بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام مجدد

آرش عزیز
تجربه به من ثابت کرده در مورد نیروی هوایی نباید با اطمینان سخنی گفت. چون نیرویی است پر از ابهام و تردید و غافلگیری!

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: IRIAF Su-20 / Su-22

پست توسط Cloor Master »

سلام
بعضی یک چیزهایی می گوییند در حد 6 7 سکوت؟
apadana11 نوشته شده:
Sami 1993 نوشته شده:
Arash27 نوشته شده:من موندم تو نیروی هوایی چه خبره.
بهتر نیست به جای تعمیر این عتیقه ها روی "ساخت" هواپیما کار کنن؟

از اتاق فرمان اشاره میکنن بودجه ندارن ............ شما چه ایرادهایی میگیرید !

جناب Sami 1993 گرامی

تنها کافی است به نیروی دریایی ارتش نگاه کنیم، از سال 86 که دریادار سیاری به سمت فرماندهی رسیده تا امروز 2 ناوچه موشک انداز کلاس سینا در شمال،16 زیردریایی غدیر( مطابق اعلام رسمی صدا و سیما) در جنوب ، ناوهای محافظ جماران و دماوند و نخستین زیردریایی فاتح به نتیجه رسیده است ( از سهند در حال اتمام کار، ناوچه های سینا 7،4 و8 در دست ساخت در جنوب و دومین فاتح در شمال، ناوچه های در دست ساخت سینا 5 و 6 در شمال و موج 4 ، 5 ، 6 و پروژه لقمان و زیردریایی های فاتح -3 و بعثت در جنوب فاکتور میگیرم !!) آنچه که در دوره فرماندهی دریادار سیاری انجام شده آنهم در اوج تحریم را با تمام دوران قبل از آن یعنی از سال 1367 تا 1386 مقایسه کنید، بدون اغراق میشود تاریخ معاصر نیروی دریایی ارتش پس از انقلاب را به نیروی دریایی قبل از دریادار سیاری و نیروی دریایی بعد از دریادار سیاری تقسیم کرد. من نظامی نیستم اما با توجه به سطح تحصیلاتم ، هم در نهادهای دولتی و هم در نهادهای خصوصی کار کردم و یک حداقل هایی از مدیریت را یاد گرفته ام. اصول بسیار ابتدایی مدیریتی می گوید با وجود اینکه عمده ناوگان هوایی ایران ، آمریکایی و روسی است ، برای جلوگیری از حرز روی منابع و ایجاد مشکلات کمتر در زمینه آموزش و تعمیر و.... میبایست هر چه بیشتر ناوگان را یکدست کرد، در عین حال نه تنها شاهد این کار نیستیم بلکه میراژها با وجود تعداد ناکافی اونها احیا می شوند وآقایان به این موضوع افتخار هم میکنند، همزمان هیچ برنامه ای هم برای بازنشست کردن جنگنده ناکارآمد چینی یا همان F-7 وجود ندارد و اگر این را بگذارید در کنارعدم تجدید رنگ دماغه تامکت ها با توجیه تحریم و کمبود بودجه (که منجر به سرخ رنگ شدن آنها بدلیل از بین رفتن پوشش رویی می شود و با وجود اینکه نداشتن پوشش خاص بر روی دماغه در کار رادار تامکت اخلال ایجاد میکند) و بی برنامگی و آشفتگی حتی در سطوح بسیار ابتدایی مانند رنگ آمیزی جنگنده ها و موارد دیگری که از حوصله بحث خارج است. تمام موارد بالا را در کنار این حیف ومیل بیت المال بگذارید، متوجه خواهید شد که کمبود بودجه تنها پوششی برای توجیه بی لیاقتی و بی کفایتی در سطح فرماندهی نیروی هوایی است و بس

جناب چی می گی شما!!!
این ادعا های خنده دار رو از کجا اوردید
تمام این طرح ها که گفتی همه عمری بالا 20 سال دارند ! بله 20 سال ! 20 سال پیش فکر کردند الان دارند نتیجش رو می بینند
جماران و ستاری تصویر دیگه همه میدونند ساخت جماران چند سال طول کشید! فکر کردم هم خوب چیزیه! حالا شما کار طراحی وانتقال تیم ایرانی از یک شرکت خارجی برای طراحی جماران وتصویر.... بذار رو اون چند سال(ک من نمیگم چند سال)
12 سال پیش ک ایران در بدر داشت چک میکرد ببیند روسیه به غیر از پیچ مهره تقلبی چه چیز دیگر تو کیلو ها گذاشته شماها کجا بودید؟
جناب ستاری تکمیل کننده کار بودند و البته شروع کننده راه هایی بعدی همین این حرف های خنده دار دیگه چیه 4 روزه تو نت می زنند

