حمله به تاسیات هسته ایران ؟ ممکن یا غیر ممکن ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست

حمله به تاسیات هسته ایران؟ ممکن یا غیر ممکن؟

امکان پذير است و روزي انجام خواهد شد.
15
13%
امکان پذير است ولي به دليل تبعات منفي اجرا نخواهد شد.
65
56%
به دليل پدافند قوي ايران، ناموفق خواهد ماند.
24
21%
امکان پذير نيست.
13
11%

مجموع رای گیری: 117

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط Maziar7 »

دوست عزير ... من هم با شما موافقم . حداقل تاريخ سالهاي گذشته اين سرزمين نشان مي دهد كه مردم ايران در صورت تجاوز به كشورشان با جان و دل و با حداقل تجهيزات از خود دفاع مي كنند و سرانجام دست متجاوز را كوتاه مي كنند.
اين يك شعار نيست . فكر مي كنم ما همه به آن اعتقاد داريم و تعدادي از ما هم آن را بيشتر لمس كرده ايم.

ولي ......

1- ما بايد (به هرقيمتي ) توان دفاعي خود را بالا نگه داريم. به شما قول مي دهم .... همين آقاياني كه اين طرح ها را ارائه مي دهند و اين تبليغات را عليه ايران راه مي اندازند ... ذره ذره اين خاك را و ذره ذره توانايي هاي اين كشور را زير نظر دارند و اگر روزي مطمئن شوند كه ما در نقطه اي ضعيف شده ايم ... در حمله به تاسيسات ما ذره اي ترديد نخواهند كرد.

و آن روز ديگر پشيماني سودي ندارد ... خدا نياورد روزي را كه به ما حمله كنند و ما توانايي مقابله با آنها را از قبل در خود محيا نكرده باشيم....

2- در غيرت و همت مردم اين كشور كسي شك نمي كند اما ...... نمي دانم شما چقدر به خاطر داريد زماني را كه جنگ شهر ها آغار شده بود و عراق به اكثر شهرهاي ما حمله موشكي ميكرد ...در حالي كه ذخيره موشكي محدود ايران رو به اتمام بود و هر 10 الي 20 موشكي كه آنها به ما مي زدند ما تنها با يك موشك مي توانستيم جواب دهيم .... به خدا الان كه به ياد آن روزها مي افتم چشمانم پر از اشك مي شود...... اما حالا شرايط تغيير كرده است. ما پيشرفت هاي خوبي كرده ايم ولي .... همانطويكه آنها لحظه اي از ما غافل نيستند نبايد ما هم از آنها غافل شويم .... شعار دادن ها دردي را دوا نمي كند.
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

حیف .
الان اگر نیرو.ی هوایی ما قوی بود مثلا" 50 تا سوخو 30 داشتیم اصلا" اسرائل اینقدر رجز نمی خواند.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

zector عزيز طبق اخبار رسيده ايران دقيقا 50 فروند su-30mkp خريده ( طبق گفته هاي reza6662 عزيز ) :smile: :smile:
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Major
Major
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط sir.mohammad »

کاملا ممکنه
چي ميخواد جلوي اونا رو بگيره ؟
[External Link Removed for Guests]

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 257 بار

پست توسط Saeid12345 »

sir.mohammad,
دوست من لطفا يا با دليل و مدرک صحبت کنيد يا هم که بحث را منحرف نکنيد. :D
Major
Major
محل اقامت: تهران
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط sir.mohammad »

سعيد جان من کي بحث رو منحرف کردم ؟
تو اين تاپيک از ما پرسيده ميشه ممکنه من هم ميگيم بله
و شما اگه دليل و مدرکي لازم داري يه کمي فکر کن اسراييل با اون همه حمايتي که ميشه و ايراني که با همه دنيا دشمني داره چگونه جنگي بينشون در ميگيره
و يه بار هم فکر کن 20 تا f-15 با بمب هسته اي بيان ايران
شما فکر مي کني شانسي براي ايران ميمونه ؟

