مقايسه بين نيروي هوايي مصر با ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

esijoon جان
چند وقت پيش سايتي رو ديدم که در مورد صنايع موشکي ايران مطالبي رو نوشته بود و تصاويري با همين مضمون هم در اون وجود داشت، نوشته بود احتمال ميدن در آينده نزديک ايران موشکهايي با برد بالاي 9000Km خواهد ساخت که ميتونه خاک امريکا رو مورد هدف قرا بده و اين شکلها هم به معني همين هست، از نقاط مختلف ايران تا نقاط مختلف US چه فاصله‌اي هست، در هر صورت يک احتمال بود
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: Mir Space Station
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط Danial_cartio »

ایران حداقل حدود 7 یا 8 سال با تکنولوژی موشکهایی که بتونن به خاک امریکا برسن فاصله داره پس همچین عکسی در این مقطع زمانی بی معنی هست .
اما من یه عکس تو همین مایه ها دیدم که بعضی جاهای این عکس رو با علامت مشخص کرده بود و درباره ضد موشک پاتریوت نوشته بود که با راه اندازی این سایت های ضد موشک ایران برای امریکا و کشور های منطقه خطری ایجاد نمی کنه :-? و کلی از این شرو ورا :::P
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

Danial_cartio, من قبول دارم ما فعلا تکنولوژی ساخت موشک قاره پیما رو نداریم اما ميشه بفرماييد اين 7-8 سال رو چطوري حدس زديد ؟ :? ؟

دوستان هيچ کشوري نيماد تمام توانايي موشک خودشو بزار تو ويترين که همه دنيا ببنينن همه اين حرفا و حديث ها که دار مطرح ميشه با توجه به اطلاعات موجود هست و مطمئنا چيزهايي هست که هنوز نشون داده نشده پس نميشه به اين راحتي قضاوت کرد ! :?
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Danial_cartio »

اینا رو من نمیگم این ها تمام حدس هایی هست که تو سایت های غیر رسمی مختلف زده میشه واحتمال راست بودنشون
تقریبآ 50% و مرجع رسمی که این مطالب رو افشا کنه نیست و فقط اطلاعاتی که بعضی افراد شاغل در این اورگان ها به اطرافیان لو میدن وی هیچ اعتباری به این مطالب نیست .

مثلآ همون اطلاعاتی و حرف که در باره شفق 3 گفته میشه و خیلی ها ادعا میکنن که میدونن چه قابلیت هایی داره و اونو با جنگنده های مختلف می سنجن اما در کل معلوم نیست اصلآ همچین جنگنده ای وجود خارجی داره یا نه :?
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

torabi89, جان
چرا شما يه جا ميگي ايران نداره و يه جايي ميگي ايران نشون نميده؟ :-? :-(
لطفا تكليف مارو روشن كن.داره ,شون نميده يا اصلا نداره؟ :-x
فقط خواهش ميكنم از سوالم دلخور نشو مهدي جان
راستي كسي اواتور جديدمو تبريك نميگه؟ :::P :L:L :AA: ::ns
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

torabi89, جان
چرا شما يه جا ميگي ايران نداره و يه جايي ميگي ايران نشون نميده؟

دوست عزيز کل نوشته هاي من رو بررسي کنيد من هيچ کجا نگفتم داريم و الانم ميگم نداريم
حرف من سر اون 8 سال بود !!! من گفتم که شما از کجا ميدونيد 8 سال!!!

توضيح: شايد ما در سطح بالاتري از تکنولوژي موشکي قرار داشته باشيم و براي مثال شايد 3 سال يا شايد 2 سال ديگه به اين موشک دست پيدا کنيم

فکر نميکنم اين حرف من با نوشته هاي ديگه من تناقض داشته باشه ؟! :?
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Danial_cartio »

torabi89 عزیز
منم قبول دارم چی میگی ولی وقتی گفته شما درسته که ما حداقل 90% از برنامه های جانبی پرتاب مشک های برد بلند رو انجام داده باشم مثل پرتاب ماهواره های نظامی کنترل کننده موشک و تامین حذینه های ساخت وتولید و ....
در کل موشک های برد بلند رو به خاطر فاصله زیاد نمیشه با سیستم کنترل پرتاب شهاب 3 یا 4 راه اندازی کرد و حتمآ نیاز به سیستم های نوین ماهواره ای داره که ما فعلآ در حال طراحی اون هستیم که شبکه خبر هم در باره این ماهواره های نظامی گزارش پخش کرد . پس ممکنه یه موشک در عرض یکسال طراحی و ساخته بشه ولی امکانات جانبی اون مدت زمان رو بالا می بره :shock:
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط torabi89 »

Danial_cartio, جان تا حدودي باحرف هاي شما موافقم .
منم قبول دارم چی میگی ولی وقتی گفته شما درسته که ما حداقل 90% از برنامه های جانبی پرتاب مشک های برد بلند رو انجام داده باشم مثل پرتاب ماهواره های نظامی کنترل کننده موشک و تامین حذینه های ساخت وتولید و ....

