بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام. شب همگي بخير. در جواب اون عزيزي که ازشفق پرسيدن گفتم که اين طرح و امثال اون سري و پنهاني دنبال مي شه و نيمي از اين چيزهايي که گفته شده فقط حدس و گمان و دور از واقعيته ببينيد دوستان وقتي يه تيمسار چيز زيادي نمي دونه بقيش رو خودتون حساب کنيد. اما شفق در سه کلاس هست اموزشي-رزمي يه نفره(شکاري-رهگير)-رزمي دو نفره(احتمالا چند منظوره مثل سوخو30). در مورد شفق اوليه که تلويزيون هم نشون داد هواپيماي واقعا خوبيه از همه جوانب خوبه. اما نظر شخصي من اينه که شفق يه نفره و دونفره رزمي اصلا در اون حد نيست. به عبارتي اگه اين واقعا توليد بشه حتي در حد پيش نمونه اندازه اي حداقل در حد يه اف16داره وگرنه با اين همه خرج و مخارج ارزش تاکتيکي نداره در حالي که شفق نوع اول خيلي کوچيکه و خيلي خوب باشه ميتونه پشتيباني نزديک باشه.
ولي از يکي از دوستان که هم تخصص هستيم سوال پرسيدم در واقع مشخصاتي در حدود ميگ2000داد وقتي مشخصات ميگ2000رو خوندم واقعا ديدم اگه شفق در حد ميگ2000باشه ايران مي تونه از پس رپتور هم بربياد (دلايلي دارم که از گفتن معذورم اما شايد روزي که اعلام بشه کامل و واضح توضيح بدم) اينا روهم نميخواستم بگم اما ديدم دوستان ارزش اينون دارن که اينا رو بشنون(به خدا من با اينکه 25سا دارم ولي به همه شما اميد دارم و اگه يه سرمايه گذاري درست روي استعدادهايي مثل شما بشه ايران براي يه قرن کافيه). :) . ولي خدايي شکلي که براي من با مداد کشيدن شبيه ميگ2000با پوزه اي کوتاهتر و کمي بزرگتر بود وکمي هم بالهاش فرق ميکرد(احتمالا به خاطر موتور و رادار هست). يه چيز ديگه اونم اينکه هيچ هواپيمايي استيلت کامل نيست روسها راداري دارن که به راحتي استيلت ها رو از فاصله 400کيلومتري شناسايي و از فاصله مفيد 250کيلومتري اونا رو شکار مي کنه پس ما بايد محصولي متناسب با مخارج و در عين حال با کارايي بالا بسازيم که اونطور که من امروز پرسيدم جواب هاي جالب و معقولانه اي شنيدم. به نظرم اگه يه محصول چند منطوره با کيفيت خوب بسازيم بهتره از اينکه شفق استيلت با قيمت هنگفت بسازيم و خودمونو درگير مسائل پيچيده کنيم. اما اينو مطمئنم که مي گم اونم راداري در حد تونايي هاي رادار تامکت اما با تکنولوژي بالاتر يعني ديجيتال و با حجمي به مراتب کمتر در دستور کار قرار داره که پيشرفت خيلي زيادي داشته و بودجه خوبي در اختيار اين طرح قرار داره اونم به خاطر پيشرفت و نتايج مطلوب هست که گوياي اميد زيادي براي هوانوردي ايرانه. همونطور که قبلا گفتم بي صبرانه منتظر ديدن موشکهاي ساخت ايران هستم که از اسمان ما دفاع کنه انشاالله.
در واقع ايران به با گرفتن کمک از چند کشور اقدام به ساخت يه محصول مستقل کرده که مثل زمان جنگ فايترها به خاطر يه فيوز کوچيک بدون رادار نمونن و واقعا اين خوبه بچه ها به چين نگاه نکنيد چيني ها با اين همه ادعا خيلي وابسته هستن به خارج از قبيل رادار-الکترونيک-موتور و غيره برعکس اونا ما يه بمب الکترونيکي داريم به نام دانشگاه الکترونيک شيراز که با گمنامي دارن کار مي کنن و پشتوانه بزرگي براي سيستم نظامي ما هستن و در جاهاي سخت به کمک ما اومدن.
جاهاي ديگه اي هم هستن مثل دانشگاه فردوسي مشهد که رادار مشهد رو ساختن که از گفته دوستانمکه مشهد هستن اين رادار توانايي هاي خيلي خوبي داره که جاي بسي خوشحاليست.خوب گفتن بيشتر از اين درست نيست. تا بعد
Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

