Su-30MKI

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 257 بار

پست توسط Saeid12345 »

1- تا جايي که من شنيده ام در مدل MKI از برخي سيستمهاي اسرائيلي استفاده شده است.

2- ولي دوست من شما خيلي بدبينانه به پيشنهاد من نگاه ميکنيد!
قيمت هر فروند MiG-29A در 20 سال پيش 11 ميليون بود که بعدها به 15 ميليون افزايش يافت.
ايران ميتواند اين ميگهاي قديمي را هر فروند 7 ميليون بخرد و بعدا
اصلا احتياجي به موتور RD-43 نيست مگه RD-33 چشه؟ فقط TBO پاييني داره که با کمي بهسازي حل ميشه. در ضمن قيمت اين موتور زياد باشه ميشه 3 ميليون نه 5 تا؟!
ميتوان با استفاده از تجهيزات الکترونيکي توليد داخل و خريد فقط ضروريات هزينه ارتقاي آيونيکي را به 2 ميليون کاهش داد.
خوب قيمت رادار هم باشه 1 ميليون.
جمع = 10 ميليون
هزينه خريد 100 فروند به اضافه ارتقا و ... = 1 الي 1.5 ميليارد

3- جنگنده Su-30MKI نه در سطح F-15C هست و نه در سطح F-15E بلکه بين آن دو قرار دارد.
در نبردهاي هوايي کاملا از هر دو سرتر هست و در نبردهاي AG هم از مدل C ميتواند بهتر عمل کند ولي از مدل E ضعيفتر هست.
راستي اگه بشه سيستمهاي AG نصب شده بر روي F-15E را به Su-30MKI هاي ايران نصب کرد چي ميشه؟
بايد اسم اين مدل جديد را بزارند Su-30MKIII که ميشه در سطح F-15E2 که هيچ کدوم وجود ندارند!
Old Moderator
Old Moderator
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 349 بار
تماس:

پست توسط black hawk »

فراموش نکنيد همچيز بستگي به سفارش دهنده داره ميتونن ايونيکش رو با انواع فرانسوي تعويض کرده باشن
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 634 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط Taghdir »

پس ديگه دراين نکته که سوخو ۳۰ جديدترين جنگنده ارتش ايران است شکی نمانده :-)
New Member

پست توسط hellish boy »

3- جنگنده Su-30MKI نه در سطح F-15C هست و نه در سطح F-15E بلکه بين آن دو قرار دارد.
در نبردهاي هوايي کاملا از هر دو سرتر هست و در نبردهاي AG هم از مدل C ميتواند بهتر عمل کند ولي از مدل E ضعيفتر هست.

شما با چه دليلي ميگي كه سوخو 30 همرده با اف 15 اي نيست ؟
بعدشم اف 15 سي اصلا قادر به حمله به اهداف زميني نيست و مثل ودل هاي آ و ب تامكت فقط قادر به درگيري هاي هوايي هست.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Saeid12345 »

1- F-15C يک جنگنده تاکتيکي برتري هوايي با توانايي حمله به اهداف زميني هست که نوع ارتقا يافته اي از آن تحت عنوان F-15E که دو نفره هم بود تبديل شد به يک جنگنده تاکتيکي مخصوص حمله به اهداف زميني با توانايي انجام نبرد هوايي و ايجاد برتري هوايي.

2- من کي گفتم سوخو-30 هم سطح اف-15 نيست؟
اينو يه بار ديگه بخونيد :
جنگنده Su-30MKI نه در سطح F-15C هست و نه در سطح F-15E بلکه بين آن دو قرار دارد.
منظور از گفته فوق آن هست که Su-30MKI از F-15C برتر هست ولي از F-15E در نقش AG به دليل نداشتن تعدادي سيستم مخصوص AG کمي عقبتر هست. بله قبول دارم که اگر بتوان سيستمهايي مانند لنتيرن و امثال آن را بر روي Su-30MKI نصب کرد اين جنگنده براحتي از تمام جنگنده هاي موجود سرتر خواهد بود.
اما نکته مهم ديگر اين هست که سوخو-30 در چندين مدل ساخته شده است که هر کدام وظايفي خاص و نيز تواناييهاي مشترکي دارا هستند. در مدل MKI بيشتر بر نقش برتري هوايي و شرکت در نبردهاي هوايي تکيه شده است تا حمله به اهداف زميني ولي برعکس در مدل MKK بيشتر بر حملات عليه کشتيها و اهداف سطحي و زيرسطحي و زميني توجه زيادي شده است.
دقيقا مانند اف-15 سوخو-30 هم داراي چندين مدل هست که با هم فرقهايي دارند.
New Member

پست توسط hellish boy »

