بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

با تشكر ازkamran_25200
اميدوارم حرفات درست باشه
هرچند كه ... اما باشه باور مي كنيم

اما دوست عزيز dr_mehdi57
ما در جنگ بوسني صربستان ( يوگوسلاوي) را شكست داديم
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

بله دوستان خوشال شديم از گفته هاي دوستمون يعني ايران سوخوي 27 و ميگ 31 داره ان شا الله که داره منم گفته بودم که فرمانده نيروي هوايي گفته بود که سوخوي 27 داريم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

بازم سلام دوستان خوبم
من جاهایی کار کردم و کار میکنم که شاید باور نکنید ولی خوب به هر حال مشغولم.
گستردگی پروژه های ایران فراتر از این چیزهاست که میگید. بازسازی فانتوم و تایگر و تامکت قطره ا یاز این دریاست. من منتظر شلیک موشکهای کوتاه برد- میان برد و بلند برد ساخت ایران هستم که انشاالله به زودی خواهید دید. در بعد موشکی حرفی نیست اصلا چون به شدت متخصصین دارن کار میکنن. مطمئن باشید اگر امریکا لحظه ای در قدرت ایران شک کنه بدون درنگ حمله میکنه.
اما در توان امریکا نیست که بخواد با ایران سر شاخ بشه. مخصوصا با اولتیماتوم های مخفی که ایران به کشورهای دیگه داده دیگه مطمئنا امریکا تنهاست و شاید اسرائیل باهاشون همراه باشه. اما یه جمله در وصف عربهای حوزه خلیج فارس:این جماعت از جنگ ایران و امریکا نمی ترسن،اینها از روزی می ترسن که امریکا جلوی ایران کوتاه بیاد و باهم صلح کنن اون روز، روز خواری این جماعت بی غیرته.
در مورد نیروی هوایی باز هم تاکید می کنم اون چیزایی که در تلویزیون نشون می دن برای سرگرمی خوبه چون نیروی هوایی ایران قدرتی پنهانی در منطقه خاورمیانه هست. در زمینه سیستمهای راداری بسیار پیشرفت کردیم (در گوشی:ایران با خرید چند رادار با کیفیت بالا و پیشرفته از روسیه- بلاروس و اکراین چند نمونه رادار از روی اونا ساخته که برد بلند دارن و یک نوع از اینها غیر فعال هستن که کسی باور نمی کنه ایران اینو ساخته شما فکر می کنید امارات چرا دنبال ابوموسی هست چون ایران با نصب یه رادار پیشرفته تمام منطقه رو داره کنترل می کنه شاه امارات وقتی اب می خوره ایران توی رادار می بینه البته شوخی بود جدی نگیرید).
بزودی ساخت آواکسی بر پایه آنتونف البته به نظر خودم ایران 140نیست فکر میکنم به خاطر کیفیت خوبی که آنتونف 74 داره روی اون نصب بشه یا یه هواپیمای خوب و با کیفیت دیگه مثل مدلهای پیشرفته توپولف که بهخاطر کم لطفی روسها بعیده چون اکراینی ها خوش قول تر هستن تا روسها. اواکس عدنان هم آ10نیست تمام سیستم ها رو ایران خودش آپگرید کرده البته کمک از دوستان خارجی گرفته که اینم عیب نیست خیلی هم خوبه اما بیشتر دستور بر اینه که بسازیم بدون کمک خارجی.
اما آواکس روسی هم بد نیست اما قیمت بالا و افت کیفیت صادراتی نسبت به نوع تولیدی برای خود روسها باعث شده ایران کمی تامل کنه در خرید این سیستم اما من شدیدا خوش بین هسم که ایران می سازه چون متخصصین رو دیدم توانایی های نجومی و بسیار زحمت کش. اما با علم روز هنوز فاصله داریم ولی این ناامیدی نیست این یه دلیلی برای رسیدن به کشورهای دیگه هست.
ایران در زمینه دریایی با امریکا به راحتی می تونه در خلیج فارس و دریای عمان درگیر بشه و اونا رو عقب برونه و به زودی اخبار خیلی خوبی از نیروی دریایی به گوش خواهد رسید. روزی خواهد رسید و اون روز خیلی نزدیکه که ناوهای جنگی ساخت ایران تمام نیلگون آبی دریای فارس رو قبضه خواهند کرد روسها ساورمنی به ایران نفروختند اما قدرت مردان آریایی که با پشتیبانی آقا صاحب الزمان(عج الله و فرجه الشریف) پیش می رن رو دست کم گرفتن ساخت جماران و جوشن دست گرمی بود دیگه کم کم به دروازه های پیشرفت نزدیک می شیم. به خدا خیلی زحمت می کشن بچه های وزارت دفاع و جهاد خوکفایی ارتش و سپاه. بعضی ها از روی کم لطفی حرفهای بدی می زنن که دلم به درد میاد وقتی میخونم. بابا مسلمونا اگه می گن تامکت ها به درد نمی خورن پس چرا وقتی می رن روی خلیج فارس آسمون خالی می شه اونم فقط برای دو تا تامکت حالاحساب کنید پنجاه تا تامکت و میگ31 از زمین بلند بشن حالا بگید کی جرات داره نفس بکشه. امریکا به ایران حمله نم یکنه چون هر چی سیاست مدارهای احمق داره فرماندهان عاقلی داره حداقل در مورد ایران اینطوریه. بازم ممنون که این حقیر رو تحمل کردید دست گل همه شما رو می بوشم و میلاد بی بی دو عالم رو به تمام مادران ایرانی تبریک می گم . مادرانی که بهترین مردان تاریخ رو تربیت و تحویل این کشور دادند و می دهند و خواهند داد. یا حق دوستان
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط soroush.b »

