بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

کسي نظري نداره؟ راستي چرا اين تايپيک ديگه اون شورو اشتياق اوليه رو نداره؟ راستي دوستان يه سوال دارم : وقتي ميگن هواپيما براي پنهان شدن از ديد رادار در ارتفاع پايين پرواز ميکنه اين ارتفاع پايين حدودا چند متره؟
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط M0H@mM@d »

کسي نظري نداره؟ راستي چرا اين تايپيک ديگه اون شورو اشتياق اوليه رو نداره؟ راستي دوستان يه سوال دارم : وقتي ميگن هواپيما براي پنهان شدن از ديد رادار در ارتفاع پايين پرواز ميکنه اين ارتفاع پايين حدودا چند متره؟

دوت عزيز اين ارتفاع معمولا بايد زير 300 پا باشه :-)
 [marq=down] *:*:*:*بلندآســـــــــــــــــــــمان جایگاه من است*:*:*:* [/marq] 
 [External Link Removed for Guests] 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

يعني حدودا زير 100 متر؟ اونوقت کنترل هواپيما سخت نميشه؟
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

پست توسط Shahbaz »

وقتي ميگن هواپيما براي پنهان شدن از ديد رادار در ارتفاع پايين پرواز ميکنه اين ارتفاع پايين حدودا چند متره؟

اینجوری هم میشه!!

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

اين که چيزي نيست (پرواز در ارتفاع پايين ) يه عکسي دارم که سوخو 30 در ارتفاع کمتر از يک متر است البته در ماموريت ها لازم نيست که تا اين حد پايين بياند ولي حدود 50 پا هم من در شبيه ساز پايين امدم فقط کافي است دکمه ي تثبيت کننده ي ارتفاع رو بزني البته هر چي گشتم اون عکس نبود اگه پيدا کردم حتما قرار مي دم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

عجب خلبانی
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام بچه ها. خسته نباشید. نویدجان دستت درد نکنه . پس بلاخره تکنولوژی به کمکت اومد!!!
خیلی عالیه،منتظر بقیه اش هستم. بچه ها من تو صفحات گذشته چند تا سوال کرده بودم ها. کسی نمیخاد به سوالات من جواب بده؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

سلام دوستان.امروز تو دانشگاه رفتم تو کارگاه کامپیوتر.دیدم خلوته اینترنت هم که پر سرعته گفتم برم یه سری به فرود گاه شیراز بزنم.البته با یاهو مپ رفتم نه گوگل.دوتا عکس گرفتم که خیلی من رو هیجانزده کرد.خیلی.گفتم براتون بفرستم شاید شما هم خوشتون بیاد.

تصویر اول شامل چند فروند هواپیمای ترابری سی-130 و یک هواپیمای اواکس و یک هواپیمای نمیدونم چی چی.و تصویر دوم شامل چند فروند اف 14 هست.در گوشه همین تصویر هم یک هلیکپتر شنوک و دو هلیکپتر دیگه هم هست که نمی دونم چیه.تازه نزدیک به 12 فروند هم هواپیمای ترابری روسی در یه جای دیگه فرودگاه بود که فرصت نشد عکسش رو بگیرم.البته اینا فقط نصف کل چیزی بود که دیدم.چون امتحانم داشت شروع میشد فرصت نکردم بیشتر تو فرودگاه بگردم.میشه صاحب نزران در مورد ماهیت تجهیزاتی که عکسشون رو گرفتم یه نظری بدن.اصلا عملیاتی هستند و یا اینکه از کار افتادند؟
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

