مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

رنجر جان همه اش كه ميفرماييد ميگن ميگن !!!! خيلي چيز ها ميشه گفت كدامش صحيح است .
شما در رژه نيروهاي نظامي كجا اس 300 ديدي ؟ يا كي وزارت دفاع گفته ما اس 300 خريدم ؟ ضمنا اون 25 سانتي كه مي فرماييد اندازه جسم نيست ابعادي از جسم است كه مواج رادار را وقتي در فاصله معيني قرار گرفت مستقيما به گيرنده رادار بزميگرداند .

موشكهاي ضد هوايي تور ام موجود چه مقدار از فضاي نقاط حساس كشور را پوشش ميدهد ؟

راستي مگه در يك نبرد هوايي موشك انداز ضد هوايي اجازه داره براي كمك هواپيمايي خودي بياد ؟؟؟؟؟

من اصلا كاري ندارم آمريكا پاتريوت اش به درد ميخوره يا نه ( ميدونم كه تعريفي نداره ضمنا طبق فرمايش شما ساده انگاري است كه فكر كنيم چيزي پس از 10 سال هيچ تغييري نكند ) شما بفرماييد ما براي مقابله با يك حلمه همه جانبه و وسيع موشكهاي كروز چه تدابيري را در نظر گرفتيم ؟؟؟

آقا جان ما اصلا خيلي بيشتر از 16 فروند اف 14 داريم پس قدرت ما از 16 فروندي كه در سال 2003 ديده شده به مراتب بيشتر هست و البته كه اف 14 هاي ما بهينه شده اند . بفرماييد اين تغييرات بوجود آمده در اف 14 چي هست و ما را خوشحال فرماييد .

خيلي كار ها ميشه كرد كه ما را تهديد نكنند مثلا راحت ترين آنها اينكه بهانه دست دشمن نديم تا بخواهيم با كلي درد سر بهانه داده شده را رفع و رجوع كنيم ( خيلي راحت هست مگه نه )

اقا ما اصلا موشك شهاب 8 داريم اين موشك شهاب 8 را چه جوري به سمت ناو هواپيما بري كه 1500 كيلومتر از ما دور هست هدف بگيريم ؟

دوست من استراتژي نبرد موزاييكي شهري و هر بسيجي و هر يك از ما آماده شليك به دشمن باشه يك نقطه ضعف بزرگ داره شما تصور كن تهران 10 ميليوني ، شيراز و تبريز و مشهد 3 ميليوني وقتي يك ماه در محاصره دشمن باشه و دشمن هم علاقه اي به ورود نداشته باشه در عوض كليه امكانات زير بنايي را با صبر و حوصله از بين ببره مثل نيروگاه برق ، سيستم آب رساني ، سيلو ها راديو تلوزيون مراكز مخابرات و .... اين شهر ها چه مدت ميتونند در محاصره بمانند ؟ ميفرماييد اونوقت خودمان از شهر بيرون مياييم و حمله ميكنيم !!! خوب اصلا چرا از همون اول از بزرگترين قدرت خودمون كه نيروي زميني قوي است استفاده نكنيم ؟؟؟؟
Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط loveon »

در حال حاضر بهترین هواپیمای ایران میگ31 است که از کشور های شوروی سابق خریداری شده است
اف 14 های ایران دیگر کارائی سابق رو ندارند
وقتیکه از طریق ماهواره تمام امواج مکالمات سران سپاه توسط امریکا سنود میشه ایران فقط تا 30 درصد موارد قبل از نابود شدن کامل سایت های موشکی فرصت داره جبران کنه
بعدش ملت وطن پرست ایران به کمک نیرو های ائتلاف میایند
Captain II
Captain II
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

پست توسط Danial_4139 »

renger ,

فکر کنم اطلاعات شما یا خیلی زیاد هست یا خیلی کم ولی در کل حرف های شما با عقل جور در نمیاد .

