بررسي توان مقابله نيروي هوايي با ناوگان آمريکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi »

سلام بچه ها، جدا خوشحالم که اين تاپيک تا حالا به اين خوبي پيش رفته، من که به شخصه مطالب زيادي اينجا ياد گرفتم.
حالا ميخام براي جمع و جور کردن بحث دو تا سوال مطرح کنم:
1- يکي لطف کنه يه مطلب نسبتا جامع در مورد موشک هاي سوپر سونيک و انواعي که ايران داره يه توضيح بده.
2- برگرديم به بحث هواپيما(حتما در آينده نزديک در مورد توان موشکي به تفصيل بحث خواهيم کرد)
به نظر شما هيچ هواپيمايي وجود نداره که بتونه به ناوگان آمريکا ضربه قوي بزنه؟ نه فانتوم نه ميراژ و نه فنسر؟
با توجه به قديمي بودن اکثر اين هواپيماها به نظرم کمي سخته که انتظار داشته باشيم مثلا فانتوم ها هنوزهم بتونن جلوي f15,f16 ,f18 هاي آمريکا در بيان. هواپيماهاي رهگيري مثل ميگ29وتامکت هم ازنظرکمي وکيفي پايين هستند.
پس اين وسط در يک جنگ احتمالي(خداي نکرده!) چه کارايي مفيدي رو ميتونيم با اين توان هوايي داشته باشيم.
يادمون نره که توانايي هاي فانتوم و ميراژ در جنگ هاي دريايي ثابت شده .
با تشکر فراوان از همگي
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

esijoon خيلي ممنون پست هاي شما خيلي پر بار تر از پست هاي ماست ما هم مثل شما دوست نداريم کشورمون درگير يه جنگ ديگه بشه ولي اگه دشمن حماقتي بکنه ما هم امادگي داريم هر جور که ميشه از کشورمون دفاع کنيم واقعا حس وطن پرستي بچه هاي اين سايت عاليه
big die با ان که فرموديد از جنگ و اسلحه سر رشته اي نداريد ولي نظرتون کاملا درست بود استراتژي ايران در برخورد با امريکا دقيقا همينه حمله به پايگاه ها و ناوهاي هواپيمابر امريکا در اولين دقايق حمله
soheil riazi متاسفانه به علت کمبود اطلاعات من نميتونم سوالاتت رو جواب بدم ولي فکر کنم در مورد هواپيما بحث نکنيم بهتره اخه هيچي از نيروي هوايي درز نميکنه هر بار هم ما ميايم بحث کنيم بايد با حدس و گمان بحث کنيم که نتيجه اش قفل شدن تاپيک ميشه
البته اين نکته رو هم بايد بگم که ايران هواپيماهاي خود را به روز ميکنه و اينجور نيست که f-4 و f-5 و f-14 هاي ما همون هواپيماهاي سي سال پيش باشن يا mig 29 هاي ما همون mig29 هايي باشن که برد رادار بسيار کمي داشتند (ميگ 29 ها به سطح SMT ارتقا يافتند) در کل فکر نميکنم در مواجهه با F15 و F16 مشکل چنداني داشته باشيم ولي در موجهه با F18 يه خورده ضعف داريم و بايد به فکر ساخت جنگنده هايي که بتونن با اين جنگنده مقابله کنن باشيم
Fast Poster
Fast Poster

پست توسط soheil_riazi »

ممنون از نويد، من نميخام با حدس و گمان بحث کنيم تا تاپيک قفل شه، بخصوص که بسيار تاپيک موفق و پرباري بوده. بلکه بيشتر منظور من شناسايي نقاط ضعف بالقوه دشمن و نقاط قوت خودمونه. هرچند که داشتن اطلاعات لازمه، ولي گاهي اوقات بچه ها پيشنهادهاي فوقالعاده اي ميدن بدون اينکه از اطلاعات طبقه بندي شده اطلاع داشته باشند. من هم با big die کاملا موافقم. لحظات اوليه جنگ تاثير زيادي ميتونه بر روند آينده اون داشته باشه.
متشکرم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

