بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

پست توسط CAPTAIN PILOT »

arsamhakhamaneshi دوست عزیز سلام تصویر

بطور کل به کلیه سیستم های الکتریکی یک وسیله پرنده مانند : انواع رادار, خلبان اتوماتیک, سنسورهای اندازه گیری, Indicator ها, Gage ها, سیستم های کمک ناوبری, بالانس کننده ها, ACARS و ... اویونیک میگویند که خود یک شاخه بسیار وسیع در عالم گسترده Aviation میباشد و مهندسین زیادی با اون سر و کار دارند. و در داخل کشور هم دانشجویان زیادی در حال تحصیل در این رشته هستند.
اگر کافی نیست بفرماین تا بیشتر توضیح بدم ؟

موفق باشید تصویرتصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4259 بار

پست توسط Fariborz »

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12684 بار
سپاس‌های دریافتی: 11776 بار
تماس:

تام کوپر

پست توسط kayvan6079 »

با سلام

یک صفحه از یک مقاله

جنگنده F-4E فانتوم بشماره سکان 6634-3 و سریال 1536-73 جمعی پایگاه سوم شکاری به عنوان بستر آزمون و یکپارچه سازی تسلیحات هدایت الکترو-اپتیکی ساخت ایران مورد استفاده می باشد.

تسلیحات از چپ: GBU-67/A ،GBU-67 زوبین، GBU-67/B قدر و GBU-78/A قاصد.

جنگنده F-4E فانتوم بشماره سکان 6640-3 و سریال 1542-73 جمعی پایگاه سوم شکاری به عنوان بستر آزمون و یکپارچه سازی تسلیحات هدایت شونده شرقی مورد استفاده می باشد.

تسلیحات از چپ: Kh-58 کیلتر و C-802K-2 نور.

جنگنده F-4E فانتوم بشماره سکان 6610-3 و سریال 1157-71 جمعی پایگاه سوم شکاری به عنوان بستر آزمون و یکپارچه سازی تسلیحات هدایت شونده لیزری مورد استفاده می باشد.

تسلیحات از چپ: غلاف نشانه گذار لیزری ایرانی TLS-99 لیزر و خانواده موشکهای هوا-به-سطح لیزری ستار، و به طور مشخص ستار-1 و ستار-3.

جنگنده F-4E فانتوم بشماره سکان 6604-3 و سریال 1151-71 جمعی پایگاه سوم شکاری به عنوان بستر آزمون و یکپارچه سازی پخش کننده دور-ایستای مهمات فرعی کایت مورد استفاده می باشد.

تسلیحات از چپ: انواع تولیدی پخش کننده KITE-2000A و نمونه اولیه آن.

تصاویر و مطالب از جناب تام کوپر

با تشکر از فریبرز عزیز
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21366 بار

پست توسط SAMAN »

با سلام

تصاویری از بمب و موشک های:

زوبین

یاسر

ثاقب

پروژه یریتارد و بمب های تاخیری؟؟!!

عصر 67

ستار

کایت 2007

و چند سوال:

1- در مورد کایت توضیح بیشتری اگر دوستان اطلاع دارند بفرمایند
2- زمانی که ما عضو سنترال شدیم به تام کوپر زیاد اعتماد نبود یا نداشتند. حالا کلا" عرض میکنم مطالب ایشان قابل استناد هست یا خیر.

متشکرم تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 727 بار
سپاس‌های دریافتی: 1795 بار

پست توسط aliTOPGUN »

دوستان سلام تصویر یک F4E PHANTOMII نیروی هوایی ایران در حال حمل کایت 2000A که هدف از بار گذاری مقابله با تهدیدات بر علیه موشکهای هدایتفرو سرخ هست.. ضمنا این غلاف مشابه غلافهای ATLiS MIRAGEF1 در جنگ تحمیلی و غلافهای جدیدنصب شده روی F18 های سویس میباشد!

Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2116 بار
سپاس‌های دریافتی: 5462 بار

پست توسط anybody »

زنده باد ایران. امیدوارم هرچه سریعتر به بلند ترین قله های دانش دست پیدا کنیم و به چنان قدرت برسیم تا هیچ یاوه گویی جرات نکنه ایران و ایرانی رو تهدید کنه.
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 727 بار
سپاس‌های دریافتی: 1795 بار

پست توسط aliTOPGUN »

همونطور که دوستان مطلعند اقای تام کوپر یک محقق در زمینه ی نبردهای هوایی در خاور میانه هست واصالت ایشان اطریشی بوده همچنین مطالب این اقا در زمینه ی نبردهای هوایی نیروی هوایی ایران یک انقلاب به پا کرد زیرا ایشان معتقد به خسارت150تا180 هواگرد عراقی توسط هواپیمایGrummanF14A Tomcat نیروی هوایی ایران بود در حالی که غربیها تعداد45 فروند در مقابل 12 تامکت رو ذکر میکردند ... سپس پس از برگذاری جلسه ای در پایان جنگ امار نیروی هوایی ایران به استناد پرونده های عملیات و فرماندهان بسیار به امار اقای کوپر نزدیک هست!
همچنین ایشان در زمینه ی هواپیمای فانتوم با اقای بیشاپ همکاری داشته وبا کمک Jim laurier این کتاب انتشار یافته. کتاب خود ایشان یعنیIRANIAN F14TOMCAT UNITS in THE COMBAT چاپ سال 2004 باکمک اقای بیشاپ وcris davey هم یک کتاب پر فروش از ایشان میباشد که نامهای که ذکر شده به عنوان مثال سرتیپ عباس حزین یا سرتیپ جلیل زندی وشکارهایشان به عنوان تکخال نیروی هوایی کاملا درست میباشدهمچنین کتاب ARAB MIG21UNITSiN THE COMBAT در موردfishbed های اعراب.
امارهای ابشان به نظر اینجانب به حقیقت نزدیک بوده وایشان رایک محقق توانمند میدانم در مقاله ای زیبا که توسط اقای ارمان در سنترال ترجمه شده ایشان وضعیت نیروی هوایی ایران را بخوبی تشریح نموده و با اینکه رگه هایی از تعصب بهIIAF وIRIAF زمان دفاع مقدس در نگاه ایشان به چشم میخورد منظورم توانمندیهاست که ایجاد تحدید برای دشمن متخاصم میکنند ولی به هیچ عنوان بدون منبع هیچ گونه خرید خارج از عرفی را به نیروی هوایی کشور عزیزمان نسبت ندادند تا به حال نیز تقریبا هر توانمندی که توسط ایشان تایید شده با عکس -فیلم ومنبع در اختیار رسانه ها قرار گرفته و مطالب ایشان در مجلات هوایی باعث این موضوع شده که دیگر به هیچ عنوان نیروی هوایی کشور عزیزمان ایران بالفظ نیروی مرده خوانده نشود!! مطلبی که در دهه ی 80 میلادی به طرز فجیهی گریبان متجاوزان عراقی را گرفت و با کمان99 -H3 -بمباران مرکز تحقیقات اتمی- زدن 100 ها نفر بر زرهی وتانک+ نابودی کامل نیروی دریایی بعثی هاو قطع شدن صادرات نفتشان در 6ماهه ی اول جنگ پی به فریبی که از غربیها خوردند بردند!
مطالب ایشان در بسیاری سایتها و رسانه ها به عنوان مرجع مورد استفاده قرار میگرد. و به نظر من قابل اعتماد هست . با تشکر از همه ی دوستان.

اشاره به نصب قوش اسمان SKY HAWK یاSEDJiL روی تامکت

اشاره به هدف قرار دادن مرکز تحقیقات اتمی راکتور تموز{اوسیراک} توسط F4PHANTOM های IRIAF مورد تعیید دویچوله المان در کتاب اقای یشاپ وکوپر.

Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift
Rookie Poster
Rookie Poster
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

پست توسط سهیل H »

منم فکر میکنم اوضاع نیروی هوایی خیلی خرابه حتی بدتر از شاهنشاه اریامهر که مال 35ساله پیش بوده این طور نیست :?
کیست که نداند مردان بزرگ از درون کاخهای فرو ریخته به قصد کین خواهی بیرون می آیند کین از خراب کننده و ندای از درونم می گفت برخیز ایران تو را فراخوانده است و برخواستم[FONT=Times New Roman].
-   شاه افشار[FONT=Times New Roman] -  
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

پست توسط ramin-am »