جناب میخواهیید تا su 24 رو بازنشسته کنیم ؟ یا mig29 چطور؟
عجب f7 بدرد نیرو هوایی نمیخورد؟ جالبه از بعد کلان ک بهش مینگرند به نطر میرسد فعلا بدرد میخورد البته شما(کاربران نت) چون از همه چیز خبر دارید حتما بدرد نمی خورد

به خدا قسم اگر نیرو هوایی میراز ها رو همون طور رها میکرد الان خود شما نمیگفتید خدا به ما عنایت فرمود میراز داد ولی ما................. اخه چ

شماها از برنامه ریزی های نیرو هوایی چه میدونیید!!! ک حرف از مدیریت این نیرو ( که البته با این لحن گفتن این انتقاد بر میگردد به نقش راه نیرو هوایی نه مدیریت یکی دو نفر) می زنید
ابن فانتزی های ک چرا فانتوم کاکپیت دیجیتال ندارد و..... رو واسه خودتون نگه دارید این ها یک سری جک واسه خیلی از پرسنل تو نیرو هوایی (حرف یکیشون به خودم)
100 تا کارشناس و متخصص ( خلبان و......) هم فکری میکنند تا بر اساس نیاز و شرایط نیرو هوایی بر نامه ریزی کنند مثلا برای بهبود یا تغییر روش کاربری یکی از سیستم های فانتوم البته مسلمه سواد کاربران نت رو ک ندارند ک اگه داشتند کاکپیت رو دیجیتال میکردنند ک بازده 500% افزایش پیدا کند اصولا شماها یک جنگنده رو در حد یک رادار و چند نمایشگر می بینید نه بیشتر منم بیشتر کشش نمی دم چون میدونم اثر ندارد

البته اینم میدونم ک چون جدیدا مریدان شفق گویا به مریدشون نمیرسند جدیدا دست به چنین مقالاتی می زنند ک البته چند روز دیگه ک یک موشکی راداری یک اورهالی خلاصه چیزی خبر ساز بشود این سوزش عشق هم برطرف می شود
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

پست توسط lormishju »

به نظر من نیروی هوایی داره واقعاً تلاششو می کنه ..عملیاتی کردن بسیاری از هواپیماهای زمینگیر یا حتی ساخت و عملیاتی نمودن جنگنده ای نظیر صاعقه برای کشوری نظیر ایران کار کوچکی نیست بگذریم که با عجله کردن در رونمایی از نمونه ی ماک آپ قاهر که هنوز جای کار دارد دستاوردهای نیروی هوایی تاحدی زیر سوال رفت ولی متاسفانه این گام ها کوچک و کند هستند و در برابر گامهای سریع و بلند دشمنانمان خنثی می شوند(غربی ها جنگنده های نسل پنجم خود را عملیاتی کرده و در آینده نزدیک به دشمنان ما در منطقه می فروشند در حالی که ما هنوز نتونستیم قاهر را عملیاتی کنیم)
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: IRIAF Su-20 / Su-22

پست توسط Arash27 »

مطمئنم ما میتونستیم کاری رو که برزیلی ها با کمک البیت سیستمز اسرائیل رو F-5 انجام دادن روی ناوگان فعلی مون انجام بدیم. هیچ ربطی هم به جوک و لطیفه نداره. یه نگاهی به بهینه سازی های ژاپن یا همین ترکیه روی F-4 بندازین. اینا بیشتر از یک دهه پیش انجام شدن و توان F-4 رو در بعضی زمینه ها تا حد F-16 بالا بردن. "بعد تو نیروی هوایی به کابین دیجیتال میخندن!!!!!!!"

در مورد عملیاتی شدن میراژ هم به نظر من اگر چنین اتفاقی نمی افتاد هیچ آدم عاقلی نمیتونست ایرادی بگیره. ما برای میراژها هیچ سلاح مناسبی در حال حاضر نداریم. (به جز PL-7) اما در مورد میگ29 و سوخو 24 مساله کاملا متفاوته. ما هم سلاح مناسب رو به تعداد کافی داریم و هم اینکه سوخو24 ها تنها شکاری های ما هستن که توان شلیک موشک ضد رادار رو دارن.

