شفق 3

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

کريم جان ،منم اميدوارم و اين ايکی از بزرگترين ارزوهای منم هست که آميدوارم به زودی اين ارزو تبديل به واقعيت بشه و سربلندی ميهنمون رو مثله هميشه ببينيم
:o
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

دوستان عزيز تعصب يه چيزه طرح هاي دردست پيگيري توسط نيروي هوايي يه چيز ديگه ، طبق شنيده ها ايران در ساخت موتور جت هواپيماهاي جنگنده تا حدود 50% پيشرفت داشته و طرح هاي زياد ديگه اي براي ساخت هواپيما ، رادار ، ساخت بدنه در دست اجراست
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

و همينتور که ميگيد در دست پيگيری و باز اونتور که ميگيد شنيدها ولی دوست خوبم شنيدن تنها کافی نيست ( همونتور که من از ديدهای خودم گفتم)وگرنه ما
همّون از خدامونه که يه روزی ببيينييم اسمون کشورمون توسط پرندهای اهنين بال ساخت خودمون حفاظ ت ميشه به اميد اون روز
 تصویر
تصویر 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

Fantoom121 عزيز شما درست مي فرماييد اما شنيده داريم تا شنيده يکي هست که منبعش معتبر نيست اما من منبعم معتبره ( کسي که ازش شنيدم آدم معتبريه) :-)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

دوتا عکس از شفق پیدا کردم که عمرا کسی دیده باشه ، امیدوارم خوشتون بیاد .

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

ادعا شده که تصویر فوق از پرواز جنگنده ی شفق هست .
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 »

سلام
Ahmad6644 به غیر از عکس دوتا عکس بعدی رو فکر کنم دوستان به اندازه موی سرشان دیدن :-) عکس سومی هم ادعای پوچی هستش چون طرح گرافیکی هستش
دوست عزیز این منبع معتبر شما که همیشه از وی به عنوان منبع معتبر نام میبرید میتونید بگید در کدام سازمان کار میکنه ؟؟؟؟خیلی مشتاق هستم بدونم :-)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

mach1 عزيز منم خيلي دلم مي خواد که بگم اما فقط همين رو بگم که يکي از آشنايان منه و بهش قول دادم که هيچي در موردش نگم ، فقط همين رو مي تونم بگم که توي نيروي هوايي کار مي کنه :(
بابت عکسها هم اگه تکراريه شرمنده :o :grin:
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

تکنولوزی بسيار گيج و مبهم هست و ماا هنوز توانشو نداريم و هر کسی ميگه داريم دليل قانع کنّده بده چون تا جای که من
ديدم تو يکی از پايگاهّای شکاری ايران که درش کارای مربوت به انجام ميشد با چشم خودم ديدم که همچين توانای موجود نيست

دوست من اگر این طوری که شما فکر میکنین باشه باید تا حالا 90 درصد مهندسین آمریکایی دچار سرگیجه و سردرد مزمن میشدن . بیاد داشته باشین یک علم تا زمانی سخته که به اون احاطه ندارین و با به خودتون اعتماد به نفس ندارین
به طور مثال صنعت جوشکاری آرگون و صنایع جوش برق پیشرفته چند سالی بیشتر نیست که وارد کشور شده . هر جوانی که وارد دوره گذراناین رشته ها میه میدونه که تمرکز و اعتماد به نفس اولین پیشنیازهای نه تنها این رشته بلکه تمامی زمینه هاست . شما حساب کنید فرد بیش از دوساعت بدون حرکت دادن بدن و ثابت کاری را با تمام دقت انجام میدهد . زمانی کره ای ها و اروپایی ها به ما میخندیدن و می گفتند که جوشکاری پیشرفته پیچیده است وشما توان انجام آن را ندارید . ولی حالا به پالایشگاههای کشور یک سری بزنید . مهندسان جوشکاری صنعتی ایرانی در اکثر پروژه ها شرکت دارند . و حتی تعدادی از مربیان ارشد ما نیروهای کشور های خارجی را راهنمایی میکنند . اگر به شرکت کشتیسازی صدرا که تا چند سال آینده جزو یکی از 5 شرکت بزرگ جهان در کشتیسازی خواهد شد بزنید خواهید دید که برخی جوانان اتصالاتی را ایجاد میکنند که حتی در کشورهای خارجی توانایی ایجاد آن موجود نیست .این امر ناشی از اعتماد به نفس فرد و روحیه ماجراجویی وی است . همان فاکتور هایی که برای شما نیز به عنوان یک مهندس لازم است .

