مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 7 خرداد 1387, 12:17 pm
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟

پست توسط nima20 »

ضمن سلام به همه دوست از جمله moh-597 عزيز با توجه به تهديد هاي مختلف پيرامون كشور عزيزمان ايران و با توجه به مجهز بودن كشور هاي همسايه به هواپيماهاي پيشرفته از جمله ( عربستان =f15 ,f16 , تركيه= f16 و امارات f16 , اسراييل كه مجهز به f16 هاي مخصوصي است كه قدر هستند به يك بار سوختگيري به ايران آمده و بازگردند و كشور هاي ديگر كه داراي هواپيماهاي پيشرفته ديگري هستند) ايران در حال حاضر داراي چه نوع هواپيمايي براي مقابله با آنهاست ( f22, f35 امريكا را هم در نظر داشته باشيد
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

شهاب سه مجهز به كلاهك ميكروبي ساخت پارچين :-)
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 395
تاریخ عضویت: شنبه 6 بهمن 1386, 11:47 am
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical »

کیارش جان !!!!!!!!!!!! :grin:
جایی که ادعا میشه ایران در اونجا درحال تولید تسلیحات بیولوژیکه سایت نظامی پارچین نیست :x
به گفته مقامات غربی مرکز تولید و تجهیز تسلیحات بیولوژیک کشور محلی واقع در استان سمنان هست . :D
البته ایران تابحال قاطعانه منکر این موضوع نشده و این خودش جای شکر داره :AA:
nima20 عزیز :D
متاسفانه محلی که برای ایجاد تایپیک انتخاب کردید مناسب نیست شما باید این تایپیک رو در بخش متفرقه در مورد هوا فضا ایجاد میکردید :-o
ولی در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم با پنهان کاری های صورت گرفته از سوی ارگانهای نظامی ایران به هیچ وجه به طور قطع نمیشه گفت بهترینهای ما چه هست :?
خیلی ها میگن جنگنده های رهگیر و مولتی رول روسی داریم اما شواهد محکمی نیست :? بعضی از عزیزان هم میگن که اصلا ایران دیگه جنگنده ی قابل پرواز نداره ::ns
اما از نظر من بهترین جنگنده های حال حاظر کشور f-14 ها و f-4 های هستن که کابین اونها توسط صاایران دیجیتالی و مدرنیزاسیون شده . البته میگ های 29 رو هم نمیشه نادیده گرفت :-o

متاسفانه هم بعضی اقایون ایه یاس میخونند و هم نیروی هوایی تمایل و بودجه ی چندانی برای خرجهای خاص نداره واگرنه با انجام پروژه های تحقیقاتی بر روی جنگنده های موجود میشه اونها رو به سطح قابل قبولی ارتقا داد .
مگه ما چی مون از اسرائیل کمتره ؟! اونها هنوز از خیر چندتا میگ 21 خودشون نگزشتن . کابین اونها رو دیجیتالی کردن رادار و موتور اونها رو با نمونه های قدرتمند تر تعویض کردن و با تسلیحات جدید مطابقت دادن کما اینکه با داشتن تعداد بسیار زیادی جنگنده ی غربی اصلا نیازی به این چند میگ 21 ندارن اما با این حال این اقدامات صورت میگیره . به تازگی هم از یکی از دوستان شنیدم که یکی از میگهای 21 اسرائیلی به عنوان بستر تحقیقاتی برای تطبیق رادار ارایه ی فازی فعال برای این جنگنده انتخاب شده !!
خوب مگه ما نمیتونیم این کار رو با میگهای 21 خودمون و اف 7 ها بکنیم ؟
:razz: :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time


تصویر
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 24 تیر 1386, 3:06 am
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

پست توسط Danial_4139 »

