نيروي هوايي ايران آرماني ترين نيروي هوايي منطقه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست

نيروي هوايي ايران، آرماني ترين نيروي هوايي منطقه؟

اکنون توان خوبي از نظر کمي و کيفي دارد.
48
32%
امروزه با شرائط آرماني، فاصلهء بسياري گرفته است.
101
68%

مجموع رای گیری: 149

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6692 بار
سپاس‌های دریافتی: 12082 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

masiha85, دوست عزيز در آمار ارائه شده توسط اسراييل شبهات بسياري وجود دارد هنوز هيچ کس اين هواپيماها را در ايران نديده.
از اينکه ديدم غير از سر لشگر رضا شما هم اقا محمد از اعضاي عالي رتبه نيروي هوايي هستي احساس شعف ميکنم

باید بدونی که اقا Reza6662 از محبوب ترین کاربران سایته

SNIPER ELITE, عزيز بايد به اطلاع شما برسونم که آقا رضا مدتي در وزارت دفاع و در سها کارمند بوده و با بسياري از مسايل از نزديک آشنا هستن در ضمن خود من هم در پنها هستم و خيلي چيزا مي دونم !!و البته خيلي خيلي چيزها رو هم نمي دونم .
متاسفانه مدت زيادي هست در انجمن بحثهاي نظامي به درگيري لفظي کشيده مي شود يا اينکه به استناد به منابع خيالي و خيلي چيزها ديگه آمارهاي غلط و تفسيرهاي سطحي زياد شده و من مدتهاست در اين گفتگوها شرکت نمي کنم , و صرفا يک خواننده هستم. :sad:
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

sir.mohammad
متاسفانه يا خوشبختانه ظاهرا دير رسيدم و پست ويرايش شده، به هر حال قبلا به شما چندين باز دوستانه تذکر داده شده بود، در صورتي که مجددا شاهد چنين رفتارهايي باشيم مجبور به اعمال محدوديت‌هايي براي شما خواهيم بود :-P

دوستان عزيز اگر آماري مي دهند و يا مدرکي براي گفته‌هاي خود دارند اعلام کنند، در غير اين صورت زير سوال بردن زحمت متخصصاني که در داخل کشور زحمت مي‌کشند از هيچ کسي قابل قبول نيست و .... :-P
آخرین ويرايش توسط 1 on Mahdi1944, ويرايش شده در 0.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

دوست عزيز در آمار ارائه شده توسط اسراييل شبهات بسياري وجود دارد

مسلم است که آماري که توسط يکي از دشمنان اين مرز و بوم تهيه شده است چندان قابل اعتماد نيست ، اينگونه آمار را ميتوان بخشي از جنگ رواني دشمنان به حساب آورد ... :-)
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط masiha85 »

دوست عزيز

سازمان اطلاعات اسراييل بهترين سازمان اطلاعاتي جهان است و دروغ گفتن اين سازمان غير منطقي است چون صرفآ توانايي خود را زير سوال مي برد و اصولآ چرا بايد دروغ بگويد ؟
در ضمن کارمند وزارت دفاع بودن دليل بر اشراف کامل بر امور نظامي نيست . البته من هم از دور دستي بر آتش دارم ولي به دلايل امنيتي نمي توانم خيلي چيزها را بازگو کنم.
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

سازمان اطلاعات اسراييل بهترين سازمان اطلاعاتي جهان است و دروغ گفتن اين سازمان غير منطقي است چون صرفآ توانايي خود را زير سوال مي برد و اصولآ چرا بايد دروغ بگويد ؟

کاري به اين ادعا که اين سازمان بهترين سازمان اطلاعاتي جهان است نداريم ...
سوال اينست که اگر اين آمار صحيح باشند ، براي چه مي بايست به صورت عمومي منتشر شوند تا حداقل زنگ خطري براي نيروهاي مسلح ايران باشد ، من که گمان ميکنم جنگ رواني يکي از دلايل ارائه اين ليست بوده است ...
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