kamran_25200 عزیز
در مورد خلبانهای جوان و جسور ایرانی کاملاً باهات موافقم. قضیه قفل راداری تامکت ما و اف-16 یوساف یادمه...
بر روی تامکت بهینه سازی های زیادی انجام شده و این پرنده در نوع خودش خیلی مفیده، اما باید به آینده هم نیم نگاهی داشت...

دوستان من چند روزی نبودم و الآن همه پست ها رو خوندم. در جواب دوستمون TOPGUN باید بگم من اصلاً از جوابتون قانع نشدم. میگ-29 اس ام تی و او وی تی برای لجمن نیست دوست من.

به نظر من بحث در مورد مقابله با آمریکا نباید مختص نیروی دریایی یا نیروی هوایی آمریکا باشه. اگه خدای نکرده اتفاقی بیفته همه ی قوای مسلح ما و نیروهای دشمن بهم مرتبط و هماهنگ هستند. اصلاً در نیروی دریایی در صورت وقوع خطر یا حمله دشمن ابتدا از نیروی هوایی کمک خواسته میشه سپس اولویت تهاجمی و دفع دشمن با یگانهای شناوره.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط earth »

kamran_25200, عزيز
به نظر شما بهترين عکس العمل ايران در ساعات اوليه جنگ احتمالي چي ميتونه باشه ( يعني از کجا بايد کار رو شروع کنه و چگونه اوضاع رو تحت کنترل بگيره ) و آيا شما از طرح هاي نيروي هوايي براي نابودي پايگاه هاي نظامي آمريکا در منطقه که ادعا ميشود ظرف 48 ساعت امکان پذير است آگاهي داريد و آيا شدني ست ؟ :razz: :P
به قول حضرت استاد اکبر خان گلپايگاني :
چه غم ز بي کلهي
آسمان کلاه من است
زمين بساط و در و دشت . بارگاه من است
زنند طعنه که اندر جهان جايت نيست
به جان دوست . همان نيستي پناه من است .
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

اگه قرار بود که کسی خبر دار باشه آمریکاییها بهتر خبر داشتند
در ضمن هر هواپیما سوخو 24 میتونه که وقتی رو باند نشست دوباره 10 دقیقه بعد تیک اف کنه چون شیراز می بینم که از صبح حدود ساعات 9 صبح به بعد حدود 20 هواپیما از بالای سر خونمون 2 فروند 2 فرون رد می شن و بعضی وقتها هم هر کدوم با دو موشک که معلوم نیست چیست لود شده اند
حالا نمی دونم که اینا که رد می شن هاپیما ی تکراری هستند یا نه؟
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

earth نوشته شده:kamran_25200, عزيز
به نظر شما بهترين عکس العمل ايران در ساعات اوليه جنگ احتمالي چي ميتونه باشه ( يعني از کجا بايد کار رو شروع کنه و چگونه اوضاع رو تحت کنترل بگيره ) و آيا شما از طرح هاي نيروي هوايي براي نابودي پايگاه هاي نظامي آمريکا در منطقه که ادعا ميشود ظرف 48 ساعت امکان پذير است آگاهي داريد و آيا شدني ست ؟ :razz: :P

من یه جایی خوندم نیروی هوایی طرح هایی رو تمرین می کنه که ظرف 48 ساعت تمام پایگاه های امریکا در منطقه رو نابود می کنه
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

armanmodern نوشته شده:kamran_25200 عزیز
در مورد خلبانهای جوان و جسور ایرانی کاملاً باهات موافقم. قضیه قفل راداری تامکت ما و اف-16 یوساف یادمه...
بر روی تامکت بهینه سازی های زیادی انجام شده و این پرنده در نوع خودش خیلی مفیده، اما باید به آینده هم نیم نگاهی داشت...

