مهمترين هواپيماهاي حال حاضر ايران چيست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

ميراژ ها رو ايران از خود فرانسه که نخريده؟ ميشه بگين از کدوم کشور تهيه کرديم؟ از عراق يا ... ؟
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اين هواپيما ها جز هواپيماهايي بودن که تو جنگ اول خليج فارس به ايران پناهنده شدن
راستی یه عکس دیگه این عکس تو برنامه ای که اخیرا شبکه المنار در مورد پیشرفت های نظامی ایران گذاشته پخش شده و باید بگم که شبکه المنار وابسته به حزب اللهه و حزب الله هم وابسته به ایران
تصویر
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

اینا صاعقه اند که؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

morteza_1234m نوشته شده:اینا صاعقه اند که؟

اینا هواپیماهای تیم آکروجت نیروی دریایی امریکا موسوم به بلو انجلز(فرشتگان آبی) هستند. متاسفانه اون گزارش المنار بسیار ضعیف تهیه شده بود و کمی بوی کارای صدا وسیمای خودمون رو میداد تا المنار.
اما همونطور که قبلا هم گفتم این برنامه برای ما که دائما اخبار نظامی ایران رو دنبال میکنیم تازگی نداشت اما برای ساکنین کشور های عربی جالب بود.
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

نه اينا همون صاعقه اند کيفيت کم عکس هم به خاطر اينه که من از رو فيلم اين عکس رو برداشتم اين هم لينکشhttp://www.youtube.com/watch?v=5A3Qgr-HWLo&feature=related
توليد 6 فروند از اونها يعني اغاز توليد انبوه اونها به نظر شما صاعقه تو چه پايگاه هايي نگه داري ميشه
راستي دوستان نظرتون در مورد اين چيه اين هم مثبل اينکه يک قسمت ديگه از گزارش المناره و مدعي شده اين جنگنده متعلق به ايرانهhttp://www.youtube.com/watch?v=yzKr2EvbdA8&playnext=1&playnext_from=QL
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 29 بار

پست توسط Mr.MehDi »

بچه ها نظرتون راجع به کلیپ بالا چیه؟
به نظر من که غیر واقعیه و حقه ی سینمایه.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