دوست عزيز
من دقيقآ منظور شما را نمي فهمم چه زنگ خطري ؟
در ضمن آمار چندان تاثيري بر توان ايران براي مقابله با آمريکا ندارد .
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 257 بار

پست توسط Saeid12345 »

Reza6662,
دوست من شما باز هم شروع کردي به تعريف و تمجيد از معلون و انتقاد از تلاشهاي متخصصان در زمان حال! :-? من گفتم بحث منطقي و با مدرک و بدون تعصب بکنيم نه اينکه ... که اگر قرار بر تعصب باشد من فقط با چند جمله همه انجمن رو زير و رو ميکنم! :-)
مشکل اصلي شما از آنجا ناشي ميشود که هنوز فرق بين حکومت ملي هر چند سنگدل و ناتوان را با حکومت توتاليتار دست نشانده به ظاهر خوب نميدانيد؟! :-D قاجار هر چه بود حکومتي بود از مردم براي مردم که اگر دخالتهاي روس و انگليس و انحراف مشروطيت نبود قاجار به همان راه صحيح آغا محمد خان باز ميگشت. :shock: اما انگليس براي کوتاه کردن دست روس از منافع ايران و وارد ساختن يک ضربه مهلک به مشروطه خواهان و مردم آزادي طلب ايران آمد پسر يک پالان دوز قزاق را که نه تنها ايراني نبود بلکه هيچ اصل و نصبي هم نداشت و خودش هم قبل از به قدرت رسيدن معروف به عناوين رضا اسطبلي و رضا مير پنج و ... بود که با فريب و نيرنگ مردم بر سر کار آمد و دولت مردمي را سرنگون ساخت (احمد شاه آن جوان قاجار آنقدر با عرضه بود که در برابر بسياري فشارهاي روس و انگليس مقاومت کرد) و ماجرا ادامه يافت تا سال 1320 که اسطبل رفت و اسطبل زاده بجاش آمد و يک جوان 22 ساله عياش که تمام وقت خود را با ... ميگذراند به قدرت رسيد و آنقدر ترسو و بي عرضه بود که در از ترس مصدق آن مرد نامي به نوشهر فرار کرد و با کمک آمريکا و شعبان بي مخ دوباره به قدرت ننگ آميز رسيد! :::P اين شازده دست پرورده هيچ کاري در دوران حکومتش نکرد بجز تقديم دو دستي منافع ملي به آمريکا و فروش ناموس مردم تا جايي که حتي ناموس خودش را هم دو دستي تقديم کارتر کرد! :-?

حال به اصل موضوع بازگرديم. :D
ماه قبل در مجله جنگ افزار مطلب جالبي درباره يک شرکت اسلحه سازي ترک خواندم به نام سار سيلماز که برايم تازگي داشت. :( اين شرکت در حوالي سال 1880 ميلادي تاسيس شد يعني 126 سال قبل که در آن زمان وضع ايران آشفته بود و امکان ايجاد کارخانه معمولي نبود چه برسد به نظامي! اما بعد از به قدرت رسيدن ملعونين که گويا طبق برخي مغلطه ها ايران را در جاده پيشرفت و تمدن بزرگ قرار داده بودند چرا چنين کاري انجام نشد؟ نگوئيد که اسطبلي يک کارخانه اسلحه سازي در نزديک پارچين ايجاد کرد که چون تمام قطعاتش تا قبل از انقلاب از خارج وارد ميشد تا جايي که حتي باروت گلوله ها هم وارداتي بود! آن هم در زماني که چند هزار سال از اختراع باروت توسط چينيها گذشته بود و با ابتدائي ترين امکانات ميتوان يک کارخانه بزرگ باروت احداث کرد. :shock:
آري در قبل از انقلاب وضعيت ما دقيقا شبيه وضع اسفبار کنوني عربستان هست که سران آن دلشان را به سلاحهاي آمريکايي و دلارهاي نفتي خوش کرده اند تا جايي که حتي توالت خود را از آمريکا ميخرند! :::P