در هیچ صورتی سامانه S-300 ایران قابلیت درگیری با هیچ کدوم از جنگنده استیلت رو نداره ، اونم با بردی

تسلیحاتی 24 کیلومتر :? به نظرت B-2 برای بمب باران مجبوره به سبک 40 سال پیش عمل کنه و بیاد در چند متری

بمب هاش رو بندازه یا از همون ارتفاع بالا این کار رو انجام میده ؟

آمریکا چندین ساله که چندین مدل S-300 رو در اختیار داره به نظرت تا حالا نتونسته یک سیستم ECM براش درست کنه ؟

کل آتش بار های S-300 ما 20 تا 30 عدد بیشتر نیست که فکر کنم این تجهیزات فقط برای دفاع چند روزه برای جزیره

مثل کیش کافی باشه نه کشوری به بزرگی ایران با این همه مکان استراتژیک .

کلآ زیاد نمیخواهم وارد بحث بشم ولی این ساده نگری شما در تمام زمینه ها مثل هدف قرار دادن ناو با موشک بالستیک

و ..... درست نیست ، بهتره واقع بین باشیم .
آخرین ويرايش توسط 1 on Danial_4139, ويرايش شده در 0.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

پست توسط nima20 »

سلام دوستان
واقعان برام جالب هست كه تو يه صبح تا ظهر كه اين سوال رو مطرح كردم اين همه آدم اومدن و جواب دادن آفرين به شما :smile: :smile: :smile: :)
فقط در خواستم اين هست كه با تجه به سوال جواب بدين و از مطرح كردن ساير مطالب غير مرتبط با اون خودداري كنيد
ضمن سپاس فراوان نيما
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

مهمترين هواپيماي ايران اگه شايعات خريد جنگنده هاي روسي حقيقت داشته باشه ميگ 31 است
اما واقعا نميشه در مورد اين مورد نظر قطعي داد
ببين ايران الان جنگنده ي صاعقه و اذرخش و شفق رو ساخته که صاعقه خط توليدش راه اندازي شده ولي ما از اين جنگنده هيچ مشخصاتي نداريم نه ميدونيم برد رادارش چقدره نه ميدونم سقف پروازيش چقدره نه ميدونيم موتورش چيه نه ميدونيم تسليحات قابل حملش چيه ( فقط يه مورد توي رزمايش ضربت ذوالفقار بمب 2000 پوندي هدايت ليزري قاصد از اين جنگنده پرتاب شد) خوب ما واقعا نميتونيم بگيم اين جنگنده خوبه يا بد
همچنين هواپيماهاي قديمي ما بارها بهينه سازي شدن و اين مساله بارها اعلام شده درست نيست ما اين هواپيما ها رو همون هواپيماهاي پيشين در نظر بگيريم
يه نکته رو هم در مورد اف-14 ها بگم طبق گفته ي فرمانده ي نيروي هوايي در 18/11/86" تمام اف 14 های نیروی هوایی کاملا عملیاتی بوده و امروز هیچ اف-14 ی نیست که به خاطر نبود قطعات یدکی نتونه پرواز کنه" این عین گفته ی فرمانده ی نیروی هوایی در برنامه ی 45 دقیقه ی شبکه ی خبره پس به نظر من بحث کردن در مورد این موضوع بیهوده ست
http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=34248
در مورد اس -300 هم وزیر دفاع این خبر رو تایید کرد دیگه چه جوری میخاید تایید بشه؟
[External Link Removed for Guests]
یه چیز دیگه چند وقت پیش اخبار اعلام کرد اس-200 های نیروی هوایی توسط متخصصان نیروی هوایی ارتقا داه شد
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

مثل هدف قرار دادن ناو با موشک بالستیک

اين موضوع حقيقت داره. به تاپيک نيروي دريايي چين در بخش ادوات دريايي وجود دارد مراجعه کنيد و لينک مربوط به مدرن سازي نيروي دريايي چين رو دانلود کنيد و مطالعه کنيد و ببينيد که چين موشک بالستيکي دارند که مي تواند ناوها رو هدف قرار دهد.
Old soldiers never die.They just fade away
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD »

renger جان
شما بري سراغ نوشتن کتاب هاي علمي تخيلي (نه فقط تخيلي) يه چيزي مي شي!
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

