مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

TOPGUN نوشته شده:
mym1358 نوشته شده:TOPGUN نوشته
" من همينجا ميگم اين هيچ تاسيری در تسميم گيری امريکا برای همله کردن يا نکردن نداره

تسميم همله توست کادر سياسی گرفته ميشه نه کادر نزامی

کادر نزامی اجراش ميکنه،

فکر ميکنی چون من و شما نميدونيم ايران 50 تا تامکت داره يا 30 تا داره، امريکييها هم نميدونن

تازه فکر ميکنی اگر مبهم بودن يک عدد با عس جلگيری از يک جنگ ميشه؟

فکر ميکنی اين اولين جنگی هست که ترفين استعداد همديگر را نميدونن

تمام جنگ ها همينطوريه؟ "

دوست عزيز اينطوري هم كه شما ميگيد نيست. درسته كه تصميم نهايي اعلام جنگ تو آمريكا با رئيس جمهوره اما آيا براي جنگ كردن خود بوش تنهايي تصميم ميگيره ؟ خيلي ها در جاهاي ديگه اين سايت ميگن كه يه آدم اونم در سمت رئيس جمهور بايد با ديگران مشورت داشته باشه، حالا يعني تو آمريكا اينطوري نيست؟ ميگن بابا نظاميا شما ها كه ترسو نبوديد ما ميگيم بزنيد شما هم بگيد چشم :grin:
بله شايد اگه اطلاعات نظامي از حريف كم باشه اقدام نظامي صورت بگيره اما در برابر چه حريفي؟ همين كارو اسرائيل با حزب الله كرد چون فكر مي كرد توانش كمه و اگه هم يكمي توان داشته باشه زياد مهم نيست و اون افتزاح رو بالا آورد؟

"من الان هم ميگم ايران اگه 150 تا هم تامکت داشته باشه بازم هيچی نميشه

ايران مهاسره ناتو امريکا و عربها است. 1000 تا جنگنده دوره ايرانه

يکی يه موشک زد رادار بزنن تمام رادارها رفته ، فکر ميکنی چی
اين 150 تا تامکت بدون رادار زمينی چند روز دووم ميارن

نصف هواگردهای نهاجا آموزشی و ترابری هست، نهاجا تناسب نيرو نداره

نيرويه هوايی 10 سال طول ميکشه که بسازيش بعد هم کلی خرج داره که نگاهش داری

جنگندهای خت مقدم رو هم بايد دا يم عوز کنی، اين قانونشه

نيرويه دريايی 30 سال 40 سال طول ميکشه که بسازيش "

اين طرز موازنه قوا كردن :shock: همونه كه اسرائيل و آمريكا با حزب الله فرض كردن و نتيجه هم كه..
فكر مي كنيد اگه اينقدر كه شما مي گوييد ساده و راحت مي تونن از پس ايران بر بيان پس چرا فقط رجز مي خونن؟
پس چرا هي تو كنكور آزمايشي در لبنان شركت مي كنن :???:

دوست عزيز

دفا ع از 70 ميليون نفر به ازافه سنايع و زيرساختها فرق ميکنه با جنگ لبنان

ايران را مسل يوگسلاوی براش برنامه ميريزن

نه برق نه آب نه پل نه راه اهن نه فرودگاه نه را ديو ......