و اما بعد از انقلاب چه شد؟ :smile: تا 31 شهريور 1359 که عملا درگير مسائل بعد از انقلاب و مبارزه با کردها و کمونيستها و ... بوديم و بعد از آن هم تا 27 مرداد 1367 درگير جنگ تمام عيار با تمام جهان در قالب عراق شديم بطوريکه متحمل 1000 الي 2000 ميليارد دلار خسارات مالي و جاني شديم و به علاوه آن حدود 500 ميليارد دلار ارزش از کشور خارج شده و به سوي بانکهاي آمريکائي و سوئيسي و آلماني و انگليسي و ... پرواز کرد! :-? همچنين 240 هزار نفر از بهترين و وطن پرسترين جوانان غيور و مسلمان کشور شهيد شدند بطوريکه تا الان هم جاي خالي آنها پر نشده است و حدود نيم ميليون نفر هم مجروح جنگي متقبل شديم! 8) خوب تا اين لحظه با توجه به حجم عظيم خسارات مستقيم و غير مستقيم جنگ هر کارشناسي چنين نظر ميدهد که وقتي يک کشور بدون صنعتي با اين همه خسارت روبرو شود راهي بجز فروپاشي ندارد! :L:L اما ما مانديم و ايران را ساختيم هر چند ديگر هرگز خونين شهر خرمشهر زيبا نشد ولي اين شهر و ديگر شهرهاي جنگي و تهران و مشهد و ... همگي ماندند و سر درماندگي فرو نياوردند و ماندند و با هيچ ساختند و خرمشهر را حياتي دوباره بخشيدند. :smile: تا سالهاي بعد از جنگ هم که تقريبا اکثر بودجه عمراني کشور صرف بازسازي ميشد و الان هم ميشود و با اين وجود ديگر در ظاهر امکاني براي پيشرفت صنايع نظامي ايران نبود؟ اما ما توانستيم و باز هم ميتوانيم. :smile: :razz: ما براي اولين بار در جهان تبديل در عرض 5 سال از کشوري بي صنعت و جنگ زده به سازنده تانک و در عرض 10 سال هواپيما و موشک و کشتي و ... شديم. :smile: هم اکنون با وجود بسياري ناملايمات داخلي و خارجي و مهمتر از همه کمبود بودجه باز هم ما رو به جلو ميرانيم و با همين بودجه کم توانسته ايم تبديل به سومين کشور سازنده هليکوپترهاي دو موتوره دو ملخه شويم. :smile: ما اولين کشوري در جهان هستيم که موشکي بالستيک با کلاهک خوشه اي ساخته ايم که دقت آن 30 متر ميباشد. :smile: جزو سه کشور برتر در زمينه نانو تکنولوژي و ذرات بنيادي و پيشتاز در بسياري علوم و فنون ديگر در خاورميانه هستيم. :smile:
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

با تشکر از SAEID12345

فراموش نکنيم امروز ما قدرتمند ترين کشور خاورميانه هستيم. شايد نيروي هوايي ما اول نباشد ولي بدون شک دريايي و زميني در خاورميانه اوليم.
اين توان را در مقابل مشکلاتي که سعيد گفت مقايسه کنيم ما کاري کارستان انجام داديم و تا آخر ايستاده ايم.
امروز ما دهمين قدرت نظامي دنيا هستيم ( بر طبق اعلام رسمي ماهنامه WAR HEAT ) اين خيلي خوب است.
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser »

سعید عزیز. دوست میهن پرست و احساساتی

هرچند اینجا در زیر گروه هواپیماهای نظامی و تاپیک نیروی هوایی بحث می کنیم، اما متاسفانه بعضی از دوستان ظاهراً منتظر هستند تا حاشیه ای در یک بحث کمابیش علمی پیدا کنند و آن را به بیراهه بکشند.

Saeid12345 نوشته شده:Reza6662,
دوست من شما باز هم شروع کردي به تعريف و تمجيد از معلون و انتقاد از تلاشهاي متخصصان در زمان حال! :-? من گفتم بحث منطقي و با مدرک و بدون تعصب بکنيم نه اينکه ... که اگر قرار بر تعصب باشد من فقط با چند جمله همه انجمن رو زير و رو ميکنم! :-)

شما ایراد گرفتین از بی مدرک بودن بحث بعضی از دوستان و بحث غیر منطقی و متعصبانه اونها ولی متاسفانه خود شما هم همیشه با همین وضعیت باهاشون بحث کردین.