دوستا معذرت یه بحث قدیمی رو نمیخوام باز کنم
همونطور که همه میدونمی فالکرومهای ایران در دو پایگاه شکاری 1 مهراباد و پایگاه شکاری 2 تبریز مستقر هستن
به خاطر موقعیت محل ما که مسیر اپروچ فرودگاه تبریز و پایگاه دوم شکاری از نزدکی اونجا میگذره من علاقه مند شدم به تماشای هواپیماها بخصوص جنگنده ها
به طوری که الان میتونم بگم صاعقه و اف 5 رو میتونم از هم تشخیص بدم یا زا صدای موتور میتونمب گم این صدای rd-33 های پر دود هستش یا صدای j-59
امروز متوجه صدای متفاوتی شدم شبیه rd-33 ولی کمی زیرتر به هوای مانورهای زیبای فالکرم رفتم بیرون تا تماشا کنم ولی چیزی نظرم رو جلب کرد
این فالکروم نبود که پرواز میکرد همون رنگ بود با دماغه سیاه رنگ خاکستری و آبی یگانهای دفاع هوایی ولی سکانهای عمودی مال فالکروم نبود نوک سکانها به جای قوس ملایم تیز بود
نوبت به چرخش و گیر داون هواپیمها برای لندیگ رسید من عاشق این صحنه بودم همیشه چون از زیر ابهت خاصی داره فالکروم ولی تعجب من بیشتر شد
انتهای بالاهای این پرنده مثل فالکروم نوبد و بر خلاف فالکروم دو تا ریل انتهای بالها داشت فاصله موتورها از هم بیشتر بود و قسمتی که توی فالکروم ترمز هوایی قرار داره یعنی بخش انتهایی بدنه بین خروجی موتورها طویلتر از فالکروم بود
اینها نشانه هایی وبدن که فریاد من رو از هیجان در آوردن
حالا حدس بزنید امکان داره چی بوده باشه
من خودم هنوز باورم نمیشه که دو تا فلانکر دیده باشم .
این یه داشتان تخیلی نیست متاسفانه از صبح تا الان متظرم یک بار دیگه شانس دیدن این هواپیما ها رو پیدا کنم ولی هیچ پروازی جر تجاری تا حالا از فرودگاه انجام نشده
متاسفانه نتونستم فیلم یا عکسی هم تهیه کنم چون هنوز تاز از خواب بیدار شده بودم.
(اگه جایی بدی پست رو زدم معذرت میخوام ولی مناسبتر از این جا ندیدم)
در ضمن من هیچ ادعایی نمیکنم همونطوری که گفتم حدس میزنم این موارد رو یده باشم امکان اشتباه هم زیاد هستش خواهشا بحث بی مورد سر حرفهای من نکنید من خودم تا زمانی که روز 31 شهریور توی رژه این هواپیما ها رو با آرماهیا نیروی هوای نبینم باورم نمیشه
حداقل یک روز تیو مسیر دانشگاه روی باند یا تیک آف این هواپیما ها رو بتونم ببینم تا مدرکی واسه حرفام داشته باشم
من بازم میگم حرفهای من هیچ دلیل و مدرکی نداره پس انتظار ندارم کسی باور کنه .
به رویاهایت بی اندیش ..........
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

پست توسط parham1345 »

نتیجه این مشاهده شما در یک کلام چی هست ؟
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

پست توسط javadfakoori »

دوست عزیز
ramin-am
شما به خود پایگاه دوم شکاری دید نداری؟
یعنی بعد از لندینگ این هواپیماها, کجا رفتند؟
قبلا هم چنین چیزی دیده بودی؟
اگر عکسی شبیه این چیزی که میگی توی اینترنت هست آپ کن تا نظر بقیه دوستان رو هم بشنویم!