تو يوگسلاوی امريکا يک کشته هم نداد

تازه من فکر ميکنم با يک همله مهدود کار را شروع کنه

هيچ جنگی مسل جنگ ديگری نيست

دوست گرامی شما که ایران رو در حد و اندازه و موقعیت یوگوسلاوی سابق می بینید باید هم چنین تحلیلی بکنید.
فکر می کنید زدن زیرساختهای ایران کار چند روز است؟ نظر کارشناسان نظامی که حدود 6 ماه است. حالا شما فکر می کنید ایران در این مدت بیکار می نشیند و هیچ ضربه ای به دشمن نمی زند؟ در لبنان نیز اسرائیل با زدن تاسیسات زیربنایی لبنان نتوانست بر حزب الله پیروز شود و فقط از آبروی خود مایه گذاشت. حالا اگر آمریکا هم فقط بخواهد بر اساس بمباران های هوایی عمل کند و ضرباتی را از ایران تحمل کند و نتواند اشغال نظامی صورت دهد آیا از آبروی ابرقدرتی خود مایه نخواهد گذاشت؟ آیا فرصت را در عرصه بین الملل به رقبای خود نخواهد داد؟
اشاره کردید به درآمد آمریکا و اینکه نفت بشکه ای 200 دلار برای آمریکا مساله ای نیست.
اولا آیا فکر می کنید با قطع صادرات نفت جهان از خلیج فارس نفت را بشکه ای 200 دلار می توان خرید؟
آمریکا چه مدت می تواند نفت را با قیمتی بالا تهیه کند و آیا به مردم آنجا هیچ فشاری وارد نخواهد شد؟
شما کشورهای دیگر جهان را در نظر نمی گیرید؟
در آخر اینکه خود بوش با اون همه خنگیش میگه جنگ با ایران جنگ جهانی سوم خواهد بود اما شما اینگونه وانمود می کنید که مانند جنگ یوگوسلاوی میشه؟ خدا رو شکر که بوش مثل شما حمله رو اینقدر ساده نمی دونه والا تا حالا چند با حمله کرده بود. :???:
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

خب آمريکا نزاره ايران نفت صادر کنه فکر مي کنيد کدوم کشور ها آسيب مي بينند خوددشون بودشون هرچه باشه اگه نفت نباشه چي کار مي خوان بکنن
و همچنين ما سال هاست که در تحريم هستيم و تا اينجاش دوام آورده ايم و مي کنيم

شما بگين ايران اگه نفت صادر نکنه چيکار کنه؟ مگه چيز ديگه اي هم داريم صادر کنيم؟ آمريکا حدااقل تا 10 سال ذخاير نفتي داره که بتونه خودش تامين کنه در ضمن کشورهاي عربي فراموش کردين. اونها حتي شده با افزايش توليد نفتشون جبران ميکنن. بله ما الان 30 سال تو تحريميم اينه وضعيت نيروي هواييمون که داريم سر 4 تا ميگ و اف-4 سروکله ميزنيم. در حالي که کشورهايي مثل پاکستان که سربازاش پوتين ندارن بپوشن اف-16 داره يا سربازهاي عربستان که از سايه خودشون ميترسن سوار تورنادو و اف-15 ميشن. بله ما تو تحريم هستيم و مجبوريم دووم بيارم.
در اين تاپيک جايي نديدم بگن ميگ 29 بهترين هواپيماي ايرانه

شخصا به نظر من ایران در حال حاضر هیچ هواپیمای مهمی جز میگ های 29 نداره که مسئولیت خفاظت از پایتخت رو بر عهده دارن

اون دوداش هم به خاطر موتوره که با اورهال درست ميشه

ميبخشيد اين ميگ ها از سال 71 تا حالا تو ايران هستن پس کي اورهالشون تموم ميشه؟؟؟
چين وهند از پر حاشيه ترين کشور ها به شمار مي آيند

ميبخشيد ولي متوجه منظورتون از کلمه پر حاشيه ترين نشدم.
وما هم کسي رو تهديد به نابودي نکرديم