ببينيد دوستان اگه بخوايم به يک جمع بندي درست برسيم بايد بعضي چيزها رو قبول کنيم.
امروزه نيروي هوايي در کنار ساير نيروهاي شرکت کننده در جنگ نقش کليدي و حياتي ايفا ميکنه. نيرويي که ميتونه هم در هوا،هم در خشکي و هم در دريا عمليات انجام بده و در هر شرايطي از نيروهاي خودي پشتيباني کنه يا به اهداف دشمن در عمق خاکش حمله کنه. پس نيروي هوايي هر کشوري بازوي قدرتمند اون کشوره پس بايد سرمايه گذاري سنگيني روش انجام داد. تعداد کمي کشور در دنيا هستند که توان توليد هواپيما دارند که از انگشتان دست هم فراتر نميره و به تازگي کشور ما هم با توليد هواپيماهاي صاعقه،آذرخش و شفق به جمع اين کشورها پيوسته. پيشرو اين کشورها هم آمريکا و روسيه هستند. در زمان رژيم سابق شاه سرمايه گذاري سنگيني روي اين نيرو انجام داد به طوري که ميگفتن سومين يا چهارمين قدرت هوايي دنيا بوديم. هواپيماهاي پيشرفته آمريکا مانند اف-4 ،اف-5 و سرآمد اونها يعني اف-14. من از تعداد دقيق هواپيماهاي اف-4 و اف-5 در قبل از انقلاب اطلاع دقيقي ندارم ولي ميدونم که 79 فروند اف-14 مدل اوليه به همراه 270 موشک فونيکس تحويل ايران شد. اف-14 در زمان خودش حکم اف-22 امروز داشت. هواپيماي بال متغيير مجهز به رادار پيشرفته فونيکس که ميتونيت روي 16 هدف قفل کنه و 8 تا رو به طور همزمان مورد حمله قرار بده. ستون فقرات نيروي هوايي ايران از جنگنده چند منظوره اف-4 تشکيل شده بود. هواپيمايي که بر حسب شرايط ميتونست نقش يک هواپيماي رهگير يا بمب افکن ايفا کنه و الحق که تو 8 سال جنگ به خوبي قابليت هاش نشون داد و بار جنگ هوايي به دوش اين هواپيما ها بود. متاسفانه بعد از انقلاب به دليل قطع روابط سياسي ايران و امريکا و تحريم ايران نيروي هوايي به شدت دچار ضعف شد. مستشاران آمريکايي که تا اون لحظه همه کاره نيروي هوايي بودن ايران ترک کردن و بعضا اسناد و نقشه هاي اين هواپيما ها رو با خودشون بردن. به هر حال به هر جون کندني که بود و از طريق بازار سياه تونستن تو هشت سال جنگ اين هواپيما ها رو سر پا نگه دارن و ازشون استفاده کنن ولي بايد قبول کنيم الان بعد از گذشت 20 سال از جنگ ما با هواپيماهاي فرسوده اي طرفيم که ديگه توان رزمي سابق ندارن. مويدش هم سقوط چند فروند در سال گذشته بود. اين يک واقعيت که عمر هواپيماهاي ما بالاي 40 سال و اين براي يک نيروي هوايي فاجعه آميز. هر چقدر هم که بگيم ما اين هواپيما ها رو آپگريد کرديم فلان و بيسار باز هم اين هواپيما ها بدرد جنگ هاي امروزي نميخورن. ديگه جنگ هاي هوايي امروز جنگ داگ فايت نيست. الان هواپيماهاي پيشرفته از فاصله چند ده کيلومتري تمامي سيستم هاي جنگنده دشمن بوسيله اختلال در سيستم هواپيما از کار ميندازن و خيلي راحت شکارش ميکنن يا رادار هاي زميني هم همينطور. ما تو اين زمينه چه پيشرفتي کرديم؟ امروزه ديگه از جنگنده هاي نسل 3 مانند اف-4 و اف-5 استفاده نميشه کرد حتي براي گشت زني هوايي. دور دوره هواپيماهاي پنهان کاره که ميتونه با مخفي شدن ار ديد رادارها کارش انجام بده. نيروي هوايي ما مخلوطي از هواپيماهاي شرقي و غربي. بعد از انقلاب ايران تعدادي ميگ 29 از روسيه خريد يه چند تايي هم از عراق به ايران پناهنده شدن ولي باز هم در کل تاثير چنداني نداره. نميدونم 5 فروند ميراژ ميخواد کجاي دفاع هوايي ايران به کار بياد؟
يا هواپيماهاي ميگ 25 که سيستم هاي راداريش هنوز با لامپ خلا!!! کار ميکنه ميخواد در برابر اف-16 چيکار کنه؟ واقعا هواپيماي اف-7 به به چه کار نيروي هوايي مياد؟ به نظر من بايد ازش به عنوان هدف براي توپخانه ضد هوايي استفاده کرد. ارزش بيشتري داره. حرف از توپ خونه شد واقعا تو جنگ هاي امروز ميشه هواپيماهاي مافق صوت با اين مسلسل ها هدف قرار داد؟ اين واحد هاي توپ خانه ضد هوايي حتي قبل از اينکه متوجه حضور هواپيماي دشمن بشن بوسيله موشک منهدم ميشن. هواپيماهاي روسي که در ايران از پشتيباني درست و درموني برخوردار نيستن بعضي قطعات مياد بعضي هم نمياد. ولي باز هم ميگم در کل فرق چنداني نميکنه. ما اگه بخوايم بگيم که واقعا ارتش قدرتمندي داريم اول بايد نيروي هواييمون رو بازسازي کنيم. متاسفانه سران نظام ابدا به اين نيرو اعتماد ندارن و اين نيرو در دوران بعد از انقلاب دچار بي مهري و کم توجهي زيادي بوده در حالي که در 1 ماه اول جنگ بار جنگ به روي اين نيرو بود و اگه عمليات کمان 99 که روز 1 مهر ماه با پرواز 140 فروندي هواپيماهاي نيروي هوايي ايران نبود مسلما نتيجه جنگ چيز ديگه اي ميشد. ما ديگه نميتونيم به طور کامل از هواپيماهاي آمريکايي استفاده کنيم و کم کم بايد به فکر جايگزيني اونها باشيم. روسيه گزينه خوبي در اين مورد ولي به دليل بعضي ملاحضات سياسي حاضر به همکاري با ايران نيست. توليد هواپيمااهي داخلي هم خوبه مثل صاعقه و آذرخش ولي نبايد دچار توهم و خود بزرگ بيني بشيم. قبول کنيم ما از نظر تکنولوژيکي خيلي از کشورهاي پيشرو در اين صنعت عقبيم. اروپا، آمريکا و روسيه الان چيزي نزديک به 90 سال که هواپيما توليد ميکنن و در هر دو جنگ هوايي از جنگنده هاشون استفاده ميکنن ولي ما چي؟
ميدونم که اين حرفهام خشم باعث دلخوري بعضي از دوستان ميشه و من تا چند ساعت ديگه آماج حملات قرار ميگيرم ولي خب اين يک واقعيتيه که بايد قبول کنيم. حرف زياد ولي مجال گفتن نيست. کساني که بايد بدونن ميدونن. پس خودتون خسته نکنين.
به اميد روزي که اين ققنوس پير بار ديگه سر از خاکستر بلند کنه و غرشش در آسمان ايران و منطقه طنين انداز بشه و لرزه بر اندام دشمان اين مرز و بوم بندازه. به اميد اون روز...
(اين اولين بار که من از موضع رسمي خودم که دفاع بي چون چرا از ايران و ارتشش بود پايين اومدم. خب يه واقعيتي بود که بايد قبول کنيم.)
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

