اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

Re: اخبار بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن

پست توسط anybody »

علی محمدیاری در پرتاب دیسک مدال برنز گرفت/ روز برنزی کاروان ایران
نماینده ایران در مسابقات پرتاب دیسک مردان بازی‏های پارالمپیک لندن موفق به کسب مدال برنز شد.
تصویر
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در جریان مسابقات روز هفتم بازی های پارالمپیک لندن امروز چهارشنبه در مسابقات پرتاب پرتاب دیسک کلاس F54/55/56 علی محمد یاری با حریفان خود به رقابت پرداخت و در پایان با رکورد 41 متر و 91 سانتی متر در رده سوم قرار گرفت.

محمد یاری پس از اینکه در اولین حرکت دیسک را به میزان 40 متر و73 سانتی متر پرتاب کرد، رکورد 39 متر و 17 سانتی متر را در دومین حرکت برای خود ثبت کرد. این پرتابگر درسومین حرکت موفق به پرتاب 39 متر و 56 سانتی متری دیسک شد. 6 متر و 7 سانتی متر رکوردی بود که محمدیاری در پرتاب چهارم برای خودثبت کرد. این پرتابگر در حرکت چنجمن و ششم به ترتیب رکوردهای 38 متر و 69 سانتی متر و 41 متر و 98 سانتی متر را به ثبت رساند.

بلغارستان (2 نفر)، کوبا، صربستان، آذربایجان، جمهوری چک، چین، مصر، یونان، فلسطین، ویتنام و جامائیکا کشورهایی بودند که نمایندگان آنها در کنار علی محمد یاری دراین بخش از مسابقات با هم به رقابت پرداختند. در این بخش از مسابقات "لئوناردو دیاز" از کوبا با رکورد 44 متر و 63 سانتی متر به مدال طلا دست یافت. "دراژنکو میتروویچ" از صربستان با رکورد 32 متر و 97 سانتی متر نقره گرفت.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

محمدیاری: می‌خواستم مدال طلا بگیرم/ در پارالمپیک برزیل هم شرکت می‌کنم

پرتابگر دیسک ایران پس از کسب مدال برنز بازی‏های پارالمپیک لندن گفت: می‌خواستم مدال طلا یگیرم اما چون زیر رکوردم پرتاب کردم، نتوانستم به این مدال برسم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، علی محمدیاری پس از کسب مدال برنز مسابقات پرتاب دیسک بازی‏های پارالمپیک لندن در حالی که گریه می‏کرد، اظهارداشت: من می‏خواستم مدال طلا بگیرم. در تمریناتم دیسک را تا 45 متر هم پرتاب کردم اما اینجا چند متر زیر رکورد خودم پرتاب کردم و برنزگرفتم.

"رقابت‎های پرتاب دیسک با ادغام سه کلاس مختلف برگزارشد. به همین دلیل ورزشکار صربستان با رکورد کمتر نسبت به شما دوم شد. این موضوع آزاردهنده نیست؟"، پرتابگر ایران در پاسخ به این پرسش گفت: بله؛ این خیلی بد است اما اعلام شده که از بازی‏های پارالمپیک بعدی که در برزیل برگزار می‏شود این مشکل برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: درهر صورت من در بازی‏های پارالمپیک برزیل هم خواهم بود و سعی می‏کنم آنجا عملکردم را که برای خودم رضایت بخش نیست، جبران کنم و مدال خوش رنگ تری بگیرم.

علی محمدیاری در پایان گفت: البته من رقابت‏های امروز را با کمی آسیب دیدگی برگزار کردم. من از ناحیه کمر مصدوم هستم و این موضوع روی عملکردم تاثیر داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیاری امروز در رقابت‏های پرتاب دیسک بازی‏های پارالمپیک با رکورد 41 متر و 91 سانتی متر در رده سوم قرار گرفت.