دوستان من چند روزی نبودم و الآن همه پست ها رو خوندم. در جواب دوستمون TOPGUN باید بگم من اصلاً از جوابتون قانع نشدم. میگ-29 اس ام تی و او وی تی برای لجمن نیست دوست من.

به نظر من بحث در مورد مقابله با آمریکا نباید مختص نیروی دریایی یا نیروی هوایی آمریکا باشه. اگه خدای نکرده اتفاقی بیفته همه ی قوای مسلح ما و نیروهای دشمن بهم مرتبط و هماهنگ هستند. اصلاً در نیروی دریایی در صورت وقوع خطر یا حمله دشمن ابتدا از نیروی هوایی کمک خواسته میشه سپس اولویت تهاجمی و دفع دشمن با یگانهای شناوره.

دوست عزيز

من چيزی در مورد س ام تی يا او وی تی نگفتم

بعد از فروپاشی شوروی رل جديدی برای ارتش روسيه در نزر گرفته شد

چون ديگر اهتمال فته زمينی اروپا توست ارتش سرخ بدلايل سياسی وجود ندشت

در چنين شرايتی بود که رله جديدی برای ميگ 29 مشخس شد

که بيشتر يک جنگنده چند منزوره بود در راستای اهداف جديد که بيشتر جنبه اقتسادی داشت

برای فهميدن ميگ 29 بايد به کوسه فکر کنی
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام بچه ها. وقت همگي بخير، من چند روزي نبودم ولي الان که صفحات قبل رو مطالعه ميکردم جدا از دو نکته خوشحالم:
اول درگيري و تنشي بود که کم کم داشت ايجاد ميشد ازبين رفته و جاي خودش رو به يک بحث نسبتا تخصصي داده. حالا خود من هم کنجکاو هستم که در مورد ميگ 29 و کاراييش چيزهاي جديدي يادبگيرم. جناب تاپگان يه لطفي کن و در مورد اين
غول پرنده يه اطلاعاتي توي تاپيک بزار. جون من اونقدر با ايها مصحبت نکن که بايد کوسه رو درک کنيم، خرس رو درک کنيم ،
خروس رو درک کنيم..... شوخي کردم يه کم بخنديم. من بيصبرانه منتظر اطلاعاتتون هستم. بلاخره کارايي هاي ميگ 29 چي هست.
دوم از ورود کامران عزيز به بحث بينهايت خوشحالم و ورودش رو تبريک ميگم. يه سوال هم من دارم کدوم جنگنده هاي ما توانايي مقابله با ناو و ضربه به اون رو دارند. لطفا پاسخ بدين. و يه سوال ديگه: ميگ 31 و سوخو 27 رو که نميشه توي
پستوي خونه يا انبار بغلي ارتش قايم کرد!!! اينا چطور پرواز ميکنن که تا حالا غربيها به وجودشون پي نبردن ؟
با تشکر از همه ي شما
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

اين هواپيماهاي ما توانايي شليك موشك به سوي ناوگان امريكا را دارند

جنگنده بمب افكن su-24 با توانايي شليك موشكهاي ضد كشتي c802 نور و ...
جنگنده بمب افكن ميراژF-1 با توانايي شليك موشكهاي اگزوست
جنگنده بمب افكن F-4 با توانايي شليك موشكهاي ماوريك و شايد هارپون

البته اين منحصرا مربوط به شليك موشك ميشه
و اگر بتوان با ساير سلاحها و يا نيروها ناوگان امريكا را از كار انداخت
و يا اينكه جنگنده ها بتوانند به ناو ها نزديك شوند مي توانند با بمبهاي ليزري و سقوط ازاد هم اين ناو ها را هدف قرار دهند
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

shahbaz نوشته

اين هواپيماهاي ما توانايي شليك موشك به سوي ناوگان امريكا را دارند

جنگنده بمب افكن su-24 با توانايي شليك موشكهاي ضد كشتي c802 نور و ...
جنگنده بمب افكن ميراژF-1 با توانايي شليك موشكهاي اگزوست
جنگنده بمب افكن F-4 با توانايي شليك موشكهاي ماوريك و شايد هارپون