بله دوستان .درسته لحظات اولیه جنگ برای ما حیاتی است.نباید به نیروهای مهاجم اجازه حرکت داد.فکر کنم به همین دلیل خبرهای از هدف گیری موشک های ایران بر روی پایگاه های نظامی و نقاط حساس مانند جزیره دیگو گارسیا و چایگاه های حیاتی کوتی و همینطور نقاط حساس در فلسطین اشغالی است.اگه درست باشه اونوقت در کمتر از 2 ساعت کاری که امریکا در یک هفته با عراق کرد ما به سر خودش میاریم.
........................................................................................
دوستان دعا میکنم هیچ وقت جنگ نشه.نمیدونم بین شما کسی هست که در جنگ بوده باشه؟
هر وقت با پدرم در مورد احتمال جنگ صحبت میکنم اشک تو چشماش جمع میشه.میگه یاد هم سنگرام که شهید شدند میافتم.پدرم نزدیک به 75 ماه سابقه جبهه داره.برای همین هم من بعد از دوره آموزشی از خدمت معاف شدم.وقتی از دوستاش که تیر خلاص به سرشون خورده برام میگه انگار آب یخ روم میریزن.
من نمیدونم اونهای که میگن کاشکی یه جنگ بشه تا وضعیت کشور بهتر بشه چی فکر میکنند.؟امیدوارم این جور ادم ها هیچ وقت به ارزوشون نرسن.من جمله یکی از دایی های من که فکر میکنه وقتی کشورش روی ثروت عظیمی مثل نفت خوابیده دیگه نباید کار کنه و باید بشینه تو خونه تا هر ماه پول نفت رو براش بیارن دم خونش تا اون بگیره و خرج کنه.نظراتش مثل نظرات دو تن از اعضای انجمن میمونه که من و بعضی از دوستان هر ساعت باهاشون درگیری لفظی داریم.
راستی یه تاپیک میخوام بزنم در مورد بررسی تغییرات اقتصادی ایران در صورت (خدای نکرده)اشغال شدن توسط امریکا.البته امریکا به خواب ببینه بتونه پاشو تو ایران بزاره.
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... 000#178000
اين لينک اون تاپيکي هست که گفتم ميخوام ايجاد کنم.لطفا شما دوستان هم شرکت کنيد.ممنون
تصویر
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

بسيار خوب سهيل جان پس شما خودت يه موشوع انتخاب کن تا ما هم بحث کنيم
esi joon موضوع خوبي رو مطرح کردي از دوستان خواهش ميکنم اگه خواستن تو بحثي که اسي جون مطرح کرد شرکت کنن لطفا به تايپيکي که اسي به همين منظور زده بيان تا نظم تاپيک حفظ بشه راستي اسي جان ميشه يه کم در مورد نشانه گرفتن جزاير ديگو گارسيا توضيح بدي اين جزاير در کجا قرار گرفتن از لحاظ استراتژيک چه اهميتي دارن و امريکا در اين جزاير چه امکاناتي داره؟
از دوستان هم دعوت ميکنم جواب سوالات اقا سهيل به خصوص سوال اول رو اگه ميدونند بدن و ما رو از اطلاعاتشون بهره مند کنن
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

نوید جان این لینک رو از ویکی پدیا در مورد جزایر دیگو گارسی گیر اوردم.امیدوارم به دردت بخوره.
تصویر
Fast Poster
Fast Poster

پست توسط soheil_riazi »

ممنون از اسيجون و بقيه بچه ها. حتما توي بحث اسي شرکت ميکنيم. ولي در ادامه ي بحث خودمون بزارين سوال رو يکم
واضح کنيم:
صرفنظر از سيستم هاي موشکي ، ايا هيچ راه هوايي براي ضربه به ناوگان امريکا در خليج فارس وجود داره؟
ببينيد، در زمان جنگ عراق و امريکا ، ناوگان امريکا ضربات سختي بع عراق وارد کرد( مستقيم يا پشتيباني ، فرق نميکنه)
با توجه به مرز دريايي فوقالعاده وسيع ايران، و با توجه به پايگاه هاي امريکا در عراق و افغانستان،- کشور همسايه ي ديگه هم پايگاه داره من مطمئن نيستم-، لازمه که در صورت جنگ احتمالي- خداي نکرده- حداقل ما از يه طرف يه خيالمون
راحت باشه. حمله به پايگاه هاي زميني آمريکا غير ممکن نيست ولي با توجه به اينکه اين ناوگان مظهر اقتدار و عظمت آمريکاست، اگر بشه در زمان کوتاه اسيب هاي فراوان و جدي به اين ناوگان زد از نظر نظامي، سياسي و روحي بسيار براي ما مهم خواهد بود. اينارو براي اين نوشتم تا دوستان فکر نکنن الکي و از سر بيکاري داريم بحث ميکنيم!!!
با تشکر از همگي منتظر جواب هاتون هستم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط esijoon »