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم ریکرو بانوان ایران به مدال برنز دست یافت/ شانزدهمین مدال کاروان دلوار

تصویر
تیم تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران در دیدار رده بندی مسابقات ریکرو تیمی بازی‌های پارالمپیک لندن با برتری مقابل تیم ایتالیا به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، تیم تیراندازی با کمان ایران که با تحمل شکست مقابل کره جنوبی از راهیابی به دیدار فینال مسابقات ریکرو تیمی بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن بازمانده بود، از ساعت 16 امروز چهارشنبه (به وقت لندن) در دیدار رده بندی این رقابت‌ها به مصاف تیم ایتالیا رفت.

در این مسابقه که در ورزشگاه Royal Artillery Barracks برگزار شد تیم کشورمان مقابل تیم ایتالیا به برتری 188 بر 184 دست یافت و مدال برنز مسابقات ریکرو تیمی بازی‌های پارالمپیک لندن را از آن خود کرد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

اظهار نظر جوانمردی، شیرمردی و نعمتی پس از کسب مدال برنز پارالمپیک

اعضای تیم ملی ریکرو بانوان ایران از اینکه توانستند مدال برنز بازی‌های پارالمپیک را کسب کنند ابراز خوشحالی کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، تیم تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران شامگاه امروز چهارشنبه در دیدار رده بندی مسابقات ریکرو تیمی بازی‌های پارالمپیک لندن با برتری مقابل تیم ایتالیا به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.

زهرا جوانمردی یکی از اعضای این تیم پس از کسب مدال برنز به خبرنگاران گفت: عملکرد خیلی خوبی داشتیم و عالی کار کردیم. کسب مدال برنز حق ما بود چرا که تیمی منسجم داشتیم. خوشحالم که در این دوره از بازی ها مدال برنز گرفتیم و سربلند به ایران برمی گردیم.

جوانمردی که از شدت شوق کسب این موفقیت اشک می ریخت خاطرنشان کرد: دخترم از من قول گرفته بود که مدال بگیرم و خوشحالم به قولم عمل کردم.

زهرا نعمتی دیگر عضو تیم ملی بانوان ایران نیز با بیان اینکه این مدال حاصل تلاش همه بود گفت: وقتی تیم آقایان باخت خیلی ناراحت شدیم اما این مدال را به همه مردم ایران تقدیم می کنیم. بعد از باخت آقایان تمام انرژی مان را گذاشتیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم که خدا را شکر به این مهم رسیدیم.

وی با اشاره به حضور تیم بانوان ایران با حجاب اسلامی گفت: حضورم ما با این پوشش برای همه جالب بود. حتی یک آمریکایی به ما گفت که شما با این حجاب و چنین شرایطی چطور رقابت می کنید که من هم گفتم نه تنها رقابت می کنیم بلکه رکورد هم می زنیم.

صدیقه شیرمردی نیز در مورد کسب مدال برنز ایران گفت: طبیعی است که مدال طلا از برنز بهتر است اما مدال برنز پارالمپیک هم کم ارزش نیست. من بیماری داشتم و نگران بودم که نتوانم رقابت خوبی داشته باشم اما خدا را شکر موفق شدیم.

این عضو تیم ملی تیروکمان ایران با ابراز خوشحالی از کسب مدال برنز در بازی های پارالمپیک گفت: این مدال را تقدیم می کنم به خواهرم که 10 ماه است به خاطر معلولیت ذهنی در آسایشگاه حضور دارد.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

جذابترین طلای ایران بر سینه رحمان درخشید/ سیامند جاودانه شد
تصویر
وزنه‌بردار سنگین وزن کشورمان در شب پایانی مسابقات وزنه‌برداری پارالمپیک لندن غوغایی به پا کرد و با ارتقای چندباره رکورد پارالمپیک و جهان ضمن دستیابی به مدال طلای پارالمپیک چهاردهم، قوی‌ترین مرد معلول این بازی‌ها لقب گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات وزنه برداری پارالمپیک 2012 لندن چهارشنبه شب با رقابت وزنه برداران در دسته 100+ کیلوگرم به اتمام رسید. این رقابت عرصه درخشش جوان ایرانی سیامند رحمان بود که در سالن وزنه برداری اکسل شهر لندن غوغایی به راه انداخت و با ارتقای رکورد پارالمپیک در دو نوبت قوی‌ترین مردان معلول جهان لقب گرفت.

