بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

هيچ وقت يك اف 15 به تنهايي با ميگ 29 وارد نبرد نشده چون حد اقل اف 15 را مجموعه اي از آواكس و هواپيماهاي فرماندهي هدايت و راهنمايي ميكنند
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

من هم نگفتم به تنهايي وارد نبرد شده گفتم يه ميگ 29 اف-15 رو زده و سپس خودش هم به وسيله ي ساير هواپيما ها هدف قرار گرفته
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

A10 نوشته شده:هيچ وقت يك اف 15 به تنهايي با ميگ 29 وارد نبرد نشده چون حد اقل اف 15 را مجموعه اي از آواكس و هواپيماهاي فرماندهي هدايت و راهنمايي ميكنند

خب بچه که بدون مادرش به بیرون نمی ره گم میشه بدبخت باید مامانش دستش رو بگیره
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

[External Link Removed for Guests]

خلبان مملکت اونم سرهنگ داره مسافر کشی میکنه
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام بچه ها اميدوارم خوب باشيد. در اون مقاله روسي زبان که متاسفانه از دستم رفت نوشته بود صربها يک اف117 رو نابود و به دوتا صدمه زيادي زدند.و به خاطر مهارت خلبانها اين دو هواپيما سالم به پايگاه برگشتند و در خاطراتي از قول سرهنگي که فرمانده پدافندي بوده که تونسته اف117 رو بزنه تعداد قابل توجهي از هواپيماهاي ناتو مورد اصابت قرار گرفته و جالبه اين پيروزيها در حالي بدست امده که يوگسلاوها به شدت از کمبود قطعات يدکي و عدم ارتقاء خوب سيستمها رنج مي بردن(سيستم سام3که يه سيتم بسيار خوب هست اگه ارتقاء داده بشه توسط خود يوگسلاوها بهينه سازي شده شک نکنيد اگر در شبکه راداري اس300 رادارهايي مثل ماتورا و شيلد و غيره که از نوع غير فعال هستند گنجانده بشه يا همين سام2که ايران ارتقاء الکترونيکي زيادي بهش داده يا سام6يا هاوک هاي ساخت داخل که بسيار با کيفيت هستند با اين رادارها يکپارچه بشن مطمئن باشيد شرايط بسيار سخت تر از اونچه که فکرشو کنيد براي امريکا پيش خواهد امد اونها مي دونن که روي مذاکره مانور مي دن و اين تهديها رو هم براي دل اين عربها و اسارئيل مي کنن تا يه راهي پيدا کنن و يه گ
کاري انجام بدن که مجبور به جنگ با ايران نشن چون هم ايران هم امريکا داره ضرر ميکنه وگرنه ما اگه توي اين ده سال اخير که با روسها بوديم اگه با امريکاييها بوديم به مراتب بيشتر جهش مي زديم چون امريکاييها در فروش خوش قول هستن مخصوصا به کشورهايي مثل ايران که از نظر ژئوپوليتيک منحصر به فرد هستن.من مطمئنم ايران و امريکا با هم کنا ميان و اين وسط روسها ضربه اي جبران ناپذير به خاطر بدقولي هاشون خواهند خورد از خدا ميخوام اون روز اين اسلاوهاي پست رو ببينم وگرنه پول رو روسها بگيرن و ناز کنن اما اکرايني ها بيان با ايران همکاري کنن؟) .در ايران کمي وضع فرق داره. شما اگه معلم خلبانهاي ارتش رو مي ديد اونوقت متوجه اينهمه کل کل نيروي هوايي با امريکا مي شديد جدا از هواپيماهاي پنهان ايران که اماري ازشون نيست مهرات خلبانان ايراني هست که امريکا رو دچار ترديد کرده.وقتي به عنوان نمونه اف14ايراني در ابهاي ايران و در نزديکي سواحل به اف16امريکايي به محض ورود اخطار و سپس قفل راداري انجام مي ده در حالي که اف16 با اينکه مجهز به اخرين فناوريهاي الکترونيک اون روز بوده متوجه اف14 تا زمان قل رادار نشده بوده.باقي اين قضايا رو خودتون نتيجه گيري کنيد. مطمئن باشيد اگه ميگهاي ايران به رادارهاي نسل جديد ژوک با برد مفيد 200کيلومتر و خانواده موشکهاي آر27با برد بالاي 100کيلومتر بشه نيروي دريايي و هوايي امريکا حرفي براي گفتن نخواهد داشت مگر با رپتورها که اونم به لطف خدا فکرش در ايران شده.موفق باشيد
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

