بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 25 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط taktaz »

armanmodern نوشته شده:منم همینو گفتم. موشک "یاخونت" بهترین موشک ضدکشتی حال حاضر دنیاست.
یاخونت یک سر و گردن بالاتر از سانبرن هست.
حتی در پردازشگر موشک یاخونت تصاویر و مختصات ناوهای مختلف دنیا ذخیره شده و با شناسایی نوع ناو، این موشک به آسیب پذیرترین نقطه اون ناو برخورد میکنه.
یعنی آخر موشک!
دوست دارم ببینم فالانکس در مقابل یاخونت چیکار میتونه بکنه؟؟؟ :???: :grin:

Taktaz جان کسی منکر توانایی و قدرت نظامی امریکا نمیشه. امریکا در استفاده از تکنولوژی روز در صنایع نظامی در دنیا حرف اول رو میزنه و هیشکی به پاش نمیرسه. اما مطمئن باش اوضاع اونطور که شما گفتی هم نیست. نتیجه جنگ رو فقط تجهیزات و تسلیحات تعیین نمی کنند.
اگه اینطور بود مثل فیلم های هالیوودی امریکا تو یه شب ایران رو میگرفت و اینطور نمیشد که ظرف 6 سال سیاستش رو از حمله گسترده نظامی به تحریم و انزوای سیاسی تغییر بده.
ایران هم راه هایی برای ضربه زدن به امریکا و منافع و نیروهاش در منطقه داره و همین مثل یه سوپاپ اطمینان برای ایران عمل میکنه.

ولي مگه عراق رو دو هفته اي اشغال نکرد با اون همه ادعا و قدرت ضمن اينکه اونقدر بمب ميريزه و همه چيز رو از هم ميپاچونه که اصولا هدفش هم اينه که امکان واکنش نده بعد اگه هدفش اشغال باشه نيروي زميني رو با حداقل تلفات وارد ميکنه اين کاريه که در عراق کرده من خودم فکر ميکنم بهترين تاکتيک براي واکنش در مقابل همچنين قدرتي در مقابل ناوهاي امريکا همون کاريه که کاميکازه هاي ژاپن انجام دادن يعني بمبهاي زنده به نظر شما اين تاکتيک اگر جنگ دريايي بشه در مقابل امريکا کارگر هست؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

taktaz ايران با عراق اصلا قابل مقايسه نيست عراق بعد از جنگ دوم خليج فارس به کلي منزوي شد و هيچ کشوري بهش سلاح نميفروخت و وقتي امريکا بهش حمله کرد چيزي نداشت تا مقابله کنه با اين حال ارتش عراق نجنگيد و به خاطر خيانت فرماندهانش 2 هفته اي اشغال شد اخه خودت فکر کن امريکا يه حدود يه هفته طول کشيد تا فاو رو بگيره ولي يه هو ظرف يه هفته به بغداد رسيد تو اين جنگ براي ارتش عراق همون اتفاقي افتاد که براي ايران تو جنگ جهاني دوم افتاد
دوست عزيز الان ديگه نميشه از هواپيماهاي کاميکازي در اندازه ي هواپيماهاي جنگي استفاده کرد چون قبل از اينکه بخان به ناو برسن منهدم ميشن ولي ميشه از پهباد هاي کاميکازي استفاده کرد ولي ايران راههاي بهتري براي نابودي ناوگان امريکا داره
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

esijoon دستت درد نکنه ميخاستم بگم ايران اين موشک رو در اختيار داره همين(طبق گفته ي فرماندهان نظامي در خبر گزاري فارس)
دوست خوبم جناب اقازاده امريکا از موشک کروز که زياد استفاده ميکنه ولي در مورد موشک بالستيک با توجه به اينکه بيشتر موشکهاي بالستيک اين کشور قاره پيما و گرانبها هستند و با توجه به اينکه روي اونا کلاهک اتمي لود شده و با توجه به اينکه امريکا در بيشتر جاها پايگاه داره و ميتونه از موشکهاي کروزش استفاده کنه از موشک بالستيک استفاده نميکنه اگه يه روز بين امريکا و روسيه يا چين جنگي در بگيره اونوقت ميبينيم که به تعداد زياد از اين موشک ها استفاده خواهد کرد
راستي دوست عزيز منظورتون از طرح کدوم طرحه؟
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

