بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

esijoon عزیز:

چطور میخوای با آتش سنگین موشک کاتیوشا ناوهواپیمابر بزنی؟ میبخشید که اینو میگم، شما ماجرای درگیری نیروی دریایی ایران و نیروی دریایی امریکا رو خوندی؟ خوندی که چند قایق ایرانی به سمن ناوهای امریکایی حرکت کردند و با آتش هلیکوپترهای توپدار و هواپیماها چند قایق غرق شدند و بقیه مجبور به ترک صحنه شدند؟ بنظرت ناوهای محافظ اطراف ناوهواپیما بر و هلی کوپترهای در حال پرواز و سوپرهورنت ها و قایق های گشتی و سیستم های راداری بیکار هستن که ما با قایق های مسلح به کاتیوشا بریم و ناوهواپیمابر بزنیم؟ با این قایق ها شاید بشه تمرکز عوامل دفاعی دشمن رو بهم زد و از طریق دیگر بهش ضربه زد. وگرنه این قایق ها و موشک های کاتیوشا برای زدن ناوهواپیمابر اصلاً کارساز نیستند. لطفاً نگید که با موشک کاتیوشا میخواید باند ناو رو بزنید. شما میدونید به محض نزدیک شدن به محدوده رادار ناوهای جنگی به هر طریق ممکن به شما برخورد میشه، اونوقت میخواید سالم به 7،8 کیلومتری ناو برسید و با کاتیوشا باند رو بزنید؟

در مورد موشک فجر-3 امیدوارم اینطور که شما میگید باشه. بهرحال در برخی سایت های نظامی از این موشک بعنوان خطرناکترین موشک ایران یاد شده و حتی بیش از شهاب-3 ازش تعریف کردند. امیدوارم بدردمون بخوره.

در مورد عربستان:
شما به نوشته من دقت نکردی؟ من به طعنه عربستان رو کشور دوست و مسلمان خطاب کردم. اون شکلک بعد جمله ام رو نگاه نکردی؟ همه چیزهایی رو که گفتی من و کاربران دیگه هم در مورد عربستان میدونیم. همه میدونن که کشورهای عربی منطقه هیچگونه قدرتی از خودشون ندارند و بدلیل وابستگی شدی به قدرتهای موجود، در لحظات حساس طبق خواست امریکا و غرب عمل می کنند.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

رمان جان ما چاکرتيم ما که بارها اذعان کرديم شما استاد مايي پس چرا دلخور ميشي من هم شک کردم شايد اونها تامکت باشن ولي خوب اونا هم دود ميکنن من عکسو بزرگ کردم همه ي هواپيماها دارن دود ميکنن پس اين يعني چي؟ اگه ميخاي دقيق رو عکس مشخص کنم
در ضمن من سه عکس گزاشتم هر سه تا متعلق به ايران بود ولي يکي دود داشت و بقيه نداشت سوال من اين بود که چرا اون دو تا دود نميکنن حالا چرا دلخور شدي نميدونم؟
در مورد موشکها فکر کنم کلاهک موشک شهاب هم توانايي حمله به چند هدف رو داره به نظر من خسيس بازي در نياريمو با موشک شهاب به ناوهاي هواپيما بر حمله کنيم بهتره اينجوري حداقل ماهها ناو از کار ميفته ضمن اينکه تقريبا هيچ ضد موشکي نميتونه اونو بزنه
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

navid missle نوشته شده:رمان جان ما چاکرتيم ما که بارها اذعان کرديم شما استاد مايي پس چرا دلخور ميشي من هم شک کردم شايد اونها تامکت باشن ولي خوب اونا هم دود ميکنن من عکسو بزرگ کردم همه ي هواپيماها دارن دود ميکنن پس اين يعني چي؟ اگه ميخاي دقيق رو عکس مشخص کنم
در ضمن من سه عکس گزاشتم هر سه تا متعلق به ايران بود ولي يکي دود داشت و بقيه نداشت سوال من اين بود که چرا اون دو تا دود نميکنن حالا چرا دلخور شدي نميدونم؟
در مورد موشکها فکر کنم کلاهک موشک شهاب هم توانايي حمله به چند هدف رو داره به نظر من خسيس بازي در نياريمو با موشک شهاب به ناوهاي هواپيما بر حمله کنيم بهتره اينجوري حداقل ماهها ناو از کار ميفته ضمن اينکه تقريبا هيچ ضد موشکي نميتونه اونو بزنه

