بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام برد اژدر حوت رو نمي دونم چون هر کس چيزي گفته بهم که با عقل من جور در نمياد. اون موشک دوربرد هم نور نبود چيز ديگه اي بود نور ايران الان بردش به180رسيده که البته ايران در حال ساخت يه نوع موشک سوپر سونيک هست که بسيار کيفيت خوبي داره که بعدا خواهيد ديد. در مورد حوت فقط مطمئنم که يه کلاهک وحشتناک داره که قدرت انفجاري بالايي داره ولي از نظر عقلي نبايد برد بالايي داشته باشه چون اساتيد همه ميدونن که سيستم اژدر با موشک فرق داره.
موشکهاي روسي آر73-آر77-آر33و ممکنه آر37چون از اکرايني ها و بيلوروسي ها کمک گرفته شده البته قرار بود روسها کمک کنن که ناز کردن ولي مهم نيست .مهم امار بالاي اف14 هاي اماده پرواز با رادار سالم و موشک فونيکس هست همين خوبه.به اين اقا سهيل هم بگيد يه پي ام بده و سوالات رو بپرسه اگه ميدونستم جواب ميدم به روي چشم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

اقا سهيل تو همين تاپيک سوالاتشون رو مطرح کردن ميتونيد بريد چند صفحه قبل و ببينيد در ضمن چرا خصوصي تو جمع بگيد همه استفاده کنيم
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط kamran_25200 »

سهيل جان در مورد آذرخش که ديدي اون آذرخش نبود اف5بود که رنگ شده بود اگه منظورت همون اف5سبز رنگ بود درسته؟در مورد بقيه که گفتي اينکه ايران پايگاههايي براي اينا داره و معمولا اين هواپيماها شب پرواز هستند يه نمونه رو مي گم ديگه سوال نکن . اگه از بچه هاي مشهد کسي اينجا هست و خونه خودش يا اقوامش نزديک فرودگاه هست بعضي شبها صداي يه جت مياد که خيلي زياده صداش واقعا بلنده اين صداي يه ميگ31اما پايگاه اينا مشهد نيست جاي ديگه گاهي تمريني ميان اونجا به خاطر خصوصيات پايگاه مشهد و همينطور بقيه هواپيماهايي که گفتي شب پرواز هستند در مورد عکس پايگاه مشهد هم اين نکته که عکس مربوط به خيلي قبل هست و ايران از اين بازيها خبر داره و به اين راحتي نمي زاره کسي از تجهيزاتش مطلع بشه. يه نمونه ديگه رهگيري يه هواپيماي امريکايي در غرب کشور توسط يه هواپيمايي که نه اف5بوده نه فانتوم نه تامکت نه ميگ29ونه ميراژ اين يعني سوخو27ياميگ31تعداد سوخوها داره زياد مي شه خوشبختانه اونم از نوع سوخو30 ولي ميگها رو خبر ندارم. اما در مورد شفق2يه جنگنده بي همتا از نظر کاربردي هست شفق2حاصل تجربه صدها خلبان درجه يک نيروي هوايي در جنگ هست
و آذرخش خيلي از خصوصيات اف18رو داره البته با توجه به وجود نقشه ها و مدارک هواپيماي واي اف17اين دور از انتظار نيست. اون اذرخش هم که ديدي اف5 رنگ شده به رنگ اذرخش بوده .اما من خيلي به آذرخش اميدوارم چون يه شکاري با توان بالا تحويل نيوري هوايي داده خواهد شد مخصوصا با اون راداري که بچه هاي جهاد خودکفايي و وزارت دفاع ساختن که عاليه در واقع ترکيبي از رادارهاي شرقي و غربي با خصوصيات بهتر نسبت به هم سلف هاي خودش.سهيل جان من نمي تونم توضيح بدم چون هم محدود هستم و هم اطلاع زيادي ندارم . در مورد پدافند قبلا توضيح دادم پس پست بي ربط که تنها جو رو خراب مي کنه نزنيد لطفادر مورد اين مواردي که گفتم فقط مستمع باشيد و مدرک نپرسيد.در ضمن برد پدافند تور ام1به 20کيلومتر افزايش پيدا کرده اينم شيريني شب عيد شما.موفق باشيد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

