احتمال خريد هواپیمای ترابری نظامی روسی IL-96 MD-90 A

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1424
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 29 آذر 1386, 3:18 pm
سپاس‌های ارسالی: 591 بار
سپاس‌های دریافتی: 10235 بار

احتمال خريد هواپیمای ترابری نظامی روسی IL-96 MD-90 A

پست توسط abdolmahdi »

سلام عليكم و رحمه ا...

 [External Link Removed for Guests] 


ممکن است هواپیمای ترابری نظامی روسی"ایل ـ 76 ام دی ـ 90 آ" (نوع مدرنیزه شده هواپیمای "ایل ـ 76" ) در سال 2017 برای اولین بار صادر شود و ایران، الجزایر، آفریقای جنوبی و قزاقستان از جمله خریداران احتمالی آن هستند. این مطلب را سرگئی دمنتییف، مدیرکل کارخانه تولید کننده به نام "آویا استارـ اس پی" اعلام کرد.

پیشتر سرگئی کرونف، یکی از مقامات "روس آبارون اکسپورت"، شرکت دولتی صادرات و واردات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه در ژوئن سال 2015 به خبرنگاران اعلام کرده بود سفارش هایی از کشور های خارجی درباره خریداری 25 تا 30 فروند "ایل ـ 76 ام دی ـ 90 آ" از سه نوع ترابری، مخصوص سوخت گیری و شناسایی دریافت شده است. در حال حاضر کارخانه "آویا استارـ اس پی" در حال ساخت بیش از 10 فروند از این هواپیماها است.

به گزارش سایت روسی "لنتا. رو"، هواپیمای "ایل ـ 76 ام دی ـ 90 آ" ثمره مدرنیزاسیون هواپیمای "ایل ـ 76" است که سابقا در تاشکند تولید می شد و حالا در شهر اولیانوفسک روسیه تولید می شود. این هواپیما قادر به حمل تا 60 تن بار بوده و دارای موتور کم سرو صدای "پ اس ـ 90 آ ـ 76" و دستگاه های جدید رادیو الکترونیکی است. هواپیمای "ایل ـ 76 ام دی ـ 90 آ" برای نقل و انتقال و پیاده کردن نفر، ماشین های نظامی سنگین و بزرگ و بارهای مختلف در نظر گرفته شده است

 [External Link Removed for Guests] 
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”