بله مي دونم از موشک کروز زياد استفاده مي کنه منظورم اينه که چون امريکا نسبت استفاده ي هواپيما نسبت به موشکش بيشتره پس ما هم بايد از موشک استفاده نکنيم و روي هواپيما سرمايه گذاري کنيم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

منظور من از طرح همون سرمايه گذاري روي موشکي است
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

اول سلام به همه ي بروبچه هاي تاپيک. ممنون از نظرات و مطالب جالبتون.
هادي عزيز ، اصولا رفتار متقارن در جنگ کاري خطرناک، نا مطمئن و پرهزينه است. منظورم از رفتار متقارن اين است که مثلا
چون آمريکا از هواپيما بيش از موشک استفاده ميکند ما هم به سياست مقابله ي هوايي پاياپاي روي بياوريم.
فراموش نکنيد که گاهي يک موشک چند هزاردلاري توان نابودي و انهدام يک هواپيماي چند ميليوم دلاري و يا ناو چند ميليارد دلاري را داراست. بنابر اين با توجه به بودجه نظامي آمريکا که شايد بيش ا کل بودجه کشور ما باشد ما ميبايست بجاي سيات تقابل پاياپاي، از سياست کشف و ضربه به پاشنه هاي آشيل آمريکا استفاده کنيم. هدف از ايجاد اين تاپيک نيز بررسي نظرات دوستان در مورد نقاط ضعف دشمن و نقاط قوت خودي است.
صميمانه از همگيتان سپاسگذارم و منتظر شنيدن نظرات با ارزشتان هستم.
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط arshya4171 »

سوالي داشتم
اگر امريکا تو لحظات اوليه جنگ سيستم ماهواره اي منطقه رو مختل کنه و بعد با سيستم ماهواره اي که مختص خودشه حمله صورت بده ايران با توجه به وابستگي که به سيستم ماهواره اي داره چيکار ميتونه بکنه ؟
آيا ايران سيستم ماهواره اي جداگانه و مطمئني داره؟
آيا ايران سيستم ديگه اي براي کنترل تجهيزاتش داره؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

هادي جان فکر کنم دوستمون جواب سوالتونو داد ما نميتونيم از جايي که نقطه ي قوت دشمنه بهش ضربه بزنيم بهترين نيروي امريکا نيروي هواييشه و ما نميتونيم از اين حيث رقابت متقارن بکنيم
ارشيا جان بعيد ميدونم سيستم هاي نظامي ايران اصلا به ماهواره وابستگي داشته باشن اگه هم داشته باشن قطعا به gps وابستگي نخواهند داشت
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط arshya4171 »