Saeid12345 نوشته شده: ... قاجار هر چه بود حکومتي بود از مردم براي مردم که اگر دخالتهاي روس و انگليس و انحراف مشروطيت نبود قاجار به همان راه صحيح آغا محمد خان باز ميگشت.... (احمد شاه آن جوان قاجار آنقدر با عرضه بود که در برابر بسياري فشارهاي روس و انگليس مقاومت کرد)...

نمیدونیم دفاع شما از خاندان قاجار به چه معناست ؟ چگونه آنها را خاندانی از مردم و بر مردم میدانی؟ خاندانی که اوج انحطاط و فساد را در دربارهای ایران در تاریخ 2500ساله شاهنشاهی به نمایش گذاشتند. راه صحیح آقا محمد خان چه معنی می دهد ؟ همان آقا محمدخانی که شیراز را پس از کریم خان به خاک و خون کشید، کرمان را شش ماه محاصره کرد تا جایی که به خوردن سگ گربه روی آوردند و بعد از گرفتن تلفات بسیار به خاطر گرسنگی مردم و ورود به آنجا نوامیس مردم را بر سپاهیانش روا داد و کوهی از 20هزار جفت چشم مردان آنجا ساخت؟ یا در حمله به غرب برای تصرف آنجا نوامیس مردم را در کرمانشاه بر روی سپاهیانش حلال کرد؟ و این قضیه را در مورد هر شهری که در مقابل سفاکی او مقاومت می کردند انجام داد ؟ هم او که همیشه عکس چنگیز خان مغول را در بالای تخت و عکس تیمور گورکانی را در مقابل خود نصب کرد و رفتار و روش آنان را سر لوحه کار خویش قرار داد. دیگر شاهان قاجار نیز بهتر از او نیستند:
فتحعلی شاه دومی است، او بود که قفقاز را در اثر بی کفایتی از دست داد و در حقیقت کوچک شدن ایران و از دست رفتن بخش هایی از آن از زمان او شروع شد. حتماً عهدنامه های گلستان و ترکمانچای را به خاطر داری ؟
محمدشاه سومی است که افغانستان را با فضاحت تمام از دست داد و حتی 2میلیون و 500هزار تومان طلا نیز به عنوان غرامت پرداخت کرد (به ارزش تومان آن زمان)
ناصرالدین شاه ، در زمان او انگلستان بر بوشهر نیز مسلط گشت و او نیز توفیقی در بازپسگیری هرات نداشت. هم او بود که زندگی در حرمسرا و میگساری عقل و درایت او را در حکومت زایل کرد و جواز قتل امیرکبیر بزرگمرد تاریخ ایران را داد. او بود که پایه وام گرفتن و بدهکار کردن مملکت را ریخت و با وام به سفرهای خوش گذرانی در اروپا رفت.
مظفرالدین شاه بیمار بی کفایت که چون پدر با وام اروپایی ها به سفر میرفت و بی اهمیتی به امور مملکت را به اوج رساند.
محمدعلی شاه که استبداد صغیر را به راه انداخت و خونریزی های بسیاری در زمانش اتفاق افتاد و مجلس را به توپ بست و مشروطه خاهان را کشت یا در بند کرد و در آخر نیز به سفارت روسیه پناه برد و به آنجا فرار کرد.
احمد شاه هم که بیش از هرچیز نگران وضعیت خود بود تا نگران اوضاع مملکت باشد و مهمترین دغدغه اش حفظ مقرری بود که از انگلیسی ها میگرفت. او بود که به نصایح مدرس گوش نکرد و اجازه داد رضاخان میرپنج تا آنجا در دستگاهش پیشروی کند که خود را به نخست وزیری برساند.