بله اين من بودم که رفتم تو سازمان ملل جلوي روئساي جموهر 180 کشور ديگه گفتم اسراييل نابود ميکنم. دوباره هم همين چند وقت پيش گفتم. حالا چو ما اسراييل داخل آدم به حساب نمياريم و اونو کشور نميدونيم دليل نميشه بقيه کشورها هم اين کار بکنن. خيلي از کشورها با اسراييل روابط اقتصادي و سياسي دارن در ضمن آمريکا هم حامي و پشتيبان بي چون چراش. به نظ ما اگه من اون حرف توي سازمان ملل نميزدم الان اين همه برنامه هسته اي ايران کش پيدا ميکرد و ما سه دور تحريم ميشديم؟ اي ميخ طويله بخوره تو زبون من که اين حرف نميزدم.
حالا در باره موضوع اصلي تاپيک. ببينيد هر چيزي براي خودش عمر مفيدي داره و بعد يه مدت ديگه بايد کنار گذاشته بشه. به نظر شما آمريکا که سازنده اف-4 و اف-5 و اف-14 بود عقلش نميرسيد که اين هواپيما ها رو بازنشسته کرد؟ همين اف-14 بازنشست شد تازه اون هم چي مدل D نه مثل مال ما مدلA. ديد ديگه اين هواپيما جاي بروز رساني بازسازي نداره و بدرد جنگ هاي آينده نميخوره خب گذاشت کنار. ما تا چند سالدگه ميخوايم ادامه بديم؟ دوستان چرا نميخواين باور کنين جنگ هاي آينده ايران ديگه جنگ ايران و عراق نيست. هواپيما هاي دشمن ميگ-21 و ميگ- 25 نيست.
درجنگ هاي آينده ما با رافائل ها و تورنادو ها و اف-22 ها رو به رو خواهيم بود به نظر شما ايااف-4 شانسي براي مقابله با اينها داره؟؟؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

به نظر من هواپيماي صاعقه در صورت توليد انبوه بهترين جنگنده ي ما است توي يکي از همين فاروم ها خوندم که مجله ي صنايع هوايي چند سال پيش به نقل از يک سرهنگ نوشنه ايران ماهيانه 4 الي 5 فروند صاعقه توليد ميکنه اگه اين خبر صحت داشته باشه صاعقه بهترين هواپيماي مائه
در هواپيماهاي رهگير هم اف-14 و ميگ 29 و سوخو 27 هاييکه به تازگي خريداري شده اند هواپيماهاي خوبي اند ضمن اينکه ما 24 فروند هم ميراژ داريم که در روز رژه نمايش داده شد
يه نکته هم در مورد اف 14 بگم وقتي فرمانده ي نيروي هوايي خودش تاکيد ميکنه همه ي اف-14 هاي ما عملياتيه چه اصراري داريد که بگيد تنها چند فروند اف-14 ي عملياتي داريم
در ضمن اينو هم بدونبن که ايران عربستان نيست که اگه يه جنگنده خريد بهش دست نزنه ايران اگه يه جنگنده بخره سعي ميکنه تا جاييکه امکان داره اون ها رو ارتقا بده ميگ 29 ها هم مدل آ نيستن و به سطح smt ارتقا داده شده اند يکي از دوستان ميگه موتور ميگ 29 دود ميکنه خوب بکنه ميترسيد محيط زيست رو الوده کنه
اينقدر هم حرف از اف-22 نزنيد اف-22 هنوز عملياتي نشده
يه سوال خارج از بحث هم دارم ببخشيد اينجا مطرح ميکنم
برد موشک امرام چقدره
دور بردترين موشکي که اف-18 حمل ميکنه چقدر برد داره
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

پست توسط JavadRadical »

دور برد ترین موشک هوا به هوای F/A:18 همون امرام هستش که گفته میشه در نمونه ی جدید بردی بالق بر 75 یا 76 کیلومتر رو دارا هست
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

mym1358 نوشته شده:
TOPGUN نوشته شده:
mym1358 نوشته شده:TOPGUN نوشته
" من همينجا ميگم اين هيچ تاسيری در تسميم گيری امريکا برای همله کردن يا نکردن نداره

تسميم همله توست کادر سياسی گرفته ميشه نه کادر نزامی

کادر نزامی اجراش ميکنه،

فکر ميکنی چون من و شما نميدونيم ايران 50 تا تامکت داره يا 30 تا داره، امريکييها هم نميدونن