navid missle نوشته شده:نه اينا همون صاعقه اند کيفيت کم عکس هم به خاطر اينه که من از رو فيلم اين عکس رو برداشتم اين هم لينکشhttp://www.youtube.com/watch?v=5A3Qgr-HWLo&feature=related
توليد 6 فروند از اونها يعني اغاز توليد انبوه اونها به نظر شما صاعقه تو چه پايگاه هايي نگه داري ميشه
راستي دوستان نظرتون در مورد اين چيه اين هم مثبل اينکه يک قسمت ديگه از گزارش المناره و مدعي شده اين جنگنده متعلق به ايرانهhttp://www.youtube.com/watch?v=yzKr2EvbdA8&playnext=1&playnext_from=QL

دوست عزیز شما یکبار دیگ فیلم رو مشاهده کنید و اینبار صفجه رو کاملا بزرگ کنید تا بتونید به وضوح کلمه بلو انجلز رو روی بدنه اولین هواپیما بخونید. در ضمن این هواپیما اف18 هست نه صاعقه.
در مورد اون فیلم دوم هم این فیلم مربوط به گزارش المنار نیست من این گزارش رو دیدم در ضمن این فیلم یه فیلم ساختگی خیلی معروف هست که عکس اف22 رو روی یک موشک قاره پیما که از یک زیر دریایی پرتاب شده قرار دادن اگر کمی بگردید احتمالا فیلم اصلی پرتاب موشک رو هم رو یوتوب پیدا کنید.
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

واي بحث منحرف شد :-x :-x :-x اون هواپيماها هم صاعقه نيستند تيم آکروجت آمريکا هستند آقاي renger
با قسمت هايي از صحبت هاتون موافقم ولي در يه جايي مخالف ام شما هيچ وقت اون چيزي رو که مي بينيد بهش
اطمينان نکنيد قدرت نيروي هوايي محدود به اينا نيست توجه کنيد که نبايد به ديدهامون اطمينان کنيم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط mojtaba1368 »

دوستان کاملا مشخصه که اينا صاعقه نيستند!
در ضمن renger عزيز من هم تا حدودی با شما موافقم
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

mym1358 نوشته شده:TOPGUN نوشته
" من همينجا ميگم اين هيچ تاسيری در تسميم گيری امريکا برای همله کردن يا نکردن نداره

