بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

A10 جان چرا اين کارا رو مي کني بابا من مي خوام با تو از در سازگاري در بيام ولي تو .... دوست عزيز پرسپوليس اين طوري هام که مي گي نيست بايد ترکيب چند جنگنده باشه تا پيروزي بدست بياد اگه اين طوره اومديمو ديديم از زمين حمله کردند اون وقت چي
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

بچه ها همگي سلام. من يه چند روزي نبودم ولي الان که بحث ها رو مطالعه کردم واقعا عالي بوئ. همونطور که کامران هم گفت بحث ها داره تخصصي ئنبال ميشه(البته تخصصي در ابعاد خودمون). از کامران به خاطر مطالب جالبش ممنونم و همينطور از نويد .
در ضمن نويدجان چرا خربشي؟!!! شما بزرگواري . لطف کردي اونها رو تايپ کردي من که لذت بردم. بيصبرانه منتظر بقيه اش هستم. ميدونم سختخ ولي تايپش کن .ممنون. :P اين چايي رم بخور خستگيت دراد. :D
اما در مورد آذرخش، ببينيد بچه ها من خودم امسال عيد توي نمايشگاه هوايي دزفول يه آذرخش سبز رنگ کنار يه تايگر ديدم. آذرخش مجهز به فقط يک توپ بود و روش کلي بمب 500 پونئي و دو لانچر راکت نصب شده بود. از موشک سايد وايندر هم روش خبري نبود. مشخصا آئرخش کمي کشيده تر، با ارتفاع بيشتر و کمي هم بالهاش نسبت به اف5 گستردهتر بود.
پرسنل پايگاه( طرف سرهنگ بود) ميگفت مانور پذيريش بهتر و سرعتش کمي بيشتره و کلا بر اساس اف5 ساخته شده. من اينا رو نوشتم که ديگه نگين ببرو سبز ميکنن بهش ميگن رعدو برق!!!
کامران جون من قصد گير دادن نئارم فقط ميخام بيشتر بدونم. با داشتن ميگ 31، سوخو27 و ميراژ عملياتي، پرسنل کجا آموزش ميبينن؟اين واپيماها جدا کجان که هيچکس هيچي نميدونه؟ پس چطور پرواز تمريني انجام ميدن. بابا خوب يه چيزي بگو ، اين پرنده هاي با حال رو خريديم ولي معلوم نيست کجا نگهداري ، تمرين و ... انجام ميشه.
با تشکر از همگي
راستي کسي ميتونه بين اين پرنده ها يه مقايسه انجام بده. ميخام کارايي هاي خاص هرکدوم رو بدونم:
اف14- ميگ 29- ميگ 31- سوخو 27
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

هادي جونم من كه گفتم هرچي شما بگيد داداش

soheil_riazi
عزيز آذرخش نمايش داده شده در دزفول داراي رجيستر 7330-3 بود چرا رجيستر اف 5 را داشته ؟
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط persepolis52-6-16 »

هادي آقازاده 2 نوشته شده:A10 جان چرا اين کارا رو مي کني بابا من مي خوام با تو از در سازگاري در بيام ولي تو .... دوست عزيز پرسپوليس اين طوري هام که مي گي نيست بايد ترکيب چند جنگنده باشه تا پيروزي بدست بياد اگه اين طوره اومديمو ديديم از زمين حمله کردند اون وقت چي

ببين ما مجبوريم نيروهاي زميني رو با موشك ازشون پذيرايي كنيم ولي اگه به سيستمهاي پدافند هوايي روسي ازنوع پيشرفته و ميگ 31 مجهز بشيم همون بلايي رو سرآمريكا مياريم كه وييتنام آورد
Fast Poster
Fast Poster

پست توسط soheil_riazi »

A10 نوشته شده:هادي جونم من كه گفتم هرچي شما بگيد داداش

soheil_riazi
عزيز آذرخش نمايش داده شده در دزفول داراي رجيستر 7330-3 بود چرا رجيستر اف 5 را داشته ؟

من چه میدونم چرا رجیسترش ماله اف 5 بوده. من فقط تفاوتهایی رو که دیدم بیان کردم. فکر نکنم فرمانده پایگاه، پوزه ی ببرو کشیده بود بعد رنگش کرده بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بهر حال فکر کنم یه تغییراتی توش داده بودند
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

اگه از نيروي زميني حمله کنن عاقلانه نيست که با موشک يزنيمشون بنابراين نيروي زميني بايد بره و جلوشون بايسته
و براي نيروي زميني يک پشتيبان لازمه که اونم هواپيماهاي ما هستند که ميگ 31 اين خصوصيات رو نداره
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