سیامند رحمان در نخستین حرکت خود موفق به مهار وزنه 270 کیلوگرمی شد و با این حرکت رکورد پارالمپیک را بهبود بخشید. رحمان در دومین حرکت به راحتی وزنه 280 کیلوگرمی را مهار کرد و رکورد پارالمپیک را 10 کیلوگرم دیگر ارتقا داد. دلاورمرد اشنویه در سومین حرکت خود درخواست وزنه 301 کیلوگرمی را کرد تا رکورد جهان را که متعلق به خودش بود را یک کیلوگرم ارتقا دهد.
تصویر
رحمان در حرکت سوم وزنه 301 کیلوگرمی را نتوانست مهار کند و با مهار وزنه 280 کیلوگرمی مدال طلای وزن 100+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک 2012 لندن را با افتخار به گردن آویخت.

پس از سیامند رحمان که به راحتی قهرمان شد، "فارس العجیلی" از عراق با مهار وزنه 242 کیلوگرمی به مدال نقره وزن 100+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک 2012 لندن دست یافت و "بائه چون کئون" از کره جنوبی با پرس وزنه 232 کیلوگرمی به مدال برنز این وزن رسید.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

رواسی: اول به دنبال طلا بودیم، بعد رکوردشکنی/ سیامند عجله کرد
تصویر
سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران با ابراز خرسندی از قهرمانی سیامند رحمان در دسته فوق سنگین رقابت‌های وزنه برداری پارالمپیک لندن گفت: در این رقابت ابتدا به دنبال قهرمانی و کسب مدال طلا بودیم بعد رکوردشکنی.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، علی اصغر رواسی پس از موفقیت و قهرمانی سیامند رحمان گفت: حتی یک درصد هم ریسک نکردیم که مبادا مدال طلا از دست سیامند خارج شود. البته نه من و نه هیچکدام از اعضای تیم ملی وزنه برداری شک نداشتیم که رحمان با اقتدار قهرمان خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه سیامند با مهار وزنه 280 کیلوگرمی قهرمان شده است، خاطر نشان کرد: رحمان وزنه 280 کیلوگرمی را مهار کرد و بعد برای مهار وزنه 301 کیلوگرمی روی صحنه رفت. فکر می‌کنم سیامند زیادتر از حد معمول به ابراز احساسات حاضرین در سالن جواب داد!

سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران افزود: یک وزنه بردار باید تمرکز کرده و فکرش را معطوف به وزنه زدن کند. متاسفانه سیامند تحت تاثیر جو قرار گرفت و نتوانست آنطور که باید و شاید وزنه بزند. سیامند کمی عجله کرد و هول شد. او درحالی نتوانست وزنه 301 کیلوگرمی را پرس کند که در تمرینات وزنه 310 کیلوگرمی را به راحتی مهار کرده بود.
تصویر
رواسی تاکید کرد: نه من و نه سیامند رحمان هیچ ترس و ابایی از حریفان نداشتیم اما باید وزنه‌ها را به گونه‌ای انتخاب می‌کردیم که کمترین ریسک را داشته باشد. آنطور که شنیده بودیم، وزنه بردار عراقی در تمرینات وزنه 270 کیلوگرمی را زده بود و ممکن بود در مسابقات چهارشنبه شب بیشتر از این وزنه بزند.