دوست من دود موتور رو در فواصلی که پرسپکتیو دارند میشه تشخیص داد نه تصویری که شما گذاشتی و جنگنده رو زمین با موتور روشن و دور پایین در نمای نزدیک هست!

موتور برخی از تامکت ها هم بدلیل فرسودگی و کارکرد نامناسب دود میکنه که با اورهال و تعمیرات اساسی قابل حله.
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

armanmodern نوشته شده:
TOPGUN نوشته شده:
armanmodern نوشته شده:دوستان من دو،سه روزی نبودم و کلی از بحث عقب افتادم. اما این نکات رو با توجه به نظرات دوستان عنوان می کنم:

1- استفاده از موشک های بالستیک و جنگنده مزایا و معایب خاص خودشو داره. مثلاً با یک جنگنده چون سوخو-30 میشه بر فراز هدف قرار گرفت و با دقت زیادی ایستگاه های راداری یا مراکز حساس دشمن رو هدف قرار داد اما موشک های بالستیک ضریب خطا دارند و ایران هم مدام مشغول بهینه سازی ضریب خطای موشک های بالستیکش هست اما این ضریب خطا بخاطر نوع عملکرد موشک های بالستیک هرگز صفر نمیشه. دیگه اینکه بابت یک جنگنده 50 میلیون دلار هزینه میکنی و اون جنگنده اهداف رو بمباران میکنه و برمیگرده و 50 میلیونت سر جاشه. اما موشک بالستیک رو با هزینه ی 5 میلیون دلار میسازی و هدف رو میزنه اما 5 میلیون دلارت پودر میشه و میترکه. اما وقتی با جنگنده میری برای بمباران امکان انهدامش وجود داره، امکان داره خلبانش کشته یا اسیر بشه اما موشک رو شلیک می کنی و یا هدف رو میزنه یا نمیزنه اما تلفات انسانی به خودت وارد نمیشه!
امروزه برای وارد شدن به صنعت هواپیماسازی و رقابت با قدرتهای موجود هزینه ی چند ده میلیارد دلاری لازمه. اما دانش صنایع موشکی رو میشه با هزینه کمتر وارد کرد یا با استفاده از تحقیقات و نبوغ داخلی به فناوری توسعه و تولید موشک رسید. با توجه به این مزایا و معایب هر کشوری استراتژی خودش رو تعیین میکنه. کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه با توجه به سیاست هاشون تصمیم گرفته اند در بخش نیروی هوایی و جنگنده ها سرمایه بیشتری صرف کنند و کشورهایی مثل چین، کره شمالی و ایران با توجه به محدودیت ها و شرایطشون تصمیم به توسعه صنایع موشکی شون گرفته اند.

2- با توجه به موقعیت جزایر ایرانی و وضعیت ایران، با برد موشک های فعلی نیروی دریایی میتونه سرتاسر خلیج فارس رو در تیررس خودش داشته باشه. اما در دریای عمان و اقیانوس هند به شناور ها و ناوهای مدرنتری برای مقابله با نیروهای دشمن نیاز داریم.

3- با توجه به اینکه تولید موشک نور و کوثر از روی موشک های C-701 و C-802 با بهینه سازی های بومی و چندین سال قبل صورت گرفته(اگر اشتباه نکنم حدود سال 1380) و با توجه به توجه ایران به موشک های ضدکشتی ساحل به دریا و توان موشکی احتمالاً متخصصین کشورمون در پی طراحی موشک های ضد کشتی مدرنتر و بهتری هستند که با توجه به نیاز و برای ابراز قدرت بازدارنگی اعلام خواهند شد و بعید به نظر میرسه در این چند سال هیچ حرکت جدیدی در این زمینه صورت نگرفته باشه. احتمالاً بزودی شاهد پرتاب موشک های ضدکشتی سوپرسونیک و قدرتمند ایرانی با بردهای مناسب خواهیم بود.