هتی نظر دادن در موردش سخته و بايد خيليی مخ باشيم که بتونييم يه نظر کوچيک بديم

بنده ادعاب مخ بودن ندارم ولی اگه شما منظورتون اینه که بنده .............. :-? :-? :-?

فلزات به کار برد شده که خيلی گيج کنّدست

تشخیص و ساخت فلزات مورد نیاز بر عهده مهندسان شیمی و متالوژی است نه مهندسین هوافضا

ديدم تو يکی از پايگاهّای شکاری ايران که درش کارای مربوت به انجام ميشد

اولا پایگاه شکاری اسمش روشه : محلیه برای نگه داری هواپیماهای شکاری برای بکارگیری در زمان مورد نظر
اینکه انتظار دارین در پایگاه شکاری هواپیما بسازن واقعا عجیبه . اگر این رو هم انتظار دارین که محل ساخت و طراحی تجهیزات هوا فضا شناخته شده باز هم در اشتباهین . من بارها و بارها گفتم برخی سیاستهای امنیتی ایجاب میکنه که برخی مکانها و پایگاههای ایران در محلی واقع بشه که اصلا کسی از اون با خبر نشه خوشبختانه در ایران چنین مکانهایی زیاده و قرار هم نیست به این زودیا شما از مکان اونها خبر دار بشین . مثالی میزنم . کدوم یک ازشما میتونه آدرس مقر اصلی مونتاژ قطعات موشکهای شهاب رو ذکر کنه ؟
ثالثا در ایران فقط و فقط پایگاهی که شما دیدین وجود نداره پایگاهای زیاد دیگهای هست .

KARIM,
کریم جان من حرفامو سوای تعصب و با در نظر گرفتن برخی واقعیتها مینویسم و مخالف پیچیده بودن علم ساخت موتور جت هستم . البته موتورهایی از نوع موتورهای هواپیماهای غیر نظامی بهدلیل ساختار کمپرسورهاشون کمی پیچیده ترن ولی نه در اون حدی که کسی هرگز نتونه بسازه . امکانات باشه ساختنش آسونه

و همينتور که ميگيد در دست پيگيری و باز اونتور که ميگيد شنيدها ولی دوست خوبم شنيدن تنها کافی نيست ( همونتور که من از ديدهای خودم گفتم)وگرنه ما
همّون از خدامونه که يه روزی ببيينييم اسمون کشورمون توسط پرندهای اهنين بال ساخت خودمون حفاظ ت ميشه به اميد اون روز

خداییش تصویر موتور به اون بزرگی اونجاست ولی شما باز شک دارین :? :? :?
تصویر مربوط به موتور جت طلوع 4 هست که در سال 1999 برای اولین بار در صنایع دفاع ساخته شد . در ابتدا هدف از ساختش استفاده بر روی موشکهای کروز بود که بعد ها طحهایی نیز برای استفاده از اون بر روی هواپیماهای آموزشی در نظر گرفته شد . در حال حاضر بر روی موشک کروز ضد کشتی نور C-802 استفاده شده و نتایجش کاملا مثبت بوده قابلیت ایجاد تراست معادل 3.7 کیلو نیوتون رو در RPM 29500 رو داراست . از روش ساخت موتورهای فرانسوی در ساختش استفاده شده و متوریست سه تکه . حالا باز هم بگین شک داریم :-? :-? :-?
اینم لیک منبع [External Link Removed for Guests]

دوست من مونتاژه ، انشالله با کمی صبر واقعیتها رو بهتر خواهید دید .