ساخت صاعقه فقط یک تمرین هواپیما سازی هست نه خود هواپیما مثل کاری که چینی ها با میگ 21 انجام دادن و در نهایت به J-20 رسیدن. هنوز یه صاعقه با رنگ آمیزی رزمی وجود نداره. اگر واقعا قرار بود صاعقه برای چیزی بیشتر از تمرین خلبانی و نهایتا بمب باران با بمب های سقوط آزاد و تاخیری ساخته بشه لااقل کابین پیشرفته تری داشت.

کارایی شفق با این طرح بال عجیب که قبلا هم گفتم از همون اول زیر سوال بود.

جماران هم از روز اول طبق برنامه ریزی قرار بود در شرایط عادی 4ساله و در شرایط تحریم 8ساله ساخته بشه. همه چیز طبق برنامه پیش می رفت تا اینکه فرانسوی ها موتور و مجموعه انتقال قدرت رو به ما نفروختن. مابقی زمانی که صرف ساخت جماران شد مربوط میشه به تامین موتور جدید از آلمان، طراحی و ساخت شفت و گیربوکس در ایران و اصلاح جانمایی پیشرانه و گیربوکس. الانم که موتور شناورهای بعدی داخل ایران ساخته میشه. کل زمان پروژه ی ساخت جماران از آغاز پروژه تا عملیاتی شدن 12 سال بود نه 20 سال.

کلا در مورد نیروی هوایی دو حالت وجود داره:

1- هیچ کار قابل توجهی انجام نمیشه(کاملا بعیده)

2- تعمیر هواپیما های موجود موقتی هست و به غیر از پروژه های کوچیک و بزرگی مثل کوثر88 پروژه های دیگه ای هم هست که نیروی هوایی میخواد یه رونمایی جنجالی داشته باشه. در این صورت امیدوارم بعد از چند روز مثل حباب نترکه. اتفاقی که برای قاهر افتاد.
اما بازم ارزش عملیاتی شدن 5-6 تا سوخو22 رو نمیتونم درک کنم.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

پست توسط Arash27 »

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام مجدد

آرش عزیز
تجربه به من ثابت کرده در مورد نیروی هوایی نباید با اطمینان سخنی گفت. چون نیرویی است پر از ابهام و تردید و غافلگیری!

ابهام و تردید رو قبول دارم اما غافلگیری ها فقط به ادعاهای تایید نشده ی آقای بابک تقوایی محدود میشن. تنها غافلگیری قابل توجه توی نیروی هوایی کوثر88 هست که امیدوارم طبق برنامه امسال (دهه فجر) رونمایی بشه.

غافلگیری واقعی اونه که توی قرارگاه پدافند هوایی و نیروی دریایی و سپاه اتفاق میوفته. تلاش های نیروی هوایی قابل تقدیره ولی در مقایسه با سایر نهادها به چشم نمیاد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

پست توسط KH.I.A.2500 »

[FONT=Tahoma, Arial]    [COLOR=#bb0003][FONT=nassim-bold, arial, Times New Roman]

[FONT=nassim-bold, arial, Times New Roman] [External Link Removed for Guests]        
[FONT=nassim-bold, arial, Times New Roman]  [External Link Removed for Guests]   [COLOR=#bb0003] 
   [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests]     

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 465 بار

پست توسط sabalan1400 »

یه روزی هم نوبت به صنایع هوائی و جنگنده ها می رسه که مثل صنایع موشکی فتح الفتوح مکرر داشته باشن. شک ندارم... ایمان دارم که اون روز میاد شاید یه چند سال دیگه باشه.. دندون رو جیگر بذارین... در ضمن امنیت جمهوری اسلامی ایران به شعاع وسیعی تامینه و فعلا الحمدلله جبران کمبود هوائی با راههای دیگه پر شده.
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط su27 »

وزارت دفاع اسرائیل فاش کرد ایران 250فروند SR-71در شرایط کاملا عملیاتی در اختیار دارد :::P :::P :::P
آخرین ويرايش توسط 1 on su27, ويرايش شده در 0.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

پست توسط Hesam - 1994 »

[External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری، تفاهم نامه همکاری در زمینه تعامل و بهره برداری از ظرفیت های علمی و زیر ساختی میان معاون پژوهشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش امضا شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق، این تفاهم نامه در ارتباط با توسعه سیستم پیشرفته رادار است که نیاز بسیار ضروری کشور می باشد. این تفاهم نامه در زمینه های تحقیقاتی، الکترونیک، الکترومکانیک و فن آوری های 'های تک' میان 12 دانشگاه تابع وزارت علوم با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا شد.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”