تازه فکر ميکنی اگر مبهم بودن يک عدد با عس جلگيری از يک جنگ ميشه؟

فکر ميکنی اين اولين جنگی هست که ترفين استعداد همديگر را نميدونن

تمام جنگ ها همينطوريه؟ "

دوست عزيز اينطوري هم كه شما ميگيد نيست. درسته كه تصميم نهايي اعلام جنگ تو آمريكا با رئيس جمهوره اما آيا براي جنگ كردن خود بوش تنهايي تصميم ميگيره ؟ خيلي ها در جاهاي ديگه اين سايت ميگن كه يه آدم اونم در سمت رئيس جمهور بايد با ديگران مشورت داشته باشه، حالا يعني تو آمريكا اينطوري نيست؟ ميگن بابا نظاميا شما ها كه ترسو نبوديد ما ميگيم بزنيد شما هم بگيد چشم :grin:
بله شايد اگه اطلاعات نظامي از حريف كم باشه اقدام نظامي صورت بگيره اما در برابر چه حريفي؟ همين كارو اسرائيل با حزب الله كرد چون فكر مي كرد توانش كمه و اگه هم يكمي توان داشته باشه زياد مهم نيست و اون افتزاح رو بالا آورد؟

"من الان هم ميگم ايران اگه 150 تا هم تامکت داشته باشه بازم هيچی نميشه

ايران مهاسره ناتو امريکا و عربها است. 1000 تا جنگنده دوره ايرانه

يکی يه موشک زد رادار بزنن تمام رادارها رفته ، فکر ميکنی چی
اين 150 تا تامکت بدون رادار زمينی چند روز دووم ميارن

نصف هواگردهای نهاجا آموزشی و ترابری هست، نهاجا تناسب نيرو نداره

نيرويه هوايی 10 سال طول ميکشه که بسازيش بعد هم کلی خرج داره که نگاهش داری

جنگندهای خت مقدم رو هم بايد دا يم عوز کنی، اين قانونشه

نيرويه دريايی 30 سال 40 سال طول ميکشه که بسازيش "

اين طرز موازنه قوا كردن :shock: همونه كه اسرائيل و آمريكا با حزب الله فرض كردن و نتيجه هم كه..
فكر مي كنيد اگه اينقدر كه شما مي گوييد ساده و راحت مي تونن از پس ايران بر بيان پس چرا فقط رجز مي خونن؟
پس چرا هي تو كنكور آزمايشي در لبنان شركت مي كنن :???:

دوست عزيز

دفا ع از 70 ميليون نفر به ازافه سنايع و زيرساختها فرق ميکنه با جنگ لبنان

ايران را مسل يوگسلاوی براش برنامه ميريزن

نه برق نه آب نه پل نه راه اهن نه فرودگاه نه را ديو ......