ضربه زدن با ناوگان پيشرفته امريکا زياد کار سختي نيست.وقتي ما ميتونيم 20-30 دقيقه از يکي از پيشرفته ترين ناو هاي امريکا فيلم برداري کنيم و يا ارم سپاه رو بدنه ناو اونها هک منيم و يا از زنجير لنگر اون عکس و فيلم بگيريم...خوب حتما ميتونيم اونارو غرق هم بکنيم.مثلا ميتئنيم به جاي هک کردن ارم سپاه به اون مواد منفجره وصل کنيم.اونوقت چي ميشه؟ناو به اون پيشرفتگي ميره رو هوا.هر تکنولوژِي,ضعف هايي هم داره.فقط کافي هست اونا رو شناسايي کنيم.ادوات امريکا به دليل شرکت در جنگ هاي مختلف ضعف هاشون رو بروز دادن و معلوم شده با چه تسليحاتي نفوذ پزيرند ولي چون ايران در جنگ جديدي شرکت نکرده اصلا معلوم نيست چي داره و چي نداره چه برسه به اينکه نقطه ضعف هاش هم معلوم باشه.در مورد ضعف ادوات امريکايي ميتونيم به نفوذ پزيري سيستم پيشرفته پاتريود در برابر موشک هاي کرم ابريشم و موشک هاي بالستيک با سرعت بالا اشاره کرد.
شرمنده من تازه از دانشگاه اومدم و انقدر خسته هستم که ديگه مغزم نميکشه.لطفا دوستان مطلب من رو کامل کنند.
با تشکر..احسان
تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط N@VID »

سهيل جان هر پايگاه امريکا براي ما خطرناک نيست به طور مثال پايگاه هاي امريکا در عراق و افغانستان اصلا برا ما خطرناک نيست چون تنها چيزي که امريکا در اين پايگاه ها داره نيروي زمينيشه و امريکا بر عليه ما هرگز دست به جنگ زميني نميزنه
پايگاه هايي که برا ما خطرناکه ايناست:
پايگاه موشکي امريکا تو کويت
پايگاه نيروي هوايي امريکا تو بحرين
پايگاه نيروي هوايي امريکا تو عربستان
البته پايگاه اينجرليک هم وجود داره ولي به علت ثبات و استقلال سياسي و با توجه به اينکه ترک ها تو اين چند سال به ما خيانت نکردن و باتوجه به تفاهمنامه ي امنيتي منعقد شده ميان ايران و ترکيه بسيار بعيده که ترکيه اجازه ي استفاده از اين پايگاه رو براي حمله به ايران بده
با نظر اسي جان موافقم ما که ميتونيم رو بدنه ي ناو امريکا ارم سپاه رو هک کنيم ميتونيم مقدار بسيار زيادي مواد منفجره هم زير کشتي قرار بديم و کشتي رو بفرستيم اون دنيا ::ns راستي به نظر شما اگه خواستيم اين کارو بکنيم کدوم ماده يمنفجره مناسب تره
راستي کسي ميدونه زير دريايي که اون غواص ها رو به ناو امريکايي نزديک کرده کدوم زير دريايي بوده ؟
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

وقتی تصور می کنم عراقی ها هم قبل از حمله آمریکا اینطور با صلابت نظر کارشناسی میدادن پشتم می لرزه :AA:
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

dr_mehdi57 نوشته شده:وقتی تصور می کنم عراقی ها هم قبل از حمله آمریکا اینطور با صلابت نظر کارشناسی میدادن پشتم می لرزه :AA:

دوست من عراق تنها نیروی زمینی داشت. اونهم بدون پشتیبانی موشکی. تنها موشک موجود در جنگ دوم خلیج فارس که ارتش عراق از اون بهره میبرد موشک های ثمود بود. نیروی دریایی و هوایی هم تعطیل...
درسته الآن نیروی هوایی ما ضعیفه اما پشتیبانی موشکی خوبی برای نیروی دریایی و زمینی موجوده.
در ثانی ارتش عراق مثل ویروس ِ یک واکسن ضعیف شده بود و کاملاً بیخطر بود...
وضعیت ایران فرق داره با عراق. منتها همه اینها دلیل نمیشه که قدرت نظامی امریکا رو زیر سوال ببریم.
منتها امریکایی ها خودشون هم میدونن که اگه به ایران تلفات سنگین وارد کنند، حداقل مبلغی تلفات میدهند. و این میترسوندشون... :grin:
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه درباره نیروی هوایی”