JavadRadical نوشته شده:کیارش جان !!!!!!!!!!!! :grin:
جایی که ادعا میشه ایران در اونجا درحال تولید تسلیحات بیولوژیکه سایت نظامی پارچین نیست :x
به گفته مقامات غربی مرکز تولید و تجهیز تسلیحات بیولوژیک کشور محلی واقع در استان سمنان هست . :D
البته ایران تابحال قاطعانه منکر این موضوع نشده و این خودش جای شکر داره :AA:
nima20 عزیز :D
متاسفانه محلی که برای ایجاد تایپیک انتخاب کردید مناسب نیست شما باید این تایپیک رو در بخش متفرقه در مورد هوا فضا ایجاد میکردید :-o
ولی در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم با پنهان کاری های صورت گرفته از سوی ارگانهای نظامی ایران به هیچ وجه به طور قطع نمیشه گفت بهترینهای ما چه هست :?
خیلی ها میگن جنگنده های رهگیر و مولتی رول روسی داریم اما شواهد محکمی نیست :? بعضی از عزیزان هم میگن که اصلا ایران دیگه جنگنده ی قابل پرواز نداره ::ns
اما از نظر من بهترین جنگنده های حال حاظر کشور f-14 ها و f-4 های هستن که کابین اونها توسط صاایران دیجیتالی و مدرنیزاسیون شده . البته میگ های 29 رو هم نمیشه نادیده گرفت :-o

متاسفانه هم بعضی اقایون ایه یاس میخونند و هم نیروی هوایی تمایل و بودجه ی چندانی برای خرجهای خاص نداره واگرنه با انجام پروژه های تحقیقاتی بر روی جنگنده های موجود میشه اونها رو به سطح قابل قبولی ارتقا داد .
مگه ما چی مون از اسرائیل کمتره ؟! اونها هنوز از خیر چندتا میگ 21 خودشون نگزشتن . کابین اونها رو دیجیتالی کردن رادار و موتور اونها رو با نمونه های قدرتمند تر تعویض کردن و با تسلیحات جدید مطابقت دادن کما اینکه با داشتن تعداد بسیار زیادی جنگنده ی غربی اصلا نیازی به این چند میگ 21 ندارن اما با این حال این اقدامات صورت میگیره . به تازگی هم از یکی از دوستان شنیدم که یکی از میگهای 21 اسرائیلی به عنوان بستر تحقیقاتی برای تطبیق رادار ارایه ی فازی فعال برای این جنگنده انتخاب شده !!
خوب مگه ما نمیتونیم این کار رو با میگهای 21 خودمون و اف 7 ها بکنیم ؟
:razz: :razz:

با تشکر از نظر شما دوست عزيز

فرض کنيد 2 تا سرباز داريم يکی ايرانی و يکی اسرايلی

هر سرباز يک خنجر دارد ولی سرباز اسرايلی يک کلت و يک ام 16 نيز دارد

حالا بگوييد چی مون کمتره؟ يک کلت و يک ام 16

داشتن خنجر سرباز ايرانی را با سرباز اسرايلی برابر نميکند

به همين نسبت ايران جنگنده خت مقدم برای دنيای امروز نداره

اسرايل ممکنه هواپيمای مسراشميت داشته باشه ولی اون جنگنده خط مقدمش نيست
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

A10 نوشته شده:براي مقاله با اف 22 و اف 35 و بي 2 هيچ چيزي نداربم
براي مقابله با اف 15 و اف 16 و اف 18 تعداد محدودي ميگ 29 داريم كه كمي از هواپيماهاي دشمن ضعيف تر هست .
در مورد اف 14 هيچ نظر قاطعي نميشه داد .
اف 4 هايمان هر قدر مدرن شده باشند حد اقل باز هم از نظر قدرت مانور و برد پروازي به پاي اف 15 و اف 16 و اف 18
نخواهند رسيد .
براي مقابله با موشكهاي كروز بسيار ضعيف هستيم .
براي مقابله با موشكهاي بالستيك چيزي نداريم .