4- درسته که امریکا قدرت نظامی زیادی داره و ابرقدرته، اما اگر همه ی دنیا مثل بعضی از دوستان میترسیدند و تسلیم این کشور می شدند الآن اسم کره زمین رو میذاشتند "ایالات متحده امریکا" :grin:

فراموش نکنيد امريکا چندين لايه دفاعی در برابر موشک های باليستيک داره

از ليزر هوايی گرفته تا موشک زد موشک

دوست عزیز هیچ سیستم ضد موشکی بطور کامل در برابر موشک های بالستیک ایمن نیست. این رو خود ارتش امریکا میگه.
مگه اینکه اطلاعات شما از اونها کاملتر باشه...
اینقدر که شما از سیستم های غربی تعریف می کنید و تسلیحات ما رو دست کم میگیرید پنتاگون نمیکنه...
کمی منطقی باشید. درسته امریکا ابرقدرته اما قدرت مطلق نیست. ضعف هم داره...

دوست عزيز
کامل نيست با اينکه شکست ميخوره فرق داره
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:اوه تاپ گان جان چرا اين همه پستو جدا جدا زدي خب تو يه دونه پست ميزدي ديگه
تاپ گان نوشته:
فکر کنم بين استفاده از اپاچی ها تا بمب آفکن ها يک پنج شش ثانيه اي فاصله بود

دوست خوبم ميشه در اين مورد توضيح بدي اين مورد به شوخي گفتي ديگه؟

تاپ گان نوشته:
پس چتوری که موشک های عراقی اگزوسه و کرم ابريشم عراقی را نميزد؟يا حتا هواگردهای عراقی.چون اين همون توپ اورليکن که چين ميسازه

علت اينکه توپ سماوات موشکهايي رو که شما گفتي نميزد خيلي ساده است چون اون موقع اين توپ ساخته نشده بود راستي توپ سماوات يه توپ زميني است و بر عليه موشک هاي کروز طراحي شده ولي اين موشک هايي که شما گفتيد موشک هاي دريا به دريا ند فکر کنم شما اين توپ رو با توپ فجر 27 پيشرفته ترين توپ دريايي جهان اشتباه گرفتيد.در ضمن دوست عزيز من تا حالا نديدم کسي توپ سماوات رو با توپ اورليکن مقايسه کنه اين توپ همه جا با توپ sky guard مقايسه شده

تاپ گان نوشته:
نه ولی با بمب نوترونی که امريکاييها دارن ميشه

البته با بمب نوتروني هم ميشه ولي با کلاهک اتمي هم ميشه ناو هواپيمابرو ذوب کرد و نيازي نيست حتما از بمب نوتروني استفاده بشه راستي چرا گفتين با کلاهک شيميايي يا ميکروبي نميشه خدمه رو از بين برد(حداقل تعدادي از خدمه رو)

تاپ گان نوشته:
يعنی چی؟

ايران از همه چيزش استفاده ميکنه ولی امريکاييها بچه های خوبين .از موشک باليستيک استفاده نميکنن !!! ز هی خيال باتل
دوست خوب مثل اينکه خوب صفحات قبلي رو مطالعه نکردين توي يکي از صفحات جناب هادي اقازاده ميپرسن با توجه به اينکه امريکا تو جنگ هاش بيشتر از هواپيما استفاده ميکنه و کمتر از موشک استفاده ميکنه بهتر نيست که ما هم به سراغ برنامه ي هواپيماسازي بريم. من هم در جواب ايشون اون مطلبو نوشتم و نوشتم که چرا امريکا تاکنون تو جنگ هاش از موشک هاي بالستيک و دوربرد استفاده نکرده من نگفتم امريکا در جنگ با ما از موشک بالستيک و دوريرد استفاده نميکنه هر چند که به نظر خودم احتمال استفاده از اين موشک ها توسط امريکا بعيده( به علت وجود پايگاه موشکي در کويت و وجود ناوهاي هواپيمابر نيازي به استفاده از موشک هاي دور برد نيست)