هادي جان اينو جديميگم اگه تو هم مثل جي اس اف بشي قول مي دم نه به پي ام ها و نه به پستهاي تو جواب بدم.مرد حسابي تو مي دوني يه سرهنگ اونم خلبان چقدر مي گيره که اينو مي گي. بين خلبانها تبعيض که نيست همه در يه رنج استاندارد حقوق مي گيرن حالا شايد کمي در سپاه بيشتر مي گيرن اما ديگه ارتش فقير بازار نيست که اينا روميگي لطفي کن ديگه از اين چيزا نزار از شما به عنوان يه ادم منطقي و روشن فکر بعيده .موفق باشي
-
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

هادي جان اينو جديميگم اگه تو هم مثل جي اس اف بشي قول مي دم نه به پي ام ها و نه به پستهاي تو جواب بدم.مرد حسابي تو مي دوني يه سرهنگ اونم خلبان چقدر مي گيره که اينو مي گي. بين خلبانها تبعيض که نيست همه در يه رنج استاندارد حقوق مي گيرن حالا شايد کمي در سپاه بيشتر مي گيرن اما ديگه ارتش فقير بازار نيست که اينا روميگي لطفي کن ديگه از اين چيزا نزار از شما به عنوان يه ادم منطقي و روشن فکر بعيده .موفق باشي

kamran_25200, عزيز اين مشخصه که اصلا از هيچي در نيروي هوايي خبر نداري.
سقف حقوق يک سرهنگ خلبان در نهاجا چيزي در حدود 700 هزار تومان هست!!!
در ضمن اون عکس هم واقعي هست نميدونم کجاي اين مملکت هستي که از همه چيز بي خبري بد نيست به ميدان آزادي بري تا ببيني چند تا خلبان و پرسنل نهاجا با لباس عادي کنار ديوار پايگاه يکم مسافرکشي ميکنند.
مسير هاشون هم سه راه شمشيري و ميدان شير پاستوريزه و....
اگه وقت کردي برو ببين بعد از خودت حرف در بيار.
سقف حقوق در نيروي هوايي سپاه هم چيزي در حدود يک ميليون تومان هست.
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: برج عاج
سپاس‌های ارسالی: 228 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

پست توسط javedan-seda »