بهترين راه مقابله و جلوگيري از حملات دشمن اتخاذ سياست عدم تشنج و ديپلماسي قوي هست كه اين راهم متاسفانه نداريم .

فقط خدا را شكر كه تنگه هرمز را داريم .

موشكهاي شهاب 3 هم چندان قابليت حمله به مواضع دشمني كه ناو هواپيمابر اش را در 1500 كيلومتري سواحل ايران مستقر كرده ندارد چون طبعا ما نخوايم توانست محل ناو را تشخيص بدبم پس حرف كساني كه تصور ميكنند با موشك شهاب مجهز به كلاهك خوشه اي ميشه ناوهاي هواپيما بر را مورد حمله قرار داد را باور نفرماييد .

دوست عزيز با تشکر از نزر شما

چينيها رادارهايی ساختند با برد 2000 و 3000 کيلومتر که ميتوان با آنها ناوهای هواپيمابر

را شناسايی کرد ، فاصليه ناوهای هواپيمابر تا لجمن 700 کيلومتر بيشتر نيست

بنابراين ميتوان به آنها شليک کرد البته بسورت تعوری وار قابل انهدام هستند

ولی خوب انها هم از همايت ناوشکنهای اسکورت برخوردارند که ميتونن موشک های

باليستيک را بزنن
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

Danial_4139 نوشته شده:renger ,

فکر کنم اطلاعات شما یا خیلی زیاد هست یا خیلی کم ولی در کل حرف های شما با عقل جور در نمیاد .

در هیچ صورتی سامانه S-300 ایران قابلیت درگیری با هیچ کدوم از جنگنده استیلت رو نداره ، اونم با بردی

تسلیحاتی 24 کیلومتر :? به نظرت B-2 برای بمب باران مجبوره به سبک 40 سال پیش عمل کنه و بیاد در چند متری

بمب هاش رو بندازه یا از همون ارتفاع بالا این کار رو انجام میده ؟

آمریکا چندین ساله که چندین مدل S-300 رو در اختیار داره به نظرت تا حالا نتونسته یک سیستم ECM براش درست کنه ؟

کل آتش بار های S-300 ما 20 تا 30 عدد بیشتر نیست که فکر کنم این تجهیزات فقط برای دفاع چند روزه برای جزیره

مثل کیش کافی باشه نه کشوری به بزرگی ایران با این همه مکان استراتژیک .

کلآ زیاد نمیخواهم وارد بحث بشم ولی این ساده نگری شما در تمام زمینه ها مثل هدف قرار دادن ناو با موشک بالستیک

و ..... درست نیست ، بهتره واقع بین باشیم .

يادتان باشد که اف 117 بازنشسته نشد بلکه از رده خارج شد

روس ها و سربها تا مدت زيادی راز نابودی اف 117 را مخفی نگاه داشته بودند

تا اينکه چينيها چند هفته پيش آ علام کردند که تونستند رويه يک اف 117 قفل کن ند

و امريکييها فردای انروز اف 117 را از رده خارج کردند ولی گفتن بازنشسته شده

سه يا 4 اتشبار برايه کل ايران کافيست ، البته برای ارتفا ع متوست و بلند
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical »

با سپاس از دوست عزیز renger :razz:

A10 عزیز :D !
من حد اقل شما رو واقع بین تر از باقی دوستان میدونستم :sad:
S-300 مستقر در سایت نظامی پارچین . S-300 مستقر در شمال تهران . تازه اینها رو مقامات اسرائیلی گفتن .
چیزی که روشنه تعداد F-14 ها خیلی بیشتر از 16 فرونده اما 64 فروند هم نیست . :D
دوستان مطلع حتما خبر دارند که 3 از این جنگنده ها تاکنون از زمان تحویل در شرایط انبار داری و کاملا عملیاتی نگه داری میشن . پس F-14 سالم و نو هم داریم :-o .
تغییرات هم حقیقت داره این تغییرات شامل تعویض سیستم های انالوگ با سیستم های دیجیتالی و قرار دادن نمایشگرهای دیجیتالی . بهبود نواقص قبلی موجود در موتور و سیستم رانش و همچنین بهبود سیستم راداری تسلیحاتی هستش اما نه در حد چشمگیر .
2سال پیش خلبان F-18 هورنت مستقر در خلیج فارس ضمن پرواز گشت اظهار میکنه تامکت مسلح به فونیکس و با استتار سیاه رنگ رو مشاهده کرده !!!!!!!!!!
البته بخشی از مطلبی بود که من خوندم امیدوارم دستاویز قرار ندید .

