بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

ممنون ولي در اين جا عکسي نيست در ضمن هنوز شما به اين مي گيد نسبتتتتتا خوب بابا دو تا نمايشگر کريستال و هاد و خيلي امکانات داره ولي شک دارم که مال صاعقه باشه ان شا الله که هست در ضمن دوستان یه روش بمباران هست به نام toss bombing که در ان هواپیما در حال صعود بمب ها رو می ریزه می خواستم بدونم ما با این تاکتیک نزدیک یه هدف یا به فرض ناو بشیم و چون در ارتفاع پایین هستیم ما رو در رادار نخواهند داشت در یک لحظه اوج گیری کرده بمب ها رو بریزیم و بعد ده برو که رفتیم :grin: :grin: :grin: ایا عملی است
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام روز همگي بخير. در مورد اذرخش من نه خودشو ديدم و نه عکس اونو يک بار عرض کردم که دومين نمونه که بهينه سازي زيادي روي اون انجام شده پريده . صاعقه پايه اي براي توليد جنگنده ديگه اي هست. مي بخشيد دوستان ولي نه به خاطر مسائل مسائل امنيتي بلکه بهخاطر مسائل شرعي از توضيح زياد معذورم.ايران به دنبال ساخت جنگنده اي در حداف18هست که اينواز نقشه هاي YF-17 که در ايران هست معلومه. اما آذزخش از توضيحات يه بنده خدا که روي اون کار کرده هواپيماي قابل و قادري هست البته من اي ال ايکس رو توي اون عکس ديدم که در اف18استفاده شده و بنده خدا روي اين خيلي افتخار ميکرد .اما نصب موتوري در حد ار دي33اون هم نه يکي بلکه دوتا اونطور که بهمن گفتن گوياي جنگنده اي در حد و اندازهاي يگ 29ميتونه باشه .رادار اون نوعي روسي-ايراني-غربي هست که ايران به صورت تلفيقي اونو ساخته (از تکنيک هاي فرانسوي مي شه فهميد که ساژم هم بلههههههههههههه با ما بوده و از نظر کيفيت بالا در ديد به پايين مي شه فهميد روسها هم هستن و از ساخت و نگهداري ساده هم مي شه فهميد که از چيني ها الگوبرداري شده نه خريداري شده)رادار از قرار معلوم بالاي صدکيلومتر توانايي تراک داره و نوعي در در حد توانايي اف14اما به مراتب کوچکتر و سبکتر در دستور طراحي و توليد قرار گرفته البته اگه اندازه کم بشه مطمئنا برد و يه سري چيزها محدودمي شه اما ساخت راداري با برد حدود200و توانايي قفل در 150يعني ايده ال که از بوهايي که اومده و به مشام ما رسيده گويي يه چيزايي اتفاق افتاده . در مورد تسليحات استفاده از تسليحات ايراني و يا توليد تحت ليسانس مد نظر هست. در مورد اس400اين سيستم اگه در ايران نيست و رادار اون فقط با خودش کار ميکنه نه با سيستم ديگه اي چرا رادارش وجود داره يعني ايران اينقدر خنگه که فقط رادار بگيره؟نه فدات بشم اين قرارداد سال97بسته شده اون موقع که روسها به شدت دنبال شريک بودند ايران سرمايه داد و حالا بعد از روسيه و بلاروس اين رو داره در مورد اس 400 مي گم که اين سيستم به اسم اس300پي يو2به ايران داده شده و به صورت جدا در لابلاي سيستم قطعات اس300فرستاده شده(بابا مسلمونا از اين ديگه بيشتر توضيح بدم) اما در مورد روسيه اگه اين سيستم عملياتي نيست پس اطراف مسکو و شهر هاي مهم چي قرار گرفته ؟اوني که شما مي گي تازه عملياتي شده نوع چند منظوره اس400هست که 5مدل موشک رو بسته به نوع و شرايط هدف مي تونه شليک کنه نه اس400که سال1998تست شد و خبرش سال2000منتشر شد. از گفتن بيشتر معذورم.
اما خداوکيلي درود خدا بر مهندسين نيروي هوايي هاگ رو بازطراحي کردن به خدا محشره براي همين ايران سيتستم سام11يا17رو نگرفته هاگ هاي ساخت ايران در حد اينا نيستن اما به خدا کم نقص هستن . نديدين کاش نشون شما بدن که سرعت و بردش چه تغييري کرده مخصوصا برد مفيد اون خيلي عالي شده براي همين مدل هواپرتاب برد بالايي داره .
در مورد توان ايران بايد بگم مطمئنا د رحد امريکا و ابرقدرتها نيستيم اما هر کشوري با ايران وارد جنگ بشه يعني قبر خودشو کنده چون تمام کننده ايران خواهد بود. در ضمن يه افسر عالي رتبه اسرائيلي چند روز پيش در فاکس نيوز تحويل اس400رو گفت اما فقط در حد يه جمله اون هم با نام سام-20از اين سيستم نام برد.در ضمن اين جمله ر به خاطر بسپاريد که در اينده اي خيلي نزديک شاهد پرواز اس 300ساخت ايران خواهيد بود به من نخنديد و صبر کنيد اينده همه چيز رو تعيين مي کنه
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط kamran_25200 »

