بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

نكات جالبي كه تو اين تاپيك ديدم
1- روش از كار انداختن ناو هواپيما بر بوسيله كاتيوشا !! البته نفهميدم از نوع ميني يا بزرگ .
2- برابري اف 4 با اف 15 هابي آمريكا ( البته هيچ كس يادش نيست كه اف 15 هاي عربستان كه به شير بي يال و دم و اشكم معروف هستند يك دوتا از اف 4 هاي ما را انداخته اند )
3- تجهيز نيروي هوايي به سوخو 27 و ميگ 31 ( البته ظاهرا اين 2 نوع هواپيما را گذاشته اند فقط و فقط روز جنگ استفاده بشه چون تا حالا هيچ كس نديد ه هيچ كس هم نگفته ما داريم ميدونيد آخه خريد هواپيماي جنگنده مثل خريد ماست از بقال ميبخشيد سوپر سر كوچه هست و ميشه پنهانش كرد )
4- لود شدن موشك فونيكس روي ميگ 29
5- برابري جت 9 متري آموزشي شفق كه تا حالا كسي نگفته پريده با اف 22 و اف 35
6- از كار افتادن كل ناوگان امريكا با غرق كردن يك فروند كشتي سوخت رسان ( البته اصلاح اش ميكنم از كار افتادن كل ناوگان غير هسته اي آمريكا يك ماه پس از غرق شدن تنها كشتي سوخت رسان به شرطي كه در اين يك ماه هيچ تانكر ديگري نياد )
7- نابود كردن يك شبه جزيره بي دفاع ديوگو گارسيا

و نكاتي كه در ادامه احتمالا خواهيم ديد.

1- برابري اف 5 با اف 16
2- لود شدن فونيكس روي تمام هواپيماها از اف 7 گرفته تا ايران 140 و سسنا و گلايدر و ...
3- لود شدن شهاب 3 روي هواپيما هاي سوخت رسان
4-از كار انداختن رزم ناوهاي آمريكا با خمپاره 60

در مجموع هرچي ما داريم را 10 برابر بيشتر و 10 برابر قوي تر و هرچي آمريكا دارد را 10 برابر كمتر و 10 برابر ضعيف
تر هست و اين وسط واقع گرايي فقط قرباني مشه

A10,
حرفات بيشتر به جک شبيه ميمونه.من کجا گفتم که ميشه ناو رو با کاتيوشا از کار انداخت؟من گفتم ميشه با زدن شيار فلاخن از پرواز هواپيماهاش موقتا جلوگيري کرد.اصلا ميدوني فلاخن چيه؟
باند پرواز ناو هواپيمابر بسيار کوتاه است و براي رساندن سرعت هواپيما به حد مورد نياز از وسيله اي به نام فلاخن استفاده ميکنند.يک وسيله قلاب مانند که در چرخ جلوي هواپيما قفل ميشه و اون رو با سرعت به جلو ميکشه.
حالا اگه نباشه ديگه هواپيما نميتونه از روي باند بپره.
بعد از اون منظور من اين نبود که با کاتيوشا بهش شليک کنيم.منظور من اين بود که با مهماتي به اندازه موشک کاتيوشا هم ميشه اين کار رو کرد.
چيز ديگه گيرت نيومد..از حرف من خرده گرفتي.
راستي ميشه بگي کي f15 عربستان f4 مارو انداخت.؟
در مورد لود شدن موشك فونيكس روي ميگ 29 هم بايد بگم متخصصان کشور از اين کارا خوب بلدن.وقتي موشک زمين به هواي هاگ رو روي تانکت سوار ميکنند خوب حتما ميتونند فونيکس هم روي ميگ نصب کنند.
در مورد از كار افتادن كل ناوگان امريكا با غرق كردن يك فروند كشتي سوخت رسان هم بايد بگم که احتمالا متن من رو کامل نخوندي.يه بار ديگه کامل بخونش.
در مورد و نكاتي كه در ادامه احتمالا خواهيم ديد.