گویند به همه مردم عالم گله خویش
پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط Maziar7 »

Sir.Mohammad دوست عزيز

چرا اينقدر نا اميد ... ؟؟؟؟؟

مگر جنگ با عراق را فراموش كرديد ... مگر در آن زمان هم دنيا بر عليه ما نبود ... مگر ما حداقل تجهيزات را نداشتيم .... مگر تحريم همه جانبه نبوديم ... مگر دنيا عراق را كاملا" تجهيز نكرده بود .... آن زمان حتي تهيه فشنگ و اسلحه سبك هم براي ما مشكل بود ... با مشكلات فراوان و قيمت هاي كذايي و از طريق واسطه هاي مختلف و هزار كلك چند تا موشك كوتاه برد از اين و آن ميگرفتيم ....... اما خوب حتما" شما هم قبول داريد كه امروز شرايط تغيير كرده است....

من نمي گوييم صاعقه و شفق ويا هواپيما هاي نسل سوم ما ... توان مقابله با f15 ها و f16 ها و استيلث ها را دارند... اما در سالهاي گذشته ما هم خود را براي دفاع و مقابله اماده كرده ايم . حداقل مثل يك حريف دست و پا بسته نيستيم ..

ضمن اينكه .....

شما دشمن را هم دست خيلي دست بالا نگيريد ... ما در كشور خود و از سرزمين خود دفاع مي كنيم ... دشمن ما هم نقطه ضعف هايي دارد .... جنگ فقط جنگ تجهيزات نيست .... ما از حزب الله كه كمتر نيستيم ...!!!!!

اسرائيل و نيروهاي آمريكا در منطقه در تير رس موشك هاي ما هستند .... همسايگان ما هم به اين راحتي اجازه استفاده از حريم هوايي خود را به اسرائيل نمي دهند .... تاسيسات ما هم در خاك پهناورمان پراكنده است ... و تا جاي ممكن مخفي شده و حفاظت كامل مي شوند ( البته آنهايي كه مشخص شده است )...

حال اگر به قول دوستان به هواپيما هاي SU 30 و يا MIG 31 و يا موشك هاي كروز دوربرد ( KH-55 ) و يا سيستم پدافند هوايي دور برد S 300 هم مجهز شده باشيم كه خوب در كنار پدافند كوتاه و دقيق TOR M1 و موشم هاي هاگ و سام 5 و سا 6 ها و ... قدرت دفاعي قابل قبولي به ما خواهد داد.

استفاده از بمب اتمي و اين داستان ها هم در شرايط امروز تقريبا" غير ممكن است ... اگر اسرائيل از بمب اتمي عليه ما استفاده كند به نظر شما چند كلاهك شيميايي / ميكروبي برا روي موشك هاي شهاب ما براي نابودي كل اسرائيل كه جمعيت و امكانات آن در تلاويو متمركز شده كافي است 10 تا 20 تا 30 تا .... دوست عزير آنها هم اين نكات را بهتر از من و شما ميداند...

لذا دوست من هيچ وقت ... هيچ وقت ... اينقدر نا اميد نباشيد.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط masiha85 »

من هم با نظر دوست جديدمان Maziar7 موافقم

اينها همش تبليغاته آمريکا اگر مي دانست که مي تواند ما را شکست دهد خيلي زودتر از عراق به ما حمله مي کرد چيزي نزديک پايان جنگ که ما ديگر تواني نداشتيم نه حالا که ما جز 10 کشور قدرتمند نظامي جهانيم.
در ضمن توجه کنيد که مسئولين نظام بيشتر از من و شما براي حفظ قدرتشون تلاش مي کنند پس اينقدر نااميد نباش دوست عزيزم SIRMOHAMMAD جان :x
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