در مورد اذرخش اينکه در حد اف5 نيست خيلي بزرگتر حداقل5/1برابر به بالا چون اذرخش صاعقه نيست که براي تهاجم نزديک به کار بره بلکه يه شکاري-بمب افکن ميان وزن با توانايي هاي بالاست . فقط خواهشا يه سري حرفها رو نزنيد که اين اف5که فلان شده و رنگ شده و اين چيزا. يا قبول کنيد يا نپرسيد منتظر پرواز رسمي اون باشيد. صاعقه روهم ميگفتن پرواز نکرده اما چندين سال پيش پرواز کرد اما زمان زيادي از رونمايي اون نمي گذره.موفق باشيد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

ببخشيد يادم رفت عکسو اپلود کنم اينم عکس:
تصویر
هادي جان اگه من ميگم نسبتا خوب چون اونو با کاکپيت شفق مقايسه کردم البته اين عکسي که شما گذاشتي هم کاکپيت خيلي خوبي داره
راستي اون روش بمباران که گفتي دقت بمباران رو پايين نمياره؟ اگه ممکنه يه کم بيشتر توضيح بده
کامران عزيز از توضيحاتت ممنون پس با اين توصيفاتي که از اذرخش دادي اذرخش اصلي هنوز نشون داده نشده ديگه درسته؟ چون اذرخش هاي تو رژه در حد و اندازه اف-5 بودند و تفاوت انچناني هم با اف-5 نداشتن.
در ضمن اين قضيه yf-17 چيه شرمنده اينقدر سوال ميکنم ولي خوب خودت اشاره ميکني ادم کنجکاو ميشه ديگه
در مورد اس-400 هم يعني روسها اينقدر پول لازم بودن که همچين طرح استراتژيکي رو به ايران فروختن؟ نميدونم شايد شما از چيزايي اطلاع داري اميدوارم همينجور باشه
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:ممنون ولي در اين جا عکسي نيست در ضمن هنوز شما به اين مي گيد نسبتتتتتا خوب بابا دو تا نمايشگر کريستال و هاد و خيلي امکانات داره ولي شک دارم که مال صاعقه باشه ان شا الله که هست در ضمن دوستان یه روش بمباران هست به نام toss bombing که در ان هواپیما در حال صعود بمب ها رو می ریزه می خواستم بدونم ما با این تاکتیک نزدیک یه هدف یا به فرض ناو بشیم و چون در ارتفاع پایین هستیم ما رو در رادار نخواهند داشت در یک لحظه اوج گیری کرده بمب ها رو بریزیم و بعد ده برو که رفتیم :grin: :grin: :grin: ایا عملی است

بهترين نوع همله از نزديک به کشتی به نزر من همله راکتی است
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

پست آقا کامران خيلي اميدوارکننده بود
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

kamran_25200 نوشته شده:در مورد اذرخش اينکه در حد اف5 نيست خيلي بزرگتر حداقل5/1برابر به بالا چون اذرخش صاعقه نيست که براي تهاجم نزديک به کار بره بلکه يه شکاري-بمب افکن ميان وزن با توانايي هاي بالاست . فقط خواهشا يه سري حرفها رو نزنيد که اين اف5که فلان شده و رنگ شده و اين چيزا. يا قبول کنيد يا نپرسيد منتظر پرواز رسمي اون باشيد. صاعقه روهم ميگفتن پرواز نکرده اما چندين سال پيش پرواز کرد اما زمان زيادي از رونمايي اون نمي گذره.موفق باشيد

دوست عزيز ميگ 15 که مال 50 سال پيش هست يک توپ 37 م م داره به اضافه يک توپ 2 لول 23 م م

اين سا عقه با يک توپ تک لول 20 م م چيکار ميخواد بکنه ؟ کفتر بزنه؟

الکی که يک چيزی نميشه جنگنده تکور زمينی

هم اتش ميخواد هم زره

اينجا منزور از نزديک برد کم هست
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط kamran_25200 »

سلام.شما منظور منو متوجه نشدي منم اصراري ندارم و به اندازه کافي بحث ها باز کردم بيش از اين شرمنده ام اما شايد شما بهتر از من درک مي کني. دوران توپ به سر اومده عزيز من هرچند هنوز کارايي مي تونه داشته باشه. چرا همش مثال صاعقه نسل اول رو مي زنيد. شما که از نسلها و طرحها خبري نداريد آقاجون اين چيزي که شما ديديد در برابر اون صاعقه اصلي مثل قوطي حلبي در برابر يه زره فولادي هست.فکر کنم به اندازه کافي بحث باز شد.
شاه قصد داشت جنگنده واي اف 17رو در ايران بسازه زمانبندي براي سال 65تا68بسته شده بود که به انقلاب خورد ولي نقشه ها براي اشنايي و بررسي در ايران بود برنگشت به کمپاني فرستنده.
اذرخش رگه هايي از اين جنگنده که پايه اف 18هست داره.
در مورد روسها هم مي گم با پول خودشونو هم مي فروشن چه برسه سلاح.
موفق باشيد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