البته تعداد دیگری از دوستان هم که به طور کل تکلیفشون مشخصه و هربار بجای شرکت سازنده در بخش ها سعی در تخریب و زیر سوال بردن دیگران و خود برتری و خود موجه نشون دادن خودشون دارن .
:razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

renger نوشته شده:Danial_4139, و A10, عزيز واقعا خوشحالم که همچين استراتژيست هايي در اين سايت ميبينم و به نظرم بهتره در مرکز تحقيقات راهبردي ارتش و سپاه گل بگيرن و تخته کنن چون شناسايي نقاط ضعف دشمن فايده اي نداره و اينطور که شما در بالا توصيف کردين دشمن ديوار بتني ما هم مثل اسفنج پر از نقطه ضعف و هيچ نقطه قوتي ندارم.
دشمن ديگه احتياج به جنگ رواني نداره شماها اينکار انجام ميدين.
واقعا براتون متاسفم که قدرت نظامي ايران محدود به موشک هاي شهاب 3 اف-4 و ميگ-29 ميدونين. به نظر من کارشناسان نظامي غربي خيلي بهتر از من و شماها ميدونن که ايران چي داره به خاطر همين که آمريکا الان چند سال دست دست ميکنه ولي هنوز جرات حمله پيدا نکرده يا اسراييل خودش پشت داداش بزرگترش( آمريکا ) مخفي ميکنه ميگه به ايران حمله ميکنيم.
در حمله به عراق بيش از 30 کشور جهان با آمريکا متحد شدن و يک ائتلاف تشکيل دادن به عراق حمله کردن ولي در مورد ايران حتي شريک سنتي آمريکا يعني انگليس هم پاش پس کشيد و فهميد که اين بازي کردن با دم شير.
عمر موسي دبير کل اتحاديه عرب به آمريکا هشدار داد که حمله به عراق به مثابه باز کردن درهاي جهنم بود ولي حمله به ايران خود جهنم. چندين ژنرال بلند پايه پنتاگون چند وقت پيش تهديد کرزدن که اگه به ايران حمله بشه استعفا ميدن.

يك خلبان ارشد آمريكايي با اشاره به اطلاعات موجود از نيروي هوايي ايران و مقايسه آن با عراق، هشدار داده كه نبايد اين نيروي مجهز را دست‌كم گرفت.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از سايت فناوري دفاعي، «ديويد اكس» مي‌نويسد: رويارويي با ايران در مورد تمايلات اتمي اين كشور، زماني كه من در اسكادران جنگنده‌هاي 332 در پايگاه هوايي در «السعد» عراق بودم در حال شروع شدن بود. بحث‌هايي در مورد حمله هوايي و بمباران ايران مطرح مي‌شد. براي مثال يكي از مكالمات صورت گرفته را نقل مي‌كنم:
من: اوه خداي من، ما نمي‌توانيم از عده جنگ با ايران برآييم.

هوانورد 1: هرچه باشد آنها را نابود مي‌كنيم.
هوانورد 2: آنها «F-14» دارند.
هوانورد 3: آره، همسر من (كه در شمال عراق بوده) يكي از آنها را ديده
هوانورد 1: باز هم نابودشان مي‌كنيم.
من: اوه خداي من.

