نيروي هوايي ايران آرماني ترين نيروي هوايي منطقه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست

نيروي هوايي ايران، آرماني ترين نيروي هوايي منطقه؟

اکنون توان خوبي از نظر کمي و کيفي دارد.
48
32%
امروزه با شرائط آرماني، فاصلهء بسياري گرفته است.
101
68%

مجموع رای گیری: 149

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط dj_mesmol »

sir.mohammad نوشته شده:
سلام آقاي masiha85 اگه ميشه منبع رو هم ذكر كنيد همچنين من از دوستان يك سوال دارم مي خواستم بدونم جنگنده هاي كه ما از عراق غنيمت گرفتيم به چه صورت بوده (منظورم نحوه غنيمت گرفتنه ) ممنون ميشم راهنمايي كنيد باي

عراقيا اومدن اينا رو به ما يه مدتي امانت دادن ما هم به بهانه خسارات زياد جنگ تحميلي خودمون رو مالک اونا اعلام کرديم

ممنون ميشه بيشتر راهنمايي كنيد و اسماشونو بگيد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

dj_mesmol,
ممنون ميشه بيشتر راهنمايي كنيد و اسماشونو بگيد

جنگنده های عراقی موجود در ایران
در اوایل سال 1991 و همزمان با شروع عملیات طوفان صحرا جهت پایان دادن به اشغال کویت، عراق 350 فروند هواپیمای پیشرفته نظیر میگهای 27 ، 29 ، 31 ، توپالف22 ، سوخوی24 ، 25 ، 27 ، میراژ اف1 و ایلوشین76 به ارزش 2 میلیارد دلار در اختیار داشت یا در حال ارائه سفارش برای خریدشان بود.
پس از آغاز جنگ، 115 فروند هواپیمای عراقی به ایران پرواز کردند، که البته جمع کل این هواپیماها چیزی بین 137 تا 149 فروند بود که از این تعداد، برخی در حین پرواز به ایران دچار حادثه شدند (شامل 15 فروند ایلوشین76 و تعداد از هواپیماهای مسافربری)
بر طبق ادعای یک مقام عراقی:

24 فروند میراژ اف1
4 فروند سوخوی 20
40 فروند سوخوی22
24 فروند سوخوی24
7 فروند سوخوی25
9 فروند میگ23
4 فروند میگ29

به ایران پرواز کردند.

یکی از میگهای21 عراقی موجود در ایران 
 تصویر 

همچنین گزارش هایی مبنی بر وجود 20 فروند توپالف22 عراقی که پیشتر توسط صدام سفارش داده شده بودند در ایران تایید نشده است.
-
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

اگر به دنبال تصاوير اين پرنده هاي زمين گير ميگرديد با گوگل ارث به پايگاه شاهرخي همدان و پايگاه مشهد سري بزنيد در همدان Su-20,22 و MiG-23 و در مشهد Mirage F.1EQ,BQ
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط amiraghazadeh »

سلام
اين اقا مسيحا يکم جابه
مي دونيد چرا؟
يه جا مي اد يه تاپيک مي زنه مي گه نيروي هواي ايران بهترين تو خاورميانه
يه جاي ديگه مي گه ضعيف ترين
داداشي تکليف خودتو روشن کن
باي
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط masiha85 »

با سلام

دوست من AMIRAGHAZADE من ميدانم که چه مينويسم حق با شماست من خيلي عجولانه عمل کردم و خواستم به نوعي مبارزه منفي کنم يا کساني که با نظرات من مخالفند

دوستان از همگي عذر مي خواهم اگر باعث رنجش خاطر شما شدم
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

پست توسط Karim1504 »

الحمدلله کشمکش بین دوستان هم تمام شد :grin:

خوب حالا..
masiha85, جان

اگه مطالبی در ادامه موضوع تاپیک دارید پست کنید :D
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

با سلام KARIM جان

فعلآ به جز دعا براي سلامتي دوستان مطلبي به ذهنم نمي رسد :grin:

ولي در اولين فرصت مطالبي خواهم نوشت :razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

بر فرض قبول وجود این پرنده ها در ایران تهنها چیزی که واقعی به ذهن میرسه اینه که این پرنده ها قدرت ضربه زنی بالایی دارند ولی مطمئنا در برابر 200 تا اف 18 زمینگیر یا فراری خواهند شد . در اولین شب از حمله امریکا به عراق بیش از 200 هواپیما آمریکایی به همراه 100 پرنده از نیروی هوایی بریتانیا شرکت کردند و عملا هیچ هواپیمای عراقی موفق به سرنگونی حتی یکی از انها نیز نشد . مشکل نوع هواپیما مشکل اول نیروی هوایی ایرانه ولی مشکل بزرگتر مشکل تعداد هواپیماهای موجوده . اگر ایران بخواهد صاحب نیروی هوایی مقتدری در منطقه شود باید دارای بیش از 800 فروند هواپیمای عملیاتی به صورت ترکیبی باشد تا علاوه بر این که اقتدار خود را افزایش دهد بتواند در زمینه مقاومت در برابر حمله موفق عمل کند . در کنار این مسائل پیشرفتهای ارتباطاتی نظامی ایجاب میکنه ایران برای عقب نماندن از غافله نظامی در ظرف کمتر از 4 سال اولین ماهواره نظامی خودش رو پرتاب کنه ولی متاسفانه شکستهای پی در پی در آز مایشات پرتابگر شهاب 5 این مساله رو با تردید روبرو کرده .
از سوی دیگر مرگ ناگهانی پدر موشک ایران یعنی دکتر علی محمودی میمند طراح و مدیر ساخت پروژه های موشکی سری شهاب و زلزال بر آمار ناکامی ها موجود در این چند سال اخیر افزوده .
یک ایراد بزرگ هم در داخل وجود داره . متاسفانه در داخل کشور هیچ حمایتی از دانشمندان و جوانان ماجراجو که میخواهند با ابتکاراتشون در هوا فضا به پیشرفت کشور کمک کنن انجام نمیشه . البته هرچند که شرکتهای خصوصی با برپایی نمایشگاههای هواپیماهای مدل کمی فضا رو باز تر کردند ولی باز هم راه زیاد داریم