تسميم همله توست کادر سياسی گرفته ميشه نه کادر نزامی

کادر نزامی اجراش ميکنه،

فکر ميکنی چون من و شما نميدونيم ايران 50 تا تامکت داره يا 30 تا داره، امريکييها هم نميدونن

تازه فکر ميکنی اگر مبهم بودن يک عدد با عس جلگيری از يک جنگ ميشه؟

فکر ميکنی اين اولين جنگی هست که ترفين استعداد همديگر را نميدونن

تمام جنگ ها همينطوريه؟ "

دوست عزيز اينطوري هم كه شما ميگيد نيست. درسته كه تصميم نهايي اعلام جنگ تو آمريكا با رئيس جمهوره اما آيا براي جنگ كردن خود بوش تنهايي تصميم ميگيره ؟ خيلي ها در جاهاي ديگه اين سايت ميگن كه يه آدم اونم در سمت رئيس جمهور بايد با ديگران مشورت داشته باشه، حالا يعني تو آمريكا اينطوري نيست؟ ميگن بابا نظاميا شما ها كه ترسو نبوديد ما ميگيم بزنيد شما هم بگيد چشم :grin:
بله شايد اگه اطلاعات نظامي از حريف كم باشه اقدام نظامي صورت بگيره اما در برابر چه حريفي؟ همين كارو اسرائيل با حزب الله كرد چون فكر مي كرد توانش كمه و اگه هم يكمي توان داشته باشه زياد مهم نيست و اون افتزاح رو بالا آورد؟

"من الان هم ميگم ايران اگه 150 تا هم تامکت داشته باشه بازم هيچی نميشه

ايران مهاسره ناتو امريکا و عربها است. 1000 تا جنگنده دوره ايرانه

يکی يه موشک زد رادار بزنن تمام رادارها رفته ، فکر ميکنی چی
اين 150 تا تامکت بدون رادار زمينی چند روز دووم ميارن

نصف هواگردهای نهاجا آموزشی و ترابری هست، نهاجا تناسب نيرو نداره

نيرويه هوايی 10 سال طول ميکشه که بسازيش بعد هم کلی خرج داره که نگاهش داری

جنگندهای خت مقدم رو هم بايد دا يم عوز کنی، اين قانونشه

نيرويه دريايی 30 سال 40 سال طول ميکشه که بسازيش "

اين طرز موازنه قوا كردن :shock: همونه كه اسرائيل و آمريكا با حزب الله فرض كردن و نتيجه هم كه..
فكر مي كنيد اگه اينقدر كه شما مي گوييد ساده و راحت مي تونن از پس ايران بر بيان پس چرا فقط رجز مي خونن؟
پس چرا هي تو كنكور آزمايشي در لبنان شركت مي كنن :???:

دوست عزيز

دفا ع از 70 ميليون نفر به ازافه سنايع و زيرساختها فرق ميکنه با جنگ لبنان

ايران را مسل يوگسلاوی براش برنامه ميريزن

نه برق نه آب نه پل نه راه اهن نه فرودگاه نه را ديو ......

تو يوگسلاوی امريکا يک کشته هم نداد

تازه من فکر ميکنم با يک همله مهدود کار را شروع کنه

هيچ جنگی مسل جنگ ديگری نيست
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:آقاي navid missle مگه از ما دلخوري که اينجوري حرف مي زني مگه ما چيکار کرديم در ضمن شما مطمئن هستيد صاعقه
بردش هزار کيلومتر هست در مورد موشک ها هم بگم آيا شما عکسي داريد که قاطعانه ميگيد انواع موشک ،
منظور من از انواع موشک اينه که مثل سوخوي 24 يا سوخوي 30 بتونه موشک حمل کنه در ضمن در مورد جنگنده ي جبهه اي طبق ليست دوستان گفتم ولي در اصل جنگنده ي پشتيباني نزديکه با اين حال من افتخار مي کنم کشورم چنين هواپيمايي ساخته :razz: :razz: :razz:

دوست عزيز

من متمعنم همه افتخار ميکنن
قفل شده

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”