وی افزود: ما در مسابقات دسته فوق سنگین ابتدا به دنبال قطعی کردن مدال طلا بودیم و بعد به دنبال رکودزنی. رکورد را می‌شود در مسابقات مختلف، حتی در ایران زد اما مدال المپیک را هر چهار سال یکبار می‌دهند که رسیدن به آن کار آسانی نیست.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران در خصوص اینکه "چرا سیامند رحمان برای مهار وزنه 301 کیلوگرمی برای چهارمین بار به روی صحنه نرفت؟"، گفت: من مخالفتی برای رفتن سیامند روی صحنه برای بار چهارم نداشتم اما قانون به ما این اجازه را نمی‌داد. سیامند برای آخرین حرکت خود وزنه 301 کیلوگرمی را در خواست کرده بود و باید وزنه‌ای حداقل 10 کیلوگرم سنگین‌تر درخواست می‌کرد.
تصویر
رواسی با تشریح برنامه‌های آینده تیم وزنه برداری معلولان ایران گفت: از 24 شهریورماه با سفر به مشهد عملکرد وزنه برداران جوان و استعدادهای وزنه برداری را بررسی می‌کنیم. ما سعی می‌کنیم جوان‌های مستعد را زیر نظر داشته باشیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: حداقل دو نفر از اعضای تیم وزنه برداری معلولان ایران قصد دارند از تیم ملی خداحافظی کنند. رفتن آنها فکر می‌کنم به صلاح خودشان باشد و هم تیم ملی، چرا که می‌توانیم به جوان‌ها میدان بدهیم. ما تیم آماده‌ای برای مسابقات آینده داریم و از بابت نیرو با مشکلی مواجه نیستیم.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

رحمان: وزنه‌بردار کره‌ای‌ نگذاشت 301 کیلو را بزنم/ این طلا یک دنیا ارزش دارد

تصویر
قویترین مرد معلول جهان رسیدگی به اعتراض وزنه بردار کره‌ای را مانعی برای موفقیتش در زدن وزنه 301 کیلوگرمی عنوان کرد و گفت: هدف اولم کسب مدال طلا بود که خوشبختانه به آن رسیدم.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، سیامند رحمان که چهارشنبه شب در رقابت های فوق سنگین وزنه برداری بازی های المپیک موفق شد علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد پارالمپیک را دو بار جابه‌جا کند، پس از برگردن آویختن مدال طلا به خبرنگاران گفت: خدا را شکر می کنم که در اولین تجربه حضورم در پارالمپیک موفق به کسب مدال طلا شدم و رکورد را هم ارتقا دادم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا نتوانستید وزنه 301 کیلوگرمی را مهار کنید گفت: به خاطر اعتراض وزنه بردار کره ای و توقف 10 دقیقه ای که برای رسیدگی به اعتراض وی صورت گرفت، بدنم سرد شد و نتوانستم این وزنه را بزنم. البته من در تمرینات 310 کیلوگرم را زده بودم. در لندن هم می توانستم به راحتی 301 را بزنم اما موفق نشدم و شاید به همین خاطر مربیانم از دست من راضی نباشند!

قویترین مرد جهان با بیان اینکه در المپیک بعدی رکورد بهتری خواهد زد خاطرنشان کرد: همین مدال طلا برایم یک دنیا ارزش دارد. هدف اصلی من کسب مدال طلا بود که خدا را شکر با دعای خیر مردم به آن رسیدم. از مربیانم هم تشکر می کنم که در این مدت کمک زیادی به من کردند.

سیامند رحمان در پایان گفت: این مدال متعلق به همه مردم ایران است اما به طور ویژه آن را به مردم آذربایجان و مردم شهرستان اشنویه تقدیم می کنم و امیدوارم در رویدادهای آینده بتوانم رکوردهای بهتری را برای ورزش ایران رقم بزنم.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

مدال نقره پرتاب نیزه برای سجاد نیک‌پرست/ مدال هجدهم ایران از راه رسید

پرتابگر ایران به مدال نقره پرتاب نیزه مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن در کلاس F12/13 رسید و هجدهمین مدال را برای کاروان دلوار به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن چهارشنبه شب با رقابت پرتاب نیزه مردان در کلاس F12/13 پیگیری شد. در این مسابقه تیم کشورمان دو نماینده به نام‌های سجاد نیک پرست و سیدعرفان حسینی داشت که اولی به مدال نقره دست یافت و دومی چهارم شد.

در مسابقات پرتاب نیزه مردان کلاس F12/13 بازی‌های پارالمپیک لندن سجاد نیک پرست با حدنصاب 63 متر و 15 سانتیمتر در بین 11 پرتابگر دوم شد و سیدعرفان حسینی نیز با رکورد 57 متر و 94 سانتیمتر به عنوان چهارمی پارالمپیک بسنده کرد.