یک نمونه
با وجود اینکه مبتکری در یک استان غربی کشور موفق به ساخت یک هواپیما شد به صرف نداشتن گواهی پرواز به او اجازه پرواز ندادند . البته ایشون گاهی اوقات مخفیانه در ارتفاع پایین با هواپیمای کوچیک خود پرواز میکردند و لی یک بار نزدیک بودکه شکار اف 4 های ایرانی شوند .

خوب شما باشید اصلا دل و دماغ پیدا میکنید که به مسائلی چون مسائل هوا فضا بپردازید . پرداختن به یک مساله علمی نیاز به آرامش برای محقق اون مساله دارد ولی جایی که آرامش نباشه فبها

شما فکر کنید طرف داره تز دکترا میده بعد تو فکر سیر کردن شکم زنشه . فکر دادن کرایه خونشه - فکر دادن قسط بانکه - فکر نق نق های رییسه -

اینجا هست که میگن گل بود به سبزه نیز آراسته شد .

بنابر این دوستان با وجود این آمارها باز هم حرف چندانی در نبرد هوایی برای گفتن نخواهیم داشت . زمانی که آمریکا در مجموع برای ارتش خودش فقط بالای 3000 تا اف -35 سفارش بده - 500 تا اف 22 به اضافه بیش از 1000 فروند اف 18 موجود در نیروی دریایی دیگه خودتون حساب کنید .
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

درست می بینم یا نه ؟؟؟؟؟
آقای snipercarpet آخرش ، اعتراف کرد.
خوب شد که ایشان هم بر این مطلب صحه گذاشتند که نیروی هوایی بسیار ضعیف هست. دیگر دوستان هم مثل saied123 هم خوب هست از ایشان کمی درس بگیرند و اعتراف کنند.
ببینم همین آقای snipercarpet نبود که می گفت که نیروی هوایی قدرت برتر منطقه هست و ما موتور میراژ را مثل پیکان تولید می کنیم و حرفهای عجیب و غریب دیگه...
حقیقت تلخ هست.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

جناب زکتور لطفا کوچه علی چپ نروید بنده نیروی هوایی ایران را دربرابر آمریکا ضعیف دانستم نه در خاورمیانه . اگر دقت کنید مقایسه من با نیروهای هوایی آمریکا بود نه خاورمیانه . همانطور که بسیاری از مجله های خارجی هم به این موضوع اشاره کردن نیروی هوایی ایران در منطقه همواره قدرت برتر بوده و رقیب درشت اندامی تاکنون در مقابل آن وجود ندارد
فرق من باشما در اینست که من معنی تک تک جمله های افراد را میخوانم و به معنی تک تک آنها توجه میکنم ولی گویا شما یک مرور ساده را ربه خواندن دقیق ترجیح می دهید . به این میگویند بازی با کلمات که در سیاست کاربرد دارد . همان بازی که ایران را به تحریم انداخت . بهتر است قبل از جوب دادن به هر تاپیکی آن را خوب مطالعه کنید .

موفق باشید
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

با سلام

دوست عزيز تحليل شما در اين مورد کاملآ صحيح به نظر مي رسد اما واقعا با اين توصيفاتي که شما از امريکا انجام داديد با داشتن 800 فروند جنگنده مدرن هم تاب مقا ومت نخواهيم داشت.
مشکل ما اين است که دشمنمان قويترين کشور جهان است.به نظر من سرمايه گذاري زياد بر روي نيروي هوايي درست نيست زيرا قرار دادن قوت در برابر قوت است .ما با همين توان در منطقه مشکلي نخواهيم داشت اما با 10 برابر اين هم در مقابل امريکا کار زيادي از پيش نمي بريم.
بايد با اگاهي از نقاط ضعف آمريکا نقاط قوت خود را افزايش دهيم.در هر صورت اگر توان ما 100برابر کمتر از حالا بود ما وظيفه داريم که در برابر متجاوز بايستيم.
راستي فرستادن ماهواره ان هم 1تا2 عدد درمقابل امريکا چه سودي دارد .همين ديروز خواندم ماهواره هاي امريکايي که از روي چين عبور ميکنند توسط نوعي ليزر کور کننده هدف قرار گرفته و تعداد زيادي از سلولهاي فتوالکتريک بسيار حساس خود را از دست داده اند حال ببينيد چه بر سر ماهوارههاي ما خواهند اورد.
در هر صورت ما حتي يک وجب از خاک خود را به اين يانکي ها نخواهيم داد :x
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

با سلام

راستي اقايzektor شما مثل اينکه قند تو دلتون آب مي شه که مي گن ايران ضعيفه چي به شما مي دن؟
ما در برابر آمريکا ضعيفيم نه در برابر عربها و افغاني ها.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”