kamran_25200 عزيز:دوست گرامي من خودم بچه نظامي هستم و 15 سال از 21 سال عمرم رو توي پايگاههاي هوانيروز ارتش بودم . دوست عزيز من با چشم خودم هر روز ميديدم خلبانهايي که بعد از از پرواز پر استرس با تابوتهاي پرنده اي چون هليکوپترهاي کبرا و bell 214 وشينوکهاي اسقاطي متعق به دوره ان شاهنشاه با چهره هاي خسته ودل شکسته! به سراغ پيکانهاي مدل 49 و 50 خود ميرفتند تا مسافرکشي کنند تاشايد در دوره گوشت کيلويي 10 هزار توماني بتوانند 2-3 هزار تومان کاسبي کنند تا بتوانند لقمه ناني ببراي خانه وفرزندانشان ببرند و کمي از شرمندگي شان در برابر همسر و فرزندانشان کم کنند.به خداوندي خدا من افسران فني را ميشناختم که ميگفتند با چشم بسته يک هليکوپتر کبرا يا 214 را اوراق کنند و از نو سر هم کنند ولي بسياري ازاين بزرگواران با حقوق 300 هزارتوماني سال به سال براي فرزندانشان يک جفت کفش نميتوانستند بخرند :sad: اگه يک موقع گذرت به هوانيروز کرمان افتاد سري به جلوي بازارچه بززن!اونجا ميتوني خلبانها و پرسنل فني ماهري رو ببيني که در خط شهرک الغدير وشهرک ازادي وبالعکس با کرايه 125 تومن مسافرکشي ميکنند(خلبانها وپرسنلي که جانشان را در جنگ هشت ساله در کف دستشان گذاشتند وامروزپاسخشان چيست؟؟؟؟)
دوست عزيز پايگاه هاي خوش ساخت ومهندسي ساز هوانيروز ودرکل ارتش تا5-6 سال قبل از اينکه ما از انجا برويم حتي تير برقي نداشت تا در شبها جلوي پاي مردم را روشن کند چون اين پايگاهها در موقع انقلاب 57 نيمه ساخت رها شدند وتا سالها به همين منوال بودند (گويا از ديد حضرات پرسنل ارتش وخانواده هاشان حتي ارزش چند تير چراغ برق را هم نداشتند) تا اينکه در حدود 5 -6 سال پيش ان هم به همت شهرداري کرمان براي پايگاه چند تير چراغ برق علم شد!!

دوست من سعي کن کمي واقع بين باشي و به دور واطرافت با دقت نگاه کني.

موفق باشيد
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

دوستان اين تاپيک ها که جايي براي دعوا هاي شما نيست اگه ميخايد با هم دعوا کنيد خاهشا در پي ام اين کار رو بکنيد
در ضمن اون عکس هم چيزي رو معلوم نميکنه اصلا از کجا معلوم يارو داره مسافر کشي ميکنه شايد مسيرش ميخورده خاسته برسونه ولي حتي اگه مسافر کشي هم بکنه باز هم همچين چيز مهمي نيست که به خاطرش اين همه بحث بشه
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

نويد منظور من اين هست كه اگر هم ميگ 29 توسط اف 15 زدهبشه نميتونيم بگيم اف 15 به تنهايي ميگ را زده پس از ميگ قوي تر هست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

kamran_25200 نوشته شده:هادي جان اينو جديميگم اگه تو هم مثل جي اس اف بشي قول مي دم نه به پي ام ها و نه به پستهاي تو جواب بدم.مرد حسابي تو مي دوني يه سرهنگ اونم خلبان چقدر مي گيره که اينو مي گي. بين خلبانها تبعيض که نيست همه در يه رنج استاندارد حقوق مي گيرن حالا شايد کمي در سپاه بيشتر مي گيرن اما ديگه ارتش فقير بازار نيست که اينا روميگي لطفي کن ديگه از اين چيزا نزار از شما به عنوان يه ادم منطقي و روشن فکر بعيده .موفق باشي

دوست عزیزم من این عکس رو از یه سایتی گرفتم و گذاشتم اینجا اصلا شاید اشتباه باشه بیچاره خلبان سوار ماشینش شده و از اون عکس گرفتند و گفتند مسافرکشی میکنه من خودمم ناراحت شدم این دیدم حقوق یه سرهنگ
هم یک میلیون و 800 هزار تومان است البته با درجه ی سرهنگی و اضافه کاری و استاد خلبانی من قصد توهین به خلبانی رو نداشتم ناسلامتی می خواهیم خلبان بشیم (اگه خدا بخواهد ) دوستتان من فکر کنم مسافر کشی خلبانان از روی طمع باشه وگرنه خوب می رسند حداقل برای خلبانان
-
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

دوستتان من فکر کنم مسافر کشي خلبانان از روی طمع باشه وگرنه خوب می رسند حداقل برای خلبانان

فقط ميتوانم بگم برايت متاسفم
که اين گونه به خلبانان توهين ميکني :sad: :sad:
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”