دوست من
F-15C همانند F-14A/B توانايي حمله به اهداف زميني رو نداره
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

hellish boy,
دوست عزيز ضمن خوش آمد :)
بايد ضمن تاييد حرف شما، اين نكته رو هم اضافه كنم كه F-15C نهايتن مي تونه
موشك آمرام شليك كنه كه بردش به 25 كيلومتر محدوده در حالي كه در سوخوي30
موشك R-77 براي نبردهاي دور پيش بيني شده كه قادر هست به راحتي تا 70 كيلومتر (در نوع صادراتي)
و تا 140 كيلومتر (در نوع مخصوص نيروي هوايي روسيه) برد داشته باشه و تا 30G هم فشار ثقل رو تحمل
ميكنه. ضمن اينكه قدرت مانور و سرجنگي اش هم از آمرام بهتر و قوي تر هستش.
بدين ترتيب F-15C/D هيچ حرفي براي گفتن در برابر Su-30MKI نداره. :(
 [External Link Removed for Guests]    
Old Moderator
Old Moderator
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 349 بار
تماس:

پست توسط black hawk »

اولا hellish boy دوست عزيز F.14B يا همون بامکت اصولا براي عمليات هاي زميني نه هوايي

اما بعد F.15 c يک جنگنده ي برتري هوايي با توانايي درگيري با اهداف زميني محدود است
شما در مورد برد ردگيري صحبت کرديد دوستان محترم برد مفيد ردگيري انواع مدرن امرام تا 50 کيلومتر هم ميرسه
و يادتون هم نره هنوز بيشترين آهنگ سرعت اوجگيري مال F.15 است
اما اگر واقعا ميخوايين با SU.30 مقايسه كنيد بهتره مدل K ي اف15 رو مقايسه كنيد كه هم رادار بهبود يافته داره هم ايونيك مدرنتر
اما دوستان چند چيز رو در درگيري ها فراموش كردن در درگيري نزديك جناب SU.30 معايبي هم داره
دريچه هاي تغيير دهنده ي بردار رانشش فوق العاده باعث ميشه گرماي خروجي از موتور هاش زياد بشه و اين كار موشك هايي مثل سايد وايندر رو آسون ميكنه در مقابل كارايي R.60 كمتره
در ارتفاع بالا بدليل آهنگ سريع اوجگيري ايگل و قدرت پرواز عمودي آن كار بر SU.30 باز هم سخت تر ميشه
در مقابلSU.30 جنگنده ي چابكتريست و در يك مانور برابر زودتر به پشت حريف ميرسد اما پايايي نبردش كم است
رادارش كمي در برابر پادكارهاي الكترونيكي آسيب پذير است و اين اشكال از ايونيك آن است البته ايونيك اسراپيلي كمتر از مدل هاي روسي و فرانسوي مشكل داره
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Saeid12345 »

1- F-15C توانايي حمله به اهداف زميني را دارد ولي ماموريت اصلي آن برتري هوايي هست.

2- در مانوري که بين نيروي هوايي هند و نيروي هوايي آمريکا برگزار شد جنگنده Su-30MKI در تمام شرايط مانور توانست جنگنده F-15C را براحتي شکست دهد.

3- در شبيه سازي کامپيوتري که توسط نيروي هوايي آمريکا انجام گرفته بود که قبل از مانور فوق بود باز هم سوخو برتر بود و براحتي ايگل را شکست داده بود.
New Member

پست توسط hellish boy »

انگار تو اين فروم فقط Reza6662 يه چيزي سرش ميشه
آخه F-15C فقط قادر به حمل سايدوايندر - اسپارو و آمرام هست . حتي نمي تونه بمب هاي سقوط آزاد رو هم حمل کنه چون براي اينکار ساخته نشده .
مدلي از F-15 که از توانايي حمله به اهداف زميني را دارد F-15 E مي باشد که برخلاف F-15C دو سرنشينه مي باشد و از قابليت هوا به زمين وسيعي برخوردار هست ولي حرف اينکه F-15C قابليت حمله به اهداف زميني رو داشته باشه رو تورو خدا نزنيد

در ضمن اون مدلي از تامکت که به قول شما به بامکت يا صحيحترش Bombcat معروف هست آخرين نمونه توليد شده يعني F-14D super tomcat هست . F-14B هم توانايي حمله به اهداف زميني رو نداره
بريد تمام سايتهاي معتبر خارجي رو چک کنيد و بدون اطلاعات نظر قطعي نديد لطفا
وقتي اينجا رو پيدا کردم گفتم با يه عده متخصص طرفم ولي حالا کمک کم داره نظرم عوض ميشه
New Member

پست توسط hellish boy »

دوستان ببخشید که بحث رو ادامه میدم
اگه ممکنه به لینک زیر مراجعه کنید :
[External Link Removed for Guests]
در جایی از اون نوشته که
Although the slogan of the F-15's original design team was "Not a pound for air-to-ground," the F-15 has long been recognized as having superior potential in the ground attack role. In 1987 this potential was realized in the form of the F-15E Strike Eagle.

انشالله انگلیسیتون اونقدر خوب هست که بفمید چی نوشته . پس مطمئن شید که F-15C قابلیت حمله به اهداف زمینی رو نداره
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Saeid12345 »

دوست من حالا که ميگيد من چيزي بلد نيستم پس چرا بحث را ادامه ميديد؟
خودتون که همه چيز رو بلديد. تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”