1- برابري اف 5 با اف 16
2- لود شدن فونيكس روي تمام هواپيماها از اف 7 گرفته تا ايران 140 و سسنا و گلايدر و ...
3- لود شدن شهاب 3 روي هواپيما هاي سوخت رسان
4-از كار انداختن رزم ناوهاي آمريكا با خمپاره 60 هم اين حرفت يه توهين به بچه هايي است که در اين تاپيک پست زدند.
لطفا اگر نظري داري با سند و مدرک حرفت رو بزن .

navid missle,
اسي جام مطمئني موتوره ؟ اخه موتور اونجا چي کار ميکنه به نظر يه توپ مياد خوشحال ميشم بيشتر توضيح بدي
راستي دوست من اگه اسکنر داري ميشه لطف کني اين کتابو اسکن کني برا ما بزاري اخه فکر نکنم بيرون بفروشنش

در مورد قايق بايد بگم که اين قايق اصلا توپ روش سوار نميشه.چون در دسته ادوات سبک هست.سوار شدن توپ روي اين قايق مثل سوار شدن توپ فجر روي قايق موتوري ميمونه.من در فيلمي که شبکه خبر از رزمايش پخش کرد پردانه روي موتور رو هم ديدم.حرکت اين قايق مثل حرکت هاورکرافت ميمونه فقط به خاطر قدرت موتور و جثه کوچک و وجود دو بالک در طرفين ميتونه پرواز کنه.قابليت شليک موشک(مدل موشکاش رو نميدونم)به سه طرف رو داره.جلو از زير بدنه و طرفين از زير بالها.
راستي اون کتاب 440 صفحه است و من هم اسکنر ندارم.فکر کنم يه جا تو اينترنت براي فروش ديدم.يه سرچ بکن پيداش ميکني.تو گوگل اسم کامل کتاب رو بزن.ايشاالله که پيدا ميکني.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

esijoon
عزيزم فلاخن يك سلاح قديمي است كه باهاش سنگ و كوزه باروت و ... پرت ميكردند و البته در مورد زدن فلاخن ناو هواپيما ب، فلاخن مثل يك زنگوله ميمونه موشها ميخواستند گردن گربه بندازن فقط مونده كدوم موش ميتونه اين كار را انجام بده !!! راستي ميبخشيد همون هواپيمايي كه از ناو هواپيمابر فيلم برداربي كرده ميتونه خودش را بزنه به فلاخن .

البته كه متخصص هاي ما ميتوانند موشك فونيكس را روي ميگ 29 لود كنند البته به شرطي كه مثل اينجا اف 14 را با ميگ 29 اشتباه نگيرند .
در مورد زدن اف 4 ما تو همين سايت يا يكي دو تا سات مشابه بگردب مطلب پيدا ميكني .

نه عزيزم من كه مدرك ندارم همين طوري حرف ميزنم همين كه شما مدرك ارائه كردي كافي هست .
ضمنا منظور من را نگرفتي گفتم اگر اين خيال پردازي ها ادامه پيدا كنه اين مطالب را تو اين تاپيك خواهيم ديد
مثل

1- اف 5 ميتونه اف 16 .......
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

عزيزم فلاخن يك سلاح قديمي است كه باهاش سنگ و كوزه باروت و ... پرت ميكردند

يعني واقعا نميدوني فلاخن چيه؟
البته كه متخصص هاي ما ميتوانند موشك فونيكس را روي ميگ 29 لود كنند البته به شرطي كه مثل اينجا اف 14 را با ميگ 29 اشتباه نگيرند .

اشتباه نويد به خاطر زاويه عکس برداري هست.در اين زاويه تنها تفاوت کابين و ورودي هوا است که بايد يا خبره بود و يا خيلي دقت کرد که فهميد اون ميگ هست.در ضمن شما نگران اشتباه گرفته شدن تامکت با ميگ نباش.اونا بهتر از من و شما از اين چيزا خبر دارن.
نه عزيزم من كه مدرك ندارم همين طوري حرف ميزنم همين كه شما مدرك ارائه كردي كافي هست .

اين حرفت رو نديده ميگيرم.راستي از اين حرفت اينطور ميشه برداشت کرد که حرفتي من بدون بدون مدرک هست.!!!من در اينجا غير از اون ليست تجهيزات چيز ديگه اي نزاشتم که نيازي به مدرک داشته باشه :-O :x .نظر و پيشنهاد مدرک نمي خواد. :-P :x
::ss
تصویر
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