اها ممنون ما رو روشن کردي پس اون اذرخش هاي رژه اف-5 رنگ شده بودن
اقا کامران ببخشيد يه کم زيادي دارم ميپرسم ولي شما از تعداد اذرخش ها و صاعقه ها اطلاعي نداريد؟
راستي اون هواپيماي رادار گريزي که عنوان ميشه همون شفق 2 هست؟ و اين که ميگن طرح شفق متوقف شده درسته يا نه؟
راستي از شفق 2 نمونه اوليه ساخته شده؟
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

خوبه سوخو 27 خوبه که ما چنين هواپيمايي داريم اميدوارم بتونيم از اين تسليحات به خوبي استفاده کنيم زيرا هواپيماي بدون خلبان خوب به درد اشغال مي خوره مي دونيد علت شکست ليبي با ان همه هواپيماهعاي قدرتمند از امريکا چي بود نداشتن خلباناني ورزيده که نمي تونستند در شب پرواز کنن اميدوارم مسئولين بتونند خلبانان خوبي پرورش بدند
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط kamran_25200 »

شما فکر ميکنيد فقط شفق و آذرخش طرحهاي ايران هستند.در زمينه هوانيروز هم همينطوره که فقط يکي رو مي دونم که شباهت زيادي به آپاچي داره هرچند کبراهاي ساخت ايران کيفيت خوبي داره.بچه ها شفق2 رو با شفق يک قياس نکنيد چون شفق1 آموزشي و شفق2 يه جنگنده چند منظوره و نسبتا بزرگ هست اما از ابعادش کسي خبر نداره. ببينيد بچه ها ايراني ها يه خصوصيت خوبي در وزارت دفاع دارن مثل چيني ها نيستن که از همون اول يه آشغال به تمام معنا مثل اف7 توليد کنن. صاعقه ها تعدادي توليد شدن. آذرخش هم تعدادي توليد شده که هنور کار داره البته آذرخشي که به رنگ سبز هست نه اون اولي که پشتيباني زميني بود.اما بچه ها انتظار نداشته باشيد سريعا چند گردان تشکيل بشه ببينيد دوستان گاها در دنيا يه هواپيما بعد از 10سال توليد مي شه امريکا رو ببينيد.اما مطمئن هستم نسل جديد صاعقه هم پرواز کرده که بهينه سازي زيادي روي اون انجام شده که يکي از اينا نصب الکترونيک و رادار خيلي خوبه که برد خوبي داره.آذرخش مطمئنا به عنوان ستون فقرات خواهد بود چون هم از توانايي و هم از جثه برخورداره ولي هنوز کمي زمان نياز داره. يکي از دلايلي که ايران خريد کمي داشته در اين چند سال اخير همين چند طرح بوده. شفق يا هر اسمي ديگه اي که روي رادار گريز مي خوان بزارن هم به عنوان يه سلاح استراتژيک خواهد بود .يکي از اساتيد دانشگاه اصفهان تونست که رنگي رو توليد کنه که وقتي روي يه هواپيما کشيده شده سصح مقطع راداري رو صدها برابر کم کرده در واقع اين رنگ نوعي جاذب امواج حساب مياد که بسيار موفقيت اميز بوده و جالبه بدونيد اين رنگ قيمت بسيار بسيار زيادي داره از گفتن بيشتر معذورم. ببنيد ايران چندين سال قبل تونست نمونه اي از فونيکس رو توليد کنه اگر چين جاي ما بود همون نمونه رو وارد توليد انبوه مي کرد اما ايران با کمي کار بيشتر يه نمونه واقعا خوب ساخت در واقع از روي چند فونيکسي که در جريان جنگ اول در خاک ايران سقوط کرده بودند ايران اينو ساخت که اسمش ستار نيست. ستار موشک هوا به زمين ليرزي با دقت بسيار بالاست.در مورد گفته هادي آقا اينو بگم که خلبان در ارتش داريم که کم نظير هستند اون هم به تعداد کافي چون استاد خلبانهاي بسيار خوبي داريم . نمونه اون درگيري روي خليج فارس و قفل موشکي روي هواپيماي امريکايي که مثل يه ادم ذليل برگشتن توي ابهاي عربها و چند مورد ديگه.
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