براساس این گزارش، در این رقابت "پنگ کای" از چین با پرتابی به میزان 64 متر و 38 سانتیمتر به مدال طلا رسید و مدال برنز از آن "برانیمیر بودتیچ" از کرواسی شد که رکورد 56 متر و 78 سانتیمتر را از آن خود برجای گذاشته بود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم گلبال ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند

ملی‌پوشان گلبال کشورمان با تحمل شکست مقابل تیم فنلاند از راهیابی به مرحله نیمه نهایی مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک لندن بازماندند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، تیم ملی گلبال کشورمان که به عنوان صدرنشین گروه A مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک لندن به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها رسیده بود، برای راهیابی به جمع چهار تیم برتر مسابقات چهارشنبه شب به مصاف تیم فنلاند رفت.

ملی پوشان گلبال ایران در این بازی عملکردی دور از انتظار داشتند و در مصاف با تیم چهارم گروه B مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک لندن با نتیجه 5 بر یک مغلوب شدند.

با این نتیجه تیم فنلاند به جمع تیم‌های برتر مسابقات گلبال بازی‌های پارالمپیک لندن راه یافت و ملی پوشان گلبال کشورمان از دستیابی به مدال این رقابت‌ها بازماندند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم والیبال نشسته ایران به مرحله نیمه نهایی رسید/ برتری قاطع مقابل میزبان
تیم ملی والیبال نشسته ایران با برتری قاطع مقابل بریتانیا به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال نشسته بازی‌های پارالمپیک لندن راه یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، در آخرین دیدار از مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال نشسته بازی‌های پارالمپیک لندن تیم‌های والیبال نشسته ایران و بریتانیا از ساعت 21 روز چهارشنبه (به وقت لندن) به مصاف هم رفتند.

این بازی که در سالن والیبال مجموعه ورزشی اکسل شهر لندن برگزار شد در پایان به برتری 3 بر صفر تیم کشورمان انجامید تا شاگردان هادی رضایی صعودی مقتدرانه به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال نشسته بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن داشته باشند.

در این مسابقه تیم کشورمان در سه گیم پی در پی با نتایج (25 بر 18)، (25 بر 13) و (25 بر 15) به برتری دست یافت. تیم ایران در چهار دیدار مرحله مقدماتی خود به ترتیب موفق به شکست تیم‌های روآندا، چین، برزیل و بوسنی و هرزگوین شده بود.

بدین ترتیب تیم والیبال نشسته کشورمان پنجشنبه شب برای راهیابی به دیدار نهایی مسابقات والیبال نشسته بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن به مصاف تیم روسیه می‌رود.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

تیم فوتبال پنج نفره ایران مقابل ترکیه پیروز شد/ آخرین دیدار برای کسب مقام پنجم
تیم فوتبال پنج نفره ایران که از صعود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های پارالمپیک بازماند، در نخستین دیدار برای تعیین رده بندی تیم‌های پنجم تا هشتم این مسابقات مقابل ترکیه پیروز شد.

به گزارش خبرنگار مهر اعزامی مهر به لندن، در آغاز روز هشتم بازی‎های پارالمپیک 2012 لندن، امروز تیم فوتبال پنج نفره ایران در ورزشگاه "ریوربانک آره‌نا" به مصاف ترکیه رفت. این دیدار در چارچوب تعیین رده بندی تیم‎های پنجم تا هشتم مسابقات فوتبال پنج نفره بازی‎های پارالمپیک برگزار شد که طی آن تیم ایران با نتیجه یک بر صفر به برتری دست یافت.

رجب‌پور تنها گل تیم ایران و این بازی را در دقیقه 19 وارد دروازه ترکیه کرد تا تیم کشورمان برنده بازی امروز شود. تیم فوتبال پنج نفره کشورمان آخرین دیدار خود در بازی‎های پارالمپیک لندن را شنبه آینده برگزار می‎کند. تیم ایران در این روز با برنده دیدار تیم‌های چین و بریتانیا و برای کسب مقام پنجم دیدار می‎کند. این دیدار ساعت 14:45 برگزار می‎شود.