ولی حرف اخر من من همچنان میگم در ایران مردانی هستند که طراحی و ساخت موتور جت براشون کاری نداره
نمونش [External Link Removed for Guests]
خودم هم شخصا اساتیدی رو میشناسم که در خارج از کشور در صورت اعلام یک پروژه ملی برای ساخت یک موتور جت ملی برای هواپیماهای ایرانی حاضرن از زندگی و کار در اونجا بزنن و به ایران برگردن . ولی مشکل اصلیشون امکاتاته _ تکرار میکنم امکاناته - یه بار دیگه میگم نگید ندیدیم امکاناته که این مشکل مربوط به سخت افزاره ( یعنی دولت - یعنی مدیریت - یعنی بودجه کافی - یعنی امنیت) نه دانش ساخت موتور .
.
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman »

snipercab,
بنده ادعاب مخ بودن ندارم ولی اگه شما منظورتون اینه که بنده ..............

دوست من...هميشه عدم توانايي در نظر دادن در يک مورد خاص نشان از ........ بودن ندارد...مثلا ايا ما شما مي توانيد در مورد مکانيزم موتور ( يو اف او ) ها نظر بديد؟ بنده به شخصه نمي توانم...و دقيقا نظر دادن در مورد موتور هاي هواپيما هاي روسي يا امريکاي مثل نظر دادن در مورد (يو اف او) است
اولا پایگاه شکاری اسمش روشه : محلیه برای نگه داری هواپیماهای شکاری برای بکارگیری در زمان مورد نظر
اینکه انتظار دارین در پایگاه شکاری هواپیما بسازن واقعا عجیبه

متاسفانه اشتباه مي کنيد...در سفر مقام معظم رهبري به چابهار فرمانده پايگاه با خوشحالي از ساخت تانکر هاي 2000 ليتري براي اف 4 ها در ان پايگاه خبر داد
جز اين دو مورد با تمام حرفهاي شما موافقم...
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

مورد مکانيزم موتور ( يو اف او ) ها نظر بديد

برادر من تکلیف منو روشن کن . من تو پست قبلی در باره موتور جت گفته بودم . کجاش حرفی از موتور پلاسمایی یوفو زدم .
دوستان این عکس از موتور یوف و
تصویر
لطفا خودتون قضا.ت کنید شما در اینجا شباهتی بین این با موتور جت میبینید . اصلا فناوری یوفو زمین تا آسمون با فناوری جت فرق داره . چرا چیزی رو که به پست من مربوط نیست در پستتون مطرح میکنین . اگر میخوایین من کم بیارم آقا اصلا قبول بنده کم آوردم . بنده اصلا نمیدونم یوفو چیه اسمه شکلاته یا کیکه .

واقعا که . این دو هفته اخیر که کاری نداشتم فقط به سایت سر می زدمو نظر نمیدادم . چون وقتی نظر میدی میایی از رستمو شبستانش میگی آنچنا حرفو عوض میکنن که یهویی میبینی افراسیاب رو بردن گذاشتن مریخ . بابا بسه دیگه ! یه کم به من رحم کنین. آخرش از دست شما خودکشی میکنم . :sad: :sad: :sad:

متاسفانه اشتباه مي کنيد...در سفر مقام معظم رهبري به چابهار فرمانده پايگاه با خوشحالي از ساخت تانکر هاي 2000 ليتري براي اف 4 ها در ان پايگاه خبر داد
جز اين دو مورد با تمام حرفهاي شما موافقم...

بنده متاسفم پس میگیرم . نمیدونستم برای ساختن تانکر سوخت باید یک کارخانه با زیربنایی در حد لاکهیدمارتین بسازن بعد خد تولید بزنن این هوا
خداییش من خود کشی می کنم :lol: :lol: :lol:

آقا یه Smile ندارین سرشو بکوبه به دیوار . یا نارنجک بندازه دور گردن خودش بعد ضامن بکشه یا دینامیت بزاره زیر پایه خودش بعد خودشو بفرسته هوا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین ويرايش توسط 1 on Mehdi2224, ويرايش شده در 0.
Colonel II
Colonel II
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط athlon64x2 »

snipercab,

دوست و سرور گرامي
متاسفانه کم اطلاعي محض بنده فرصت پاسخ دادن به پستهاي خوب شما رو نداده البته هميشه با اشتياق و علاق مطالب انجمن هواپيماهاي نظامي رو ميخونم و از مطالب خوب شما و دوستان استفاده ميکنم. در مورد موتوري که فرموديد متاسفانه منبعي ندارم تا ذکر کنم و فقط شنيدن با يک واسطه آن هم از بزرگواري است که از اساتيد بنام جهاني در زمينه پالايش مواد نفتي هستند و براي تحقيق و ارائه نظر به ايران دعوت شده بودند تا در زمينه بهينه سازي توليد و ساخت سوخت ويژه براي موتور جتي که ايران موفق به ساختش شده نظر بدن و جمله خود ايشونه که "وقتي موتور رو ديدم زبونم بند اومد" ايشان اتفاقا در کمپاني پرات اند ويتني در سالهاي دور به معنوان مهندس ارش کار ميکردند و شخصا حرفشون رو باور دارم . دوم اينکه به حس ميهن پرستي شما واقعا احترام ميگذارم و اتفاقا وجود اين شور و هيجان ايراني گري در گزارش ساخته ها و پيشرفت هاي هموطنمون اونقدر شور و شعف آفرينه که ذوق و شوق در گفتنشون بسيار بجا و قابل انتظار .

در ضمن سوالي از سروران دارم در رابطه با شفق . اگر بسيار پيش پا افتاده يا اشتباهه پيشاپيش عذر ميخوام

قاعدتا باري که يک هواپيما قادر به حملش هست و مسافتي که ميتونه اونو حمل کنه به مقدار نيروي بالارونده اي که توليد ميکنه منتاسبه ( فکر کنم اسبش براست درسته ؟ ) . اين نيرو با افزايش سطح سطوح بالابرنده مثل بال (يا بدنه در خانواده فلانکر) قابل دستيابي است مثل کاري که در جامبوحت و ساير هواپيماهاي مادون صورت انجام ميشه روش ديگه افزايش سرعت هست که در هواپيماهاي جت سوپر سونيک مورد استفاده است . افزودن سرعت نيازمند به موتور قويتر و در نتيجه مصرف سوخت بيشتره و همين باعث ميشه سايز رو نشه از حدي کوچکتر کرد تا بر پروازي کاسته نشه . به هر حال معادله چند متغيري قدرت موتور و سايز هواپيما رو دستخوش تغيير ميکنن.
به نظر من (يا بهتر بگم به چشم من) شفق که در عکس بالا ديده ميشه فوق العاده سطح بال موثر کمي داره و بيشتر حالت يک جت آموزشي رو داره که در مسافت کم به حمل استاد خلبان و افسر دانشجو ميپردازند . نسبت طول کانوپي به طول کل هواپيما عجيبه طول هواپيما به دو و نيم برابر طول کانوپي هم نميرسه که با توجه به وجود موتور بزرگ جت در پشت خلبانان بحث نصب مخزن سوخت عظيم پشت کانوپي هم منتفيه و ميمونه بالهاي کوچکش . در واقع به نظر من طراحي بدنه اين هواپيما نميتونه جوابگوي يک هواپيماي حتي متوسط پرواز باشه (مصرف سوخت زياد چون گلايد نميکنه) و نميتونه مهماتي بيش از يک يا دو موشک سبک رو هم حمل کنه چون هم وزن رو افزايش زيادي ميدهند هم مقاومت زيادي در هوا ايجاد ميکنند و هم اينکه بالاها کامپوزيت هستند و فقط زير بدنه قابل استفاده است .
البته ممکنه هم کاملا در اشتباه باشم . ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد

ارادتمند شما
نعيمي

خوشحال ميشم
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

snipercab نوشته شده:
تکنولوزی بسيار گيج و مبهم هست و ماا هنوز توانشو نداريم و هر کسی ميگه داريم دليل قانع کنّده بده چون تا جای که من
ديدم تو يکی از پايگاهّای شکاری ايران که درش کارای مربوت به انجام ميشد با چشم خودم ديدم که همچين توانای موجود نيست

