مقايسه بين نيروي هوايي مصر با ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

مقايسه بين نيروي هوايي مصر با ايران

پست توسط iran4946 »

همانطور که میدانید مصر و ایران دو کشور بزرگ و تاریخی در خاورمیانه به حساب می ایند و حالا در اینجا این سوال مطرح
میشود که توانایی های دو کشور در عرصه هوا چه میزان است
اولا : ايران
-لدى ايران 56 طائره من طراز F-4D
-50 طائره من طراز F-5
-25 طائره من طراز F-14 Tomcat
-25 طائره من طراز F-7 صينيه
-25 طائره Mig-29A
- وعدد غير معروف من Su-22 Fitter
-7 مقاتلات من طراز Su-25k
-30 مقاتله من طراز Su-24mk
-25 مقاتله من طراز F-1
-15 مقاتله من طراز Mig-23 Flogger
-6 مقاتلات من طراز ازاراكاش
ثانيا : مصر
-220 مقاتله من طراز F-16 بانواع مختلفه
-174 مقاتله من طرازات Mig-21 و F-7 صينيه و F-6 صينيه
-25 مقاتله من طراز F-4D
-48 مقاتله من طراز F-5
-16 طائره من طراز Mirage 2000
به وضوح میتوان به تنوع بیشتر جنگنده های ایرانی پی برد البته در این امار اشتباهات زیادی وجود دارد در هر صورت به
باور نویسنده نیروی هوایی مصر قوی تر از ایران میباشد
منبع [External Link Removed for Guests]
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

خوب بايد سن و سال جنگنده ها و ميزان آمادگي رو هم در نظر داشت که در اين زمينه نيروي هوايي مصر از ما خيلي جلوتره
ما اف7 داريم و اونا اف16 ؟!
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

پس جنگنده هاي ساخت خودمون چي؟
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

جنگده ساخت داخل فعلا همون صاعقه هستش که به گفته فرمانده نيروي هواييبه توليد انبود رسيده 8)
خبرش رو تو اين تاپيک گذاشتم : [External Link Removed for Guests]
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلا‌می ایران با اشاره به‌اینکه در تولید هواپیماهای شکاری صاعقه و آذرخش به تولیدانبوه رسیده ایم گفت: به زودی شاهد پرواز گسترده این هواپیماها بر فراز آسمان ایران خواهیم بود.

اما هنوز هيچ اسکادراني از اين نوع رسما وارد نيروي هوايي نشده بنابراين نميشه فعلا روش حساب باز کرد ! :?
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

اين اعراب هم كارهايي ميكنند كه باعث خنده و تعجب همزمان آدم ميشند ... :grin:
قاعدتا وقتي بين دو نيرو از دو كشور متفاوت مقايسه اي انجام ميشه كه بشه احتمال اين را داد كه روزي اين دو نيرو با هم برخورد داشته باشند ... اما آيا فكر درگيري بين ايران و مصر ميتونند عقلاني باشد ؟ درست است كه با مصر در حالت صلح نيستيم مناسبات سياسي چنداني نداريم (تقريبا در حد صفر) اما حداقل در حالت جنگ هم نيستيم و خطري از سوي هيچ كدام از اين دو كشور متوجه ديگري نيست ... :D
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

دوستاني که عربي بلد هستن بقيه مطلب رو تو سايت اصلي ( [External Link Removed for Guests] ) بخونن جالبه !!!
اين بحث که iran4946, قرار دادن در واقع درباره مقايسه قدرت نظامي ايران و مصر بوده من يه 2 تا از جالبترين جواب ها رو انتخاب کردم و براتون ميزارم !! قضاوت با شما ! :?
اينو علي الحساب داشته باشيد (ميدونم به موضوع ربطي نداره اما خيلي حرف توشه)
يکي از کاربران سايت به اسم mman2005 در زير همين مقاله ميگه :
إذا كانت إيران تمتلك برنامج نووى فمصر هناك معلومات تشير إلى إمتلاكها لرؤوس نووية إشترتها من دول الاتحاد السوفيتى السابق عند إنهياره.
ترجمه : اگر ايران برنامه هسته اي داره اطلاعاتي وجود داره دال بر اينکه مصر کلاهک هسته اي داره که اونها رو از جمهوري ها سابق شوروي پس از فروپاشي شوروي خريده .