kamran_25200,
دوست عزسز اصلاح ميکنم موشک فينيکس از قبل انقلاب در اختيار ايران بود ويک موشک هوابه هواي دوربرد است
موشکي که در خاک ايران در جنگ اول سقوط کرد موشک کروز زمين به زمين توماهاوک با برد 1100کيلومتره
2 تا اطراف آبادان سقوط کرد :-o
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster

پست توسط kamran_25200 »

دوست عزيز اينقدر اين تخصص منه يعني نمي تونم تشخيص بدم چيزي روکه ديدم؟حتما بايد بگم که من شخصا يه مدل از نوع سي رو زيارت کردم که در سال91سقوط کرده بود و فيوز اون عمل نکرده بوده؟ مثل فونيکسي که در عراق زمان جنگ ايران و عراق سقوط کرده بود. توماهاوک ها هم در ايران کالبد شکافي شد و مطمئن باشيد شليک کروز ايراني با برد بالاي 500کيلومتر به زودي محقق مي شه و اينکه فونيکس سي تفاوتهاي زيادي با فونيکسهاي ايران داره که قبل از انقلاب تحويل شده بود بيش از اين هم گفتنش صحيح نيست.موفق باشيد
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

دوستان عزيز

ان ازرخش که سبز رنگ بود ولی بال بالا داشت را فراموش نکنيد
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام بچه ها. خوشخالم که دوباره بحث هاداغ شده. از هادي، کامران، نويد و همه ممنونم.
حقيقت من سه روز پيش پدرم فوت کرد :razz: :razz: :razz: نتونستم يه سر به تاپيک بزنم. خيلي هم دل و دماغ اينترنت رفتن نداشتم. ولي گفتم يه سر به دوستان قديمي بزنم. بعد از خوندن مطالب هم واقعا دلم وا شد. کامران عزيز از اينکه به سوالاتم جواب دادي ممنونم. به چشم ديگه در اون مورد نميپرسم ولي حتما منتظرم خودت توي همين صفحات يه مقايسه ي معقول بين سوخو 27،30، ميگ 29،31 و اف14 انجام بدي تا ما هم يه خورده اطلاعات عموميمون بالا بره :shock: ولي به اطلاعات خصوصي نيازي نيست. :D . نويدحان متشکرم و اين کار خوبيه که داري مجله رو کپي ميکني چن اگر کسي دوست نداشته باشه اصلن نميخونه! فقط دو تا نکته ي کوچولو: اول به کيفيت اسکن هات يا عکس هات خيلي دقت کن و دوم ما بيشتر طرفدار مطالبي هستيم که در مورد نيروي هوايي خودمونه يا دشمن هامون. باز هم متشکرم و خسته نباشي :P اين چايي رو هم با شيرينيه خودت بخور.
راستي احسان جون( درست گفتم اسيجون؟) فکر کنم اونا سوخوي 24 هستن تا اف14 چون پايگاه شيراز پايگاه سوخو هستش.
از همه متشکرم
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

سهيل جان تسليت من رو جدا بپذير :sad: :sad: :sad: خداوند به شما صبر بده چشم وقتي شماره جديد منتشر شد مطالب را براي دوستان قرار ميدم ولي در مورد کيفيت عکس نم تمام تلاش خودم رو کردم و دوربينم بيشتر از اين جواب نميده ولي باشه چشم سعي ميکنم کيفيت رو بيشتر کنم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

soheil_riazi, من رو در غم خودت شريک بدون.خدا پدرت رو بيامرزه.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”