حرف من اينه که شايد ما 80% رو انجام داده باشيم !! شما از کجا ميدونيد؟!
در مورد ماهواره هاي نظامي هم نميشه قضاوت کرد ! در مورد هزينه ها هم نميشه چيزي گفت ! در کل حرف من اينه که نميشه به اين راحتي در باره اين موضوع اظهار نظر کرد!! و نه فقط من و شما بلکه دستگاه هاي بزرگ اطلاعاتي هم نميتونن به اين راحتي ها چنين کاري بکنن !

مخصوصا درباره ايران !!!
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط hob »

مسئله دو چيزه ، يعني دو طرف داره :
از يک طرف ما ميخوايم به دشمنانمون نشون بديم که تا چه حد آمادگي داريم و قابليتهامون چيه تا يه موقع فکر پليدي به سرشون نزنه ، ضمن اينکه قرار نيست همه اطلاعات رو در مورد قدرتمون رو کنيم.
از طرف ديگه ، دشمن ميخواد دنيا رو از قدرت ما بترسونه و براي خودش يارکشي کنه ، ضمن اينکه نميخواد روي توانمنديها و قدرت علمي ما زياد مانور بده تا از اين طريق کشورهاي ضعيف در مقابلش دربيان.
در اين صورت مسئله خيلي پيچيده ميشه. لذا ما بايد فقط به حدس زدن اکتفا کنيم. البته حدسهايي که با قرائن و شواهد درست باشن و بشه تحليلشون کرد. نه اين که مثلا بگيم از فلاني شنيدم يا يه نفر ديده و....
يادمون باشه که همين حدسها بسيار باارزشن و اصولا کشورها هم با همين حدس ها و تحليلها در مورد هم نظر ميدن.
پس بياييد فقط حدسهامون رو در اينجا به هم بگيم (البته با ارائه دلایل و قرائن و تحليل) و بر سر موارد ديگه با هم بحث و دعوا نکنيم.

مخلص همه دوستان
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi »

درمورد علم موشك كه اصلا در هيچ جاي جهان پدر ومادر نداره وخود امريكا پس از جنگ جهاني تكنولوژي ان را از آلمان كش برد.
در مورد موضوع اصلي يعنيقدرت هوايي مصر وايران : مصر هم اكنون با اين توان هوايي ذكر شده يك كشور درجه دو درخاورميانه به حسلب ميايد. ! بد نيست كميت و كيفيت هواپيما هاي عربستان و امارات و كويت وساير شيخ نشين هاي خليج تا ابد فارس را ببينيد ان وقت ميفهميد مصر در مقابل انها عددي نيست . به چند دليل عمده:
1-اقتصادي: مصر ازنظر قدرت مالي به مراتب از همتايان شيخ نشين خود ضعيف تر است و نميتواند خريد هاي سنگين بكند البته بدون كمك امريكا.
2-دليل فني: مصر سالها بخصوص در زمان جمال عبدالناصر كه در اوج قدرت بود از هواپيماهاي روسي استفاده ميكرد و پس ازطلح كمپ ديويد در سال 1977 در زمان انور سادات به هواپيماهاي امريكايي روي اورد و تجربه وتبحر خلبانان مصري در مورد f-16و امثالهم بسيار كم مي باشد.
3- دليل سياسي: كه از دو دليل ديگر مهم تر است . موقعيت حسني مبارك در مصر بسيار متزلزل است وبه قول هانتينگتون(اميدوارم او را بشناسيد) مصر در استانه انقلابي مانند سال 1357 در ايران قراردارد بل نفوذ گسترده اخوان المسلمين در مصر و نفرت روز افزون از مبارك و امريكا و اسرائيل در مصر ( ميتو نم به جرات بگوييم هيچ كشوري به اندازه مصر مردم از رييس جمهورشان متنفر نيستند) هيچ بهيد نيست كه نقشي را امروزه ايران دارد در اينده نزديك مصر عهده دار شود و دشمن شماره يك امريكا واسراييل شود و امريكت دوست ندارد مصر را بيش از حد تجهيز كند.
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

پست توسط jupiter_2xl »

Mahdi1944 نوشته شده:esijoon جان
چند وقت پيش سايتي رو ديدم که در مورد صنايع موشکي ايران مطالبي رو نوشته بود و تصاويري با همين مضمون هم در اون وجود داشت، نوشته بود احتمال ميدن در آينده نزديک ايران موشکهايي با برد بالاي 9000Km خواهد ساخت که ميتونه خاک امريکا رو مورد هدف قرا بده و اين شکلها هم به معني همين هست، از نقاط مختلف ايران تا نقاط مختلف US چه فاصله‌اي هست، در هر صورت يک احتمال بود

با موشک 4000 کیلومتر برد هم میشه اونجا رو زد نیاز به 9000 کیلومتر نیست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72642 بار
سپاس‌های دریافتی: 31670 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

jupiter_2xl جان
تا اونجايي که بنده اطلاع دارم نزديک‌ترين فاصله از خاک ايران تا خاک ايالات متحده حدود 9600 کيلومتر هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”