بخش اختصاصي نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

Reza6662 غير ممکن نداريم، اما در اين مورد يه شما قول مي‌دم چيزي در حد غير ممکن هست :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman »

سلام
منم موافقم...بايد كوتاه امد اما نه ار همه چيز...يا علي
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Colonel II
Colonel II
محل اقامت: زیر آسمون خدا
سپاس‌های دریافتی: 407 بار
تماس:

پست توسط آرمان »

Mahdi1944, Reza6662, Saeid12345,
من هم جنگ رو دوست ندارم، اما می دونم که باید منتظر واقعه ای بود.
با این شرایط که ایران داره در مورد برنامه اتمی پیش می ره باید انتظار
هر واقعه ای رو کشید. چون این آمریکا با هیچ کس شوخی نداره.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

آرمان,
مطمئن باشيد ايالات متحده، ايران اتمي رو به هيچ وجه و تحت هيچ شرائطي تحمل نمي کنه. حتا اگر اتمي هم نبوديم بازهم فکر خريد تسليحات نظامي و هوايي به روز از غرب يا شرق با وجود سيستم سياسي فعلي در ايران، بيشتر به شوخي و مزاح شبيه هستش. :o :-o
 [External Link Removed for Guests]    
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 634 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط Taghdir »

من هم تاحدی باشما موافقم ولی فکرنمی کنم اگرایران امکانات ومتخصصان خودش روبرای ساخت جت جنگی بسیج کنه نتونه مثلا جنگنده ای درحد اف5 ایی بسازه!
هرگزفراموش نمی کنم یکی ازمتخصصان نیروی هوایی که درنمایشگاه نیروی هوایی به همکاران جوانترش درمورد کاربرروی هواپیماها توضیح میداد وقتی که نوبت به صحبت درمورد اف5 رسید با تمسخرشیرینی گفت این هواپیما هیچی نداره ، یعنی هیچی نداره...!! بسیارساده است وماهرکارکه بخواهیم برروی اون انجام میدیم!

یا سخنان حسین علائی که می گفت:"متخصصان ما به قدری به تعمیرات هواپیماهای سی 130 اشراف دارند که این کاررامانند تعمیرات خودروی پیکان که نزد بیشترتعمیرکاران عمومیت دارد،انجام می دهند.ضمن اینکه ما میتوانیم به تعداد هواپیماهای سی 130 که دردوران جنگ ودورانهای دیگر، ازبین رفته اند وما شماره آنهارادراختیارداریم، هواپیمای سی 130 بسازیم وبه نیروهای مسلح تحویل بدهیم.درمورد هواپیماهای دیگرهم به همین شکل...!!!"
این صحبتهاکمی منودرفکرفرومیبره!ازیکطرف چیزهای مضحکی دراین کشورمی بینیم که ازهرگونه پیشرفتی ناامیدمی شیم وازطرف دیگه با چنین صحنه ها وسخنانی مواجه می شیم.
برای مثال یکی ازشگفتیهایی که همواره فکرمنو به خودش مشغول کرده این دستگیره ی داخلی پیکانه که بااون درپیکان روازداخل بازمی کنیم!!
این دستگیره که واقعا چنگال ازاون جالب تره منومبهوت خودش کرده!!اصلا نمیتونم بفهمم که این دستگیره که بعد ازمدتی به شکلی ازجای خودش درمیاد!! وبا این شکل وکیفیت...واقعا چگونه بعد از30 واندی سال به ذهن مهندسان عزیزمابرای تغییرشکلش چیزی نرسیده!!وچیزهایی شاید بدترازاین که دوستان بهترازمن میدونند...
اما منابعی رومطالعه می کنیم مثل مذاکرات ایران با روسیه برای تولید تحت امتیازمیگ 29!که البته باشکست مواجه شد.ولی نفس چنین مذاکراتی نشون دهنده ی اینه که حتما پتانسیلی هرچند کم برای تولید جنگنده درایران وجود داره.
به هرحال چیزهایی که من می بینم ومیشنوم گرچه باعث تشویش افکارم میشه ولی ترجیح میدم زیاد بهش فکرنکنم.
تولید هواپیمای جنگی درایران به نظرغیرممکن نمیرسه.هرچند پیشرانه یا راداروسیستمهای اویونیکش وارداتی باشه.وفکرنمی کنم اهمیت زیادی داشته باشه.چراکه اکثرکشورهای هم سطح وحتی بالاترازایران که موفق به تولیدجنگنده شدند هم به تنهایی موفق به این کارنشدند وقسمتهای مهم جنگنده هاشون روباخرید ازکشورهای پیشرفته تهیه می کنند.
دراین مورد من سعی می کنم مسئله روازمنظرفنی نگاه نکنم.یعنی مهم نیست ایران جنگنده ای میسازه که فلان قسمت روفلان کشورساخته یابهمان کشور.صرف نظرازاین مسائل آیا مثلا آذرخش هواپیمایی هست که بتونه واردناوگان هواپیماهای جنگنده بشه بطوریکه باعث افزایش توان رزمی اون بشه یا نه؟ گذشته ازاینکه سیستم راداری اون ساخت ایران باشه یا ساخت روسیه یا کشوری دیگه.فرض کنیم که شفق جنگنده ی پیشرفته ای باشه که ساخت روسیه است ولی طرح اون توسط ایران خریداری شده باشه.خوب اگراینطورهم باشه بازاگرتواناییهای اون جنگنده ی پیشرفته روداشته باشه باعث افزایش توان رزمی کشورمیشه واین مهم ومفیده ولی آیا واقعا اینطوره؟
امیدوارم اگرایران توانایی ساخت جنگنده پیشرفته رونداره حد اقل توانایی کپی کردن اونها روداشته باشه بطوریکه باعث افزایش قدرت رزمی کشوربشه. حالاشفق ایرانی نیست ویک جنگنده روسیه...حالا واقعا باشه همین هم غنیمته!!