دولت شارون قصد داشت برای انهدام تاسیسات

پست توسط Reza6662 »

دولت شارون قصد داشت برای انهدام تاسیسات اتمی در اصفهان اقدام کند، ولی این فرصت از دست رفت 

تصویر 

چند سال پیش قصد داشت تاسیسات اتمی ایران را از طریق حمله هوائی بمباران کند، ولی این فرصت از دست رفت و اسرائیل نتوانست به اجرای هدف خود برسد. مقامات رسمی اسرائیلی هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند، ولی کارشناسان می گویند رویدادها آن گونه که در روزنامه انتشار یافته نبوده و اصولا انهدام شماری از تاسیسات اتمی بی آن که اقدامات دیگری را نیز همراه داشته باشد نمی تواند کارساز افتد. روزنامه "هاآرتس" (Haarets در عبري به معني کشور) که از نشریات وزین اسرائیل محسوب می شود، در شماره امروز خود (جمعه 27 آذرماه 1388- 18 دسامبر 2009) نوشت: در دولت اریئل شارون، امکان بمباران تاسیسات اتمی اصفهان مطرح گردید و بنیامین نتانیاهو که در آن دولت وزارت دارائی را به عهده داشت قول داد از اجرای این طرح جانبداری کند، ولی پس از آن که شارون تصمیم به خروج یک جانبه از نوار غزه گرفت و حزب لیکود دچار انشعاب شد و کابینه منحل گردید، این فرصت نیز از دست رفت. 

می توانست برنامه اتمی ایران را متوقف    هاآرتس در گزارش خود نوشت: احتمال می رود که چند سال پیش امکان داشت با حداقل خطر، تاسیسات اتمی ایران را از کار انداخت. زیرا در آن هنگام تنها یک کارخانه تبدیل کیک زرد (اورانیوم طبیعی که به صورت گرد در آمده) به گاز اورانیوم وجود داشت که آن هم در اصفهان برپا شده و تاسیسات آن روی زمین بود. انهدام این تاسیسات، عملا مرکز غنی سازی اورانیوم در نطنز را متوقف می ساخت. جمهوری اسلامی ایران پس از چندی تاسیسات اصفهان را به زیر زمین منتقل کرد و مراکز متعدد اتمی برپا ساخت که انهدام یک باره همه آن ها بسیار دشوار است. به نوشته هاآرتس، در آن هنگام مقدار زیادی کیک زرد در تاسیسات اصفهان ذخیره شده بود که در صورت بمباران از بین می رفت. کیک زرد مرحله ای است که هنوز فاقد تشعشعات خطرناک رادیو اکتیو باشد. در این گزارش آمده است که چنین اقدامی، می توانست برنامه اتمی ایران را به مدت چند سال دچار وقفه کند. هاآرتس یادآور شد که دولت بنیامین نتانیاهو بارها وعده داده که برای جلوگیری از اتمی شدن ایران به هر اقدام لازم دست خواهد زد. این روزنامه از قول دکتر عوزی آراد مشاور امنیت ملی نخست وزیر نوشت که "دولت های پیشین اسرائیل، در مورد مسائل اتمی ایران زمین سوخته برای دولت کنونی باقی گذاشته اند". 
 تصویر 