تو يوگسلاوی امريکا يک کشته هم نداد

تازه من فکر ميکنم با يک همله مهدود کار را شروع کنه

هيچ جنگی مسل جنگ ديگری نيست

دوست گرامی شما که ایران رو در حد و اندازه و موقعیت یوگوسلاوی سابق می بینید باید هم چنین تحلیلی بکنید.
فکر می کنید زدن زیرساختهای ایران کار چند روز است؟ نظر کارشناسان نظامی که حدود 6 ماه است. حالا شما فکر می کنید ایران در این مدت بیکار می نشیند و هیچ ضربه ای به دشمن نمی زند؟ در لبنان نیز اسرائیل با زدن تاسیسات زیربنایی لبنان نتوانست بر حزب الله پیروز شود و فقط از آبروی خود مایه گذاشت. حالا اگر آمریکا هم فقط بخواهد بر اساس بمباران های هوایی عمل کند و ضرباتی را از ایران تحمل کند و نتواند اشغال نظامی صورت دهد آیا از آبروی ابرقدرتی خود مایه نخواهد گذاشت؟ آیا فرصت را در عرصه بین الملل به رقبای خود نخواهد داد؟
اشاره کردید به درآمد آمریکا و اینکه نفت بشکه ای 200 دلار برای آمریکا مساله ای نیست.
اولا آیا فکر می کنید با قطع صادرات نفت جهان از خلیج فارس نفت را بشکه ای 200 دلار می توان خرید؟
آمریکا چه مدت می تواند نفت را با قیمتی بالا تهیه کند و آیا به مردم آنجا هیچ فشاری وارد نخواهد شد؟
شما کشورهای دیگر جهان را در نظر نمی گیرید؟
در آخر اینکه خود بوش با اون همه خنگیش میگه جنگ با ایران جنگ جهانی سوم خواهد بود اما شما اینگونه وانمود می کنید که مانند جنگ یوگوسلاوی میشه؟ خدا رو شکر که بوش مثل شما حمله رو اینقدر ساده نمی دونه والا تا حالا چند با حمله کرده بود. :???:

اولن از قول من هرف نزنيد

دومن منتق زيربنايی تفکر شما و همفکران شما بر مبنای

باخت - باخت شکل گرفته که انرا يک برد ميبيند

يوگسلاوی مساهت کمتری داره نسبت به ايران ولی سنايع راه اهن بيشتری داره

دفاع زد هوايی تويه يک کشور کوچک کاری تره
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

TOPGUN
"منتق زيربنايی تفکر شما و همفکران شما بر مبنای

باخت - باخت شکل گرفته که انرا يک برد ميبيند "

دوست عزيز من متوجه نمي شم شما بالاخره معتقديد اگه آمريکا به ايران حمله کنه هر دو طرف ضرر مي کنن يا ما راحت شکست مي خوريم.
اگه معتقديد در اين صورت نتيجه باخت باخت است اين رو بگم ما که نگفتيم بيايم به آمريکا حمله کنيم اما اگه مورد تجاوز قرار بگيريم نمي گذاريم طرف مقابل پيروز شود حالا اينکه آيا ما مي تونيم پيروز بشيم يا نه يه بحث ديگه است.

"يوگسلاوی مساهت کمتری داره نسبت به ايران ولی سنايع راه اهن بيشتری داره

دفاع زد هوايی تويه يک کشور کوچک کاری تره"

مگه همه صنايع فقط راهنه؟
آمريکا براي زدن صنايع عراق 1000 موشک کروز در اوائل جنگ مصرف کرد (3/1 ذخاير) با توجه به محدوديت پراکندگي و کمي اهداف در عراق ، در مقايسه فکر مي کنيد چه مقدار حجم حملات نياز است. برای دفاع ضد هوایی هم که اگه قرار باشه ما نتونیم از هواپیما و موشک ضد هوایی و ... استفاده کنیم که همون بهتر بزرگ باشه تا دشمن به راحتی نتونه فضا را کامل پوشش بده.
در هر صورت اگر توان نظامي ايران و بخصوص توان هوايي و ضد هوايي پايين بود ژنرالهاي آمريکايي اينقدر کاخ سفيد رو از حمله منع نمي کردند.

همونطور که مي دونيد اين نظاميا جون آدمو مي گيرن تا يک مقداري اطلاعات اونم دسته دوم بدند حالا وقتي از توليد صاعقه و آذرخش خبر مي دن شما بدونيد که چيزاي بهتري براي پنهان کردن دارن.