اگه دفعه ی بعدی او نا رو دیدی حتما ازشون عکس یا فیلم تهیه کن!
:razz:
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

ramin-am نوشته شده:دوستا معذرت یه بحث قدیمی رو نمیخوام باز کنم
همونطور که همه میدونمی فالکرومهای ایران در دو پایگاه شکاری 1 مهراباد و پایگاه شکاری 2 تبریز مستقر هستن
به خاطر موقعیت محل ما که مسیر اپروچ فرودگاه تبریز و پایگاه دوم شکاری از نزدکی اونجا میگذره من علاقه مند شدم به تماشای هواپیماها بخصوص جنگنده ها
به طوری که الان میتونم بگم صاعقه و اف 5 رو میتونم از هم تشخیص بدم یا زا صدای موتور میتونمب گم این صدای rd-33 های پر دود هستش یا صدای j-59
امروز متوجه صدای متفاوتی شدم شبیه rd-33 ولی کمی زیرتر به هوای مانورهای زیبای فالکرم رفتم بیرون تا تماشا کنم ولی چیزی نظرم رو جلب کرد
این فالکروم نبود که پرواز میکرد همون رنگ بود با دماغه سیاه رنگ خاکستری و آبی یگانهای دفاع هوایی ولی سکانهای عمودی مال فالکروم نبود نوک سکانها به جای قوس ملایم تیز بود
نوبت به چرخش و گیر داون هواپیمها برای لندیگ رسید من عاشق این صحنه بودم همیشه چون از زیر ابهت خاصی داره فالکروم ولی تعجب من بیشتر شد
انتهای بالاهای این پرنده مثل فالکروم نوبد و بر خلاف فالکروم دو تا ریل انتهای بالها داشت فاصله موتورها از هم بیشتر بود و قسمتی که توی فالکروم ترمز هوایی قرار داره یعنی بخش انتهایی بدنه بین خروجی موتورها طویلتر از فالکروم بود
اینها نشانه هایی وبدن که فریاد من رو از هیجان در آوردن
حالا حدس بزنید امکان داره چی بوده باشه
من خودم هنوز باورم نمیشه که دو تا فلانکر دیده باشم .
این یه داشتان تخیلی نیست متاسفانه از صبح تا الان متظرم یک بار دیگه شانس دیدن این هواپیما ها رو پیدا کنم ولی هیچ پروازی جر تجاری تا حالا از فرودگاه انجام نشده
متاسفانه نتونستم فیلم یا عکسی هم تهیه کنم چون هنوز تاز از خواب بیدار شده بودم.
(اگه جایی بدی پست رو زدم معذرت میخوام ولی مناسبتر از این جا ندیدم)
در ضمن من هیچ ادعایی نمیکنم همونطوری که گفتم حدس میزنم این موارد رو یده باشم امکان اشتباه هم زیاد هستش خواهشا بحث بی مورد سر حرفهای من نکنید من خودم تا زمانی که روز 31 شهریور توی رژه این هواپیما ها رو با آرماهیا نیروی هوای نبینم باورم نمیشه
حداقل یک روز تیو مسیر دانشگاه روی باند یا تیک آف این هواپیما ها رو بتونم ببینم تا مدرکی واسه حرفام داشته باشم
من بازم میگم حرفهای من هیچ دلیل و مدرکی نداره پس انتظار ندارم کسی باور کنه .

parham1345 نوشته شده:نتیجه این مشاهده شما در یک کلام چی هست ؟

نه ایشون درست گفته اند و چند فروند فلانکر رؤیت کرده اند نتیجه مشاهده ایشون این تاپیک از سایت آیرواسپیس هست:

توجه کنید که نقل قول پایین از سایت AEROSPACETALK و از همان تاپیکی که در بالا معرفی کردم است نه از سنترال

SINA_A300 نوشته شده:با سلام :همانطور که دوست عزیزم رضا در تاپیک های ( سپهر نیلگون تبریز) و (اخباری از فرودگاه تبریز) به ورود دو فروند ایلوشین 76 نیروی هوایی چین به تبریز اشاره کرد، بنده نیز با دیدن این پرنده ها به امید شکارشون راهی شکارگاه شدم . بالاخره پس از 45 دقیقه یکی از این پرنده ها آماده تیک آف شد : [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] همزمان با تیک آف این پرنده بنده متوجه چند فروند جنگنده که داشتند از سمت دیگه فرودگاه میومدند شدم . با توجه به رنگ و شکل این جنگنده ها اول فکر کردم F14 هست ولی وقتی نزدیک تر اومدند بیشتر به سوخو شبیه بودند . به گمان بنده این جنگنده ها با ورود این دو فروند ایلوشین چینی یه رابطه ای دارند . این هم چند عکس از این جنگنده ها : [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] اینو هم بگم که دو فروند از این جنگنده ها پس از تیک آف ایلوشین ، پرواز کردند .
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”