البته اين منحصرا مربوط به شليك موشك ميشه
و اگر بتوان با ساير سلاحها و يا نيروها ناوگان امريكا را از كار انداخت
و يا اينكه جنگنده ها بتوانند به ناو ها نزديك شوند مي توانند با بمبهاي ليزري و سقوط ازاد هم اين ناو ها را هدف قرار دهند

----
بله البته اگر بتونند حد اقل به اندازه برد موشك به ناوگان دشمن نزديك بشن راستي مگر ايران موشك اگزوست داره ؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

سلام ببين تو اين يه 10 روزي که نبودم چقدر مطلب جديد تايپ شده ايول
دوستان ميشه يکي اهداف توليد و ماموريتها و ويژگي هاي جنگنده لجمن رو بگه ؟
راستي ما نفهميديم اخرش اين خبر سوخو 27 تاييد رسمي شده يا نه من خودم مطمئنم يه بار خبرش رو يه جايي از زبان فرمانده نيروي هوايي شنيده بودم ولي هر چي گشتم پيدا نکردم حالا باز يه سري از دوستان ميگن تاييد رسمي شده ميشه منبعتون رو بزاريد تا کاملا مطمئن شيم
راستي دوستان کسي ميتونه مجموعه مقاله هاي ققنوس از خاکستر بر ميخيزد مجله ي صنايع هوايي رو بزاره واقعا اطلاعات جالبي داره من خودم به زودي قسمت هشتم اين مقاله رو براتون ميزارم
راستي shahbaz مگه موشک نور از هواپيماهم شليک ميشه ؟ چه جالب نميدونستم
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

مگه موشک نور از هواپيماهم شليک ميشه ؟

بعضي از موشكهاي كروز دريايي را مي توان با تغييراتي از هوا پرتاب كرد

به نظر مي رسه ايران توانسته باشه موشك نور را با هواپيماهاي فنسر و فانتوم تطبيق بده

به نظر من با توجه به وجود پايگاه هاي هوايي ايران در نزديك شهرها و در بعضي موارد داخل شهرها
احتمال وجود سوخو 27 و ميگ 31 تقريبا ممكن نيست
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

soheil_riazi نوشته شده:سلام بچه ها. وقت همگي بخير، من چند روزي نبودم ولي الان که صفحات قبل رو مطالعه ميکردم جدا از دو نکته خوشحالم:
اول درگيري و تنشي بود که کم کم داشت ايجاد ميشد ازبين رفته و جاي خودش رو به يک بحث نسبتا تخصصي داده. حالا خود من هم کنجکاو هستم که در مورد ميگ 29 و کاراييش چيزهاي جديدي يادبگيرم. جناب تاپگان يه لطفي کن و در مورد اين
غول پرنده يه اطلاعاتي توي تاپيک بزار. جون من اونقدر با ايها مصحبت نکن که بايد کوسه رو درک کنيم، خرس رو درک کنيم ،
خروس رو درک کنيم..... شوخي کردم يه کم بخنديم. من بيصبرانه منتظر اطلاعاتتون هستم. بلاخره کارايي هاي ميگ 29 چي هست.
دوم از ورود کامران عزيز به بحث بينهايت خوشحالم و ورودش رو تبريک ميگم. يه سوال هم من دارم کدوم جنگنده هاي ما توانايي مقابله با ناو و ضربه به اون رو دارند. لطفا پاسخ بدين. و يه سوال ديگه: ميگ 31 و سوخو 27 رو که نميشه توي
پستوي خونه يا انبار بغلي ارتش قايم کرد!!! اينا چطور پرواز ميکنن که تا حالا غربيها به وجودشون پي نبردن ؟
با تشکر از همه ي شما

خوب اول بايد ببينيم تو لجمن چه خبره

دوم بايد قدرت تشخيس ختر داشته باشيم

سوم بايد ببنيم چتر ميشه از خترات کاست

و در اخر بايد ختر سازی کنيم برای دشمن

خوب چی فکر ميکنی ؟
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”