Saeid12345 نوشته شده: تا 31 شهريور 1359 که عملا درگير مسائل بعد از انقلاب و مبارزه با کردها و کمونيستها و ... بوديم و ... همچنين 240 هزار نفر از بهترين و وطن پرسترين جوانان غيور و مسلمان کشور شهيد شدند بطوريکه تا الان هم جاي خالي آنها پر نشده است ...

تا شهریور 59 ما فقط با کردها و کمونیستها درگیر بودیم ؟ چرا ذکری از جنبشهای جدائی طلب خلق ترک و پان تورکیستها نکردید که در آذربایجان به آشوب می پرداختند.

نکته :
به هر حال ما همه یک برادریم و اعضای پیکره بزرگ ایرانیم و هموطن. میهن پرستی و عرق ملی و آئینی همه ما نباید با احساسات پان ترکیسم ، پان کردیسم ، ... و حتی پان فارسیسم مخلوط شود. باید ایرانی فکر کنیم و برای آینده و اعتلای روزافزون ایرانمون تلاش کنیم.
و این تلاش باید از طرف همه و برای همه باشه. دوستانی رو داریم مانند Reza6662 که اونها هم دلشون برای میهنشون میتپه اما به روش و عقاید خودشون. اگر ما با عقاید اونها مشکل داریم دلیل نمیشه که اونها رو به عدم میهن پرستی متهم کنیم بلکه اگر فکر می کنیم اونها از بعضی مسائل مطلع نیستند یا بر بعضی عقاید پافشاری میکنن، با اونها مفاهمه داشته باشیم، بحث منطقی و روشن کنیم و اونها رو از خودمون بدونیم و سعی در جذب اونها داشته باشیم نه دفع اونها.

در ضمن من کلاً مخالف ایجاد چنین تاپیک هایی هستم چون نه در حوصله سایت هست و نه در توان اون و متاسفانه معمولا هم به بیراهه میره.
یک نکته هم برای دوست جدیدمون masiha85، کسی که تاپیک رو ایجاد میکنه باید بحث های اون رو مدیریت کنه و خودش اون رو کنترل کنه نه فقط یک عنوان بزنه و اون رو رها کنه.

ضمناً سعید عزیز، امیدوارم بعد از این قصد نکنی که همه انجمن رو با چندتا جمله زیر رو کنی :-)
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط masiha85 »

دوست عزيز من خيلي سعي کردم که مديريت کنم اما دوستان نگذاشتند من ديگر کاري ندارم.
من ديگر تاپيکهايي را که ايجاد کردم مديريت کردم و مشکلي پيش نيامد ولي در اين جا بحثها تخصصي نيست بلکه سياسي و غرض ورزي است.شايد من هم دچار اين غرض ورزي شده ام .
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 257 بار

پست توسط Saeid12345 »

Yasser,
شما هم هر چند وقت مياي و از من انتقاد ميکني! :L:L دوست من مقصود من از تعريف قاجار اين بود که اين حکومت مستقل سر کار آمده بود نه اينکه دست نشانده بيگانه باشد. :-) هر چند بعدها بر اثر بي کفايتيها کشور را به حراج گذاشت اما اگر مشروطه پيروز ميشد يا حکومت اصلاح ميشد يا سرنگون ميشد و يک حکومت مردمي بر سر کار ميامد. :D
من هم احساساتي صحبت نميکنم و وظيفه هر فردي است که از وطنش دفاع کند که منم همين کار را ميکنم. :-)
اين را هم بگويم که من از آغا محمد خان و ... حمايت نکردم اما اگر قرار باشد بين او يا ديگر خونريزان مانند شاه عباس و ... در برابر خاندان پالاني (بعدها به پهلوي تغيير کرد) يکي را انتخاب خونريز هم وطن را قبول دارم تا يک بيگانه چون وقتي حکومت مستقل و از مردم باشد حتي اگر ظالم و فاسد هم باشد بالاخره به راه راست خواهد رفت اما حکومت دست نشانده هرگز موفق نخواهد شد بجز فروش کشور به بيگانه! :-?
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

من قصد ندارم در این بحث شرکت کنم امیدوارم به نتایج خوبی با همدیگر برسید !
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”