تاپ گان نوشته:
نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه.ضعيف در مقابل دشمنان قوی

فکر نميکنم اينجور که شما بگي باشه نيروي هوايي در زمان جنگ جهاني دوم اصلا نتونست يه عمليات درست و درمون انجام بده ولي نيروي هوايي ما اگه شايعات درست باشه ميتونه جلوي حملات نيروي هوايي امريکا رو بگيره ولي بازم ميگم احتمالا توان افندي بر عليه امريکا نداره

راستي تاپ گان جان اين ليزر هوايي چيه نوشتي ميشه يه ذره در موردش توضيح بدي؟

دوست عزيز

جواب شما ، داشتيم راجع به تسخير ناو هواپيمابر هرف ميزديم، که گفتم بمب نوترونی

نه نابوديش

ليزر هوايی رويه 747 نسب کردن در حقيقت سه تا ليزر هست

يکی به هدف ميزنه برای جمع اوری اتلاع ات از هدف

يکی شليک ميشه برای جمع اوری اتلا ع آت از هوا

سومی شليک ميشه برای نابودی هدف ... اشعه سوم ليزر شيميايی است

جمع جبری موج اشعه سوم و شرايت مهيتی ميشه سفر

برد 300 کيلومتر ، در نتيجه 4 تا 5 تاش ايران را پوش ش ميده

البته استفادهای ديگری هم داره مسل زدن هواپيما موشک کروز و قيره

روس ها هم دارن ، که تو تبس امريکايی ها را زدن
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

esijoon نوشته شده:soheil_riazi,
فکر کنم منظور فرمانده ارتش هم همين بود.ايشون اعلام کردند که اگر امريکا بر عليه ايران عمل متجاوزانه اي انجام بده با سيل موشک هاي ايراني روبه رو ميشه.در ضمن نيروهاي انتهاري ايران رو هم در نظر بگيريد.يهو ميبيني 2 روز بعد از اغاز جنگ,پايگاه هوايي امريکا در ژاپن ميره هوا.تو عراق ميره هوا.تو افغانستان مياد زمين :-D
TOPGUN نوشته شده:
navid missle نوشته شده:ارشيا جان کاملا باهات موافقم
هادي جان متاسفانه نيروي هوايي مستلزم خرج پول بسياره. من هم با توجه به نيروي هوايي موافقم و فکر ميکنم تو اين 2 -3 سال اخير اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده ولي براي اينکه بتونيم با نيروي هوايي امريکا مقابله کنيم خيلي بيشتر از اينا به جنگنده نياز داريم البته اگه شايعات درست باشه ما با همين نيروي هوايي هم مي تونيم تا حدودا جلوي نيروي هوايي امريکا رو بگيريم ولي بعيد ميدونم بتونيم عمليات افندي بر عليه امريکا داشته باشيم(احتمالا توان افندي بر عليه اسراييل داريم ) ولي در هر صورت نيروهاي موشکي به جاي خود نيروي هوايي هم به جاي خود اينا همديگه رو تکميل ميکنن و در تناقض با يکديگه نيستن

نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه

ضعيف در مقابل دشمنان قوی

topgun من هم فکر ميکنم اطلاعات شما در حد همون جنگ جهاني دوم باشه.
راستي در مورد بمب نوتروني من اطلاعي ندارم ولي فکر کنم بمب نوترونب فقط افراد رو ميکشه.فکر نکنم بتونه ناو رو ذوب کنه.راستي براي از کار انداختن موقت باند پرواز ناو فقط کافيه شيار فلاخن رو زد که اين کار حتي با کاتيوشا هم ممکنه.
در ضمن ديگه هم اينهمه پست پشت سر هم نزن که تاپيک سنگين بشه.همه حرفات رو در يک پست بزن....پدرم در اومد تا صفحه 7 رو باز کردم.