دوست من اگر این طوری که شما فکر میکنین باشه باید تا حالا 90 درصد مهندسین آمریکایی دچار سرگیجه و سردرد مزمن میشدن . بیاد داشته باشین یک علم تا زمانی سخته که به اون احاطه ندارین و با به خودتون اعتماد به نفس ندارین
به طور مثال صنعت جوشکاری آرگون و صنایع جوش برق پیشرفته چند سالی بیشتر نیست که وارد کشور شده . هر جوانی که وارد دوره گذراناین رشته ها میه میدونه که تمرکز و اعتماد به نفس اولین پیشنیازهای نه تنها این رشته بلکه تمامی زمینه هاست . شما حساب کنید فرد بیش از دوساعت بدون حرکت دادن بدن و ثابت کاری را با تمام دقت انجام میدهد . زمانی کره ای ها و اروپایی ها به ما میخندیدن و می گفتند که جوشکاری پیشرفته پیچیده است وشما توان انجام آن را ندارید . ولی حالا به پالایشگاههای کشور یک سری بزنید . مهندسان جوشکاری صنعتی ایرانی در اکثر پروژه ها شرکت دارند . و حتی تعدادی از مربیان ارشد ما نیروهای کشور های خارجی را راهنمایی میکنند . اگر به شرکت کشتیسازی صدرا که تا چند سال آینده جزو یکی از 5 شرکت بزرگ جهان در کشتیسازی خواهد شد بزنید خواهید دید که برخی جوانان اتصالاتی را ایجاد میکنند که حتی در کشورهای خارجی توانایی ایجاد آن موجود نیست .این امر ناشی از اعتماد به نفس فرد و روحیه ماجراجویی وی است . همان فاکتور هایی که برای شما نیز به عنوان یک مهندس لازم است .

هتی نظر دادن در موردش سخته و بايد خيليی مخ باشيم که بتونييم يه نظر کوچيک بديم

بنده ادعاب مخ بودن ندارم ولی اگه شما منظورتون اینه که بنده .............. :-? :-? :-?

فلزات به کار برد شده که خيلی گيج کنّدست

تشخیص و ساخت فلزات مورد نیاز بر عهده مهندسان شیمی و متالوژی است نه مهندسین هوافضا

ديدم تو يکی از پايگاهّای شکاری ايران که درش کارای مربوت به انجام ميشد

اینکه انتظار دارین در پایگاه شکاری هواپیما بسازن واقعا عجیبه . اگر این رو هم انتظار دارین که محل ساخت و طراحی تجهیزات هوا فضا شناخته شده باز هم در اشتباهین . من بارها و بارها گفتم برخی سیاستهای امنیتی ایجاب میکنه که برخی مکانها و پایگاههای ایران در محلی واقع بشه که اصلا کسی از اون با خبر نشه خوشبختانه در ایران چنین مکانهایی زیاده و قرار هم نیست به این زودیا شما از مکان اونها خبر دار بشین . مثالی میزنم . کدوم یک ازشما میتونه آدرس مقر اصلی مونتاژ قطعات موشکهای شهاب رو ذکر کنه ؟
ثالثا در ایران فقط و فقط پایگاهی که شما دیدین وجود نداره پایگاهای زیاد دیگهای هست .

KARIM,
کریم جان من حرفامو سوای تعصب و با در نظر گرفتن برخی واقعیتها مینویسم و مخالف پیچیده بودن علم ساخت موتور جت هستم . البته موتورهایی از نوع موتورهای هواپیماهای غیر نظامی بهدلیل ساختار کمپرسورهاشون کمی پیچیده ترن ولی نه در اون حدی که کسی هرگز نتونه بسازه . امکانات باشه ساختنش آسونه

خداییش تصویر موتور به اون بزرگی اونجاست ولی شما باز شک دارین :? :? :?
تصویر مربوط به موتور جت طلوع 4 هست که در سال 1999 برای اولین بار در صنایع دفاع ساخته شد . در ابتدا هدف از ساختش استفاده بر روی موشکهای کروز بود که بعد ها طحهایی نیز برای استفاده از اون بر روی هواپیماهای آموزشی در نظر گرفته شد . در حال حاضر بر روی موشک کروز ضد کشتی نور C-802 استفاده شده و نتایجش کاملا مثبت بوده قابلیت ایجاد تراست معادل 3.7 کیلو نیوتون رو در RPM 29500 رو داراست . از روش ساخت موتورهای فرانسوی در ساختش استفاده شده و متوریست سه تکه . حالا باز هم بگین شک داریم :-? :-? :-?
اینم لیک منبع [External Link Removed for Guests]

دوست من مونتاژه ، انشالله با کمی صبر واقعیتها رو بهتر خواهید دید .