شرمنده ارمان جان شباهت ظاهري تامکت و ميگ 29 و رنگ اميزي ابي اون منو به اشتباه انداخت بازم عذر ميخام کم سواديه ديگه!
دوست عزيز درسته که مقامات رسمي تاييد نکردن ولي مدارک زيادي مبني بر وجود جنگنده هاي ياد شده هست (سوخو 27 و ميگ 31) که مهمترين و محکمترين اونها گزارش اسراييل در سال 2005 هستش ولي با اين وجود مدارک ديگري هم وجود داره که يه ذره ضعيف تره مثل ماجراي خلبان اماراتي و رادار اسراييلي
توجه داشته باشين که هنوز تحويل اس 300 هم رسما تاييد نشده اين در حاليکه ديگه وجود اون کاملا اشکار شده و همين چند وقت پيش تلويزيوم المنار هم تو يه گزارش اونو نشون داد از قديم هم گفتن تا نباشد چيزکي مردم نگويند چيزها!!! حتما يه چيزي بوده که شايعات در مورد اين هواپيما پخش شده ديگه
متوجه منظورت نميشم دوست عزيز يعني از رنگ موشک متوجه شدي مشقيه؟در مورد دود ميگ 29 ها هم نه تنها اين عکس بلکه عکسهاي زيادي دارم که در اون ها موتور دود نميکنه
فکر ميکنم کم کم تاپيک داره دچار تنش ميشه دوستان يه کم بيشتر مراعات کنيد لطفا
a10 عزيز فکر نمي کنم دست انداختن ديگران کار درستي باشه درسته من تامکت رو با ميگ 29 اشتباه گرفتم ولي لحن صحبتت يه ذره ...
اگه بنا به مچ گيري باشه منم ميتونم به طور مثال گفتي سرنگوني اف 4 توسط اف-15 هاي عربستان دوست من اون هواپيمايي که توسط اف-15 عربستان نابود شد اف-5 بود نه اف-4 !!! ميبينيد به راحتي ميشه مچ گيري کرد و دست انداخت
در مورد اين ماجرا هم بايد اين نکته رو هم بگم که هواپيماهاي ما دستور اکيد داشتن به هواپيماهاي سعودي حمله نکنن اين يعني اگه سوپر هورنوت رو هم داشتن نميتونسن ايگل هاي سعودي رو بزنن
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

هادي آقازاده 2دوست عزیز:

من نظراتم و اطلاعاتم رو میگم حالا شما هرجور خواستید برداشت کنید و اصلاً بگید که ایران میگ-29 هاش رو به حد رپتور رسونده!

اون تصوریری که شما میگید تصویر معروفی است که در یک نمایشگاه هوایی داخلی گرفته شده و موشک تمرینی فونیکس رو در کنار تامکت قرار داده بودند. شما باید بدونید که موشک فونیکس جنگی به رنگ سفید و با نارهای مشکی هستش و موشک تمرینی اش به رنگه آبی با بالچه های سفید. حالا شما دوست داری اون فونیکس داخلی باشه؟ باشه اسمشو میذاریم فونیکس داخلی...ولی فونیکس مشقیه!

در مورد میگ-29 از روی این عکس که تصویر بسته ی میگ-29 هست نمیشه در مورد دود این جنگنده گفت دوست من. دود موتور رو در فواصل زیاد میشه تشخیص داد. انتظار این حرف مبتدیانه رو نداشتن از شما. تصویر زیر عکس میگ-29 ها در روز رژه ارتشه که یکی از کاربران سایت ایرلاینرز گرفته و دود موتورشون کاملاً واضحه.

در ضمن هر کسی که اطلاعی در مورد میگ-29 داشته باشه میدونه که یکی از ضعف های میگ-29 برد کمشه ، در ارتقای میگ-29 به مدل اس ام تی تغییر اصلی در ظاهر همون اضافه شدن برجستگی و کوهانه که برای افزایش مخازن سوختی صورت میگیره. حالا شما دوست داری بگو ایران میگ-29 هایی داره که مدل اس ام تی هستند اما کوهان ندارند! :grin:
در مورد تغییرات داخلی هم عزیز من ارتقای رادار و آویونیک جدید تنها در دست روسیه هست و هیچکس نمیتونه بگه ایران تونسته این کار رو بکنه یا نه.. تا زمانی که روسیه رسماً اعلام نکرده نه من درست میگم نه شما.

در مورد سوختگیری هوایی هم نهاجا بطور آزمایشی تجهیزات سوختگیری هوایی رو بر روی 2 فرون از میگ-29 های مستقر در تهران نصب کرد که جواب نداد و سریعاً برداشته شد. بجاش اکثر میگ-29 های ایران از تانکر سوخت 1500 گالنی در قسمت زیر بدنه استفاده می کنند.

