کسی در مورد این عکس اطلاعی دارد؟؟؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 178
تاریخ عضویت: جمعه 8 آبان 1394, 7:13 pm
سپاس‌های ارسالی: 154 بار
سپاس‌های دریافتی: 800 بار

کسی در مورد این عکس اطلاعی دارد؟؟؟

پست توسط SCUD »

سلام/دوستان در سایتهای مختلف نظامی این عکس موجود میباشد!عدهای با قاطعیت از حمله فانتوم ایرانی به هلی کوپترهای ام آی 8 عراق آن را میدانند و عده ای دیگر از حمله فانتوم ایرانی به ام آی 8 های شوروی سابق در سال 1367 در یکی از مناطق مرزی شرق کشور در خلال جنگ افغانستان که وارد خاک ایران شده بودند سخن میگویند!؟واقعیت چیست؟؟؟

تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1670
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3403 بار
سپاس‌های دریافتی: 5789 بار

Re: کسی در مورد این عکس اطلاعی دارد؟؟؟

پست توسط shafagh »

با توجه به نعداد هلیکوپترهایی که در عکس مشاهده می شود نابود شدن انها توسط اف 4 ایرانی می توانست خبر مهمی باشد اما من هیچ وقت هیچ خبری در این باره نشنیدم و لذا بعید می دانم چنین اتفاقی افتاده باشد.
در ضمن اگر به عکس نگاه کنید ارتفاع و فاصله هواپیما تا هدف در حد بحرانی است. اگر در این فاصله و ارتفاع هواپیما می خواست از بمب های معمولی استفاده کند که خودش بدلیل ارتفاع کم تحت تاثیر انفجار بمب ها امکان صدمه دیدن داشته و از طرفی تا این زمانی که عکس برداری شده بایست بمب ها را رها کرده باشد که در عکس مشهود نیست. و اگر از بمب های چتری یا راکت استفاده کرده باز هم چیزی در عکس مشاهده نمی شود و بنظرم استفاده از توپ اف 4 هم برای حمله به چنین اهدافی معمول نبوده و بعید است یک طرح عملیاتی نیروی هوایی محسوب شود جز انکه خلبان بطور اتفاقی هدف را یافته باشد و بدلیل نداشتن بمب مجبور به استفاده از تیربار شده باشد که باز هم هیچ گونه تیراندازی و اثرات ان در روی زمین مشاهده نمی شود. در ضمن اگر قرار به تیراندازی با توپ بوده هواپیما بایست از مسافتی دورتر از انچه در عکس مشاهده می شود اقدام به اجرای اتش کرده باشد.
علاوه بر همه این موارد معمولا برای انجام چنین عملیات هایی دو یا چند هواپیما شرکت می کنند. البته اینجا از نظر تئوری تحلیلی موضوع می توان گفت که هواپیماهای دیگر در کادر تصویر نبوده اند.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”