دوستان شما از همه چيز حرف زديد الا قايق پرنده ضد رادار.فکر کنم کاراييش بالا باشه.اگه کسي از توانايي هاش اطلاع داره لطفا يه توضيحي بده.
ممنون

دوست عزيز

فکرت اشتباه است

بمب نوترونی مال جنگ دوم نيست، در ضمن اسرايل هم بمب نوترونی داره
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:سلام
جناب ارمان من خيلي خوشحالم که در کنا رشما و بقيه دوستان هستم ارمان جان شما فکر مي کنيد نيروي هوايي ايران محدود به رژه است که 5 تا ميگ واينا رو بپرونند و توان نيرو رو محک بزنند نه دوستم اينا گوششه اقايان اصولا هواپيماهاي داراي فرسودگي سازه رو با اورهال درست مي کنن شما يه نگاه به فانتوم هاي اسرائيلي کنين مي بينيد که با تغيير رادار
و موشک با اف 15 برابري مي کنن خيال مي کنيد ما نمي تونيم اين کار ها رو انجام بديم مي توانيم و کرديم منتها ما نمي بينيم در مورد بهترين هواپيما براي حمله به امريکا يک هواپيما رو نمي شه در نظر گرفت بلکه ترکيبي از هواپيما ها با با حداقل زمان بايد بزنن و بيان تا اونا مي خوان خودشون رو جمع کنن باز حمله ديگه و ...
خوشحال مي شم نظراتتون رو اعلام بفرماييد

دوست عزيز

بيخيال

ميگ 21 هنوز بالاتر از اف 15 ميپره

در ضمن اف 4 جنگنده خت مقدم اسراييل نيست
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

A10 نوشته شده:نكات جالبي كه تو اين تاپيك ديدم
1- روش از كار انداختن ناو هواپيما بر بوسيله كاتيوشا !! البته نفهميدم از نوع ميني يا بزرگ .
2- برابري اف 4 با اف 15 هابي آمريكا ( البته هيچ كس يادش نيست كه اف 15 هاي عربستان كه به شير بي يال و دم و اشكم معروف هستند يك دوتا از اف 4 هاي ما را انداخته اند )
3- تجهيز نيروي هوايي به سوخو 27 و ميگ 31 ( البته ظاهرا اين 2 نوع هواپيما را گذاشته اند فقط و فقط روز جنگ استفاده بشه چون تا حالا هيچ كس نديد ه هيچ كس هم نگفته ما داريم ميدونيد آخه خريد هواپيماي جنگنده مثل خريد ماست از بقال ميبخشيد سوپر سر كوچه هست و ميشه پنهانش كرد )
4- لود شدن موشك فونيكس روي ميگ 29
5- برابري جت 9 متري آموزشي شفق كه تا حالا كسي نگفته پريده با اف 22 و اف 35
6- از كار افتادن كل ناوگان امريكا با غرق كردن يك فروند كشتي سوخت رسان ( البته اصلاح اش ميكنم از كار افتادن كل ناوگان غير هسته اي آمريكا يك ماه پس از غرق شدن تنها كشتي سوخت رسان به شرطي كه در اين يك ماه هيچ تانكر ديگري نياد )
7- نابود كردن يك شبه جزيره بي دفاع ديوگو گارسيا

و نكاتي كه در ادامه احتمالا خواهيم ديد.