سلام به همگی.
دوستان یه سوال دارم.میدونم جاش تو اخبار نظامی هست ولی به خاطر بعضی مسائل اینجا میپرسم.
چرا به تمام پرسنل تیپ 37 زرهی ارتش ابلاغ شده یه طی یک هفته باید در اهواز مستقر بشن و هیچ تاریخی هم برای بازگشتشون اعلام نشده؟
از یک هفته پیش هم تقریبا همه ادوات زرهی این پایگاه به اهواز منتقل شده.البته از هر یگان ابتدا 6 نفر میرن اونجا و بعد از یک هفته بشتر پرسنل باید در اهواز مستقر بشن.پدر من هم یکی از اون هاست که باید بره.
وقتی ازش پرسیدم کی بر میگردی یه جوری به من گفت فکر نکنم حالا حالا ها باشه که من نگران شدم.گفتم شاید خدای نکرده درگیری یا چیزی شده.
شما رو به خدا اگر کسی از ماجرا اطلاع داره من رو از نگرانی در بیاره.خواهش میکنم.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ASHK HIKAYESI »

سلام !

من یک سوال دارم !

در زمینه ی پدافند موشکی ( زمین به هوا ) فرض کنیم ما سیستم ها ی خوبی داشته باشیم . اما وقتی داشمن به اون ها دسترسی داشته باشه ، آیا با ساختن اخلال گر بر ضد عملکرد اونها ، آیا سیستم های دفاع موشکی باد بر هوا نمیشند ؟! نمونه اش همین TORM1 که آمریکایی ها یک سیستم از اون رو از روسها گرفتند و روش مطالعه کردند . آیا با سختن برای مثال خلاف اخلال گر بر ضد اون و نصب اون بر روی جنگنده های خودشون ، سیستم های ما عملا بیهوده نمیشند ؟!

:-x :? :-(
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

افرين اينم يکي از معايب سرمايه گذاري روي موشکي است
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

يک بار يکي از فرماندهان ارتش در يک بر نامه تلويزيوني گفت
ما مي دانيم که انها هر سلاحي را که به ما مي فروشند قبل از ان اطلاعاتش را به دشمنان ما مي دهند
اما ما هم تغييرات مورد نظر خود را در ان اعمال مي کنيم

براي دفاع لايه هاي پدافندي گوناگوني شامل پدافند منطقه اي و نقطه اي است
که خود با استفاده از سامانه هاي پدافند دوربرد، ميانبرد و کوتاهبرد و تو پها
انجام مي گيرد که براي يک حمله بايد از سد انها گذشت و اينها علاوه بر هواپيماهاي جنگنده شکاري رهگير است

البته امريکا داراي هواپيماهاي پنهانکار و همچنين هواپيماهاي اخلاگر و جنگ الکترونيک مانند پراولر و گراولر
و موشکهاي ضد رادار و کروز است که در موج حمله احتمالي براي از کار انداختن سيستمهاي پدافندي وارد عمل خواهند شد
و ...
به نظر مي رسد ايران در سيستمهاي جنگ الکترونيک به پيشرفتهاي خوبي رسيده است

البته بايد منتظر ماند و ديد که جدال سيستمهاي الکترونيک و ضد ان و ضد ضد ان و ... به کجا خواهد رسيد

....
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

البته روسها براي دلار هاي نفتي ما کيسه دوختن و کلي هم با همين پولهاي ما اقتصادشون رو ترميم کردن. در طول تاريخ هيچ کشوري به اندازه روسيه به ما ضربه نزده و خيانت نکرده ولي نمي دونم ما کي ميخوايم از اين خواب غفلت بيدار شيم...
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Fast Poster
Fast Poster

پست توسط soheil_riazi »

ASHK HIKAYESI نوشته شده:سلام !

من یک سوال دارم !

در زمینه ی پدافند موشکی ( زمین به هوا ) فرض کنیم ما سیستم ها ی خوبی داشته باشیم . اما وقتی داشمن به اون ها دسترسی داشته باشه ، آیا با ساختن اخلال گر بر ضد عملکرد اونها ، آیا سیستم های دفاع موشکی باد بر هوا نمیشند ؟! نمونه اش همین TORM1 که آمریکایی ها یک سیستم از اون رو از روسها گرفتند و روش مطالعه کردند . آیا با سختن برای مثال خلاف اخلال گر بر ضد اون و نصب اون بر روی جنگنده های خودشون ، سیستم های ما عملا بیهوده نمیشند ؟!

:-x :? :-(

دوست عزیزم تور ام 1 یک پدافند کوتاهبردهستش( مثل اینکه بردش 12 کیلومتره) و تنها سیستم پدافندی ایران هم نیست. به نظرم معقول نیست برای هرسیستمی یک اخلالگر نصب بشه روی هواپیما،آخه اونوقتهواپیما بجای بمب بایداخلالگر نصب کنه!!!!.
کامرانجان شما کجایی، من یه سوال کرده بودم. از همه ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”