shahbaz,
نقل قول:
در صورت حمله محدود به ايران ( زدن تاسيسات هسته اي يا پايگاهي نظامي) ايران نمي تواند و نبايد ساكت بنشيند
و ناچارا ايران تمام پايگاهاي امريكا در منطقه بايد مورد هدف قرار دهد و در واقع امريكا از ترس و عدم شناخت از ماهيت پاسخ ايران تا كنون اقدامي نكرده است

من زياد درباره ي اين مسايل پست دادم که تقريبا تمام اونها هم يکي بودند !...
دوست عزيز پاسخ ايران صرف از نظر از کميت اون کاملا روشن و مشخص صرفا کيفيت و حجم اون روشن نيست
در جنگ هر کشوري که ضربه مي خوره متناسب با اون با ضربه اي که خورده بايد پاسخ بده چون پاسخي فراتر اقدام متقابل دشمن رو به همراه خواهد داشت ...
بارها مسولين نظامي ايران عليه تهديدات اين چنين از طرف امريکا نه اسراييل مطرح کردند که پاسخي متناسب و مناسب به هر گونه تجاوز به کشور داده خواهد شد از جمله فرمانده ي سابق سپاه ...
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

در مورد اواکس ها من چند تا ماکت دبدم که ايران 140 اواکس شده در ضمن من يه تاپيکي به نام جزاير سه گانه ونقش نيروي هوايي در در گيري احتمالي باز کردم دوستان لطف کنن اون جا هم به بحث بپردازند (اقاي کامران بابا مرديم از فضولي بگيد ديگه شغلتون چه بوده حداقل در PM)
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

اقاي کامران ميشه در مورد هواپيماهاي آموزشي و اموزش خلباني هم صحبت کنيد
ممنون
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

shahbaz نوشته شده: اما دوست عزيز dr_mehdi57
ما در جنگ بوسني صربستان ( يوگوسلاوي) را شكست داديم

دوست عزیز منظور من قائله کوزوو بود نه قائله بوسنی، گر چه قائله بوسنی هم با دخالت مستقیم آمریکا و بمباران مواضع صربهای بوسنی و مسیر ها و پلهای ارتباطی صربهای بوسنی با صربستان ختم شد. منظورتون رو از اینکه "ما صربستان را شکست دادیم" متوجه نشدم؟
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

دوست عزيز پاسخ ايران صرف از نظر از کميت اون کاملا روشن و مشخص صرفا کيفيت و حجم اون روشن نيست

كميت كه ميشه اندازه و حجم هم كه همون اندازه است !!