دوستان عزيز لطف کنن در مورد تواناييهاي يک هواپيماي ايده آل توضيح داده و بعد از قدرت ما و يا حريف پرده برداري کنند.
من فکر مي کنم در هواپيماهاي امروزي رادار و سيستم الکترونيک و نيز موشک ها براي جنگ هاي هوايي و ضد هوايي حرف اول را مي زنند و با توجه به پيشرفتهاي خوب ايران در زمينه الکترونيک جنگ الکترونيک نبايد از ظاهر ساده يک هواپيما نتيجه بگيريم که چيز ضعيفي است. در ضمن ايران در ضمينه توليد مواد ضد رادار نيز وضع مناسبي دارد که وجود هواپيماهاي بدون سرنشيني که بدون مزاحمت بر فراز ناوهاي آمريکايي تصوير برداري مي کنند مويد اين مطلب است.
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

torabi89 نوشته شده:TOPGUN, جان مشکل شما اينه که جنگ رو فقط تسليحات ميبينيد! دوست خوبم اولا ايران يوگوسلاوي نيست که هرکاري خواستن و هربالايي خواستن سرش بيارن ؛ يوگوسلاوي روزي 4 مليون بشکه نفت توليد نميکردن و يوگوسلاوي چند هزار کيلومتر مرز با خليج فارس نداشت و........ دوم اينکه شرايط منطقه حتي اجاز نقض حريم هوايي رو هم نميده چه برسه به حمله محدود.
دوست عزيز الان به گفته خود مقامات امريکاي و در رأسشون رئيس جمهور امريکا اقتصاد امريکا در شرايط بحراني به سر ميبره و همونطور که ديديد با يه تهديد توخالي از جانب اسرائيل نفت تا استانه 140 دلار رسيد حالا روزي رو تخيل کنيد که امريکا به ايران حمله و ايران هم شروع کنه به زدن نفتکش ها در خليج فارس ؟؟اين ساده ترين سناريوي ممکن هست.جنگ فقط تير و تفتگ نيست.

دوست من ايران يک کشور بزرگ و پهناور هست و به هيچ عنوان نميشه يکشبه تمام توان نظاميش رو نابود کردن چه برسه به آب و برق و ...... درمورد حزب الله حرف شما تا حدودي درسته اما منطور ما از مثال زدن حزب الله درايت و اگاهيي بود که حزب الله به خرج داد همونطور که خودتون ديديد اسرائيل بر تمام حريم هوايي لبنان تسلط کامل داشت و هزاران بمباران هوايي انجام داد اما موفق نشد که تمام توان نظامي حزب الله را رو نابود کنه حالا وقتي حزب الله که دست پرورده ايران هست حتي الان بعضي از اعضاي سپاه در بعضي از بخش هاي اون کار ميکنن اينطور حساب همه جارو کرده انتظار نداريد ايراني که اون رو تربيت کرده هم چنين درايتي داشته باشه ؟ :?
جنگ فقط سلاح نيست :razz:
دوستان تاپیک از موضوع اصلی منحرف شده لطفا برگردید به موضوع اصلی.
شخصا به نظر من ایران در حال حاضر هیچ هواپیمای مهمی جز میگ های 29 نداره که مسئولیت خفاظت از پایتخت رو بر عهده دارن :-(

دوست عزيز

امريکا برای خارج کردن اقتسادش از وزعيت بهرانی هميشه يک جنگ راه ميندازه
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:از همه دوستان معذرت ميخام شما درست ميگيد اون هواپيماها اف-18 اند بازم عذر خواهي ميکنم ولي چرا بايد اينطور باشه چرا صاعقه رو شبيه تيم بلو انجلز رنگ اميزي کردن و چرا شبکه ي وابسته به ايران بايد هواپيماهاي بلو انجلز رو به عنوان صاعقه معرفي کنه

دوست عزيز

شبکهای پنهانی از روش های مخسوسی برای آعلام امادگی استفاده ميکنن

اينها سيگنالهای آ علام آمادگيست

وگرنه بلو انجلس کجا جمهوری اصلامی کجا؟
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

torabi89 نوشته شده:
navid missle نوشته شده:از همه دوستان معذرت ميخام شما درست ميگيد اون هواپيماها اف-18 اند بازم عذر خواهي ميکنم ولي چرا بايد اينطور باشه چرا صاعقه رو شبيه تيم بلو انجلز رنگ اميزي کردن و چرا شبکه ي وابسته به ايران بايد هواپيماهاي بلو انجلز رو به عنوان صاعقه معرفي کنه