خب ببينيد وقتي سرعت يه هواپيما يه ماخ باشه يعني ميتونه در عرض 0.3 ثانيه 100 متر مسير رو بپيمايه حالا اگه بر اثر يه علتي مثل جريان هاي هوايي هواپيما رو به پايين بره خلبان که فرصت واکنش نداره درسته؟ ميخاستم بدونم سيستم هاي کامپيوتري اين وظيفه رو به عهده ميگيرن؟ اينجوري که کيف پرواز از بين ميره. راستي هادي جان شبيه ساز خوب برا جنگنده ها چي سراغ داري من شبيه ساز ميگ 29 دارم تا حالا امتحان کردي؟ ولي زياد حا نميده
خواهش ميکنم سهيل عزيز قابلي نداشت بله بالاخره تکنولوژي به سراغ ما هم اومد ولي خدايي يه ذره عذاب وجدان گرفتم اخه من دارم کم کم مجله رو کپي ميکنم اينجا. در مورد سوالاتت هم يه بار ديگه بپرس بلکه فرجي بشه
اسي جان بازم از اين کارا بکن خوشحالمون کردي از تهران هم چند تا عکس ميگيري؟
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام بچه ها خوبيد؟عيد همه مبارک. چه خبر مي بينم توي اين چند روز که نبودم خيلي پست زدين و اين نشون مي ده که همه شما خوب اين مسائل رو درک ميکنيد. رزمايش هم تموم شد و ناوگان امريکا رفت خونشون. :-) .
ولي يادتونه گفتم ايران سيتم اس400گرفته؟درست گفتم چون ايران اين سيستم رو به عنوان اس300 آپگريد شده دريافت کرده که حساسيت کمتر باشه. خبرهايي هم از قرارداد جديدي براي دريافت نوع بهتر تور ام1به گوش ما رسيده که ما را خرسند کردند. :D . اما نکته بسيار جالب در مورد نيروي هوايي اينکه به واقع تام کوپر اسم خوبي گذاشته حريفي سرسخت.وقتي اين کلمه برام جا افتاد که يکي از دوستان قديمي من در مورد توانايي گربه هاي ايراني و امار اعجاب برانگيز اونها از حيث عملياتي با رادار و فونيکس و تعدادي با موشکهاي روسي برام تعريف کرد که شاخ در اوردم . خيلي جالبه که بعضي از دوستان مي گن فلاني گفته اينا هنوز قديمي هستن نه عزيز من اونا اجازه گفتن اينا رو ندارن منم در حيطه کار خودم کلمه اي نمي تونم بگم اينا رو هم که ميگم چيزاي خيلي مهمي نيست چون موارد استراتژيک هم هست که سکرت بايد باشه تحت هر شرايطي. از يکي از خلبانهاي فانتوم در مورد آپگريد اونا سوال کردم مي گفت اطلاعي ندارم در حاليکه در کابيني مي نشست که تنها سه ماه بود از اورهال و آپگريد برگشته بود پس به اين چيزا دقت نکنيد. اما تبريک اونم خيلي تبريک اولا توليد انبوه و استفاده انبوه از اژدر حوت که واقعا محشره مخصوصا با اين کلاهک جديد با قدرت انفجاري بسيار زياد دوما تست حرفه اي از موشک ساحل به دريا از نوع دوربرد با سرعت خيلي زياد و توانايي بالا در فرار از جمينگ و ضد موشک که بيش از اين شرمنده ام نمي تونم بگم و سوما از اين به بعد به نيروي هوايي بگيد ققنوس چون واقعا داره بر مي خيزه اونم از خاکستر خواهيد ديد مسئولين بيشتر از شما به فکر نيروي هوايي هستند. سوخوهاي24کاملا آپگريد شدن. سوخوهاي 27کاملا تحويل و اگه ايران از اين مذاکرات که در پيش هست پيروز بيرون بياد روسيه براي استفاده از قدرت ايران مطمئنا تجهيزات جديدي به ايران ميدهد در حالي که زنجيره تحويل بي سر و صدا همچنان اداه داره. سيستم پدافند جوشن داره تحويل مي شه و به احتمال زياد با قياس بين تور ام1و جوشن ايران اقدام به خريد انبوه خواهد کرد. ميگها همه سرحال و به عبارتي ايران اماده جنگ اما ارام و صبور. در اين بين بايد به نيروي بي ادعاي زميني ارتش درود بگم . به خدا بهترين نيروي نظامي ايران هست چون بدون هيچ ادعايي داره خودشو مي سازه . توليد انبوده انواع توپخانه طوري که مي تونه تمام مناطق مرزي رو جهنم کنه. و توليد تمام ملزومات با اتکا به لطف خدا و ائمه و مهنسين داخلي. در ضمن لطفا نگيد روسها به ايران چيزي نمي دن اگه نمي دن چرا براي در رفتن از زير بار مسئوليت از طريق سوريه و بلاروس به ايران تجهيزات مي دن ؟
موفق باشيد.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

به به اقا کامران شما کجا اينجا کجا صفا اوردي بفرما تو يه چايي در خدمت باشيم
اول از هر چيز اقا کامران اگه ميشه جواب سوال اين اقا سهيل رو بده چون سوالاي خوبي کرده بود
بله با رزمايش پيامبر اعظم اخرين ناو هواپيما بر هم از خليج فارس بيرون رفت البته بيرون رفتن اينها خطرناک تر از اومدنشونه
دوست خوبم منم يه چيزايي در مورد هماهنگ سازي و نصب موشک هاي روسي بر روي تامکت ها شنيدم اين موشک ها چه موشکهايي اند R-73؟ R-77؟ ...
دوست عزيز شما خبرهايي مبني بر توليد انبوه اژدر حوت داري؟ راستي نميدوني برد اين اژدر چه قدره؟
راستي اين موشک دريايي که گفتن بردش 350 کيلومتره همين موشک نور بود؟
پدافند جوشن چيه؟ ساخت داخله؟
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

عكس هاي گوگل ارتث و امثال آن اكثر مربوط به چند سال گذشته ميبايد در بعضي لز عكس ها تاريخ عكس برداري ثبت شده . عكس ها معمولا مربوط به 4 الي 5 سال پيش هستند اگر به مناطق حاشيه اي تهران اشراف داربد با ديدن عكس منطفه مورد نظر ميتوانيد قدمت عكس را تا حدودي مشخص كنيد .
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”