بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان بي نهايت
سپاس‌های دریافتی: 122 بار
تماس:

پست توسط Colonel Chazan »

اميرحسام, دوست عزيز نظر شما قابل احترام است و بنده خلقاً انسان رکي هستم.جمله شما اصلاً ايراني نيستيد مرا مقداري به فکر فرو برد.بهتر است مقداري عمقي به مسايل نگريست.مفهوم ايراني و ايراني بودن رفيع تر از آن است که نظرات ساده ما به ناچار آن را تحت الشعاع قرار دهد.
( كه شما اصلا نيستيد)

***(مخاطب شما گويا جناب آوات بوده-در پاسخ به ايشان)***

Mahdi1944, مهدي جان عرض کردم در حال حاضر. :-(
در حال حاضر....

Saeid12345, والا سعيد جان هر دو ماه در ميان که نه هر دو روز در ميان سر مي زنم منتها شايد پستي نگذارم.

به هر حال دوستان نظر بنده اين است و اين تنها نظر شخصي است و مطمئناً منعکس کننده نظر مديران نخواهد بود. :-) :razz:
آخرین ويرايش توسط 1 on Colonel Chazan, ويرايش شده در 0.
[font=Verdana]May they rest in peace, those graceful masters of the sky

Happiness is Tomcat-Shaped

I love the smell of jet fuel in the morning

تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

صاعقه يك هواپيماي تهاجمي در كلاس Su_25 و A_10 هست شايد بالا تر شايد پايين تر نه در كلاس F_22 يا Mig_31 :lol: عده اي كه دم از اطلاعات نظامي مي زنند :-o
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

آقا راسته ميگن صاعقه با f18 hornt آمريكا برابري ميكنه؟
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Old Moderator
Old Moderator
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 349 بار
تماس:

پست توسط black hawk »

esijoon, این برای بار چندم که میگم این جنگنده ابدا در حد و اندازه ی اف18 نیست شاید بتوان آن را در حد اف5 های بهینه شده بحساب آورد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

blach hawk
اين حرف رو من از خودم در نميارم.اين حرف رو به نقل از سخنگوي وزارت دفاع(ايران و آمريكا) شنيدم.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Old Moderator
Old Moderator
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 349 بار
تماس:

پست توسط black hawk »

فرمانده ی ارتش یه چیزی گفت که فکر کنم منظروش شباهت بوده وگرنه نه ایونیک و نه سایر تجهیزات قابل مقایسه نیست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط masiha85 »

آرمان نوشته شده:کلنل خلبان چازان,
همکاري با اوکراين اگر ايران ادعاي توليد موتور را دارد
هيچ دردي را دوا نخواهد کرد. :?
با سلام من يک مهندسم و تازه با اينجا آشنا شدم .اميدوارم من را در جمع خودتان قبول کنيد.
ميخواستم بگم اينقدر در مورد نيروي هوايي بد بين نباشيد. اين نيرو خيلي هم بي دست و پا نيست
من خودم دو فروند su-30 را پارسال در آسمان ديدم.همينطور در يکي از پايگاههاي هوايي 4 فروند mig-29smt2 را مشاهده کردم
بر طبق اطللاعات ارتش اسراييل ايران
SU-27/30
MIG-31BM
A-50(AWACS
MIG-23/27
SU-25
TU-22M3
H-6/TU-20
MIRAGE F1 EQ/BQ
F-8M
در اختيار دارد.در ضمن در مورد MIG-23/27 بايد بگم که يک هواپيماي بي نظير در حمله به اهداف زميني است واسراييلي ها هم به اين موضوع اذعان دارند
پس به اميد ايراني قدرتمند لحظها را به انتظار مي نشينيم ...
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

masiha85,
سلام دوست عزيز و خوش آمديد :razz:
اميدواريم از مطالب و اطلاعات شما استفاده کنيم.
 [External Link Removed for Guests]    
New Member

استفاده بهينه از سوخوهاي 22-20 و ميگهاي 23 و 27 ايران؟

پست توسط مسعود كاظمي »

همانطور که همه دوستان انجمن اطلاع دارند در حال حاضر در کشور ما حدود 44 فروند سوخوی 22-20 و همچنین 36 فروند (24 غنیمتی و 12 خرید) میگ 23 و 27 وجود دارند. سوال بنده این است که در مقطع کنونی چه برنامه هایی را برای ارتقاع این جنگنده ها انجام داده ایم و پیش بینی دوستان از عملکرد این جنگنده ها چه می باشد؟ ضمن اینکه همانطور که دوستان می دانند طبق آمارهای مختلف حدود 100 فروند F-6 , F-7 در اختیار ایران قرار دارد و به نظر می رسد برای این جنگند ها هم برنامه هایی انجام شده باشد. از اظهار نظر و بحث دوستان خوشحال می شویم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 »

سلام
سوخو 20 ها از روزی که به ایران اومدن رفتن کنار باند وازشون استفاده ای نشد
میگ های 23 هم بعضی منابع میگن تعدادیشون به سودان بخشیده شد تعدادی هم که از عراق اومد حدود 12 تا بود ایران هم میگ27 هم از شوروی نخرید
F-6 هم از رده خارج شد
F-7 هم فعلا حدود24 فروند عملیاتی هستش
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

ميگ 27 که ايران ندارد ميگ هاي 23 را به سودان بخشيد و سوخو20و22 هم که جزئ جنگنده هاي نسل 2 ميباشد
و بدرد هيچ کشوري نميخورد و فعلا از انها به عنوان ماکت استفاده ميشود و اف-7 هم نبودنش بهتر از بودنش است :::P
همانطور که همه دوستان انجمن اطلاع دارند در حال حاضر در کشور ما حدود 44 فروند سوخوی 22-20 و همچنین 36 فروند (24 غنیمتی و 12 خرید) میگ 23 و 27 وجود دارند. سوال بنده این است که در مقطع کنونی چه برنامه هایی را برای ارتقاع این جنگنده ها انجام داده ایم و پیش بینی دوستان از عملکرد این جنگنده ها چه می باشد؟ ضمن اینکه همانطور که دوستان می دانند طبق آمارهای مختلف حدود 100 فروند F-6 , F-7 در اختیار ایران قرار دارد و به نظر می رسد برای این جنگند ها هم برنامه هایی انجام شده باشد. از اظهار نظر و بحث دوستان خوشحال می شویم

اين هواپيماهايي که نام برديد هيچ تاثيري در توان نيروي هوايي ايران نداردو فعلا همان f-4,f-5,f-14,mig29,su-24,su-25و دراينده su-30وصاعقه!در نيروي هوايي ايران استفاده ميشود
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

صاعقه هواپيمايي است در کلاس f-18 که فکر نمي کنم در اين زمينه بحثي وجود داشته باشد .
صاعقه در برخي زمينه ها حتي بسيار بهتر از f-18 است ولي در بسياري از زمينه هاي ديگر اصلا در سطح و اندازه f-18 نيست .
براي مثال پیشرانه این هواپیما دو دستگاه موتور RD-33 می باشد که امکان پرواز تا سرعتهای 5/1تا 8/1 ماخ را به این هواپیما می دهد. رادار این هواپیما از نوع N019-ME که در ایران بهسازی شده تا کارایی آن بر ضد اهداف زمینی افزایش یابد.
که ميتوان اين موارد را به عنوان نقاط مثبت ان عنوان کرد :smile: ((هيچ وقت توانايي صاعقه را در منهدم کردن اهداف زميني دست کم نگيريد :-) ))
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”