تیم فوتبال پنج نفره ایران در گروه A مسابقات فوتبال بازی‎های پارالمپیک پس از شکست برابر آرژانتین و اسپانیا در مصاف با بریتانیا به برتری دست یافت. این تیم با قرار گرفتن در رده سوم گروه A از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط anybody »

عسگری: مسیر مسابقات دوچرخه سواری خطرناک بود/ گلبارنژاد تلاش زیادی کرد
سرمربی تیم دوچرخه سواری ایران در بازی‎های پارالمپیک پس از پایان رقابت‎های جاده در مورد عملکرد بهمن گلبارنژاد گفت: او تلاش زیادی کرد اما استفاده دیگر رکابزنان از تکنولوژی برتر مانع از نتیجه گیری مورد نظر شد.

محمد عسگری در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به لندن با تاکید بر اینکه رقابت‎های دوچرخه سواری جاده با حضور 31 رکابزن برگزار شد، اظهارداشت: مسابقات 10 دقیقه زودتر از موعد مقرر برگزار شد. چون همه رکابزنان در خط استارت آماده بودند کمیته داوران و برگزارکنندکان مسابقه رای به آغاز زودتر از موعد مسابقه دادند.

وی با یادآوری اینکه رقابت‌های دوچرخه سواری جاده گروه C4-C5 در 10 دور برگزار شد و هر دور هم 8 کیلومتر بود، خاطرنشان کرد: شرایط مسابقه سنگین بود. مسیر 80 کیلومتری این رقابت‎ها مدام در سراشیبی‎های تند وخطرناک تغییر می‌کرد. همین که مسابقه بدون حادثه برای شرکت کنندگان به پایان رسید، جای شکر دارد.

سرمربی گلبارنژاد در رقابت‎های دوچرخه سواری بازی‏های پارالمپیک لندن درمورد عملکرد وی توضیح داد و گفت: گلبارنژاد در دور نهم و براساس رای کمیته داوران از مسیر مسابقه خارج شد تا 22 شرکت کننده رقابت را برای تعیین رده بندی نهایی ادامه دهند. به همین دلیل در رده بندی نهایی رکابزنان جاده، نام گلبارنژاد بعد از نفر بیست و دوم قرارگرفت و در رده بندی لحاظ نشد.

"گلبارنژاد در رقابت‎های تایم تریل روز چهارشنبه شرکت نکرد تا آمادگی خود را برای مسابقات امروز که تخصص وی بود، حفظ کند اما چرا او به خط پایان هم نرسید؟"، وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار اعزامی مهر به لندن خاطرنشان کرد: البته انتظارمان این بود که گلبارنژاد بین دهم تا پانزدهم شود اما شرایط مسابقه واقعا سخت و سنگین بود. رکابزن اوکراینی در پایان دو ساعت رقابت تنها با اختلاف 28 صدم ثانیه نسبت به ورزشکار چینی اول شد. این نشان از شدت رقابت میان دوچرخه سواران بود.

عسگری تاکید کرد: بسیاری از عوامل دیگر مانند نوع تغذیه و آب و هوا هم روی عملکرد رکابزنان تاثیر دارد و البته استفاده از تکنولوژی‎های برتر؛ بیش از نیمی از رکابزنان شرکت کننده در مسابقات جاده براساس تکنولوژی جدید که چندماه پیش آمده است شرایط تعویض دنده برقی را داشتند در حالیکه این شرایط برخی از رکابزنان مانند گلبارنژاد مکانیکی است. با همه اینها رکابزن ایران تلاش زیادی کرد و از عملکرد او هم راضی هستیم.

به گزارش خبرگار مهر، در چارچوب روز هشتم بازی‎های پارالمپیک لندن امروز پنچشنبه در رقابت‎های دوچرخه سواری جاده، بهمن گلبارنژاد پیش از رسیدن به خط پایان از مسیر مسابقه خارج شد.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”