در جنگ هر کشوري که ضربه مي خوره متناسب با اون با ضربه اي که خورده بايد پاسخ بده چون پاسخي فراتر اقدام متقابل دشمن رو به همراه خواهد داشت ...
بارها مسولين نظامي ايران عليه تهديدات اين چنين از طرف امريکا نه اسراييل مطرح کردند که پاسخي متناسب و مناسب به هر گونه تجاوز به کشور داده خواهد شد از جمله فرمانده ي سابق سپاه ...

دوست عريز
صحبت ما هم در باره اين بود كه ايران بايد به حملات احتمالي جواب بدهد و نبايد سكوت كند
چون در اين صورت بلايي كه بر سر عراق امد بر سر ما هم خواهد امد

امريكا در طول 10 سال با حملات متعدد و سكوت عراق توانست اين كشور را ضعيف كند و در زمان لازم حمله نهايي را انجام داد و كار را يكسره كرد.
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام شب همگی بخیر دوباره عید میلاد رو به همه تبریک میگم. در ضمن از آقایjramin که پی ام خصوصی دادن و توهین کردن ممنونم اینم نوعی از لطفه. در جواب اون دوستی که در مورد آموزش خلبانی سوال کردند فقط میگم که شاید نیروی هوایی رپتور نداره ولی مطمئن باشید خلبانان ما جز بهترین های دنیا هستند این باره ثابت شده نمونه اون معلم خلبان های روس که برای اموزش سوخو24به ایران اومده بودن از تبحر ایرانی ها برای مانور با سوخوهای24حیرت زده بودن مخصوصا پرواز در ارتفاع پایین که تخصص ایرانیهاست.در مورد هواپیماهای اموزشی هم باید بگم چند رده هستند اول:هواپیماهای سبک ملخی مثل پی سی7دوم:جت اولیه مثل تی 33 سوم:جت پیشرفته مثل تذرو یا اف 5 دونفره یا همون سیمرغ بعد هم هواپیماهای رزمی که بر اساس توانایی خلبان می ره برای پریدن.
ولی نکته ای در نیروی هوایی ایران کمی غیر عادی هست اینه که از همون اول یه سری از معلمین خلبان ها فقط مامور استعداد یابی هستند یعنی گلچین می کنن و اموزش ویژه دارن که اطلاع زیادی از این ها نیست ولی از خلبانان جوانی که روی تامکت ها دارن می پرن می شه فهمید که ساعات زیادی با اینها تمرین شده که با این سن نه چندان زیاد به این حد تبحر رسیدن که جای بسی خوشحالی هست. یه بار با یه خلبان کهنه کار تامکت حرف می زدم با اطمینان خاطر گفت من با این گربه وحشی از پس هر خلبانی بر میام طوری اعتماد به نفس داشت که من مونده بودم بعدها بهم گفتن این از ذخیره های طلایی ماست که اوازه زیادی بین خلبان های منطقه داره شاگرد های این بنده خدا هم همینطوری هستن.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

اينا رو که خودمونم مي دونستيم به هر حال ممنون من منظورم اين بود که آيا در وزارت دفاع به جز تذرو جنگنده ي آموزشي ديگه اي ساخته شده است و یه نقطه ی دیگه آیا شفق آموزشی است یا جنگنده اگه جنگنده است وپنهان کار چرا سلاحاش در بیرون و این که این جنگنده یا اموزشی می تونه در برابر جنگنده های اسرائیلی
در داگفایت پیروز بشه
آخرین ويرايش توسط 1 on Hadi1001, ويرايش شده در 0.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

kamran_25200 نوشته شده: در ضمن از آقایjramin که پی ام خصوصی دادن و توهین کردن ممنونم اینم نوعی از لطفه.

اصلا به این افراد اهمیت نده دوست عزیز چون:

گر هنرمند از اوباش جفایی بیند *** تا دل خویش نیازارد و در هم نشود
سنگ بد گوهر اگر کاسه زرین بشکست *** قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

عجب شعر زيبايي بود به به به به :???: :smile: :smile:
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”