راستی شفق اگه کپی باشه به نظرتون کپی کدوم جنگنده است؟ به اس55 نمیخوره؟
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

taghdir با حرفهاي شما تا حد زيادي موافقم، اماايران تا به حال تمام تونا خودش رو صرف توسعه و گسترش موشک‌هاي گوناگون کرد و موفقيت‌هاي چشم گيري به دست آورد که نمي‌شه اون رو نديد و طرحهاي بسيار گسترده‌تري رو در حال طرحاي و ساخت داره
در تکنولوژي هسته‌اي توان خودش رو به کار گرفت و موفقيت اون رو هم ديديم که نيازي به توضيح بيشتري نداره
پس مشکل ما ناتواني نيست، مشکل در برنامه ريزي و کمبود منابع هست که با بالارفتن قيمت نفت قسمت بسيار زيادي از اون تامين شده و بايد به زودي شاهد به بار نشتن طرحهاي نيمه تمام باشيم، پس من اعتقاد دارم که اگر ايران روي ساخت هواپيماي جنگنده کار کنه مطمئنا قادره حرفي براي گفتن داشته باشه، به آينده اميدوارم :o
در مورد شفق هم شباهت بسيار زيادي به ويتاز 2000 داره که فکر مي‌کنم جز طرحهاي نسل چهارم جنگده‌ها محسوب مي‌شه
آذرخش و صاعقه هم هر دو نوع تجهيز شده‌ي F5 هستند که آذرخش به عنوان هواپيماي آموزشي هست و صاعقه هم هواپيمايي با چيزي حدود 30% بزرگتر از F5 هست و دو موتور J-33 استفاده مي‌کنه و سکان‌هاي عمودي به اون اضافه شده و همينطور سيستم راداري بسيار ضعيف اون با رادارهاي پيشرفته جايگزين شده (سري اول F5 ها رادار ندارند و سري E اونها راداري بسيار ضعيف دارند، چيزي حدود 15 کيلومتر يا کمتر)
در مورد سيستم‌هاي راداري هم شرکت صاايران تونسته با شرکت‌هاي بزرگي مثل SAGEM يا SIEMENS و ديگر شرکت‌هاي قدرتمند خارجي همکاري و تبادل تکنولوژي کنه و از طرفي متخصصين صنايع دفاع هم تجربيات خودشون رو به اون افزودند و با اين حساب قدرت نسبتا خوبي پيدا کرده که مي‌شه روش حساب کرد
پس با توجه به شرايط چندان عقب نيستيم و با کمي توجه بيشتر مسئولين و مديريت مناسب هيچ دور از انتظار نيست که مثلا 6 سال ديگه شاهد ظهور جنگنده‌هاي پيشرفته‌ي ايراني باشيم، هر چند کاملا ايراني نباشند :D

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 257 بار

پست توسط Saeid12345 »

گفته هاي شما را من نيز تاييد مي کنم.

ايران و ايراني مي تواند.

اگر ما واقع اراده کنيم در عرض 30 سال براحتي مي توانيم از آمريکا هم سبقت بگيريم.

باور کنيد که ما مي توانيم.

ملت ايران بيشترين ضريب هوشي را در جهان دارند.

با عرضه ترين مردمان جهان نيز همين ايراني ها هستند.

ايران مي تواند بهترين شود و بايد هم بهترين بشود.

مگر ما ايراني ها چه چيزي کمتر از اون ژاپني هاي کند ذهن داريم؟

ضريب هوشي ملت ژاپن از تمام ملتها کمتر هست.

چرا خودمان را قبول نداريم؟

چرا خودمان را باور نمي کنيم؟

تا کي بايد بخوابيم و به اصطلاح دنيا رو آب ببره ما رو هم خواب مي بره!

چرا چرا چرا ...

:shock:
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط kianoosh »

این حرف ها ارزشی ندارن تمام این ادعاهایی که می کنند بی اساسه اگر هم واقعیت داشته باشه کار روسا و اوکراینیا است. :-P
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Saeid12345,
من قول ميدم تا 20 سال آينده هم چيزي به نام جنگنده ي ساخت ايران توي آسمان نبيني. :-o :o
نه مديريت هست
نه دلسوزي
نه اهميت (مانند صنايع خودروسازي)
نه دانش
نه خريد تکنولوژي
و . . . :sad:
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

Reza6662 من عقيده دارم حداکثر تا 10 سال ديگه شاهد اون خواهيم بود (انشاالله :o )

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Mahdi1944,
البته اگر جنگنده ي شفق داستان يا خيال پردازي نباشه، گامهاي مثل اين، جاي تقدير داره حتا اگه طرحش رو از روس ها خريده باشن. :o :-o
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط kianoosh »

منم با آرمان موافقم :grin: :grin: :grin:
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”