1- برابري اف 5 با اف 16
2- لود شدن فونيكس روي تمام هواپيماها از اف 7 گرفته تا ايران 140 و سسنا و گلايدر و ...
3- لود شدن شهاب 3 روي هواپيما هاي سوخت رسان
4-از كار انداختن رزم ناوهاي آمريكا با خمپاره 60

در مجموع هرچي ما داريم را 10 برابر بيشتر و 10 برابر قوي تر و هرچي آمريكا دارد را 10 برابر كمتر و 10 برابر ضعيف
تر هست و اين وسط واقع گرايي فقط قرباني مشه

دوست عزيز

متمعن نيستم ولی فکر کنم شفق 14 متر است
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

armanmodern نوشته شده:هادي آقازاده 2دوست عزیز:

من نظراتم و اطلاعاتم رو میگم حالا شما هرجور خواستید برداشت کنید و اصلاً بگید که ایران میگ-29 هاش رو به حد رپتور رسونده!

اون تصوریری که شما میگید تصویر معروفی است که در یک نمایشگاه هوایی داخلی گرفته شده و موشک تمرینی فونیکس رو در کنار تامکت قرار داده بودند. شما باید بدونید که موشک فونیکس جنگی به رنگ سفید و با نارهای مشکی هستش و موشک تمرینی اش به رنگه آبی با بالچه های سفید. حالا شما دوست داری اون فونیکس داخلی باشه؟ باشه اسمشو میذاریم فونیکس داخلی...ولی فونیکس مشقیه!

در مورد میگ-29 از روی این عکس که تصویر بسته ی میگ-29 هست نمیشه در مورد دود این جنگنده گفت دوست من. دود موتور رو در فواصل زیاد میشه تشخیص داد. انتظار این حرف مبتدیانه رو نداشتن از شما. تصویر زیر عکس میگ-29 ها در روز رژه ارتشه که یکی از کاربران سایت ایرلاینرز گرفته و دود موتورشون کاملاً واضحه.

در ضمن هر کسی که اطلاعی در مورد میگ-29 داشته باشه میدونه که یکی از ضعف های میگ-29 برد کمشه ، در ارتقای میگ-29 به مدل اس ام تی تغییر اصلی در ظاهر همون اضافه شدن برجستگی و کوهانه که برای افزایش مخازن سوختی صورت میگیره. حالا شما دوست داری بگو ایران میگ-29 هایی داره که مدل اس ام تی هستند اما کوهان ندارند! :grin:
در مورد تغییرات داخلی هم عزیز من ارتقای رادار و آویونیک جدید تنها در دست روسیه هست و هیچکس نمیتونه بگه ایران تونسته این کار رو بکنه یا نه.. تا زمانی که روسیه رسماً اعلام نکرده نه من درست میگم نه شما.

در مورد سوختگیری هوایی هم نهاجا بطور آزمایشی تجهیزات سوختگیری هوایی رو بر روی 2 فرون از میگ-29 های مستقر در تهران نصب کرد که جواب نداد و سریعاً برداشته شد. بجاش اکثر میگ-29 های ایران از تانکر سوخت 1500 گالنی در قسمت زیر بدنه استفاده می کنند.

میشه لطفاً در مورد چیزهایی که اطلاعات کافی و موثق ندارید با اطمینان کاذب صحبت و نقل قول نکنید؟ البته لطفاً... اینجوری اعتبار سایت و سایر کاربران رو هم زیر سوال می برید...

[External Link Removed for Guests]

ميگ 29 جنگنده برتری هوايی برای لجمن ميباشد

يعنی از پايگاه های نزديک لجمن استفاده ميکند در نتيجه به برد زياد اهتياج ندارد

اين رل اصلی ميگ 29 است .... برای اينکه ميگ 29 را بفهمی بايد از خودت بپرسی چرا کمپانی سازنده

از فيلم کوسه استفاده ميکنه ، کوسه چه ربتی به ميگ 29 داره؟ فکر کن
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

navid missle نوشته شده:اوه تاپ گان جان چرا اين همه پستو جدا جدا زدي خب تو يه دونه پست ميزدي ديگه
تاپ گان نوشته:
فکر کنم بين استفاده از اپاچی ها تا بمب آفکن ها يک پنج شش ثانيه اي فاصله بود