JavadRadical نوشته شده:
مگه ما چی مون از اسرائیل کمتره ؟! اونها هنوز از خیر چندتا میگ 21 خودشون نگزشتن . کابین اونها رو دیجیتالی کردن رادار و موتور اونها رو با نمونه های قدرتمند تر تعویض کردن و با تسلیحات جدید مطابقت دادن کما اینکه با داشتن تعداد بسیار زیادی جنگنده ی غربی اصلا نیازی به این چند میگ 21 ندارن اما با این حال این اقدامات صورت میگیره . به تازگی هم از یکی از دوستان شنیدم که یکی از میگهای 21 اسرائیلی به عنوان بستر تحقیقاتی برای تطبیق رادار ارایه ی فازی فعال برای این جنگنده انتخاب شده !!
خوب مگه ما نمیتونیم این کار رو با میگهای 21 خودمون و اف 7 ها بکنیم ؟
:razz: :razz:


البته حرف ما رو شوخی بود چون واقعآ به هیچ شکلی نمیشه جلوی این جنگنده ها رو گرفت ...

قدرت هوایی که نداریم ، اون قدرت موشکی هم که بدرد نمی خوره چون حتی عربستان هم موشک هایی داره که بتونه ایران رو بزنه نتیجه این میشه

4 تا موشک ما میزنیم 4 تا موشک اونا و در نهایت توافق میکنیم کسی موشک نپرونه و تمام ( جریان جنگ ایران و عراق ) ... دیگه از اینجا به بعد کار نیروی هوایی و دریایی که ایران

از هر نظر خالی هست ، این وسط یکم میشه رو نیروی زمینی حساب کرد و اون هم چون دیگه کشوری برای کشور گشایی حمله نمیکنه و فقط برای نابود کردن تجهیزات

استراتژیک هست پس اون کشک !! حالا دیگه من موندم و تو ویک کشور درب و داغون که اگر 3 ، 4 سال پیش میتونست درصدی از نیازشو خودش تامین کنه حالا دیگه همونم نمی تونه

و به وابستگی 100% رسیده ، هواپیما و تجهیزات روز هم که خواب و خیاله و فقط یک اسم و یک شعار هست که ما رو بزرگ جلوه میده ... وگر نه ... :o

حالا ببینید ما چی بودیم که با 70 میلیون جمعیت و 7000 سال تمدن از لحاظ علمی از یک کشور 2 میلیون نفری با 60 سال تمدن عقب تریم ... :lol:
Frenzied Poster
Frenzied Poster
پست: 412
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 27 فروردین 1387, 11:20 am
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

براي مقاله با اف 22 و اف 35 و بي 2 هيچ چيزي نداربم
براي مقابله با اف 15 و اف 16 و اف 18 تعداد محدودي ميگ 29 داريم كه كمي از هواپيماهاي دشمن ضعيف تر هست .
در مورد اف 14 هيچ نظر قاطعي نميشه داد .
اف 4 هايمان هر قدر مدرن شده باشند حد اقل باز هم از نظر قدرت مانور و برد پروازي به پاي اف 15 و اف 16 و اف 18
نخواهند رسيد .
براي مقابله با موشكهاي كروز بسيار ضعيف هستيم .
براي مقابله با موشكهاي بالستيك چيزي نداريم .

بهترين راه مقابله و جلوگيري از حملات دشمن اتخاذ سياست عدم تشنج و ديپلماسي قوي هست كه اين راهم متاسفانه نداريم .

فقط خدا را شكر كه تنگه هرمز را داريم .

موشكهاي شهاب 3 هم چندان قابليت حمله به مواضع دشمني كه ناو هواپيمابر اش را در 1500 كيلومتري سواحل ايران مستقر كرده ندارد چون طبعا ما نخوايم توانست محل ناو را تشخيص بدبم پس حرف كساني كه تصور ميكنند با موشك شهاب مجهز به كلاهك خوشه اي ميشه ناوهاي هواپيما بر را مورد حمله قرار داد را باور نفرماييد .
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

