بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

مورد توجه تمام دوستان يه خبر خوش كه تازه شنيدم .

در مورد بودجه ي پيشنهادي براي سال 86 كه در جلسه ي غير علني مجلس مطرح شده بايد بگم كه بودجه ي نظامي مخصوصا در بخش نيروي هوايي كه در اون اسرائيل ، عربستان و احتمالا تركيه جزو كشورهاي تحديد كننده ي منطقه اي و آمريكا و انگليس جزو كشورهاي تحديد كننده ي فرا منطقه اي قرار گرفتنه اند و قرار به صورت مرحله اي براي مقابله با كشورهاي فوق الذكر نيروي هوايي به هواپيماهاي جديد و مخصوصا پدافند هاي پيشرفته مجهز بشه .

يا علي
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

انشاءالله يادتون نره :x
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

arash_slayer, دوست عزيز همون كه عربستان رو جزو دشمنان قرار دادن خودش نشون دهنده نحوه ديد مسئولان به مسائل امنيتيه كشوره و اولين قدم محسوب ميشه ، بقيه ي كارها خود به خود درست ميشه :(
New Member

پست توسط Peashee »

Salam, I am a new member here and hope I will both learn and help others in some misunderstandings. Please forgive me for writing English but I do not have access to farsi keyboard and even if I did I am not so sure how fast I could type since I have been outside of Iran for too many years. I do, however, read and write Farsi fluently. I read here that Saegheh is comparable with YF-17 and it operated RD-33 powerplants. Take a moment and imagine RD-33 size. Saegheh is at most 15% larger in size than F5-E . RD-33 is much too larger than to substitude the current J-85 engines. In other words "no possible way". Even if we assume that this has been done, can anyone imagine the the size of fuel tanks, structural redesign, aerodynamic changes that would be needed to accomocate such a change? Saegheh is at best an improved F-5E and nothing else. The only reason that it is possible for this aircraft to have a heavier loading and a longer range is perhaps the change of material to composit and lighter avionics, there is no proof even that the engine has been modified if at all possible!

Thanks!
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector »

you are right about RD-33 engines. they are too large to fit Saegheh as Tom Copper said before. there is no official information about this plane. however, some experts think that modified J-85 engines have been used in those planes but it's speculation.
New Member

پست توسط Peashee »

Zector,I hope there is truth in modification of J-85s! But it is a far fetched scenario given Iran's experience with jet engines (aside from maintenance) is only Toulu-4 which itself is reversed engineered. Modifying a jet engine takes extensive knowledge enough to be capable to design a new powerplant. This scenario changes, however, if there has been outside help, say the Russians!!!

Peashee
Novice Poster
Novice Poster
محل اقامت: پادگان قصرفيروزه(1)
تماس:

پست توسط حسين سخا »

سلام عزيزان من امروز در اين وب عضو شدم يه سوال دارم در مورد نيروي هواي سپاه كي ميدونه چقدر قدرت دار
خداوندا عاشق شدم تا به تو نزديك شوم پس مرا رها مكن
هر كه عاشق شده از تمام دنيا بي نياز شد عاشق شويد.
به اميد عاشقان پاك
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

حسين سخا, نيروي هوايي سپاه فقط وظيفه ي پشتيباني نزديك از نيروي زميني رو داره يعني همون كاري رو كه هوانيروز ارتش انجام ميده ، البته چندي پيش تعدادي سوخو 27 هم تحويل گرفته ، در كل وظيفه دفاع هوايي به عهده ي ارتشه و نيروي هوايي سپاه براي پشتيباني نزديك به كار ميره و تا الان كه وظيفشو خوب انجام داده ، تا ببينيم توي جنگ چيكار مي تونه بكنه
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

ّرو بچ يه چيز تازه كفش كردم :grin:
در مورد پروژه ي صاعقه و F/B-44 ساخت جنگنده بمب افكن صاعقه در مسير دست يابي به تكنولوژي بالاتر براي ساخت F/B-44 بود ، رك بگم يكي از راههايي بود براي كسب تجربه براي ساخت F/B-44 شايد بشه صاعقه رو نمونه ي اوليه ي F/B-44 ناميد . اطلاعات بيشتر رو بعدا مي گم
Novice Poster
Novice Poster
تماس:

پست توسط حسين سخا »

سلام
برنامه كه براي ارتش ونيروي هواي گرفتن دارن نيروي هواي ارتش را به فراموشي ميفرستند

به داد ارتش ايران برسيد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

حسين سخا, فكر كنم شما روي هوا صحبت مي كنيد ، بدون اين كه ببينيد توليدات وزارت دفاع به چه ارگاني ميرسه ، واسه خودتون مي برين و مي دوزين ، هدف شما چيه ؟ داري مشكوك مي زني . :-?
Novice Poster
Novice Poster
تماس:

پست توسط حسين سخا »

سلام
من پدرم و برادر خلبا نان نيروي هواي هستند و خودم عاشق پرواز و گواهينامه پاراگرايدر را از ستاد پرواز ارتش باشگاه سبز 3 سال پيش با معدل Aدر يافت كردم
خداوندا عاشق شدم تا به تو نزديك شوم پس مرا رها مكن
هر كه عاشق شده از تمام دنيا بي نياز شد عاشق شويد.
به اميد عاشقان پاك
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”