دوست عزیز در مورد رنگ آمیزی صاعقه به شکل بلو انجلز نمیشه اظهار نظر کرد ممکن هست که این کار بدون دلیل انجام شده باشه و یا اینکه دلیل داشته البته به نظر من فقط برای قشنگی بود و بس!
در مورد اون اشتباه هم این امر به علت بی تجربگی رسانه های ایرانی و وابسته به ایران در امور نظامی هست اینگونه مستند ها بوسیله خبرنگارهای معمولی و برنامه سازان عادی تولید میشه که این امر باعث شده اینهمه اشتباه در گزارشات درباره توان نظامی ایران وجود داشته باشه. مقصر رسانه ها هستند اگر به فیلم هم دقت کنید افسران نظامی بسیار دقیق صحبت میکنند اما اون اشخاصی که به عنوان تحلیل گر سیاسی معرفی میشن به اندازه یکی از اعضای اینم فروم هم اطلاعات نظامی درست و حسابی ندارند و فقط غلو میکنند. :?

دوست عزيز

نه به اين سادگيها هم نيست

اول ان کسانی را که ميتونستن خوب گزارش تهيه کنن را کشتن

سقوت سی 130 خبرنگاران
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

renger نوشته شده:آقايان torabi89, و هادي آقازاده 2, ميبخشيد اينو ميگم ولي متاسفانه شما آدم هاي واقع گرايي نيستين و دوست دارين همه چيز همون طور که دلتون ميخواد ببينيد. دوست دارين فکر کنين ايران يک ابر قدرت نظامي که آمريکا رو تو يه چشم به هم زدن پودر ميکنه؟ باشه فکر کنين.
افکر ميکنين اگه ايران نفتکش ها رو تو خليج فارس بزنه آمريکا ميذاره ايران نفت صادر کنه؟ آمريکا پالايشگاه ها و چاه هاي نفت ما رو بي خيال ميشه؟ به نفت کش هاي ما اجازه عبور ميده؟ چرا اينقدر ساده فکر ميکنين. آمريکايي که بودجه امسالش 3 تريليون 400 ميليارد دلاره نفت بشکه اي 200 دلار اذيتش ميکنه؟ آمريکايي که فقط بودجه ارتشش 2 برابر بودجه کل ايران چه فرقي براش ميکنه؟ شما همچين حرف ميزنين که انگار آمريکا افغانستان. آمريکا يک ابر قدرته که حق وتو هم داره و ميتونه ايران از تمام حقوق بين الملليش محروم کنه که کرده.
در مورد موضوع اصلي تاپيک خوبه خودتون هم اعتراف دارين بهترين هواپيماي ايران ميگ-29 که اکثرا از مدل هاي اوليه هستن و اينطور که شنيدم حتي بعضي هاشون رادار هم ندارن. ميگ هايي که موتورشون مثل پيکان 57 دود ميکنه.
ايران بايد دست از سياست هاي غلط و تهاجمي برداره. سعي در تعامل با ديگر کشورها باشه و اگه نميخواد روابطش با آمريکا عادي کنه حداقل نظر مساعد روس ها رو جلب کنه. اگر ميخوان ايران 1404 يک ابر قدرت باشه بايد چراغ خاموش حرکت کرد. بايد کشورهايي مثل چين و هند سر لوحه قرار داد. خيلي آرام و در خفا مشغول قدرت گرفتن هستن و هر دوشون يکي از قدرت هاي اقتصادي اتمي و نظامي هستن. نه هياهو ميکنن نه کشوري رو تهديد به نابودي ميکنن. با تمام دنيا هم تعامل دارن.