میشه لطفاً در مورد چیزهایی که اطلاعات کافی و موثق ندارید با اطمینان کاذب صحبت و نقل قول نکنید؟ البته لطفاً... اینجوری اعتبار سایت و سایر کاربران رو هم زیر سوال می برید...

[External Link Removed for Guests]
Furious Poster
Furious Poster

پست توسط armanmodern »

دوستان عزیز در مورد سرنگونی فانتوم های منا توسط ایگل های سعودی حق با A10 هست.
دو فروند فانتوم ایران در تعقیب جنگنده های عراقی بودند که عراقی ها با اطلاع از همکاری سعودی ها در پناه دادن به اونها به سمت حریم هوایی عربستان میرند و وارد حریم عربستان میشند، متاسفانه فانتوم های ما هم بدون اطلاع یا عمدآً بدنبال اونها وراد حریم کشور دوست و مسلمان عربستان میشن!
:eek:
اونوقت سعودی ها هم نامردی نمی کنن و با حق قانونیشون مبنی بر برخورد با هواپیمای متجاوز (یعنی فانتوم های ایرانی) فانتوم های ایرانی رو هدف قرار میدن..که اگه اشتباه نکنم متاسفانه یک فروند در خلیج فارس سقوط میکنه و دیگری هم با دیدن خسارت به بدنه موفق به بازگشت میشه...

اف-5 نبوده دوستان، اف-4 بوده...
Furious Poster
Furious Poster

پست توسط armanmodern »

esijoon عزیز:
شما وسیله یا موشکی درست کن که باهاش بتونی با دقت چیزی مثل فلاخن ناوهواپیمابر رو بزنی، زدنش با من!
دوست من زدن تجهیزات ناوهواپیمابر(بخصوص اگه در حال حرکت باشه) احتیاج به موشک های دقیق لیزری یا اپتیکی داره، این موشک ها و تجهیزات رو هم فقط میشه روی هواپیمای بمب افکن سوار کرد یعنی هواپیمای بمب افکن باید بتونه به نزدیکی ناوهواپیما بر بره و با موشک های دقیق نقاط حساسش رو هدف قرار بده، و در نتیجه باز هم به این برمیگردیم که ایا میتونیم جنگنده هامون رو به نزدیکی ناوهواپیما بر برسونیم؟ اونهم با توجه به وجود سیستم های راداری و دفاعی پیشرفته ناوها و آواکس احتمالی و 80 فروند سوپرهورنت موجود بر روی ناو!

صحبت از پهباد و .. هم نکنید. پهبادها قابلیت حمل مواد منفجره کمی دارند. در ثانی تجهیزات لیزری و پرتاب موشک کامل و دقیق رو نمیشه روشون سوار کرد. تنها شاید بشه با پهباد عملیات انتحاری انجام داد که اونهم دقیق نیست. چون پهباد در حال حرکت کنترل دقیقی بر مسیر حرکتش نداره مگه اینکه سرعتش خیلی کم باشه که امکان هدف قرار گرفتنش رو توسط توپهای پدافندی زیاد میکنه. شاید با چند پهباد و حمله انتحاری بشه یجوری جزیره ی ناو هواپیمابر رو زد... و امیدوار بود که به جاهای حساس جزیره اصابت کنه!

زدن فلاخن ناو پیشکش...اول ببین میتونیم جزیره ی به اون بزرگی رو بزنیم!
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

arman جان با صحبتت در مورد دود موافق نيستم دود موتور تو فاصله ي کم هم معلوم ميشه ببين الان سه تا عکس ميزارم هر سه تا متعلق به ايرانه هر سه هم حدودا از يه فاصله گرفته شده در ضمن شما تو صفحات قبل گفتي 9 فروند ميگ 29 تو رژه شرکت کردن ولي اينا که 20 تا اند پس بقيه هواپيماها چي هستند ؟
تصویر

تصویر

تصویر
در مورد فانتوم هم ييخشيد از شما ممنونم که منو متوجه اشتباهم کرديد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

esijoon عزیز:
شما وسیله یا موشکی درست کن که باهاش بتونی با دقت چیزی مثل فلاخن ناوهواپیمابر رو بزنی، زدنش با من!
دوست من زدن تجهیزات ناوهواپیمابر(بخصوص اگه در حال حرکت باشه) احتیاج به موشک های دقیق لیزری یا اپتیکی داره،

