع شده به 624 مدال برسد.

بدین ترتیب تاکنون 73 کشور از مجموع 204 کشوری که در بازی‏های المپیک 2012 لندن شرکت کرده‏اند، صاحب مدال شده‏اند. تا به امروز 200 مدال طلا، 202 مدال نقره و 222 مدال برنز میان شرکت کنندگان توزیع شده است.

در چارچوب رقابت‎های روز گذشته، چینی‏ها فاصله خود را با آمریکا بیشتر کردند، طوری که چینی‏ها در حال حاضر با چهار مدال طلای بیشتر و سه مدال بیشتر در مجموع مدال‎ها صدرنشین مطلق جدول توزیع مدال‏ها هستند.

بعد از آمریکا که در رده دوم قرار دارد، بریتانیای میزبان همچنان کشور سوم است. ورزشکاران بریتانیا در روز دوازدهم بازی‎های المپیک چهار مدال طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز دیگر گرفتند و فاصله خود را با تیم چهارم بیشتر کردند، هرچند همچنان با تیم دوم جدول اختلاف زیادی از نظر تعداد مدال دارند.

در این روز از بازی‏ها کاروان ورزش ایران 12 پله صعود کرد و در رده دوازدهم جدول توزیع مدال‏ها قرار گرفت، جائیکه از میان کشورهای آسیایی تنها قزاقستان، کره جنوبی و چین را بالای سر خود دارد. جدول توزیع مدال‏ها به شرح زیر است:
ردیف کشور طلا نقره برنز مجموع مدال‎ها
1 چین 34 21 18 73
2 آمریکا 30 19 21 70
3 بریتانیا 22 13 13 48
4 کره جنوبی 12 5 6 23
5 روسیه 10 18 20 48
6 فرانسه 8 9 11 28
7 ایتالیا 7 6 4 17
8 آلمان 6 14 7 27
9 قزاقستان 6 - 1 7
10 هلند 5 3 6 14
11 استرالیا 4 12 9 25
12 ایران 4 3 1 8
13 مجارستان 4 2 3 9
14 کره شمالی 4 - 1 5
15 کوبا 3 3 1 7
16 بلاروس 3 2 3 8
17 نیوزلند 3 1 5 9
18 آفریقای جنوبی 3 1 - 4
19 اوکراین 3 - 6 9
20 ژاپن 2 13 14 29
- - - - - -
65 آرژانتین - - 1 1
65 هنگ کنگ - - 1 1
65 عربستان سعودی - - 1 1
65 کویت - - 1 1
65 مراکش - - 1 1
65 پورتوریکو - - 1 1
65 ترینیدادو توباگو - - 1 1
65 ترکیه - - 1 1
65 ازبکستان - - 1 1
مجموع 73 کشور 200 202 222 624

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

انتظار 84 ساله هلندی‌ها برای طلای ژیمناستیک در المپیک به پایان رسید
"اپک زوندرلند"، ژیمناست هلندی موفق شد با ارائه یک عملکرد فوق العاده مدال طلای ماده بارفیکس را در رقابت‌های ژیمناستیک بازی‌های المپیک لندن کسب کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "زو کای"، ژیمناست چینی و مدافع عنوان قهرمانی اصلی‌ترین مدعی مدال طلای ماده بارفیکس رقابت‌های ژیمناستیک بازی‌های المپیک لندن بود اما در نهایت مغلوب زوندرلند هلندی شد.

این نتیجه در حالی رقم خورد که چین تمامی مدال‌های طلای المپیک و رقابت‌های جهانی در این ماده را از سال 2008 تا به حال از آن خود کرده بود اما این بار زوندرلند با امتیاز 16.533 موفق شد به انتظار 84 ساله هلندی‌ها برای کسب مدال طلای المپیک در رشته ژیمناستیک پایان دهد.

ژیمناست آلمانی در این ماده با امتیاز 16.400 به مدال نقره دست یافت و زو کای نیز با امتیاز 16.366 به مدال برنز بسنده کرد.

زوندرلند در گفتگو با خبرنگاران گفت: هنوز باورم نمی‌شود، حضور در فینال رقابت‌های المپیک فوق العاده است اما کسب مدال طلا دیگر توصیف ناپذیر است. من برای رسیدن به این نتیجه تلاش زیادی انجام دادم و اکنون از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجم.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

"بولت" و "بلیک" به مرحله نیمه نهایی 200 متر راه یافتند
"یوسین بولت" که قصد دارد در المپیک 2012 لندن برای دومین دوره پیاپی مدال طلای ماده 200 متر مسابقات دوومیدانی را کسب کند با رکوردی بسیار خوب به مرحله نیمه نهایی این ماده راه یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمتر از 48 ساعت بعد از کسب دومین مدال طلای پیاپی المپیک در ماده 100 متر "یوسن بولت"، سریع‌ترین مرد جهان موفق شد با رکورد 20 ثانیه و 39 صدم ثانیه به مرحله نیمه نهایی ماده 200 متر مسابقات دوومیدانی المپیک 2012 لندن راه یابد.

بولت اصلی‌ترین مدعی کسب مدال طلا در این ماده است و قصد دارد طلای 2008 پکن خود را در این ماده نیز تکرار کند. او بعد از این رقابت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: رقابت آسانی بود و به راحتی موفق شدم به نیمه نهایی راه پیدا کنم. پر از انرژی هستم و می‌خواهم باز هم به مدال برسم.

"یوهان بلیک" هم تیمی بولت نیز با زمان 20 ثانیه و 38 صدم ثانیه موفق شد به مرحله نیمه نهایی ماده 200 متر مسابقات دوومیدانی المپیک 2012 لندن راه پیدا کند. بلیک در 100 متر بعد از بولت به مدال نقره رسید و نزدیک‌ترین رقیب او در ماده 200 متر نیز محسوب می‌شود.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”