دوست خوبم ميشه در اين مورد توضيح بدي اين مورد به شوخي گفتي ديگه؟

تاپ گان نوشته:
پس چتوری که موشک های عراقی اگزوسه و کرم ابريشم عراقی را نميزد؟يا حتا هواگردهای عراقی.چون اين همون توپ اورليکن که چين ميسازه

علت اينکه توپ سماوات موشکهايي رو که شما گفتي نميزد خيلي ساده است چون اون موقع اين توپ ساخته نشده بود راستي توپ سماوات يه توپ زميني است و بر عليه موشک هاي کروز طراحي شده ولي اين موشک هايي که شما گفتيد موشک هاي دريا به دريا ند فکر کنم شما اين توپ رو با توپ فجر 27 پيشرفته ترين توپ دريايي جهان اشتباه گرفتيد.در ضمن دوست عزيز من تا حالا نديدم کسي توپ سماوات رو با توپ اورليکن مقايسه کنه اين توپ همه جا با توپ sky guard مقايسه شده

تاپ گان نوشته:
نه ولی با بمب نوترونی که امريکاييها دارن ميشه

البته با بمب نوتروني هم ميشه ولي با کلاهک اتمي هم ميشه ناو هواپيمابرو ذوب کرد و نيازي نيست حتما از بمب نوتروني استفاده بشه راستي چرا گفتين با کلاهک شيميايي يا ميکروبي نميشه خدمه رو از بين برد(حداقل تعدادي از خدمه رو)

تاپ گان نوشته:
يعنی چی؟

ايران از همه چيزش استفاده ميکنه ولی امريکاييها بچه های خوبين .از موشک باليستيک استفاده نميکنن !!! ز هی خيال باتل
دوست خوب مثل اينکه خوب صفحات قبلي رو مطالعه نکردين توي يکي از صفحات جناب هادي اقازاده ميپرسن با توجه به اينکه امريکا تو جنگ هاش بيشتر از هواپيما استفاده ميکنه و کمتر از موشک استفاده ميکنه بهتر نيست که ما هم به سراغ برنامه ي هواپيماسازي بريم. من هم در جواب ايشون اون مطلبو نوشتم و نوشتم که چرا امريکا تاکنون تو جنگ هاش از موشک هاي بالستيک و دوربرد استفاده نکرده من نگفتم امريکا در جنگ با ما از موشک بالستيک و دوريرد استفاده نميکنه هر چند که به نظر خودم احتمال استفاده از اين موشک ها توسط امريکا بعيده( به علت وجود پايگاه موشکي در کويت و وجود ناوهاي هواپيمابر نيازي به استفاده از موشک هاي دور برد نيست)

تاپ گان نوشته:
نيرويه هوايی درست مسل نيرويه هوايی جنگ دوم جهانيه.ضعيف در مقابل دشمنان قوی

فکر نميکنم اينجور که شما بگي باشه نيروي هوايي در زمان جنگ جهاني دوم اصلا نتونست يه عمليات درست و درمون انجام بده ولي نيروي هوايي ما اگه شايعات درست باشه ميتونه جلوي حملات نيروي هوايي امريکا رو بگيره ولي بازم ميگم احتمالا توان افندي بر عليه امريکا نداره

راستي تاپ گان جان اين ليزر هوايي چيه نوشتي ميشه يه ذره در موردش توضيح بدي؟

دوست عزيز

اينم توپ سماور شما چينيها بهش ميگن تيپ 90

اسکای گارد اسم رادارش هست ، توپ همون ارليکن 35 م م که شاه دهه 70 از سويس خريد

چينيها بعد از دو دهه ساختنش ... بعد ايران از چين خت توليدش را خريد

اينم توپ 100 م م که قراره بعدن بهتون نشان بدن

قديما ميگفتن

خاليبندان در جهان سنعتگرند
:???: :???:
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

تاپ گان جان تنها مقاله اي كه از شفق ديدم نوشته 9 متر
http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... 99&start=0
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

دوستاتن خبر تاييد اس 300 در همين سايتم گذاشته شده بود از يکي از خبرگزاري ها
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”