Danial_4139, و A10, عزيز واقعا خوشحالم که همچين استراتژيست هايي در اين سايت ميبينم و به نظرم بهتره در مرکز تحقيقات راهبردي ارتش و سپاه گل بگيرن و تخته کنن چون شناسايي نقاط ضعف دشمن فايده اي نداره و اينطور که شما در بالا توصيف کردين دشمن ديوار بتني ما هم مثل اسفنج پر از نقطه ضعف و هيچ نقطه قوتي ندارم.
دشمن ديگه احتياج به جنگ رواني نداره شماها اينکار انجام ميدين.
واقعا براتون متاسفم که قدرت نظامي ايران محدود به موشک هاي شهاب 3 اف-4 و ميگ-29 ميدونين. به نظر من کارشناسان نظامي غربي خيلي بهتر از من و شماها ميدونن که ايران چي داره به خاطر همين که آمريکا الان چند سال دست دست ميکنه ولي هنوز جرات حمله پيدا نکرده يا اسراييل خودش پشت داداش بزرگترش( آمريکا ) مخفي ميکنه ميگه به ايران حمله ميکنيم.
در حمله به عراق بيش از 30 کشور جهان با آمريکا متحد شدن و يک ائتلاف تشکيل دادن به عراق حمله کردن ولي در مورد ايران حتي شريک سنتي آمريکا يعني انگليس هم پاش پس کشيد و فهميد که اين بازي کردن با دم شير.
عمر موسي دبير کل اتحاديه عرب به آمريکا هشدار داد که حمله به عراق به مثابه باز کردن درهاي جهنم بود ولي حمله به ايران خود جهنم. چندين ژنرال بلند پايه پنتاگون چند وقت پيش تهديد کرزدن که اگه به ايران حمله بشه استعفا ميدن.

يك خلبان ارشد آمريكايي با اشاره به اطلاعات موجود از نيروي هوايي ايران و مقايسه آن با عراق، هشدار داده كه نبايد اين نيروي مجهز را دست‌كم گرفت.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از سايت فناوري دفاعي، «ديويد اكس» مي‌نويسد: رويارويي با ايران در مورد تمايلات اتمي اين كشور، زماني كه من در اسكادران جنگنده‌هاي 332 در پايگاه هوايي در «السعد» عراق بودم در حال شروع شدن بود. بحث‌هايي در مورد حمله هوايي و بمباران ايران مطرح مي‌شد. براي مثال يكي از مكالمات صورت گرفته را نقل مي‌كنم:
من: اوه خداي من، ما نمي‌توانيم از عده جنگ با ايران برآييم.

هوانورد 1: هرچه باشد آنها را نابود مي‌كنيم.
هوانورد 2: آنها «F-14» دارند.
هوانورد 3: آره، همسر من (كه در شمال عراق بوده) يكي از آنها را ديده
هوانورد 1: باز هم نابودشان مي‌كنيم.
من: اوه خداي من.

خدا به ما كمك كند اگر اين كار به خشونت بكشد، چون در آن نيروي هوايي آمريكا نقش مهمي را ايفا خواهد كرد. ماه‌هاست كارشناسان طرح بمباران‌هاي سنگين را بر اهداف اتمي ايران مطرح مي‌كنند و شايد بحث تغيير رژيم را نيز به ميان آورند.
اما نبايد انتظار داشته باشيم كه نيروي هوايي ايران نيز مانند عراق در سال‌هاي 1991 و 2003 عمل كند. برخلاف نيروي هوايي عراق، نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، نيرويي مجهز، آموزش‌ديده و مشتاق نبرد است.
علاوه بر جنگنده‌هاي «F14» كه 79 فروند از آنها را خود آمريكا در زمان سلطنت شاه به ايران فروخته بود. ايران داراي هواپيماهاي زير هم هست: ميگ 29، su24، F-5E، فانتوم F-4E، MirageE1 كه روي هم حدود سيصد جنگنده است. مدل همه آنها قديمي است اما حفظ شده‌اند و در بسياري موارد توسط صنعت هوايي بومي اين كشور به روز شده‌اند، صنعتي كه ديگر در زمينه مهندسي سلاح‌هاي نقص‌دار و قطعات يدكي و حتي موتورها حرفه‌اي شده‌ است.

نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، داراي تانكرهاي سوخت‌رسان هوايي است كه اكثر نيروهاي پيشرفته دارا هستند.
«تام كوپر» و «ليام دولين» دو كارشناس برجسته هوايي در شماره جديد مجله «combat Aircraft» مقاله‌اي را در مورد نيروي هوايي ايران نوشته‌اند. آنان با افرادي كه به رفع معايب ناوگان هوايي نظامي ايران پرداخته‌اند و به عنوان خدمه نيروي دريايي آمريكا در خليج فارس، با پرنده‌هاي ايراني سر و كار داشته‌اند، مصاحبه كردند. در اين مقاله به غرب در مورد دست‌كم گرفتن نيروي هوايي ايران، هشدار داده شده است.