دوست عزيز

موزوع اينه که کشورهيی مسل چين هند اسراييل ، هندونه را گزاشتن زير بقل ايران

و ايران را شير کردن و انداختن جلو

اسراييل پدافند موشکيش را کامل کرد هالا موشک باليستيک ساخته آرزويی که تو خوابم

بهش نميرسيد

چين زخيره ارزيش شده 1.8 تريليون دلار بخاتر تجارت با امريکا

تا ان موقع که ميخواست زفار را بگيره هيچکی پهن بارش نميکرد، شاه و خسرداد -من ترفدار اينها نيستم-

با 6 تا هليکوپتر کبرا از زفار بيرونش کردن که البته يکی از دلايل سقوت شاه هم همين بود

که داستان درازی داره

هالا شده يک ابر قدرت اقتسادی هر وقت هم که ميخواد شاخ به امريکا بزنه ايران را ميفرسته

به جلو، انگليس هم ميخواست فرانسه و امريکا را از خاورميانه بکنه بيرون، که با استفاده از ايران کرد

فرانسه بيرون زده شد ، ترکيه به نوايی رسيد که تو خابم نميديد، وقتی با ماشين ميرفتی ترکيه

تو راه بچه ها بخاتر سيگار جلوتو ميگرفتن، پاکستان اتمی شد .....

انگليس تجارت ترياک را دوباره زنده کرد و کميته 300 از فلاکت نجات پيدا کرد

مشکل اينه که ما سد سال دنبال منافع ملی نيستيم

سيستم انتخاب رعيس جمهوری قلته ، نه امريکا نه ترکيه نه اسرايل نه سويس هيچکدام با رأی

مردم رعيس جمهور انتخاب نميشه

ان از بنی سدر ان از رجايی اينم از اين

تاريخ تکرار ميشه، نسف رعيس جمهورا تا هالا بدرد نخر بودن
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:نمي دونم چرا بعضي ها سعي در ضعيف جلوه دادن ايران مي کنن واقا متاسفم براشون آقاي torabi89 با شما موافقم
هنوز اين توان سپاه ارتش ببينيد چه جوري هست

کسی نميخاد کسی را ضعيف کنه

نيرويه هوايی امريکا جلوی نيرويه هوايی چين و روسيه ايستاده

وگر نه چين تا هالا تايوان را گرفته بود روسيه هم بقييه جاها را

تازه ناتو هم پشت امريکاست

هالا شما ميگين امريکا از 30 تا 50 تا 100 تا 200 تا تامکت ميترسه
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:اتفاقا يه تست تو روان شناسي دادم جوابش اين بود واقع گرا و منطقي :???: :???: :???: خب آمريکا نزاره ايران نفت صادر کنه فکر مي کنيد کدوم کشور ها آسيب مي بينند خوددشون بودشون هرچه باشه اگه نفت نباشه چي کار مي خوان بکنن
و همچنين ما سال هاست که در تحريم هستيم و تا اينجاش دوام آورده ايم و مي کنيم در اين تاپيک جايي نديدم بگن ميگ 29 بهترين هواپيماي ايرانه اون دوداش هم به خاطر موتوره که با اورهال درست ميشه و در ضمن کي گفته ميگ ها رادار ندارند اينا حرف هستند بابا من وشما نه دکتر نظامي هستيم نه چيزي فقط از همين اينتر نت همه چيز رو ميبينيم
درسته که بحث منحرف شده ولي بذاريد حرف دلم رو بگم ما تا آخر ايستاده ايم و همچننننين چين وهند از پر حاشيه ترين کشور ها به شمار مي آيند وما هم کسي رو تهديد به نابودي نکرديم و در حال قدرت گيري هستيم در باره ي حرفاي قبليم و الان فکر کنيد وبعد پاسخ دهيد
دوستار همه ي شما

انموقع که عراق را گرفت که ريسک بزرگتری کرد

هالا که نيروهاش نفت مجانی از عراق را هم دارن
قفل شده

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”