مباحثات در داخل حکومت در اسرائیل، پیرامون راهکارها علیه اتم ایران  نوشت: شخصیت هائی که پس از انتخابات پارلمانی اسرائیل و پیش از آغاز نخست وزیری نتانیاهو با او سخن گفتند احساس کردند که او قصد قاطعانه دارد علیه برنامه اتمی ایران به اقدامات موثر دست بزند و این امر نیز یکی از علل پیروزی حزب او در انتخابات عمومی بوده است. نتانیاهو در آن روزها می گفت: برنامه های اتمی ایران موجودیت اسرائیل را به خطر می اندازد و با توجه به بی اعتنائی و اهمال جهانی، ممکن است موجب بروز هولوکاست تازه ای شود. ولی نتانیاهو در ماه های اخیر در اظهارات علنی خود بارها به پشتیبانی از سیاست های پرزیدنت اوباما در برابر برنامه های اتمی ایران پرداخته است. نتانیاهو می گوید که باید اوپوزیسیون ایرانی تقویت شود و امکانات اینترنتی بیشتری در اختیار مردم ایران قرار گیرد. در اظهارات اخیر او به احتمال بروز دوباره هولوکاست اشاره ای نشده است. هاآرتس نوشت: وزیر دفاع اهود باراک در دولت پیشین نیز یک سیاست قاطعانه و عملی دربرابر برنامه های اتمی ایران عرضه کرد. اهود اولمرت نخست وزیر پیشین نیز سیاست توصیه شده از جانب مثیر داگان رئیس موساد (سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل) را در پیش گرفته بود. داگان ریاست "مجمع خنثی سازی سیاسی برنامه های اتمی ایران" را به عهده داشت. به نوشته هاآرتس، اولمرت و داگان بر این باور بودند که با در پیش گرفتن تلاش های دیپلماتیک، می توان برنامه های اتمی ایران را به مدت چند سال عقب انداخت – بی آن که لزومی به عملیات جنگی باشد. در مقابل، اهود باراک بر این باور بود که باید گزینه دیگری نیز که در حیطه مسؤولیت های وزارت دفاع است، همچنان مطرح باشد. 

کارشناسان اسرائیلی دیدگاه واحدی درباره معضل اتمی ایران ارائه نمی کنند  رابطه با خبر امروز روزنامه هاآرتس، کارشناسان سیاسی و استراتژیک در اسرائیل در مورد کارساز بودن حمله نظامی برای انهدام تاسیسات اتمی ایران دیدگاه های مختلف و حتی متفاوتی عرضه می کنند. برخی کارشناسان نظامی حتی می گویند انهدام تاسیسات کار آسانی نیست و نمی توان مطمئن بود که ایران در اماکن مخفی تاسیسات مشابهی برپا نساخته باشد. علنی شدن مرکز اتمی فردو در حومه قم یک نمونه از این پنهانکاری هاست. برخی کارشناسان نظامی دیگر بر این باورند که انهدام تاسیسات می تواند کاملا عملی باشد، ولی موجب متوقف گردیدن برنامه های اتمی ایران نخواهد شد، بلکه آن را ممکن است تنها به مدت چند سال به تعویق اندازد. برخی کارشناسان می گویند: انهدام تاسیسات اتمی ایران تنها در صورتی می تواند کارساز باشد که با تلاش برای برانداختن رژیم توام گردد و سبب شود که حکومت پیش از آن که بتواند تاسیسات را از نو برپا کند، برافتد. به گفته آنان، حکومت ایران امروز بسیار لرزان شده و انهدام تاسیسات می تواند موجب دلگرمی مردم در شدت بخشیدن به تلاش آنان به هدف برانداختن رژیم گردد. ولی برخی کارشناسان آمریکائی بر این باورند که چنین حمله ای، مردم را به سوی جانبداری از حکومت خواهد راند. برخی کارشناسان آمریکائی همین دیدگاه را در مورد تاثیرگذاری تحریم های شدیدتر علیه جمهوری اسلامی (از جمله جلوگیری از واردات بنزین) عنوان می کنند و بر این باورند که اگر تحریم ها موجب مشکل کردن زندگی مردم گردد، آن ها به طرفداری از رژیم خواهند پرداخت و نسبت به قدرت های خارجی متنفر خواهند شد. روزنامه هاآرتس در گزارش امروز خود نوشت: بعید است که دولت نتانیاهو مایل باشد بدون برخورداری از حمایت سیاسی و نظامی ایالات متحده، برای انهدام تاسیسات اتمی ایران اقدام کند. 

لينك مرتبط: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”