او در نوامبر 2003، يك «USA FE-3» آمريكايي كه در حال پرواز در مرز عراق بوده، يك گروه حدود شانزده تايي از جنگنده‌هاي «F14» ايراني را ديده... بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني را ديده، بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني در حال پرواز كه از سال 97 تاكنون توسط نيروي هوايي آمريكا شناسايي شده. در آن سال نه فروند «F14» در خليج فارس توسط نيروي دريايي آمريكا شناسايي شده بود.

در طول تابستان 2005 چندين فروند Su-24 در خليج فارس مشاهده شدند كه با موشك‌هاي چيني ضدكشتي C802K-2 مجهز شده بودند. فانتوم‌هاي ايراني نيز معمولا با موشك‌هاي AIM-7 و AIM-9 (موشك‌هاي هوا به هوا) مشاهده شده‌اند.

ما هم‌اكنون با اولين اسكادران «F-22» و تجهيز نيروهايمان به رادارهاي الكترونيكي قوي، توانايي شكست آنها را داريم. اما اين كار راحت نخواهد بود. ايران با موشك‌هاي زمين به هواي «SA-15» پدافند قدرتمندي نيز دارد كه بايد از بين برود و به ياد داشته باشيد كه اين نبرد هوايي، مي‌تواند تنها پيش‌درآمد يك حمله زميني باشد. سال گذشته من در مرز ايران و عراق همراه گارد ملي تنسي به تمرين نظامي شاخه‌هايي از ارتش ايران گوش مي‌داديم. آنها همگي تأييد كردند كه توانايي گذشتن از مرز را در صورت لزوم ندارند. ما بايد راه‌حلي ديپلماتيك براي مشكل اتمي ايران پيدا كنيم. (ديويد اكس)

وقتي خودشون اذعان دارن که حمله به ايران کار مشکلي نميدونم چرا بعضي دوستان اصرار دارن که نه بابا راحت ايناهاش...
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

همه با هم ، يکصدا فرياد ميزينيم تحريممان کنيد، خودمان مي سازيم!!!!
مرگ بر فلان! مرگ بر فلان! پرچم آتيش مي زنيم! مشت محکم به دهان ياوه گويان شرق و غرب مي زنيم! :m:a
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

درود
دوستان فکر نکنند که توان هوايي ايران محدود به همين چند فروند هواپيماست يک اصل نظامي مي گه اگه يک چيز قوي تر از اوني که داري نداشته باشي اون ضعيفه را رو نکن مثلا اگه اعلام مي کنن که ما شهاب 3 داريم پس حتما قوي تر از شهاب 3 داريم که اون را رو نمايي مي کنن :x
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Frenzied Poster
Frenzied Poster
پست: 412
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 27 فروردین 1387, 11:20 am
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

renger فرموديد ؛ واقعا خوشحالم که همچين استراتژيست هايي در اين سايت ميبينم ؛

لطف داريد ممنون :-)

دوست عزيز گناه ناتوان شمردن دشمن به مراتب از گناه قدرتمند شمردن آن بيشتر است چون اگر دشمن را ناتوان بشماري هيچ وقت به خودت زحمت قوي تر شدن را نخواهي داد .

سوالي در يك انجمن علاقه مند به ماحث نظامي مطرح شده و به اندازه اطلاعات اندك موجود پاسخ داده شده اگه اشتباه شده به بزرگي خودتان ببخشيد . لطفا بدون تعصب و با ديد علمي و نظامي پاسخ هاي من را بررسي فرموده و اشتباهات من را بنويسيد . متشكرم

ضمنا ميخواستم نظر شما را در مورد فرمايش فرمانده سپاه مبني بر استراتژي جنگ شهري در زمان حمله احتمالي آمريكا به ايران را بفرماييد .
Major II
Major II
پست: 43
تاریخ عضویت: دوشنبه 19 شهریور 1386, 11:19 am
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط PERVIS.AF »