من فکر ميکنم در اين جنگ سردي که بين ايران و آمريکا در خاور ميانه آغاز شده نيروهاي اطلاعاتي حرف اول و آخر رو ميزنه اگر از لحاظ اطلاعاتي قوي عمل کنيم ميتونيم هر اقدام نظامي رو با توجه به نقاط شروع خنثي کنيم . مسلما آمريکا فقط با توسل به ناوگان قدرتمندش نميتونه به ايران ضربه اي جدي بزنه پس نهايتا بايد از پايگاههايي بر بروي زمين استفاده کنه با توجه به اينکه آمريکاييها تحمل تلفات در مقياس چندين هزار نفر رو ندارن و از لحاظ روحي وابسطه به تجهيزات هستن پس با اولين تلفات جدي ميشه شکست سختي رو براي اونا متصور شد شما تصور کنيد امريکا حمله هوايي رو از روي ناوگان و حداقل 20 پايگاه زميني خودش شروع ميکنه و نيروهاي چريکي ما با استفاده از نيروهاي بومي که در کشورهاي اطراف دارن چندين پايگاه رو به تصرف در ميارن و با اين کار شوک بزرگي به اين لشگر قدرتمند ميزنن ولي نيروهاي اطلاعاتي امريکا کار زيادي نميتونن انجام بدن چون با يک ملت که در زمان جنگ با هم متحد ميشن طرف هستن در حقيقت آمريکا خودشو در خاورميانه زمين گير کرده در صورت وقوع جنگ ما که داريم از کشورمون دفاع ميکنيم چيزيو از دست نميديم ولي اونا به خاطر چي بايد جونشونو به خطر بندازن پس با اولين تلفات جدي يا عقب ميکشن يا بمباران اتمي رو شروع ميکنن که هر کدوم از اين حالات خودش به تنهايي ميتونه جنگ جهاني راه بياندازه- به نظر من تا آمريکا مطمئن نشه که با کمترين تلفات پيروز ميشه هرگز دست به حمله نميزنه--- حالا فکرشو بکنيد ايران که تمام پالايشگاهاش از بين ميره بياد تمام پالايشگاهاي خاور ميانه رو بزنه دنيا 60 سال به عقب برميگرده!!!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Hadi1001 »

جناب سهيل از نظراتتان ممنونم ولي هواپيما مي تونه درصد نابودي رو افزايش بده ولي موشک رو ميشه منحرف کرد ميدونم شما راست مي گيد وشايد من درست نگم ولي من چون دوست دارم خلبان بشم اين حرف رو مي زنم ولي منظور من حمله ي موشکي به کشوري است نه پدافند اقاي نويد دوست خوبم درسته نيروي هواييش قدرتمنده پس ما هم بايد نيروي نه در حد امريکا بلکه کمي قويتر از حال مي تونيم وظايف رو تقسيم کنيم و در اين صورت ضربه ي سختي ميشه به امريکا زد
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

هادي جون اميدوارم به آرزوت برسي. اما در مورد انحراف موشک دو نکته وجود داره: اول اينکه يک مقدار از اين حرفها تبليغاتي بيش نيست چراکه وقتي حزبالله بتونه دو ناوچه کاملا مجهز اسرائيل رو غرق کنه پس ما هم ميتونيم. مطمئن باشيد که ناوچه هاي اسرائيلي هم توان انحراف موشک رو داشتند ولي در عمل نتونستند. دوم اينکه بلاخره هر جنگ الکترونيکي يک ضد جنگ خاص خودش رو داره، بلاخره اين ناوها هم نقاط ضعف خاص خودشون رو دارند و نميتونند اتکاي کاملي به تجهيزات انحراف موشک خودشون داشته باشند.
اما چيزي که واقعا منو نگران ميکنه اينه که آيا برد و سرعت موشک هاي ما توان پوشش همه ي خليج فارس رو داره؟
موشک هاي ضدکشتي ايران با برد 150 و احتمالا200 کيلومتر هستن، کسي ميدونه عرض خليج فارس چقدره؟
کسي اطلاعاتي در مورد توان مقابله موشکي با ناوها داره؟
با تشکر
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

ارشيا جان کاملا باهات موافقم
هادي جان متاسفانه نيروي هوايي مستلزم خرج پول بسياره. من هم با توجه به نيروي هوايي موافقم و فکر ميکنم تو اين 2 -3 سال اخير اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده ولي براي اينکه بتونيم با نيروي هوايي امريکا مقابله کنيم خيلي بيشتر از اينا به جنگنده نياز داريم البته اگه شايعات درست باشه ما با همين نيروي هوايي هم مي تونيم تا حدودا جلوي نيروي هوايي امريکا رو بگيريم ولي بعيد ميدونم بتونيم عمليات افندي بر عليه امريکا داشته باشيم(احتمالا توان افندي بر عليه اسراييل داريم ) ولي در هر صورت نيروهاي موشکي به جاي خود نيروي هوايي هم به جاي خود اينا همديگه رو تکميل ميکنن و در تناقض با يکديگه نيستن
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”