دوست عزيز ناو هواپيما بر براي درگيري بايد مستقر بشه.نميتونه در حال حرکت هواپيماهاش رو بپرونه.در ضمن ميشه با اتش سنگين موشکهاي سبک حتي کاتيوشا ارشه و باند ناو رو تخريب کرد.با استفاده از کلاهک هاي خوشه اي و موشک هايي با کلاهک چند تکه مثل فجر-3 به هواپيماهاي مستقر در روي ناو حمله کرد.فکر کنم دوستان خبر داشته باشند که فجر-3 قادره به چند هدف متحرک با هم حمله کنه و اونارو نابود کنه.البته اگه armanmodern وجود اين موشک رو زير سوال نبره.
دو فروند فانتوم ایران در تعقیب جنگنده های عراقی بودند که عراقی ها با اطلاع از همکاری سعودی ها در پناه دادن به اونها به سمت حریم هوایی عربستان میرند و وارد حریم عربستان میشند، متاسفانه فانتوم های ما هم بدون اطلاع یا عمدآً بدنبال اونها وراد حریم کشور دوست و مسلمان عربستان میشن!

اونوقت سعودی ها هم نامردی نمی کنن و با حق قانونیشون مبنی بر برخورد با هواپیمای متجاوز (یعنی فانتوم های ایرانی) فانتوم های ایرانی رو هدف قرار میدن

از کي تاحالا عربستان شده شده کشور دوست ومسلمان؟
در ضمن کار سعودي ها کاملا نامردي بوده.چرا به فانتوم ها اخطار نداده؟
راستي اگه شما کسي رو داري که در جنگ شرکت کرده باشه ازش بپرس چند درصد اسيرهاي جنگي که ميگرفتيم عربستاني بودند؟ببينم باز هم ميگي کشور دوست و مسلمان عربستان :-? :-? :x :-P :-P
دوست عزيز عربستان هيچ وقت با ما دوست نبوده.نمونش:چرا در فرودگاه جده زائرين ايراني رو 5 ساعت در يک سالن يدون امکانات عمومي نگهداشت و تنها از ازئرين ايراني اسکن چشم گرفت؟ :-x :-( :-(
در ضمن عربستان کشور مسلمان و دوست نيست بلکه کشور وهابي و دشمن هست. :shock: :shock:
تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

من هم چندتا عکس دارم

تصویر
Furious Poster
Furious Poster

پست توسط armanmodern »

navid missle نوشته شده:arman جان با صحبتت در مورد دود موافق نيستم دود موتور تو فاصله ي کم هم معلوم ميشه ببين الان سه تا عکس ميزارم هر سه تا متعلق به ايرانه هر سه هم حدودا از يه فاصله گرفته شده در ضمن شما تو صفحات قبل گفتي 9 فروند ميگ 29 تو رژه شرکت کردن ولي اينا که 20 تا اند پس بقيه هواپيماها چي هستند ؟
تصویر

تصویر

تصویر
در مورد فانتوم هم ييخشيد از شما ممنونم که منو متوجه اشتباهم کرديد

نوید جان گرفتی منو؟ یا جدی گفتی 20 فروند میگ-29؟

در تصویری که من قرار دادم:
8 فروند اول که بزرگتر هستند میگ-29 هستند که کاملاً مشخصه دود می کنند، البته 1 فروند میگ- 29 دیگر هم در رژه بود که کنار اون 2 فروند گوشه تصویره که متاسفانه تو عکس نیفتاده و در اصل فورمیشن اول 6 فروند بود و فورمیش دوم 3 فروند.. اون هواپیماهای بعدی تامکت هستند دوست من! به فرم بالشون نگاه کن؟ متوجه شکل خاصش که گویای متغیر البال بودنش هست نشدی؟

دقیقاً 9 فروند میگ-29 در رژه شرکت کردند و 14 فروند تامکت...

در مورد دود کردن موتور آر دی-33 میگ-29 های مدل اولیه من دیگه حرفی نمیزنم.. چیزی که واضحه و همه دوستان قدیمی میدونند..حالا شما دوست دارید انکارشون کنید بکنید...
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

دوسان منم یک عکس دارم که مربوط به F-14 موجود در بوشهر در نمایشگاه است که با دو فروند موشک فونیکس سفید رنگ لود شدن ولی فقط فیلم عکس رو دارم وانشا... که بزودی اون عکس ها را قرار مید
ولی خودمونیما با چه مصیبتی راهمون دادم داخل پایگاه ولی عکس برداری آزاد بود
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”