خدا به ما كمك كند اگر اين كار به خشونت بكشد، چون در آن نيروي هوايي آمريكا نقش مهمي را ايفا خواهد كرد. ماه‌هاست كارشناسان طرح بمباران‌هاي سنگين را بر اهداف اتمي ايران مطرح مي‌كنند و شايد بحث تغيير رژيم را نيز به ميان آورند.
اما نبايد انتظار داشته باشيم كه نيروي هوايي ايران نيز مانند عراق در سال‌هاي 1991 و 2003 عمل كند. برخلاف نيروي هوايي عراق، نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، نيرويي مجهز، آموزش‌ديده و مشتاق نبرد است.

علاوه بر جنگنده‌هاي «F14» كه 79 فروند از آنها را خود آمريكا در زمان سلطنت شاه به ايران فروخته بود. ايران داراي هواپيماهاي زير هم هست: ميگ 29، su24، F-5E، فانتوم F-4E، MirageE1 كه روي هم حدود سيصد جنگنده است. مدل همه آنها قديمي است اما حفظ شده‌اند و در بسياري موارد توسط صنعت هوايي بومي اين كشور به روز شده‌اند، صنعتي كه ديگر در زمينه مهندسي سلاح‌هاي نقص‌دار و قطعات يدكي و حتي موتورها حرفه‌اي شده‌ است.

نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران، داراي تانكرهاي سوخت‌رسان هوايي است كه اكثر نيروهاي پيشرفته دارا هستند.
«تام كوپر» و «ليام دولين» دو كارشناس برجسته هوايي در شماره جديد مجله «combat Aircraft» مقاله‌اي را در مورد نيروي هوايي ايران نوشته‌اند. آنان با افرادي كه به رفع معايب ناوگان هوايي نظامي ايران پرداخته‌اند و به عنوان خدمه نيروي دريايي آمريكا در خليج فارس، با پرنده‌هاي ايراني سر و كار داشته‌اند، مصاحبه كردند. در اين مقاله به غرب در مورد دست‌كم گرفتن نيروي هوايي ايران، هشدار داده شده است.

او در نوامبر 2003، يك «USA FE-3» آمريكايي كه در حال پرواز در مرز عراق بوده، يك گروه حدود شانزده تايي از جنگنده‌هاي «F14» ايراني را ديده... بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني را ديده، بزرگ‌ترين گروه «F14» ايراني در حال پرواز كه از سال 97 تاكنون توسط نيروي هوايي آمريكا شناسايي شده. در آن سال نه فروند «F14» در خليج فارس توسط نيروي دريايي آمريكا شناسايي شده بود.

در طول تابستان 2005 چندين فروند Su-24 در خليج فارس مشاهده شدند كه با موشك‌هاي چيني ضدكشتي C802K-2 مجهز شده بودند. فانتوم‌هاي ايراني نيز معمولا با موشك‌هاي AIM-7 و AIM-9 (موشك‌هاي هوا به هوا) مشاهده شده‌اند.

ما هم‌اكنون با اولين اسكادران «F-22» و تجهيز نيروهايمان به رادارهاي الكترونيكي قوي، توانايي شكست آنها را داريم. اما اين كار راحت نخواهد بود. ايران با موشك‌هاي زمين به هواي «SA-15» پدافند قدرتمندي نيز دارد كه بايد از بين برود و به ياد داشته باشيد كه اين نبرد هوايي، مي‌تواند تنها پيش‌درآمد يك حمله زميني باشد. سال گذشته من در مرز ايران و عراق همراه گارد ملي تنسي به تمرين نظامي شاخه‌هايي از ارتش ايران گوش مي‌داديم. آنها همگي تأييد كردند كه توانايي گذشتن از مرز را در صورت لزوم ندارند. ما بايد راه‌حلي ديپلماتيك براي مشكل اتمي ايران پيدا كنيم. (ديويد اكس)

وقتي خودشون اذعان دارن که حمله به ايران کار مشکلي نميدونم چرا بعضي دوستان اصرار دارن که نه بابا راحت ايناهاش...

جنگ با ايران کار مشکلی هست ولی قير ممکن نيست

اسولن جنگ کار آسانی نيست
قفل شده

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”