دوستان دنبال چي ميگردن ؟ چرا تجربه 8 سال جنگ و جنگهاي لبنان و اسرائيل را ناديده ميگيريد.يادتون نره تمام نقصهاي جنگي امريكا در ويتنام برطرف شد . فكر نكنيد همه دست رو دست ميذارن تا اونا بيان . فكر نكنيد اونا براي آزادي ما ميان اگه الآن ميتوني از طريق قانون و .... از خودت وخانواد ه ات دفاع كني ولي اون موقع بغض قورت ميدي و هيچي نميتوني بگي . اين رژيم هر چقدر نقص داشته باشه از بيگانه نژاد پرست فاسد بهتره . :-? :AA:
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اگه يه ايران حمله نشه من فکر ميکنم با تکميل شدن پروژه هواپيماهاي داخلي سالانه بتونيم 50 فروند هواپيماي خوب و عالي توليد کنيم(ترکيب صاعقه و اذرخش ) و فکر ميکنم تا 10 سال اينده ما حداقل قدرت دوم هوايي منطقه خواهيم شد. البته اينو هم بگم اين در صورتيه که شايعات مربوط به خريد جنگنده هاي روسي حقيقت نداشته باشه اگه اين شايعات حقيقت داشته باشه ما حالا هم قدرت هوايي دوم منطقه(پس از اسراييل) هستيم
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

خب پس من به نوبت جواب ميدم.
اول بريم سراغ دوست عزيزمون Danial_4139,
قدرت هوایی که نداریم ، اون قدرت موشکی هم که بدرد نمی خوره چون حتی عربستان هم موشک هایی داره که بتونه ایران رو بزنه

نيروي هوايي ايران البته به استثنا سپاه چيزي بيش از سيصد فروند هواپيماي بروز و آماده پرواز که به گفته دوست خوبم JavadRadical, کابين پروازي و تجهيزات راداريشون توسط صاايران به روز شده. حرف از قدرت موشکي به ميان اومد که بايد متذکر بشم پس از روسيه و کره شمالي ايران فعال ترين برنامه موشکي بالستيک دنبال ميکنه که شاهدش هم ساخت سري موشک هاي شهاب، فاتح،... که همه اينها در عرض کمتر از 15 سال از شروع جدي برنامه موشکي ايران ساخته شده اند. گفتين عربستان هم موشکي داره که بتونه ايران بزنه. حرف شما درست ولي يه تفاوت اساسي اين وسط. عربستان خريدار موشک و ما سازنده موشک. بالاخره زرادخانه موشکي عربستان يه روز ته ميکشه ولي ما چي؟

دیگه از اینجا به بعد کار نیروی هوایی و دریایی که ایران
از هر نظر خالی هست ، این وسط یکم میشه رو نیروی زمینی حساب کرد و اون هم چون دیگه کشوری برای کشور گشایی حمله نمیکنه و فقط برای نابود کردن تجهیزات
استراتژیک هست پس اون کشک

چرا نيروي هوايي و دريايي ما از هر نظر خالي هستن؟ هنوز هم بزرگترين ناوگان کشتي هاي نظامي در خليج فارس متعلق به ماست. بزرگترين زيردريايي در خليج فارس متعلق به ماست، موشک هاي ضد کشتي که فراموش نکردين؟ و بالاخره شريان حياتي تنگه هرمز که با بستن يک هفته اي اين تنگه ميشه نيمي از دنيا رو فلج کرد.
نيروي زميني ايران هم طبق آخرين رده بندي ها جزو ده تاي اول هست مويدش هم تيپ نوهد که جزو 5 تيپ برتر کوماندويي در دنياست.
در ضمن نبايد اين فراموش کنيم که ما سازنده تجهيزات هستيم و عربها خريدار. اين خودش يک مزيت بزرگ براي ماست. ما از گلوله توپ بگير تا ناوچه الان در داخل توليد ميکنيم ولي اعراب دستشون هميشه پيش غرب دراز. تازه اونها نميتونن از پس تعميرات تجهيزات خودشون بر بيان. داشتن تجهيزات پيشرفته دليل برتري نيست. بکار گيرنده اين تجهيزات هم مهم.