ولی حرف اخر من من همچنان میگم در ایران مردانی هستند که طراحی و ساخت موتور جت براشون کاری نداره
نمونش [External Link Removed for Guests]
خودم هم شخصا اساتیدی رو میشناسم که در خارج از کشور در صورت اعلام یک پروژه ملی برای ساخت یک موتور جت ملی برای هواپیماهای ایرانی حاضرن از زندگی و کار در اونجا بزنن و به ایران برگردن . ولی مشکل اصلیشون امکاتاته _ تکرار میکنم امکاناته - یه بار دیگه میگم نگید ندیدیم امکاناته که این مشکل مربوط به سخت افزاره ( یعنی دولت - یعنی مدیریت - یعنی بودجه کافی - یعنی امنیت) نه دانش ساخت موتور .
.

دوست عزيز سنيپر کب عزيز سلام هاجی چرا اينقدر تند ميری اروم برو با هم بريم گلم
بله دروست ميگييد خيلياشون دچار سردر گمی و سر درد مزمن ميشن اگر در غير اين سورت بود که تا هالا به اندازه موهای سر من انواع موتور وجود داشت که ميبيينييد
اينتور نيست و در سانی که گفه امريکايها از ما بهوشترند که اونا بتونّد و ما نتونيم؟ بله در مورد جوشکاری هم شما دوست عزيز درست ميگيد هرفی توش نيست ولی قابل قيس با هوا فضا نيست
و طراحی موتور اگر ميگيد چرا بتون ميگم من با 2 تا از دوستم با هم زندگی ميکونيم که يکيشون جوش ميخونه و يکی ديگشون مکانيک ساخت توليد
برای هيمن يه مقدار با درساشون آشناا هستم عزيز البته نه زياد ولی هرفتون تسديق ميکنم
و در سانی تو اون پايگاه که من ديدم عزيز دقيقا همين طرح دنبال ميشد و بری هفازت از اون در همچين محيطی قرار گرفته بود
که دارای رينگ پدافندی خيلی قوی باشه اميدوارم منزورم روشن باشه
و موزوع بعدی من نگفتم شما مخ هستيد يا خير هيچ وقتم همچين جسارتی نه به شما نه به هيچ کس ديگه نميکنم چون در کل اگر خيلی هنر کنم ميتونم عيبها و مشکلات خودمو برترف کنم پس اگر از اين حرف
من نراهت شديد عزر ميخوم و در مورد اينکه گفتيد علم مواد هست و مربوت به رشته ما نييست که بتون ميگم دوست خوبم من نميدونم شما تو چه رشته اي تحصيل ميکنيد
ولی در مرد رشته خودم هر سال فقط 3 تا متريال پاسس ميکنم هر تر و 2 تا شيمی تا هلا که يکيش شيمی سوخت بوده هتما
اينم مربوت نييست ؟ و در کل تا اخر 5 سال من بايد بيشتر از 2 واحد فقط متريال پاس کرده باشم و توی اين درس فقط در اين موارد صحبت ميشه که البته خيلی سخته

ودر کل بتون بازم ميگم دوست خوبم اين رشته رشته تهسيلی من هست عزيز و روش اها ته کافی دارم و
دوست ندارم دوستای خوبم مثله شوما که يکی از عزوهای خيليی خوب اين محيط گرم و دوستانه هستی به اشتباه بندازم پس سعی دارم هميشه که حرفام با دليل و مهکم باشه
اميدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی چون خيليی برام عزيز بودی که الان صبح زود
قبل از دانشگاه دارم برات با اين نرم افزار فارسی تايپ ميکونم فدات
 تصویر
تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”