يا يه باباي به اسم ( عاشق المنطق) ميگه :
مصر هي الأقوى بالتأكيد فمصر تمتلك صواريخ الإمرام التي تتفوق على صواريخ r-77 وصواريخ الفونيكس ومصر تمتلك الرؤوس النوووية من أيام السادات وضربة واحدة ستنهيه مصر هي من كان يمد سوريا وإيران بتكنولوجيا تطوير الصواريخ وقريبا احضر لكم الرابط مذا لديها ايران صوارخ شهاب 3 ماذا ستفعل مصر عندها الباتريوت الذي يصده
يا أخي ليش بتصغر بلدك وبتقارنه بإيران مصر دوولة عظمى وعلى الأاقل يجب ان تقارن بفرنسا أو الصين ومع بعض التكتيكات يمكن مقارنتها بروسيا
ترجمه: مطمئا مصر قويتر هستش. مصر موشک هاي امرام داره که بر موشک هاي r-77 و فونيکس برتري داره و همچنين مصر از زمان انور سادات کلاهک هسته اي داره که با يک ضرب کارش(منظورش ايرانه) رو تموم ميکنه .مصر بود که به ايران و سوريه در زمينه تکنولوژي موشکي کمک ميکرد . و بزوردي لينکش رو براي شما خواهم گذاشت. ايران چي داره موشک هاي شهاب 3 چکار ميتونه يکنه مصر پاتريوت داره که ميتونه جلوشو بگيره .
برادر من چرا کشور خودت رو کوچيک ميکني و با ايران مقايسه ميکني مصر يک قدرت بزرگ هستش و بايد اون رو با فرانسه يا چين مقايسه کني يا با بعضي از تاکتيکها حتي با روسيه

بنظر شما تو کله اينا چيه ؟؟؟
البته يه يکي دوتا بينشون بودن که يکم عقل تو کلشون بود اما بقيشون تو همين مايه ها بودن !!!!

نظر شما چيه ؟ مصر قويه يا ايران :grin: :::P
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

torabi89 بالاخره اين اعراب بايد يه جوري عقده خودشون نسبت به ايرانيها را با اين كارها خالي كنند يا نه ... :grin:
بادل و جرئت ترينشون همين عراقيها بودند كه اونها هم نتونستند در مقابل غيورمردان ايراني كاري پيش ببرند ، ديگه چه برسه به اين اعراب حاشيه خليج فارس و ...كه اكثرا فقط مرد حرفند و پاي عمل كه ميرسه هر كدومشون سوراخ موش ميخرند يكي فلان ميليون ... :-)
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

با سلام به خدمت همه دوستان گرانقدر

از پس از انقلاب به خصوص در پس از 5 مهر 1359 که يک تيپ منتخب از تفنگداران دريايي مصري در جهت کمک به ارتش عراق به گمرک ابادان حمله کرده و قصد تصرف ان براي کارهاي تدارکات و پشتيباني و سپس تصرف تمام ابادان را داشتند , 500 تکاورشان به دست300 نفر از تفنگدارهاي دريايي منطقه سوم دريايي (که با افتخار مي گويم عموي من يکي از ان تفنگدارها بود) به هلاکت رسيدند تقريبا فقط نيروي زميني بخصوص تکاورهاي دو کشور را با هم مقايسه مي کنند.
و در مورد ليستي که اين عربها از نيروي هوايي ايران منتشر کرده اند نامي از هواپيما هاي فوق پيشرفته ايران برده نشده است :x و اين در حاليست که در سال پيش يک فروند هواپيماي su-27 به خلباني سردار سرتيپ ...... و يک سرهنگ همراه در ساعت 2 بامداد در باد کوچک و نا هموار فرودگاه دزفول(در عصر علفزار اطراف باند را به اتش کشيده بودند و به همين جهت اصلان باند براي فرود اماده نبود) جهت يک ماموريت فوري و غير منتظره کاري فرود امدند ( من به شخصه در هنگام فرود روي باند حضور داشتم) :AA: . و از اين جهت اطمينان دارم که تعداد قابل توجهي su-27 در اختيار سپاه پاسداران است.
و در مورد کلاهک هسته اي بايد گفت که بسيار مهمل به نظر مي رسد امريکا به مصر سر سپرده اجازه خريد کلاهک هسته اي از شوروي داده باشد .
وخلاصه بگويم که اين اعراب ضعيفنفس فقط با اين گزافه گويي ها سعي دارند کمي به خود دلداري دهند.
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