خب حالا A10, عزيز
براي مقاله با اف 22 و اف 35 و بي 2 هيچ چيزي نداربم

فکر کنم چند وقت پيش خبر خريد اس-300 توسط ايران تو همين سايت خوندم . سامانه اس-300 به گفته کارشناسان بعد از اس-400 خود روس ها پيشرفته ترين سامانه موشکي ضد هوايي که ميتونه هر جسم پرنده اي فکر کنم در ابعاد 25 سانتيمتر شناسايي کنه. فکر کنم بي-2 يه خورده از 25 سانت بزرگتر باشه.
براي مقابله با اف 15 و اف 16 و اف 18 تعداد محدودي ميگ 29 داريم كه كمي از هواپيماهاي دشمن ضعيف تر هست .

خب ميشه از تور-ام1 هم استفاده کرد البته نبايد از اف-5 و اف-4 هاي بهينه سازي شده هم صرف نظر کرد. به گفته کارشناسان نظامي ناتو 70 درصد هواپيماهاي مهاجم که وارد خاک ايران بشن توان خروج از خاک ايران ندارن.
در مورد اف 14 هيچ نظر قاطعي نميشه داد .

اين طور که من شنيدم حدااقل چيزي حدود 25 فروند اف-14 آماده پرواز وجود داره که ايران روشون سرمايه گذاري سنگيني کرده و توسط روس ها ارتقا داده شده و برد پروازي و راداريشون به طور چشم گيري افزايش پيدا کرده
در نوامبر 2003، يك «USA FE-3» آمريكايي كه در حال پرواز در مرز عراق بوده، يك گروه حدود شانزده تايي از جنگنده‌هاي «F14» ايراني را ديده... بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني را ديده، بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني در حال پرواز كه از سال 97 تاكنون توسط نيروي هوايي آمريكا شناسايي شده.

براي مقابله با موشكهاي كروز بسيار ضعيف هستيم .
براي مقابله با موشكهاي بالستيك چيزي نداريم .

ميشه بگين آمريکا چي داره؟ اگه منظورتون پاتريوت که خواهشا اسمش نيارين اين مگس کش قبلا قابليت هاي خودش ثابت کرده.
بهترين راه مقابله و جلوگيري از حملات دشمن اتخاذ سياست عدم تشنج و ديپلماسي قوي هست كه اين راهم متاسفانه نداريم .

خب شما بگين وقتي اونها مارو تهديد به حمله ميکنن ما چيکار کنيم؟ نميتونيم دست رو دست بذاريم جوابشون نديم. هميشه هم که با حرف نبوده رزمايشه اي ضربت ذوالفقار و پيامبر اعظم که يادتون.
موشكهاي شهاب 3 هم چندان قابليت حمله به مواضع دشمني كه ناو هواپيمابر اش را در 1500 كيلومتري سواحل ايران مستقر كرده ندارد چون طبعا ما نخوايم توانست محل ناو را تشخيص بدبم پس حرف كساني كه تصور ميكنند با موشك شهاب مجهز به كلاهك خوشه اي ميشه ناوهاي هواپيما بر را مورد حمله قرار داد را باور نفرماييد .

اين خيلي سادلوح انگارانه است که ما 10 سال بعد از معرفي شهاب 3 هيچ موشک جديد تري توليد نکرده باشيم. اين بيشتر شبيه يک شوخي.

ضمنا ميخواستم نظر شما را در مورد فرمايش فرمانده سپاه مبني بر استراتژي جنگ شهري در زمان حمله احتمالي آمريكا به ايران را بفرماييد

مسلما آمريکا با ما وارد جنگ زميني نميشه. جنگي مثل عراق چرا که تو اين يه مورد 100 درصد شکست ميخوره. خب استرتژي جنگ شهري سپاه ميتونه همون نبرد موزاييکي بسيج باشه. مسلح کردن مردم. به قول يکي از دوستان سياست کنار گذاشتن يک موشک آر-پي جي براي هر سرباز آمريکايي.
قفل شده

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”