بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

من نميدونم شايد يه توپ دور برد باشه شايد يه وسيله جنگ الکترونيک و شايد هم موشک باشه ولي اخه موشک که چيز جديدي نيست فرمانده سپاه گفته تکنولوژي انحصارا دست ايرانه خب اگه موشک بود مي گفت موشک ديگه نميگفت يه سلاح دريايي که
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

سلام به دوستان
فکر کنم بحثي که پيش اومده به تاپيک مربوط نباشه ولي به هر حال...
شايد با استفاده از دلفين و کوسه هاي بد بخت کاري مي خواهند بکنند ؟!! يعني مثلا کارهاي انتحاري يا يه جوري به آنها ياد بدهند که بمب نصب کنه و فرار کنه ؟ يا اصلا دارم اشتباه مي کنم؟
سرعت و برد شنای یک کوسه یا دلفین چقدر هست؟
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

سلام .ميبينم كه اينجا هم بحث به سلاح جديد كشيده شده
طبق گفته فرمانده سپاهي ايران يك موشك دريائي جديد رو آزمايش كرده نه يك كوسه يا دلفين جديد ضمنا اژدر حوت هم به نام موشك زير سطحي معرفي ميشد وحالا فرمانده سپاه اعلان ميكنه كه اين سلاح از اژدر حوت پيشرفته تر ودوربرد تره
(خلاصه اينكه اين سلاح يك اژدر با سرعت بالاتر از حوت وبرد 300 كيلومتره )
اميدوارم اين اژدر جديد در نظر دوستان به يك هواپيماي سمپاش انتحاري يا يك نهنگ بوكسور تبديل نشه :grin:
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2851 بار
سپاس‌های دریافتی: 2040 بار

پست توسط MOHAMMAD JAFAR »

بله من چند دقيقه بعد از دادن آن پست تازه ماجراي پيشرفته تر بودن سلاح جديدنسبت به حوت را ديدم...
ولي شايد براي ايران که تازه اول کاره و چند پله بالا اومده استفاده از روشهاي IQ دار مناسب باشه.
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

اخه برد 300 کيلومتر براي يه اژدر زير سطحي زياد نيست ؟؟؟ميدونيد که اژدر تو ابه و اصطحکاک زيادي با اب داره ولي خوب شايد اينجوريه که تا نزديکي هدف بيرون از اب پرواز ميکنه و وقتي به هدف رسيد به زير اب ميره
نظر شما چيه
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

MOHAMMAD JAFAR, سلام دوباره
نظر شخصي حقير اينه كه ساخت يك سلاح پيشرفته بيش از آنكه به تكنولوژي پيشرفته نياز داشته باشه به خلاقيت وابتكار نياز داره شما به تفاوتهاي ظاهري وساده اژدر حوت وساير اژدر ها توجه كنيد
خوب وقتي ايران تونسته بهر شكلي به اين دو تا دست پيدا كنه با آناليز دوباره سيستمها + خلاقيت ميتونه سلاح جدد تر بسازه چيز عجيب غريبي نيست
جنگ ونيازهاي جنگي در طول تاريخ باعث وباني اختراعات وابداعات بسياري بوده وهست وچندان ربطي به توسعه يافتگي يك كشور نداره .مثلا همين عراقيها در جنگ مين ضد تانك رو با چاشني مين ضد نفر مجهز كردند
ويتناميها با چوب درخت بامبو و....مين ابتكاري وتله انفجاري ساختند وخيلي موارد ديگه .من با اين عقيده كه چون ما از لحاظ فني در حد آلمان وامريكا وفرانسه نيستيم پس نميتونيم بسازيم چون ميزان عقل ما كمتره .اين عقيده از نظر من كاملا مردوده :-o
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام دوستان.به زودي در رزمايش هوايي و تمرين هاي ديگه چيزهايي خواهيد ديد که اولش باورش سخت خواهد بود اما بعدش ميفهميد چرا امريکا حمله نمي کنه.اين خبر که الان اعلام مي شه در واقع حتما حداقل دو سال روي اين کار شده که حالا اعلام مي شه و بهتر از اين در دستور کار قرار داره که اينو اعلام کردن :grin:
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

کامران از زمان برگزاري رزمايش هوايي خبري نداري؟؟؟
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

پست توسط Hadi1001 »

kamran_25200, ان شا الله همين طوري باشه که شما ميگيد ما هم از اين نااميدي در بياييم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط kamran_25200 »

سلام. آقايون ايران دنبال اين نيست که سلاح بفروشه البته مي فروشه ولي نه هر سلاحي. چرا همه فکر ميکنن بايد هر چي ساخته مي شه سريع بياد روي خط خبر. اين چيزها تنها نشانه اي از قدرت ايران هست. که شايد ما اينا رو خوب درک نکنيم اما فرماندهان امريکايي خوب درک ميکنن و مي دونن وقتي اين موشک وجود داره پس بدتر از اين هم بلا در ايران وجود داره. من چيز زيادي نمي دونم ولي حدس مي زنم اين همون موشک سوپر سونيک دريايي هست که ايران سالهاست که قصد توليد داره و فکر مي کنم چيزي در حد و اندازه سانبرن يا حتي بالاتر از اون هست.هر چند که ايران چند سال قبل علاقه زيادي داشت تا ياخونت رو خريداري کنه به خاطر برد زياد و توانايي هاي زياد شايد تعدادي خريده و از روي اون مهدسي معکوس کرده يا اينکه از جايي کمک گرفته .اما هر چي هست اژدر نيست چون اژدر با برد 300کيلومتر کمي نامعقوله از طرفي چون به نام موشک معرفي شده احتمال بالا همون هست. ببينيد بچه ها مثلا تعداد 10سوخو24با پوشش تامکت ها از فاصه مفيد اين موشک رو بتونن شليک کنن(البته اگه بشه روي سوخو نصب کرد)به راحتي حتي در اقيانوس هند هم ايران مي تونه به امريکا ضربه بزنه.البته اينهم شرايطي داره.ولي صبر کنيد تا اخر شهريور ببينيم اين دفتر منافع و پرواز مستقيم برقرار مي شه يا نه اينطوري معادلات عوض مي شه و بايد حواسمون جمع باشه که به سرنوشت آندلس دچار نشيم.
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام بچه ها. كامران قضيه دفتر منافع و پرواز مستقيم چيه؟
حتي اگر قرار باشه با آمريكا رابطه برقرار كنيم باز ربطي به پيشرفت نظامي نداره.
آقا ما مرديم. پس كي رزمايش هوايي برگزار ميشه. ميترسم باز چند تا اف 5 و فانتوم بپرونن حال ما رو بگيرن. ::ss
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

قضيه پرواز مستقيم چيز جديدي نيست ايران چند سال پيش پيشنهاد ايجاد پرواز مستقيم ميان نيويورک و تهران رو داده بود که امريکا رد کرد ولي گويا الان دوباره اين بحث مطرح شده
قضيه دفتر حافظ منافع هم اينه که امريکا قصد داره که يه دفتر حافظ منافع در تهران افتتاح کنه که مستقيما زير نظر خودش اداره بشه
رزمايش هوايي هم فکر نمي کنم زودتر از اخر شهريور برگزار بشه و جنگنده ي رادار گريز هم احتمالا در روز ارتش يا چند روز قبل از اون معرفي ميشه
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”