راستي كي گفته پاتريوت ميتونه شهاب 3 رو بزنه؟ :-( :x
موشك هاي دفاعي مثل پاتريوت و arrow در واقع موشك هاي ضد هوايي مثل هاگ بودن و با يك سري تغييرات در رادار و سرعت ميتونن به موشك هاي ديكه حمله كنن :shock: .
در ضمن شهاب يك موشك بالستيك است كه هنگام پرواز از جو خارج ميشه و موقع فرود انقدر سرعت داره كه پاتريوت نتونه هيچ غلطي بكنه :( .
پاتروت براي زدن موشكهاي كوتاه برو در كلاس شهاب 2و1 هست حتي نه در كلاس موشك هاي فوق پيشرفتهاي مثل فاتح 110.فقط شهاب 1و2 و يه چيزايي مثل زلزاز اونم در سريهاي اول.
مصر دلشو به چي خوش كرده.پاتريوت اگه مالي بود موشك هاي حزب الله رو ميزد. :::P ::ss
تصویر
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

راستي كي گفته پاتريوت ميتونه شهاب 3 رو بزنه؟
موشك هاي دفاعي مثل پاتريوت و arrow در واقع موشك هاي ضد هوايي مثل هاگ بودن و با يك سري تغييرات در رادار و سرعت ميتونن به موشك هاي ديكه حمله كنن .
در ضمن شهاب يك موشك بالستيك است كه هنگام پرواز از جو خارج ميشه و موقع فرود انقدر سرعت داره كه پاتريوت نتونه هيچ غلطي بكنه .

فکر نکنم موشک شهاب بتونه از جو خارج بشه !! اما در مورد سرعت بالا حرف شما درسته يکي از ويژگي هاي منحصر به فرد شهاب اينه که بدون خارج شدن از جو ميتونه به سرعت بسيار بالا و برسه و درثاني موشک شهاب وقتي به مصر يا اسرائيل ميرسه در مرحله اخر هستش و سرعتش به قدري زياده که پاتريوت نميتونه اون رو بزنه در ضمن بايد کلاهک خوشه اي و.. رو هم درنظر داشت
پاتروت براي زدن موشكهاي كوتاه برو در كلاس شهاب 2و1 هست حتي نه در كلاس موشك هاي فوق پيشرفتهاي مثل فاتح 110.فقط شهاب 1و2 و يه چيزايي مثل زلزاز اونم در سريهاي اول.
مصر دلشو به چي خوش كرده.پاتريوت اگه مالي بود موشك هاي حزب الله رو ميزد

راستش اين مقايسه خيلي درست نيست چون حزب الله از موشک هاي کاتيوشا استفاده ميکرد که خوب موشک بالستيک برد بلند نيستن اما در مورد ضعف سيستم پاتريوت شکي نيست در جنگ 33 روزه چند فروند موشک به عمق خاک اسرائبل اصابت کرد که از نوع کاتيوشا نبود(به گفته خود اسرائيلي ها ) و احتمالا زلزال يا فاتح110 بوده !! وموشک پاتريوت نتونست بزننش !!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

ولي فكر كنم از جو خارج بشه ها.چون هميه موشك هاي برد بلند بالستك از جو خارج ميشنوالبته درسته كه شهاب 3 برد بلند نيست ولي 3000 كيلومتر هم برد كمي نيست.
راستي كسي در مورد اون موشك ايران كه بهش ميگن موشك نامريي چيزي ميدونه.همون كه 10 تا هدف رو با هم مورد اصابت قرار مده.
تو رزمايش پيامبر اعظم ازمايش شد.
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

ولي فكر كنم از جو خارج بشه ها.چون هميه موشك هاي برد بلند بالستك از جو خارج ميشن و البته درسته كه شهاب 3 برد بلند نيست ولي 3000 كيلومتر هم برد كمي نيست

دوست من شهاب نميتونه از جو خارج بشه موشک هاي قاره پيما و ... از جو خارج ميشن 3000 کيلومتر خيلي زياد نيست شهاب يک موشک برد متوسط هست نه برد بلند . در ثاني اگه موشکي مثل شهاب بتونه از جو خارج بشه پس فکر نميکنم براي ساخت موشک قاره پيما مشکلي داشته باشيم ايران داره روي چنين موشکي کار ميکنه که بتونه از جو خارج بشه و براي مثال همون موشک حامل ماهواره
راستي كسي در مورد اون موشك ايران كه بهش ميگن موشك نامريي چيزي ميدونه.همون كه 10 تا هدف رو با هم مورد اصابت قرار مده.
تو رزمايش پيامبر اعظم ازمايش شد

چنين موشکي وجود خارجي نداره بلکه اين يک نوع کلاهک موشک هست که چنين قابليتي رو داره. :?
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”