نه دوست من نيازي نيست بيشتر بحث رو بازکني تا همين جاش هم اطلاعات خوبي دادي دستت درد نکنه بيشتر از اين رو دل ميکنيم :grin: :grin: اصلا درست هم نيست بخايم خيلي وارد جزئيات بشيم
راستي اقا کامران جواب سوال منو ندادي اذرخش اصلي همونيه که تو رژه ديديم يا اينکه اين ها اصلا اذرخش نيست يا اين که نمونه هاي اوليه اذرخشه؟
راستي در مورد حمله به ناوهاي هواپيمابر يه سوال دارم تو جنگ جهاني دوم و در جريان نبرد ميدوي امريکايي ها موفق شدن ناو هواپيمابر کاگا رو با 4 تا بمب که از طريق جنگنده ها شون پرتاب شده بود غرق کنن ميخام بدونم اگه ناوهاي امروزي مورد حمله 4 بمب قوي قرار بگيرن چه اتفاقي ميفته ايا اين بمب ها ميتونن ناو رو غرق کنن
Senior Poster
Senior Poster

پست توسط TOPGUN »

kamran_25200 نوشته شده:سلام.شما منظور منو متوجه نشدي منم اصراري ندارم و به اندازه کافي بحث ها باز کردم بيش از اين شرمنده ام اما شايد شما بهتر از من درک مي کني. دوران توپ به سر اومده عزيز من هرچند هنوز کارايي مي تونه داشته باشه. چرا همش مثال صاعقه نسل اول رو مي زنيد. شما که از نسلها و طرحها خبري نداريد آقاجون اين چيزي که شما ديديد در برابر اون صاعقه اصلي مثل قوطي حلبي در برابر يه زره فولادي هست.فکر کنم به اندازه کافي بحث باز شد.
شاه قصد داشت جنگنده واي اف 17رو در ايران بسازه زمانبندي براي سال 65تا68بسته شده بود که به انقلاب خورد ولي نقشه ها براي اشنايي و بررسي در ايران بود برنگشت به کمپاني فرستنده.
اذرخش رگه هايي از اين جنگنده که پايه اف 18هست داره.
در مورد روسها هم مي گم با پول خودشونو هم مي فروشن چه برسه سلاح.
موفق باشيد

دوست عزيز شاه اشتبه استراتژيکی که کرد اين بود که نيروی هوايی ايران

را ا زروی نيرويه دريايی امريکا الگوبرداری کرد

کاری که هيچ کشور ديگری نکرد

در ضمن توپ برای همله زمينی هيچوقت قديمی نميشه
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

راستي در مورد حمله به ناوهاي هواپيمابر يه سوال دارم تو جنگ جهاني دوم و در جريان نبرد ميدوي امريکايي ها موفق شدن ناو هواپيمابر کاگا رو با 4 تا بمب که از طريق جنگنده ها شون پرتاب شده بود غرق کنن ميخام بدونم اگه ناوهاي امروزي مورد حمله 4 بمب قوي قرار بگيرن چه اتفاقي ميفته ايا اين بمب ها ميتونن ناو رو غرق کنن

navid missle, جان مسئله اينجاست که ناوهاي هواپيمابري که ما ازشون صحبت ميکنيم مال 50 سال پيش نيست. کشور طرف هم ژاپن نيست.
کامران عزيز واقعا از پست هاتون ممنون آدم اميدوار ميشه. اينطور که مشخصه توي صنايع دفاعي فعاليت ميکني و اطلاعات خوبي داري ولي لازم نيست همه چيز بگي به خاطر مسائل امنيتي.
فقط ميخواستم بدونم در بعد موشکي چه خبره؟ والله از سال 78 که شهاب 3 معرفي شد ديگه خبري نيست چرا؟؟؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

سلام رنجزر عزيز من هم ادعا نکردم ميشه فقط سوال کردم ميدونم ناوهاي امروز مال 50 سال پيش نيست ولي بمب هاي امروز هم مال 50 سال پيش نيست درسته ميخام ببينم 4 تا بمب قوي ميتونن ناو رو غرق کنن درضمن اينکه ميگيد ناوها ژاپني بودن بايد بگم تو جريان اون نبرد اگر فرمانده نيروهاي ژاپني اون اشتباهات استراتژيک رو نميکرد اين امريکا بود که به سرنوشت ژاپن دچار ميشد شرح کامل اين نبرد رو ميتونيد تو مجله صنايع هوايي شماره 205 بخونيد شايد خر شدم خودم اونو اين جا گزاشتم
در مورد صنايع موشکي دوست من موشک جديد که معرفي شده همين ارتقا برد شهاب 3 به 2500 کيلومتر موشک عاشورا موشک قدر 1 موشک هاي رادار گريز کوتاه برد با سر جنگي خوشه اي و ... پس اينا چيه با اين حال من هم به شدت منتظر نظر کامران عزيز هستم
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”